Türk Lirası

Türk Lirası

Son dakika Türk Lirası haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Türk Lirası gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Türk Lirası haber sayfamızda...

Türk Lirası

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 9.581 türk lirası haberi bulunmuştur.
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı zor günler bekliyor! 'Her sene bir Arda çıkmaz ki'
Fenerbahçe ve Galatasaray'ı zor günler bekliyor! 'Her sene bir Arda çıkmaz ki' Sermayelerini seneler önce kaybeden, "borca batıklık"tan kurtulabilme adına binbir pozisyona giren Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor'u mali anlamda çok zor günler bekliyor. Onlar da bunu biliyor ama popülist uygulamalar baş ağrıtmaya devam ediyor
14.04.2024 Futbol
Darphane, UTTS ile ilgili bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi
Darphane, UTTS ile ilgili bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü, Gelir İdaresi Başkanlığı’nın akaryakıt sektöründe usulsüz fatura kullanımından kaynaklanan vergi kayıplarının önüne geçilmesi amacıyla 1 Ocak 2025’te zorunlu hale getireceği ‘Ulusal Taşıt Tanıma Sistemi’ne (UTTS) ilişkin olarak UTTS Taşıt Montaj Firmalarına yönelik bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.
13.04.2024 Ekonomi
Güney Kore'de seçimler: Muhalefet iktidar partisini hezimete uğrattı, başbakan istifasını sundu
Güney Kore'de seçimler: Muhalefet iktidar partisini hezimete uğrattı, başbakan istifasını sundu Güney Kore'de yapılan genel seçimlerde muhalefetteki liberal Demokratik Parti, ittifak yaptığı diğer küçük partilerle birlikte parlamentodaki 300 sandalyenin 192'sini almayı başardı.
11.04.2024 Dünya
Kızının sevgilisini vurması için 40 bin dolara kiralık katil tuttu! Amerikalı papaz kan dondurdu
Kızının sevgilisini vurması için 40 bin dolara kiralık katil tuttu! Amerikalı papaz kan dondurdu Her şeyden habersizce yolda gittiği sırada, hareket eden bir araba üzerine ateş açtı. Adım adım her şeyi ortaya döken dedektifler, kurbanın sevgilisinin babası olan papazın devasa ödemeyle zavallı adamı vurdurduğunu keşfetti.
9.04.2024 Dünya
Atlar aynı yöne koşmalı
Atlar aynı yöne koşmalı Merkez Bankası Kanunu, ana görevi fiyat istikrarını sağlamak olan bankanın, enflasyon hedefine ulaşamaması durumunda hedeften sapmanın nedenlerini ve alınması gereken önlemleri hükümete bildirmesini zorunlu kılıyor.
9.04.2024 Ekonomi
Kapıkule’de 50 milyon liralık uyuşturucu ele geçirilmişti! Yeni gelişme yaşandı
Kapıkule’de 50 milyon liralık uyuşturucu ele geçirilmişti! Yeni gelişme yaşandı Edirne Kapıkule Sınır Kapısı'nda gerçekleştirilen operasyonda tam 50 milyon liralık uyuşturucu ele geçirilmişti! Yeni bir gelişme yaşandı ve 2 kişi tutuklandı.
7.04.2024 Gündem
İzmir fuarcılığına 83 milyon TL bütçe
İzmir fuarcılığına 83 milyon TL bütçe İzmir Ticaret Odası, 2024 yılında fuarcılık hizmetlerine 83 Milyon TL’lik dev bütçe ayrıdı. İZTO Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, “İzmir fuarcılığı gelişiyor, üyelerimiz İzmir Ticaret Odası destekleri ile büyüyor” dedi.
6.04.2024 Ege
Döviz dönüşümlü KKM'de tarih uzatıldı
Döviz dönüşümlü KKM'de tarih uzatıldı Döviz dönüşümlü kur korumalı mevduatta (KKM) tarih uzatıldı.
6.04.2024 Uzmanpara
Merkez Bankası'ndan enflasyon için bilgilendirme mektubu
Merkez Bankası'ndan enflasyon için bilgilendirme mektubu Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, enflasyon için Hükümet'e bilgilendirici açık mektubunu yayımladı. Merkez Bankası'ndan yapılan açıklamada, "Asgari ücretin yılda bir kez güncellenmesi enflasyon tahminleri açısında kritik önem taşıyor. " denildi.
5.04.2024 Ekonomi
Gram altın kripto para dünyasında alım-satıma açıldı
Gram altın kripto para dünyasında alım-satıma açıldı Türk lirası cinsinden gram altın GRAMXAUT (Tehter Gold) kripto para piyasasında alım-satıma açıldı.
4.04.2024 Uzmanpara
Türk Hava Yolları 2023’te taşıdığı yolcu sayısını açıkladı
Türk Hava Yolları 2023’te taşıdığı yolcu sayısını açıkladı Türk Hava Yolları, 2023 yılına ilişkin finansal sonuçlarını düzenlediği basın toplantısıyla açıkladı. 2023 yılında 83,4 milyon yolcu taşıyan havayolu şirketi, geçen yıla göre yurt içi kapasitesini yüzde 23,5, yurt dışı kapasitesini ise yüzde 16 artırdı.
4.04.2024 Ekonomi
Antalya'da Ramazan Bayramı bereketi!
Antalya'da Ramazan Bayramı bereketi! Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Hakan Saatçioğlu, Ramazan Bayramı'nda Antalya'da erken rezervasyon oranlarında doluluk oranının yüzde 95'e ulaşacağını bildirdi.
4.04.2024 Ekonomi
Bakan Bolat açıkladı! E-Birliktelik kampanyası başlıyor
Bakan Bolat açıkladı! E-Birliktelik kampanyası başlıyor Ticaret Bakanı Ömer Bolat, deprem bölgesinin kalkındırılmasına katkı sunmak amacıyla E-Birliktelik kampanyası başlattıklarını söyledi.
3.04.2024 Ekonomi
Wells Fargo'dan dolar tahmini
Wells Fargo'dan dolar tahmini ABD'nin köklü bankalarından Wells Fargo, dolar kuru için yeni tahminde bulundu. Banka, doların tepe yaptığını ve 2025 yılında kurun 30 liraya gerileyeceğini tahmin etti.
3.04.2024 Uzmanpara
ABD'li bankadan dolar tahmini: 30 liraya gerileyecek!
ABD'li bankadan dolar tahmini: 30 liraya gerileyecek! ABD'nin köklü bankalarından Wells Fargo, dolar kuru için yeni tahminde bulundu. Banka, doların tepe yaptığını ve 2025 yılında kurun 30 liraya gerileyeceğini rapor etti.
3.04.2024 Ekonomi
İstanbul'da hırsız avı! Sokak sokak gezip aradılar
İstanbul'da hırsız avı! Sokak sokak gezip aradılar Avcılar'da satın aldığı kıyafetlere sahte 100 Euro ile ödeme yapan, 400 lira da para üstü alan şüpheli, çevredeki esnafın yardımıyla yakalandı. Kaçmak isterken düşüp yaralanan şüphelinin üzerinden sahte döviz çıktı. Olay yerine gelen polis ekipleri şüpheliyi gözaltına aldı.
2.04.2024 Haberler
İstanbul'da hırsız avı! Sokak sokak gezip aradılar
İstanbul'da hırsız avı! Sokak sokak gezip aradılar Avcılar'da satın aldığı kıyafetlere sahte 100 Euro ile ödeme yapan, 400 lira da para üstü alan şüpheli, çevredeki esnafın yardımıyla yakalandı. Kaçmak isterken düşüp yaralanan şüphelinin üzerinden sahte döviz çıktı. Olay yerine gelen polis ekipleri şüpheliyi gözaltına aldı.
2.04.2024 Gündem
Bakanlık duyurdu: Destek ödemeleri çiftçilerin hesabına aktarıldı
Bakanlık duyurdu: Destek ödemeleri çiftçilerin hesabına aktarıldı Tarım ve Orman Bakanlığı, 142 milyon 582 bin Türk Lirası 'destekleme ödemesini' bugün çiftçilerin hesaplarına aktardıklarını duyurdu.
30.03.2024 Ekonomi
Emine Erdoğan'dan BM'de sıfır atık mesajı: Sürdürülebilirlikle ilgili somut adımlar atmalıyız
Emine Erdoğan'dan BM'de sıfır atık mesajı: Sürdürülebilirlikle ilgili somut adımlar atmalıyız Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Her gün, 2 bin çöp kamyonuna eş değer plastiği okyanuslara, nehirlere ve göllere atıyoruz. Okyanusta yüzen kıta büyüklüğünde bir plastik adasının, bu yüzyıl insanının eseri olması vicdanlarımıza sığıyor mu? Gelecek nesillere olan sorumluluğumuz bağlamında sürdürülebilirlikle ilgili somut adımlar atmalıyız" dedi.
28.03.2024 Gündem
Habur Gümrük Kapısı'ndaki operasyonunda rekor yakalama! 850 kilogram eroin ele geçirildi
Habur Gümrük Kapısı'ndaki operasyonunda rekor yakalama! 850 kilogram eroin ele geçirildi Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince, Habur Gümrük Kapısı’nda gerçekleştirilen operasyonda 850 kilogram ağırlığında eroin ele geçirildi.
28.03.2024 Haberler
Son dakika: Habur Gümrük Kapısı'ndaki operasyonda rekor yakalama! 850 kilogram eroin ele geçirildi
Son dakika: Habur Gümrük Kapısı'ndaki operasyonda rekor yakalama! 850 kilogram eroin ele geçirildi Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince, Habur Gümrük Kapısı’nda gerçekleştirilen operasyonda 850 kilogram ağırlığında eroin ele geçirildi.
28.03.2024 Gündem
PPK toplantı özeti yayımlandı
PPK toplantı özeti yayımlandı Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, Para Politikası Kurulu (PPK) özetinde şubat ayı tüketici enflasyonu artışında ücret ve geriye doğru endeksleme davranışının devam eden yansımalarının hissedildiği hizmet fiyatlarının yanı sıra Ramazan ayına özgü unsurların etkisinin belirgin olduğu gıda fiyatlarının öne çıktığı ifade edildi. Bu dönemde özellikle kırmızı et ve bağlantılı işlenmiş et ürünleri ile çiğ süt referans fiyat artışının yansımalarının izlendiği süt ve süt ürünleri fiyatlarında artış oranının belirgin olduğuna işaret edildi.
28.03.2024 Uzmanpara
'142 milyon liralık uyuşturucu ve kaçak eşya ele geçirildi'
'142 milyon liralık uyuşturucu ve kaçak eşya ele geçirildi' İstanbul, İzmir, Van ve Artvin'de yaklaşık 142 milyon Türk lirası değerinde uyuşturucu ve gümrük kaçağı eşyanın ele geçirildi.
28.03.2024 Gündem
6 ilde göçmen kaçakçılarına operasyon!
6 ilde göçmen kaçakçılarına operasyon! İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, göçmen kaçakçılarına yönelik düzenlenen 'Kalkan-17' operasyonlarının detaylarını paylaştı.
27.03.2024 Haberler
6 ilde göçmen kaçakçılarına operasyon!
6 ilde göçmen kaçakçılarına operasyon! İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, göçmen kaçakçılarına yönelik düzenlenen 'Kalkan-17' operasyonlarının detaylarını paylaştı.
27.03.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Türk Lirası ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.