Üfe

Üfe

Son dakika üfe haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan üfe gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan üfe haber sayfamızda...

Üfe

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 455 ufe haberi bulunmuştur.
Tarım ÜFE martta aylık bazda arttı
Tarım ÜFE martta aylık bazda arttıTarım Ürünleri Üretici Fiyat Endeksi (Tarım ÜFE) martta bir önceki aya göre yüzde 2,52, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 22,06 artış gösterdi.
14.04.2021Ekonomi
ABD'de ÜFE beklenenden fazla arttı
ABD'de ÜFE beklenenden fazla arttıABD'de Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE), martta aylık yüzde 1 artarak piyasa beklentilerinin üzerinde artış gösterdi.
9.04.2021Uzmanpara
Ekonomistler enflasyon verilerini değerlendirdi
Ekonomistler enflasyon verilerini değerlendirdiEkonomistler, mart ayında beklentiler paralelinde açıklanan enflasyonun zirvesini nisan-mayıs ayında görebileceğini öngörürken, TCMB, PPK kararları açısından bu ay açıklanacak yılın 2. Enflasyon Raporu'ndaki öngörülerin önem taşıdığını vurguluyor.
5.04.2021Uzmanpara
Prim yapılandırmada son tarih 31 Mart
Prim yapılandırmada son tarih 31 MartAile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) prim yapılandırmasının peşin ve ilk taksit ödemeleri için son günün 31 Mart olduğunu hatırlattı.
29.03.2021Ekonomi
SGK prim yapılandırmasının ilk ödemesi için son tarih 31 Mart
SGK prim yapılandırmasının ilk ödemesi için son tarih 31 MartAile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) prim yapılandırmasının peşin ve ilk taksit ödemeleri için son günün 31 Mart olduğunu hatırlattı.
28.03.2021Ekonomi
Tarım ÜFE şubatta aylık bazda arttı
Tarım ÜFE şubatta aylık bazda arttıTarım Ürünleri Üretici Fiyat Endeksi (Tarım ÜFE) şubatta bir önceki aya göre yüzde 2,61, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 21,32 artış gösterdi.
15.03.2021Ekonomi
ABD'de Üretici Fiyat Endeksi arttı
ABD'de Üretici Fiyat Endeksi arttı ABD'de Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE), şubatta aylık yüzde 0,5 artarak piyasa beklentileri paralelinde gerçekleşti.
12.03.2021Uzmanpara
Piyasalar Merkez Bankası'na odaklandı
Piyasalar Merkez Bankası'na odaklandıKüresel piyasalar karışık seyrini sürdürürken, yurt içinde, bugün gerçekleştirilecek Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısı takip edilecek.
18.02.2021Uzmanpara
ABD'de ÜFE en yüksek artışı kaydetti
ABD'de ÜFE en yüksek artışı kaydettiABD'de Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE), ocakta aylık yüzde 1,3 artarak Aralık 2009'dan bu yana kaydedilen en yüksek artışı gösterdi.
17.02.2021Uzmanpara
Avrupa borsaları karışık seyirle kapandı
Avrupa borsaları karışık seyirle kapandıAvrupa borsaları, Mario Draghi'nin İtalya'da hükümeti kurmakla görevlendirilmesi, otomobil üreticilerinin satışlarda artış beklentisi, Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) ve enflasyondaki yükselişle günü karışık seyirle tamamladı.
3.02.2021Ekonomi
Enflasyonun nisandan sonra düşmesi bekleniyor
Enflasyonun nisandan sonra düşmesi bekleniyorYıla yükselişle başlayan enflasyonun, nisan ayından sonra düşüşe geçmesi bekleniyor.
3.02.2021Uzmanpara
Enflasyonda düşüş eğiliminin nisandan sonra başlaması bekleniyor
Enflasyonda düşüş eğiliminin nisandan sonra başlaması bekleniyorYıla yükselişle başlayan enflasyonun, nisandan sonra düşüşe geçmesi bekleniyor. Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE), ocakta aylık bazda yüzde 1,68 ile piyasa beklentilerinin üzerinde gerçekleşirken, yıllık enflasyon tüketici fiyatlarında yüzde 14,97 oldu.
3.02.2021Ekonomi
Euro Bölgesi'nde yıllık enflasyon yükseldi
Euro Bölgesi'nde yıllık enflasyon yükseldiEuro Bölgesi'nde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerinin devam ettiği ocak ayında yıllık enflasyon yüzde 0,9 seviyesine çıktı. Öte yandan Euro Bölgesi'nde Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE), aralık ayında bir önceki aya kıyasla yüzde 0,8 arttı.
3.02.2021Uzmanpara
YD-ÜFE Aralık 2020'de azaldı
YD-ÜFE Aralık 2020'de azaldıYurt Dışı Üretici Fiyat Endeksi (YD-ÜFE), geçen yılın aralık ayında bir önceki aya kıyasla yüzde 0,76 azalırken yıllık bazda yüzde 37,56 arttı.
20.01.2021Uzmanpara
Tarım ÜFE yükseldi
Tarım ÜFE yükseldiTarım Ürünleri Üretici Fiyat Endeksi (Tarım ÜFE) Aralık 2020'de bir önceki aya göre yüzde 2,58, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 21,24 artış gösterdi.
14.01.2021Uzmanpara
Tarım ÜFE aralıkta yükseldi
Tarım ÜFE aralıkta yükseldiTarım Ürünleri Üretici Fiyat Endeksi (Tarım ÜFE) Aralık 2020'de bir önceki aya göre yüzde 2,58, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 21,24 artış gösterdi.
14.01.2021Ekonomi
SGK ile 3 banka arasında imzalar atıldı!
SGK ile 3 banka arasında imzalar atıldı!Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank arasında, Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun kapsamında emekli olabilecek sigortalılara yönelik "kredi iş birliği protokolüne" imza atıldı.
4.01.2021Sigorta
Son dakika: Sigaraya vergi ayarı
Son dakika: Sigaraya vergi ayarıSon dakika gelen habere göre tütün içeren sigaralar ve tütün yerine geçen maddelerden yapılmış sigaralarda özel tüketim vergisi (ÖTV) oranı yüzde 67'den yüzde 63'e düşürülürken, maktu ve asgari maktu vergiler sabit tutuldu. Ocak-Haziran 2021 dönemi için bu ürünlerde yurt içi üretici fiyat endeksindeki (Yİ-ÜFE) artışa göre yapılması gereken otomatik güncellemenin de uygulanmaması kararlaştırıldı.
25.12.2020Ekonomi
Üfe Nedir? Üfe Nasıl Hesaplanır?
Üfe Nedir? Üfe Nasıl Hesaplanır?ÜFE, üretici fiyat endeksinin kısaltılmış ismidir. Üretici fiyat endeksi, ülke içinde üretilen mal ve hizmetlerin üretici fiyat hareketlerinde belirli zaman periyotlarında yaşanan değişimleri ifade eder. Temel ekonomik göstergeler arasında yer alan ÜFE, diğer fiyat endeksleri ile ülke içindeki fiyat değişimlerini gösterir. Üretici fiyat endeksi nedir? Nasıl hesaplanır? İşte, merak edilen tüm detaylar.
Tefe Tüfe Nedir? Tefe Tüfe Ortalaması Nasıl Hesaplanır?
Tefe Tüfe Nedir? Tefe Tüfe Ortalaması Nasıl Hesaplanır?Günümüzde Tefe Tüfe Enflasyon rakamı baz alınarak bazı kira artış oranları hesaplanmaktadır. TÜİK aracılığı ile ortaya çıkarılan tüfe ve tefe aylık ve de yıllık olarak hesaplanmaktadır. Tefe Tüfe nedir? Tefe Tüfe ortalaması nasıl hesaplanır? Sizler için araştırdık ve derledik.
Merkez Bankası'ndan flaş 'döviz' kararı!
Merkez Bankası'ndan flaş 'döviz' kararı!Ağbal: "Fiyat istikrarını sağlamak hepimizin ortak amacı olmalıdır. TCMB olarak biz bu amaca yürekten inanıyoruz ve enflasyonu düşürmekte kararlıyız. Hedeflerimize ulaşmak için şartların gerekli kılması halinde politika duruşumuzu daha da sıkılaştıracağız. TCMB kurların yönünü belirleme amaçlı döviz alım ve satımı yapmayacak. 2021 yıl sonu yüzde 9,4 enflasyon hedefi bizim için elde edilmesi gereken ara hedef niteliğini taşıyor." dedi.
16.12.2020Haberler
Son dakika: Merkez Bankası'ndan flaş 'döviz' kararı!
Son dakika: Merkez Bankası'ndan flaş 'döviz' kararı!Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal, "2021 Yılında Para ve Kur Politikası" tanıtım toplantısında sunum yaptı. Ağbal: "Fiyat istikrarını sağlamak hepimizin ortak amacı olmalıdır. TCMB olarak biz bu amaca yürekten inanıyoruz ve enflasyonu düşürmekte kararlıyız. Hedeflerimize ulaşmak için şartların gerekli kılması halinde politika duruşumuzu daha da sıkılaştıracağız. TCMB kurların yönünü belirleme amaçlı döviz alım ve satımı yapmayacak. 2021 yıl sonu yüzde 9,4 enflasyon hedefi bizim için elde edilmesi gereken ara hedef niteliğini taşıyor." dedi.
18.12.2020Ekonomi
Tarım ÜFE kasımda arttı
Tarım ÜFE kasımda arttıTarım Ürünleri Üretici Fiyat Endeksi (Tarım ÜFE) kasımda bir önceki aya göre yüzde 3,52, geçen yılın aynı ayına kıyasla yüzde 20,76 arttı.
14.12.2020Uzmanpara
Tarım ÜFE kasımda yükseldi
Tarım ÜFE kasımda yükseldiTarım Ürünleri Üretici Fiyat Endeksi (Tarım ÜFE) kasımda bir önceki aya göre yüzde 3,52, geçen yılın aynı ayına kıyasla yüzde 20,76 arttı.
14.12.2020Ekonomi
ABD'de üretici fiyatları kasımda arttı
ABD'de üretici fiyatları kasımda arttıABD'de Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE), kasımda aylık yüzde 0,1 artarak piyasa beklentilerinin altında gerçekleşti.
11.12.2020Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

üfetarımartışABDenflasyon

Üfe ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.