Uzmanlar

Uzmanlar

Son dakika uzmanlar haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan uzmanlar gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan uzmanlar haber sayfamızda...

Uzmanlar

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 27.694 uzmanlar haberi bulunmuştur.
Hem karada hem de deniz platformlarında; etki alanı iki kat artacak!
Hem karada hem de deniz platformlarında; etki alanı iki kat artacak!ROKETSAN’ın geliştirdiği Kaideye Monteli Cirit (KMC) Silah Sistemi, UMTAS ve L-UMTAS füzelerini de ateşlemeyi başardı. Üç füzenin tek araçtan ateşlenebilmesinin önemine değinen uzmanlar, bu durumun sahaya çok değerli yansımaları olacağı görüşünde.
21.09.2021Teknoloji
Doğada yetişen mantarları toplayıp yiyenlere önemli uyarı!
Doğada yetişen mantarları toplayıp yiyenlere önemli uyarı!Yağışların artmasıyla birlikte ortaya çıkan mantarlar, zehirlenme tehdidi yaratıyor. Ölümle sonuçlanabilen bu duruma karşı uzmanlar, uyarılarda bulunuyorlar. "Doğada yetişen mantarları kesinlikle yemeyin" diyen Halk Sağlığı Uzmanı Dr. Filiz Bolu, halk arasında dile getirilen yanlış bilgileri de paylaştı.
21.09.2021Genel Sağlık
Son dakika: Türkiye'de 700 bin kişi mücadele ediyor! En az iki kat artacak
Son dakika: Türkiye'de 700 bin kişi mücadele ediyor! En az iki kat artacakSon dakika haberlere göre, en sık rastlanan demans yani halk arasındaki adıyla bunama tipi olan Alzheimer, milyonlarca insanın beynini tehdit ediyor! Ülkemizde yaklaşık 700 bin Alzheimer hastası bulunduğuna dikkat çeken uzmanlar, nüfusun yaşlanmasına bağlı olarak hasta sayısının da en az iki kat artacağı görüşünde. Yakın zamanda hayatımıza girecek basit bir kan testi ise hastalığın erken tanısına imkan verecek.
21.09.2021Gündem
Petrolün varili ne kadar oldu?
Petrolün varili ne kadar oldu?Brent petrolün varili uluslararası piyasalarda 74,74 dolardan işlem görüyor.
21.09.2021Uzmanpara
Uzmanlar açıkladı: Bu besinler bağışıklık güçlendiriyor!
Uzmanlar açıkladı: Bu besinler bağışıklık güçlendiriyor!Pandemi nedeniyle sağlığımıza çok önem göstermemiz gerekiyor. Bunun için de bağışıklık sistemini güçlü tutmak şart. Diyet ve Beslenme Uzmanı Ömür Karamahmut, bağışıklığı güçlendirecek besinler hakkında bilgi verdi. İşte detaylar...
21.09.2021Genel Sağlık
Çocuk kitabı okumanın faydaları
Çocuk kitabı okumanın faydalarıYetişkinlerin çocuk kitabı okuması, uzmanlar tarafından son zamanlarda tavsiye edilen bir terapi yöntemi. Neden mi?
3 kişiden 1’inde varis bulunuyor
3 kişiden 1’inde varis bulunuyorÖzellikle bacaklarda belirgin damar görünümü olarak bilinen varis hastalığına karşı uzmanlar uyarıyor.  Her üç kişiden birinde varis bulunduğunu belirten uzmanlar, tedavi edilmediği takdirde acil sağlık sorunlarına yol açacağı uyarısında bulunuyor...
21.09.2021Gündem
Alzheimere karşı temiz hava soluyun
Alzheimere karşı temiz hava soluyunTürkiye Alzheimer Derneği tarafından düzenlenen toplantıda konuşan uzmanlar Alzheimer hastalığının tedavisindeki son gelişmeleri paylaştı. Toplantıda temiz havanın Alzheimer riskini yüzde 14 azalttığına vurgu yapıldı...
21.09.2021Gündem
SunExpress CEO’su EGİAD’ı ziyaret etti
SunExpress CEO’su EGİAD’ı ziyaret ettiSunExpress CEO’su Dr. Max Kownatzki ve beraberindeki heyet, EGİAD’ı ziyaret etti.
20.09.2021Ege
Uzmanlardan Youtube uyarısı! Hedef kolay para ama...
Uzmanlardan Youtube uyarısı! Hedef kolay para ama...Günümüzde birçok çocuk ve genç, 'Youtuber' olmak için can atıyor! Peki çocukların bu isteğinin arkasında ne yatıyor? Çok küçük yaşlarda Youtuber olma yolunda ilerleyen çocukları gelecekte neler bekliyor? "12 yaşına kadar sosyal medya platformları kullanılmamalı" diyen uzmanlar, küçük yaşta Youtube gibi mecralara girmenin çocukların ruh sağlığına etkileri hakkında önemli uyarılarda bulundu.
20.09.2021Gündem
"Türkiye'nin yüzde 55'i şiddetli kuraklık yaşıyor"
"Türkiye'nin yüzde 55'i şiddetli kuraklık yaşıyor"Uzmanlar, küresel ısınma konusunda 2030’a kadar çok yönlü önlemler alınmadığı takdirde, dünyanın geri dönülmez felaketlerle karşı karşıya kalacağına dikkat çekiyor. Türkiye’de de bu yaz, küresel ısınmanın sebep olduğu doğal afetler yaşandı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün Haziran-Ağustos 2021 verilerinde, Türkiye’nin yüzde 55’lik kısmında şiddetli kuraklık yaşandığı yer aldı.
20.09.2021Gündem
TBMM Başkanı Şentop: Dünyanın en cömert ülkesiyiz
TBMM Başkanı Şentop: Dünyanın en cömert ülkesiyizTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Dünyanın en zengin ülkesi değiliz ama en cömert ülkesiyiz. Türkiye en çok mülteciyi barındıran ülke. 4 milyonun üzerinde kayıtlı Suriyeli yaşıyor  Türkiye'de, son birkaç aydır değil, 10 yıldır yaşıyor" dedi.
20.09.2021Siyaset
Yeni normalde havalandırma sistemlerinde koronafiltre şart!
Yeni normalde havalandırma sistemlerinde koronafiltre şart!Uzmanlar yeni normalde okullar, üniversiteler, hastaneler ve kamu kurumları başta olmak üzere tüm kapalı ortamlardaki havalandırma sistemlerinin yeniden düzenlenmesi uyarısında bulundu. Kapı pencere açılarak yapılan doğal havalandırmanın yetersiz olduğuna dikkat çeken uzmanlar, havalandırmalarda bulaş riskini yüzde 99 oranında düşürecek koronafiltreler kullanılmasının şart olduğunu açıkladı.
21.09.2021Genel Sağlık
Bardaktaki gizli tehlike! Birbirine karıştırıp içerseniz...
Bardaktaki gizli tehlike! Birbirine karıştırıp içerseniz...Sonbaharın yüzünü göstermesiyle birlikte bitki çaylarına rağbet de arttı. Koronavirüs, grip, soğuk algınlığı gibi hastalıklara kalkan oluşturmak isteyenler, aktarların kapısını çalıyor ancak dikkatli olmakta fayda var. Düzenli olarak tüketildiğinde pek çok faydasının bulunduğu kanıtlanan bitki çaylarının yanlış seçimi ve aşırı tüketimi ise sağlığa zarar verebiliyor!
20.09.2021Gündem
Erdoğan'ın ziyareti Akkuyu NGS'nin Türk mühendislerini heyecanlandırdı
Erdoğan'ın ziyareti Akkuyu NGS'nin Türk mühendislerini heyecanlandırdı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Mersin programı kapsamında bir araya geldiği Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nde (NGS) çalışan Türk mühendisler, Türkiye'nin ilk nükleer santrali olacak projede yer alarak ülkelerine hizmet etmenin gururunu yaşıyorlar.
20.09.2021Ekonomi
‘Uçak düşürecek kadar şiddetliydi’
‘Uçak düşürecek kadar şiddetliydi’İstanbul’da cumartesi gece bazı bölgelerde kısa süreli fırtına yaşandı. Dolu yağışıyla birleşen fırtına bazı evlerde çatı ve bacaların uçmasına neden oldu. Uzmanlar, türbülans fırtınasının kuzeyden sarkan serin hava nedeniyle kaynaklandığını, uçağı dahi düşürebilecek şiddette olduğunu söyledi.
20.09.2021Gündem
Son dakika: İstanbul'un havasına neler oluyor? ‘Uçak düşürecek kadar şiddetliydi’
Son dakika: İstanbul'un havasına neler oluyor? ‘Uçak düşürecek kadar şiddetliydi’İstanbul’da cumartesi gece bazı bölgelerde kısa süreli fırtına yaşandı. Dolu yağışıyla birleşen fırtına bazı evlerde çatı ve bacaların uçmasına neden oldu. Uzmanlar, türbülans fırtınasının kuzeyden sarkan serin hava nedeniyle kaynaklandığını, uçağı dahi düşürebilecek şiddette olduğunu söyledi.
20.09.2021Gündem
Son dakika haberi: Kabus gerçek oldu! Havada daha iyi yayılmak için evrim geçirdi
Son dakika haberi: Kabus gerçek oldu! Havada daha iyi yayılmak için evrim geçirdiBilim insanları tüm dünyada yaklaşık beş milyon kişinin hayatını kaybetmesine neden olan koronavirüs pandemisine ilişkin korkutucu bir uyarı yaptı. Uzmanlar, koronavirüsün havada daha iyi yayılmak için mutasyona uğradığını söyledi.
19.09.2021Dünya
Depremden sonra faaliyete geçti! Tedbir amaçlı evler boşaltıldı
Depremden sonra faaliyete geçti! Tedbir amaçlı evler boşaltıldıİspanya'nın güneybatısındaki Kanarya Adaları grubundan La Palma Adası'ndaki Cumbre Vieja (Yaşlı Doruk) yanardağının faaliyete geçmesinden dolayı yaklaşık 5 bin kişi bölgeden çıkarılıyor.
19.09.2021Dünya
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Karadeniz için önemli sorumluluklar göstermekteyiz
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Karadeniz için önemli sorumluluklar göstermekteyizCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Biz bir iç deniz olarak Karadeniz'deki deniz yetki alanlarımız 463 bin kilometrekare mavi vatan safımızın önemli bir  bölümünü oluşturmaktadır. Deniz güvenliğine etkisi, ticaret potansiyeli ve enerji kaynaklarıyla Karadeniz'in barış, istikrar ve refah denizi olması için Türkiye olarak önemli sorumluluklar göstermekteyiz. Karadeniz'in jeopolitik, jeostratejik ve jeogüvenlik açısından önemine istinaden tüm kıyıdaş devletlerin bölgede müşterek sorumluluğu bulunduğuna yürekten inanmaktayız" dedi.
19.09.2021Siyaset
Şentop, İspanya’ya gidiyor
Şentop, İspanya’ya gidiyorTBMM Başkanı Mustafa Şentop ve beraberindeki parlamento heyeti bugün İspanya’ya gidecek. Şentop’un ziyareti, 27 yıl aradan sonra Meclis Başkanı düzeyinde bu ülkeye yapılan ilk ziyaret olacak.
19.09.2021Siyaset
Milyarderler ve liderler ölümsüzlüğün peşinde
Milyarderler ve liderler ölümsüzlüğün peşindeÖlümsüzlük yakında bilimsel açıdan bir ihtimal olarak ortaya çıkabilir. Ama dünyanın süper zenginleri sonsuza kadar yaşamanın kapılarını arayabilmek amacıyla şimdiden yatırımlara başladı bile... Bazı siyasi liderler de ömürlerini uzatabilmek için tedavi görüyor. Her biri ebedi gençliği arıyor
19.09.2021Dünya
Son dakika: Uzmanlar açıkladı! Evli çiftler dikkat: Koronavirüs etkisi şaşırttı
Son dakika: Uzmanlar açıkladı! Evli çiftler dikkat: Koronavirüs etkisi şaşırttıKoronavirüs pandemisi fiziksel sağlığı olduğu gibi ruh sağlığını ve ilişkileri de vurdu! Uzmanlar, "Son yıllarda sıklıkla boşanma ve aldatma vakaları ile çalışıyorduk ama pandemi ile beraber bu sayı çok arttı. Çocukları sebebiyle ebeveyn danışmanlığına başlayan çiftlerde bile derine indiğinizde bir aldatma öyküsü çıkabiliyor" diyerek önemli uyarılarda bulundu.
18.09.2021Gündem
Japonya'dan 'tehditkar faaliyetlere' karşı askeri tatbikat
Japonya'dan 'tehditkar faaliyetlere' karşı askeri tatbikatEmekli Japon Koramiral Koda Yoji, ülkesinin başlattığı geniş çaplı askeri tatbikatları, komşuları Kuzey Kore ve Çin'in olası tehditlerine yönelik "Japonya savunmasında tam komuta koordinasyonunu test etme fırsatı" olarak değerlendirdi.
18.09.2021Dünya
Son dakika haberler: Hayatımızın her alanına girdi! 5-10 yıl içinde hastalık sayılacak...
Son dakika haberler: Hayatımızın her alanına girdi! 5-10 yıl içinde hastalık sayılacak...Etkisi her geçen gün artan sosyal medyanın yarattığı bağımlılığa dikkat çeken uzmanlar, "Pek çok ünlünün, 'influencer’ın, fenomenin sıklıkla gittikleri restoranlardan kullandıkları kağıt mendil markalarına kadar hayatlarını teşhir ettiklerini görüyoruz. Bu diğer insanların da benzer paylaşımlar yapmalarını ve belki de tek tip insan modelinin bize sunulmasına yol açıyor" diyor. Nomofobi, siberkondri, netlessfobi gibi kaygı durumlarının günümüzde hızla arttığını söyleyen uzmanlar, Şu an için bir rahatsızlık tanısı olarak paylaşılmıyor ama 5-10 yıl içinde bu saydığımız terimleri rahatsızlık kategorisinde konumlandıracağız" uyarısında bulunuyor.
18.09.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

plusson dakika haberlerbağışıklıkkoronavirüsispanya

Uzmanlar ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.