Türk Yunan İlişkileri

Türk Yunan İlişkileri

Son dakika Türk Yunan ilişkileri haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Türk Yunan ilişkileri gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Türk Yunan ilişkileri haber sayfamızda...

Türk Yunan İlişkileri

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.071 türk yunan ilişkileri haberi bulunmuştur.
Amerikan tankları Dedeağaç'ta! Yunanistan'a devasa yığınağın fotoğraflarını resmi site yayınladı
Amerikan tankları Dedeağaç'ta! Yunanistan'a devasa yığınağın fotoğraflarını resmi site yayınladı Dokuz ay boyunca dönüşümlü konuşlandırılacak yeni birlikleri getiren dev gemiden, M1A2 Abrams tankları ve M2 Bradley zırhlı araçları indi. Yunan medyası ise, Atina yönetiminin Dedeağaç'la gurur duyduğunu belirtip limanın bir başarı hikayesi olduğunu yazdı.
15.03.2024 Dünya
Tüm manşetlerde Türkiye ve Erdoğan var! Yunan gazetelerinden Türkçe ilk sayfa
Tüm manşetlerde Türkiye ve Erdoğan var! Yunan gazetelerinden Türkçe ilk sayfa Varılan tarihi anlaşmayı öne çıkaran Yunan basını, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyaretini manşetten Türkçe 'Kazan-kazan' ve 'Yavaş-yavaş' kelimeleriyle verdi. Ta Nea gazetesinin ilk sayfasında yer alan altı Türkçe sözcük ise, 'Anahtar kelimeler' olarak nitelendi.
8.12.2023 Dünya
Yunan medyası Erdoğan'ın ziyaretini canlı yayınladı! İşte Türklerin vizesiz gezebileceği 10 Yunan adası
Yunan medyası Erdoğan'ın ziyaretini canlı yayınladı! İşte Türklerin vizesiz gezebileceği 10 Yunan adası Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tarihi Atina ziyaretinde konuşan Başbakan Miçotakis, "Coğrafya ve tarih bize aynı mahallede yaşamayı emretti. İki devleti yan yana getirmeyi tarihi bir borç görüyorum" dedi. Türk turistlere Ege Denizi'ndeki 10 Yunan adasına bir hafta boyunca vizesiz tatil uygulaması duyuruldu.
8.12.2023 Dünya
Yunan Kathimerini sordu, Erdoğan Atina'ya inmeden 24 saat önce yanıtladı! 'Miçotakis'e ne diyeceksiniz?'
Yunan Kathimerini sordu, Erdoğan Atina'ya inmeden 24 saat önce yanıtladı! 'Miçotakis'e ne diyeceksiniz?' Tarihi Atina ziyaretinden önce Yunan medyasına konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Bir gece ansızın gelebiliriz'den kıta sahanlığına, açılan yeni sayfadan Ayasofya ve Doğu Akdeniz'e tüm başlıklara değindi.
6.12.2023 Dünya
Miçotakis'in gözünden Erdoğan görüşmesi! 'ABD ile köprülerin atılması...'
Miçotakis'in gözünden Erdoğan görüşmesi! 'ABD ile köprülerin atılması...' Bir televizyona verdiği röportajda "Aramızdaki büyük farklılıkları çözemezsek, hararetli hadiselerin kıyısında olmayalım" diyen Yunanistan Başbakanı, görüşmedeki kişisel kimyadan da söz etti.
3.10.2023 Dünya
Baştan sona skandal! Rafale ve Belharra'lı mesaj
Baştan sona skandal! Rafale ve Belharra'lı mesaj Askeri geçit töreninde Avrupa Birliği ilk kez resmen temsil edildi, Yunan basını 'Megalonisos' ifadesine yer verdiği haberlerinde Türkiye'ye verilen mesajları öne çıkardı.
2.10.2023 Dünya
Yunan lobisinde kırmızı alarm! Türkiye'nin F-16 almaması için harekete geçtiler
Yunan lobisinde kırmızı alarm! Türkiye'nin F-16 almaması için harekete geçtiler Yunanistan'ın Ta Nea gazetesi, Türkiye'nin neredeyse her konuda karşısına çıkan Menendez'in görevden alınması sonrası, Yunan lobisinin Ankara'ya karşı alarma geçtiğini bildirdi.
29.09.2023 Dünya
'Ankara ve Atina arasında bazı düğümler çözülmüş gibi görünüyor'
'Ankara ve Atina arasında bazı düğümler çözülmüş gibi görünüyor' Kathimerini gazetesi Yunanistan'ın Türkiye anlaşmak için can attığını belirtip bir kırmızı telefon kurulacağını yazdı, Ankara'dan üç talebi olan Atina yönetimi karşı teklif olarak vize şartlarının gevşetilmesini AB'ye önerecek.
27.09.2023 Dünya
'Türkiye ve Yunanistan anlaştı!' 3+1 dönüm noktası
'Türkiye ve Yunanistan anlaştı!' 3+1 dönüm noktası Erdoğan ve Miçotakis görüşmesinde perde arkasında yaşananların kamera önündekilerden farklı olmadığını belirten Yunan medyası, 'Manhattan gökdeleninde 'evet', 'hayır' ve 'belki' ve 'Ege'nin sakin suları arasında yol haritası' gibi başlıklar attı.
21.09.2023 Dünya
'Türkiye için pek çok seçenekten biri, Yunanistan için tek alternatif!'
'Türkiye için pek çok seçenekten biri, Yunanistan için tek alternatif!' Ankara'daki buluşmada sık sık kucaklaşmalar ve gülümsemelerin öne çıktığını belirten Yunan medyası, 18 Eylül'ü işaret edip gözden kaçmayacak bir analize yer verdi.
6.09.2023 Dünya
Bakan Fidan: Yunanistan ile yeni döneme girdik!
Bakan Fidan: Yunanistan ile yeni döneme girdik! Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Yunanistan Dışişleri Bakanı Yorgo Gerapetritis ile bir araya geldi. Bakan Fidan, "Yunanistan ile olan ilişkilerimizde yeni ve olumlu bir döneme girmiş bulunuyoruz. Sorunların çözümüne yeni yaklaşımlar getirme konusunda hemfikir olduk" dedi.
5.09.2023 Dünya
Türkçe cümle Yunanistan'da depreme yol açtı! Atina'da soğuk duş
Türkçe cümle Yunanistan'da depreme yol açtı! Atina'da soğuk duş NATO'nun sosyal medya hesabından paylaştığı mesaj, Zafer Bayramı'nı 'Küçük Asya Felaketi' olarak adlandıran Yunan medyası tarafından manşetlere taşındı.
31.08.2023 Dünya
Türk-Yunan ilişkilerinde şafak vakti! 'Ankara geri adım atmıyor'
Türk-Yunan ilişkilerinde şafak vakti! 'Ankara geri adım atmıyor' Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'ın 5 Eylül'deki Yorgo Gerapetritis görüşmesini manşetlere taşıyan Yunan basını, iki ülke arasındaki normalleşen ilişkilere dikkat çekerek görüşmenin detaylarını aktardı.
28.08.2023 Dünya
Yunan gazetesi yeni 'savaş bölgesi'ni yazdı: Varoluşsal bir mesele!
Yunan gazetesi yeni 'savaş bölgesi'ni yazdı: Varoluşsal bir mesele! 50 yıl önceki bir şarkıyla başlayan To Vima analizi, bu kez NATO ve Rusya'nın kozlarını paylaştığı hegomanya çatışmasında Türkiye faktörü için ayrı bir başlık açtı.
27.08.2023 Dünya
ABD Ege'ye yerleşiyor: Türkiye Lozan avantajını kaybedebilir
ABD Ege'ye yerleşiyor: Türkiye Lozan avantajını kaybedebilir ABD'nin Ege'nin tam ortasında bulunan İskiri adasına üs kurma çalışmalarını Yunan basını yine manşetten gördü. Söz konusu haberde bu üssün önümüzdeki yıllarda faaliyete geçmesi durumunda bölgede yaşanacak sorunlar ele alındı.
19.08.2023 Dünya
Doğu Akdeniz'de savaş senaryosu! 'Türklerin uzun bir mızrağı var'
Doğu Akdeniz'de savaş senaryosu! 'Türklerin uzun bir mızrağı var' Abdülhamid Han sondaj gemisinin göreve tekrar başlaması sonrası Doğu Akdeniz'i mercek altına alan Yunan basını, Türkiye ile olası bir savaşta olacakları derledi.
18.08.2023 Dünya
'Savaş sebebi' diyerek duyurdular! Yunan basınında panik
'Savaş sebebi' diyerek duyurdular! Yunan basınında panik Türkiye'nin Mavi Vatan konusunda geri adım atmadığını haberleştiren Yunan basını iki ülke arasında yaşanmasını bekledikleri senaryoları detaylı olarak derledi.
12.08.2023 Dünya
Hakan Fidan'ın çıkışı Yunanistan'da anında yankı buldu! İlk sayfadan verdiler
Hakan Fidan'ın çıkışı Yunanistan'da anında yankı buldu! İlk sayfadan verdiler Yunan basını Dışişleri Bakanı Fidan'ın sözlerini 'Büyük fırsat' başlıklarıyla sayfasına taşıdı, televizyonlar ise Türkiye muhabirlerine bağlandı.
7.08.2023 Dünya
El Alameyn'den Türkiye'ye mesaj! Yunan medyasında ilk haber
El Alameyn'den Türkiye'ye mesaj! Yunan medyasında ilk haber Miçotakis yanına dışişleri ve savunma bakanını alıp Akdeniz kıyısındaki kentte Sisi ile buluştu, görüşmenin zamanlamasına dikkat çeken Yunan medyası 'Atina Türkiye-Mısır ilişkilerine bir takoz mu koyuyor?' başlıkları attı.
4.08.2023 Dünya
ABD gizledi, Yunanistan yayınladı! Uçak gemisinin üstünde
ABD gizledi, Yunanistan yayınladı! Uçak gemisinin üstünde Doğu Akdeniz'e gelen dünyanın en büyük uçak gemisi USS Gerald R. Ford'un fotoğrafları Yunan genelkurmay başkanlığının resmi sitesinde yer aldı ancak ABD tarafında bir karartma var.
2.08.2023 Dünya
Sansürsüz harita yayınlandı, Yunanistan'da kıyamet koptu!
Sansürsüz harita yayınlandı, Yunanistan'da kıyamet koptu! Savunma Bakanlığı'nın resmi internet sitesinde saat 17.08'de paylaşılan 29 fotoğrafı açanlar 'tehlikeli bir sürpriz'le karşılaştı, hassas hatanın farkedilmesi 64 dakika sürdü. Bir kare albümden çıkarıldı ancak her şey için çok geçti.
1.08.2023 Dünya
Skandal 3+1 formülü: Türkiye yok!
Skandal 3+1 formülü: Türkiye yok! Sık sık Türkiye karşıtı sözlerle gündeme gelen ABD'li Senatör Menendez, bu sefer hem F-16 konusu hem de Doğu Akdeniz'de Türkiye'yi yok sayarak Yunan basınında ilk haber oldu.
29.07.2023 Dünya
Ünlü üniversiteden skandal yazı! 'Bir kez bile söz edilmedi'
Ünlü üniversiteden skandal yazı! 'Bir kez bile söz edilmedi' Uluslararası medyadaki analizde Lozan Antlaşması 100 yıl öncesinin ebedi dersi olarak nitelendi, Yunan basını dikkat çekici bir detay sundu. MIT Üniversitesi'nin internet sitesinde ise, skandal bir analiz var.
24.07.2023 Dünya
Yunanistan ayakta! AP adını koydu: Erdoğan umutlarına soğuk su döktü!
Yunanistan ayakta! AP adını koydu: Erdoğan umutlarına soğuk su döktü! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı taşıyan uçağın Abu Dabi'den havalanıp doğrudan KKTC'ye uçması ve Lefkoşa'dan verilen mesajlar, Yunan medyasını alt üst etti.
21.07.2023 Dünya
Hava kuvvetlerini karşılaştıran Yunanistan hayal gördü! 'Türkiye yaklaşamayacak'
Hava kuvvetlerini karşılaştıran Yunanistan hayal gördü! 'Türkiye yaklaşamayacak' Ankara-Washington hattında yavaş ve dikkatli iki satranç oynandığını belirten Yunan gazeteleri, Ege Denizi üstündeki güç dengesini sayfasına taşıdı: "
18.07.2023 Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Türk Yunan İlişkileri ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.