Tüketim

Tüketim

Son dakika Tüketim haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Tüketim gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Tüketim haber sayfamızda...

Tüketim

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 14.640 tuketim haberi bulunmuştur.
İlhan Koman sergisi Contemporary İstanbul'da
İlhan Koman sergisi Contemporary İstanbul'da Tosyalı Holding, bu yıl Tersane İstanbul’da 16’ncısı düzenlenecek olan Contemporary Istanbul’da İlhan Koman Sergisi ile yer alacak. TOSYALI Holding bu sergi ile üretim süreçlerinin DNA’ sında yer alan ileri dönüşümün sanatla buluşmasına destek oluyor.
28.09.2021Kültür Sanat
Kavcıoğlu: Rezervlerimiz 120 milyar doların üzerine çıktı
Kavcıoğlu: Rezervlerimiz 120 milyar doların üzerine çıktıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu, Finansın Geleceği Zirvesi'nde önemli açıklamalarda bulundu. Kavcıoğlu, " Yaptığımız düzenlemelerle nakit akışını sağladık. Rezervlerimiz 120 milyar doların üzerine çıktı." dedi.
28.09.2021Ekonomi
102,6 milyar liralık kamu gelirinden vazgeçildi
102,6 milyar liralık kamu gelirinden vazgeçildiHazine ve Maliye Bakanlığınca alınan önlemler çerçevesinde, enflasyonla mücadele kapsamında bazı hizmet sektörlerine yönelik uygulanan KDV indirimleri enflasyonu azaltıcı rol oynarken, yapılan indirim ve fiyat ayarlamaları sonucunda 102,6 milyar liralık kamu gelirinden vazgeçildi.
28.09.2021Ekonomi
102.6 milyar TL'lik kamu gelirinden vazgeçildi
102.6 milyar TL'lik kamu gelirinden vazgeçildiHazine ve Maliye Bakanlığı'nca alınan önlemler çerçevesinde, enflasyonla mücadele kapsamında bazı hizmet sektörlerine yönelik uygulanan KDV indirimleri enflasyonu azaltıcı rol oynarken, yapılan indirim ve fiyat ayarlamaları sonucunda 102,6 milyar liralık kamu gelirinden vazgeçildi.
28.09.2021Uzmanpara
Almanya'da tüketici güveni 1,5 yılın zirvesinde
Almanya'da tüketici güveni 1,5 yılın zirvesindeAlmanya'da son aylarda enflasyon yüksek kalmasına rağmen Tüketici Güven Endeksi, ekim ayı için Nisan 2020’den beri en yüksek seviyesine ulaştı.
28.09.2021Uzmanpara
Hazine ve Maliye Bakanlığı ikinci Kamu Maliyesi Raporu'nu açıkladı
Hazine ve Maliye Bakanlığı ikinci Kamu Maliyesi Raporu'nu açıkladıHazine ve Maliye Bakanlığı'nın Kamu Maliyesi Raporu'na göre, dış talebin büyümeyi önemli ölçüde desteklemesi beklenen bu yıl, büyüme kompozisyonunun dengeli bir görünüm arz etmesi ve yıl genelinde yüzde 9 seviyesinde gerçekleşmesi bekleniyor.
28.09.2021Ekonomi
İkinci Kamu Maliyesi Raporu açıklandı
İkinci Kamu Maliyesi Raporu açıklandıHazine ve Maliye Bakanlığı'nın Kamu Maliyesi Raporu'na göre, dış talebin büyümeyi önemli ölçüde desteklemesi beklenen bu yıl, büyüme kompozisyonunun dengeli bir görünüm arz etmesi ve yıl genelinde yüzde 9 seviyesinde gerçekleşmesi bekleniyor.
28.09.2021Uzmanpara
Sektörler Yeşil Mutabakat'a uyum için kolları sıvadı
Sektörler Yeşil Mutabakat'a uyum için kolları sıvadıTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), reel sektörün Avrupa Yeşil Mutabakatı ile sınırda karbon düzenlemesine hazırlıklı olması için çalışmalarını hızlandırırken her sektöre yönelik bilgilendirme toplantılarına başladı.
28.09.2021Ekonomi
Güney Kore köpek eti tüketimini yasaklamaya hazırlanıyor
Güney Kore köpek eti tüketimini yasaklamaya hazırlanıyorGüney Kore'de, köpek eti tüketiminin yasaklanması gündeme geldi.
28.09.2021Dünya
Bundesbank'tan enflasyon mesajı!
Bundesbank'tan enflasyon mesajı!Almanya Merkez Bankası (Bundesbank), enflasyonun 28 yılın en yüksek seviyesinden daha da yükselmesinin muhtemel olduğunu ve 2022'nin ortalarına kadar yüzde 2'nin üzerinde kalabileceğini bildirdi.
27.09.2021Uzmanpara
ABD'de dayanıklı mal siparişleri beklentileri aştı
ABD'de dayanıklı mal siparişleri beklentileri aştıABD'de dayanıklı mal siparişleri, ağustosta aylık yüzde 1,8 ile beklentilerin üzerinde artış gösterdi.
27.09.2021Uzmanpara
Rekabet Kurulu 6 dev şirkete soruşturma açtı
Rekabet Kurulu 6 dev şirkete soruşturma açtıRekabet Kurulu, Arçelik, BSH Ev Aletleri, Gürses Kurumsal Tedarik, LG, Samsung ve SVS Dayanıklı Tüketim Malları hakkında soruşturma açılmasını kararlaştırdı.
27.09.2021Ekonomi
Okul dönemi çocukları bağışıklıklarını güçlendirmek için nasıl beslenmeli?
Okul dönemi çocukları bağışıklıklarını güçlendirmek için nasıl beslenmeli?Uzun bir aranın ardından çocuklar yüz yüze eğitime başladı. Okula dönüşle birlikte aileler çocuklarını hastalıklara karşı koruma konusunda biraz endişe yaşıyor. Beslenme Uzmanı Ecem Tuğba Özkan, güçlü bir bağışıklık için beslenmenin önemli olduğunu, çocukları korona virüsten korumak ve bağışıklığı güçlendirmek için nasıl beslenilmesi gerektiği hakkında bilgi verdi.
Dr. İzel Levi Coşkun’un Süreklilikten Sürdürülebilirliğe Kitabı Çıktı!
Dr. İzel Levi Coşkun’un Süreklilikten Sürdürülebilirliğe Kitabı Çıktı!Dr. İzel Levi Coşkun, yıllardır yürüttüğü sürdürülebilirlik çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Kaleme aldığı Süreklilikten Sürdürülebilirliğe kitabıyla köklü bir şirketin sürdürülebilirlik ekseninde dönüşüm hikayesini anlatan Dr. Coşkun, süreklilik ve sürdürülebilirlik arasındaki 10 temel farkı açıklayarak bu alanda adım atmak isteyen herkese bir kılavuz sunuyor. Ne pahasına olursa olsun şirketlerin devamlılığını sağlamaya çalışan süreklilik yaklaşımından; önce insan ve çevre diyen ve hepimize yaşanabilir bir dünya vadeden sürdürülebilirlik yaklaşımına doğru nasıl bir dönüşüm olabileceğini; pandemiden sonra tüm dünyanın gündemine oturan ve modadan gıdaya, eğitimden yazılıma kadar birçok sektörü dönüştürmeye başlayan sürdürülebilirlik kavramının iş yaşamındaki karşılığını anlatan kitap, konunun derinlemesine anlaşılmasını sağlıyor.
27.09.2021Kültür Sanat
Tarım ve Orman Bakanlığı'nın araştırması su tüketim alışkanlıklarını ortaya koydu
Tarım ve Orman Bakanlığı'nın araştırması su tüketim alışkanlıklarını ortaya koyduTarım ve Orman Bakanlığı, 26 ilde yaptırdığı araştırma ile Türkiye'de su tüketim alışkanlıklarını ortaya koydu.
25.09.2021Ekonomi
Piyasalar karışık seyretti
Piyasalar karışık seyrettiKüresel pay piyasaları, bu hafta ABD Merkez Bankası (Fed) başta olmak üzere "şahinleşen" merkez bankaları ve Çinli emlak devi Evergrande'nin batabileceğine ilişkin endişelerle karışık bir seyir izlerken, gelecek hafta gözler yoğun veri gündemine çevrilecek.
25.09.2021Uzmanpara
Otomobil alacak ya da satacaklar dikkat! Yıl sonunda etkisi belli oldu
Otomobil alacak ya da satacaklar dikkat! Yıl sonunda etkisi belli olduSon dakika haberlere göre, geçtiğimiz yıl ortaya çıkan pandemi ve yaşanan çip krizi, sıfır ve 2. el otomobil piyasasını olumsuz etkiledi. Peki İlerleyen günlerde 2. elde fiyatlar düşecek mi? Araç almak ya da satmak isteyenleri neler bekliyor? İşte cevabı...
25.09.2021Gündem
Kripto paralar kısa sürede ağır yara aldı
Kripto paralar kısa sürede ağır yara aldıTwitter’ın Bitcoin ile bahşiş uygulamasını devreye aldığını açıklamasının ardından 45 bin dolar seviyesinin üzerine çıkan Bitcoin, Çin’den gelen regülasyon hamlesiyle birlikte 3 saat içerisinde 4 bin 300 dolardan fazla değer kaybetti. Bitcoin özelinde yaşanan sert satış baskısı kripto paraların geneline yansıdı. İşte piyasaya dair merak edilenler…
24.09.2021Uzmanpara
'Şu An Buradasınız' 24 Eylül'de Vision Art Platform'da açılıyor
'Şu An Buradasınız' 24 Eylül'de Vision Art Platform'da açılıyor'Şu An Buradasınız' 24 Eylül Cuma günü Vision Art Platform'da açılıyor. Sergi, farklı tekniklerle çalışan 4 sanatçının eserlerini bir araya getiriyor. Mike Berg, Merve Denizci, Umut Kambak ve Semih Zeki'nin katıldığı 'Şu An Buradasınız'ın metnini küratör ve sanat yazarı Sinan Eren Erk yazdı.
24.09.2021Kültür Sanat
Online abonelik dönemi başladı
Online abonelik dönemi başladıAydem Perakende ve Gediz Perakende’nin hayata geçirdiği online abonelik hizmetiyle; mesken (ev) müşterileri, abonelik işlemlerini Müşteri İlişkileri Merkezi’ne gitmeden Aydem Perakende ve Gediz Perakende web sitelerinden gerçekleştirebilecek.
24.09.2021Ege
Özel güvenlikte tek tip kıyafet ve logo
Özel güvenlikte tek tip kıyafet ve logoÖzel güvenlikçiler için kıyafet ve logo düzenlemesi devreye girdi. Kamuda tek tip üniforma olacak, özel sektörde ise logo kullanımı zorunlu.
24.09.2021Ekonomi
Sarımsak uyarısı: Mide ülseri, düşük tansiyon ve tiroide iyi gelmiyor
Sarımsak uyarısı: Mide ülseri, düşük tansiyon ve tiroide iyi gelmiyorBirçok faydaya sahip sarımsağın, bazen sağlık sorunlarına yol açabiliyor. "Mide ülseri, düşük tansiyon ve tiroid sorunları olan hastaların sarımsaktan uzak durması gerekiyor" diyen Diyetisyen Eda Balcı, sarımsağın faydalarını arttırıcı tüketim yöntemleri açıkladı.
Türkiye 'dur' demek zorunda! Bir yıl yetmeliydi, 29 Temmuz'da...
Türkiye 'dur' demek zorunda! Bir yıl yetmeliydi, 29 Temmuz'da...BM Gıda İsrafı Raporu'na göre Türkiye'de her yıl 7.7 milyon ton yiyecek çöpe atılıyor. Rapora göre, Türkiye dünya genelinde en fazla gıda israfının yapıldığı ülkeler arasında. Peki, kişi başına 93 kilograma denk gelen bu israfın sebeplerini, gelecek yıllarda ekonomiye ve insanlığa zararlarını, çöpe giden yiyeceklerin bütçesiyle daha farklı ve yararlı neler yapılabileceğini ne kadar biliyoruz? İşte cevabı...
23.09.2021Gündem
Bakan Varank'tan ÖTV zammı açıklaması
Bakan Varank'tan ÖTV zammı açıklamasıSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Biz tabi ki vergi uygulamalarımızı hem ülkenin ekonomik ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak, hem de sektörlerin önünü açacak şekilde tasarlıyoruz. Tabi ki KDV olsun, ÖTV olsun ihtiyaçlar hasıl olduğunda" dedi.
22.09.2021Ekonomi
Tüketici güven endeksi açıklandı
Tüketici güven endeksi açıklandıTüketici güven endeksi, eylülde aylık bazda yüzde 1,8 artışla 79,7'ye yükseldi.
22.09.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

enflasyonekonomisergiKamu geliriHazine ve Maliye Bakanlığı

Tüketim ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.