Veri

Veri

Son dakika veri haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan veri gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan veri haber sayfamızda...

Veri

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 16.526 veri haberi bulunmuştur.
Altın fiyatları için kritik gün
Altın fiyatları için kritik gün Küresel altın fiyatları, yeni varyant omicrona dair endişelerle birlikte bu hafta karışık bir seyir izliyor. Perşembe günü ABD’de haftalık işsizlik maaşı başvurularının beklentilerden az artış kaydetmesiyle ons altın düştü. Bugün ise yatırımcıların gözü kulağı ABD tarım dışı istihdam verisinde olacak. İşte detaylar…
3.12.2021Uzmanpara
FT yılın en etkili kadınlarını seçti
FT yılın en etkili kadınlarını seçtiFinancial Times gazetesi, 2021 yılının en ilham verici 25 kadınını listeledi.
3.12.2021Dünya
Nitel Veri Nedir, Özellikleri Nelerdir? Nitel Veri Örnekleri Nelerdir?
Nitel Veri Nedir, Özellikleri Nelerdir? Nitel Veri Örnekleri Nelerdir?Miktarı tam olarak belirlenebilen, sayısal ölçeklere nicelik denir. Nitelik ise bir şeye, duruma ya da kişiye mahsus olan özellik anlamına gelir. Bilimsel ve sosyolojik araştırmalarda sık sık kullanılan nicel veriler, kesin sonuçlara dayanır. Nitel veriler ise tartışmaya ve yoruma açıktır. Nitel veri nedir ve özellikleri nelerdir detayları ile derledik.
2.12.2021Eğitim
Türkiye ihracatta rekor kırdı
Türkiye ihracatta rekor kırdıTicaret Bakanı Mehmet Muş, ihracatta bütün yıl boyunca yakalanan ivmenin kasım ayında da devam ettiğini belirterek, “İhracatımız geçtiğimiz yılın kasım ayına göre yüzde 33,4’lük artışla 21,5 milyar dolar seviyesinde gerçekleşmiş olup, bu değer bugüne kadarki en yüksek aylık ihracatımızdır” dedi.
2.12.2021Uzmanpara
Kasım ayı ihracatında rekor!
Kasım ayı ihracatında rekor!Ticaret Bakanı Mehmet Muş, ihracatta bütün yıl boyunca yakalanan ivmenin kasım ayında da devam ettiğini belirterek, “İhracatımız geçtiğimiz yılın kasım ayına göre yüzde 33,4’lük artışla 21,5 milyar dolar seviyesinde gerçekleşmiş olup, bu değer bugüne kadarki en yüksek aylık ihracatımızdır” dedi.
2.12.2021Ekonomi
Omicron varyantı nasıl tespit ediliyor?
Omicron varyantı nasıl tespit ediliyor?İlk olarak geçtiğimiz hafta Güney Afrika'da tespit edilen koronavirüsün Omicron varyantının görüldüğü ülke sayısı artıyor. Peki Omicron varyantı nasıl tespit ediliyor?
1.12.2021Dünya
Yapay zekâ film afişi de yaptı
Yapay zekâ film afişi de yaptıYapay zekâ her ne kadar kendisine yapay dense de orijinal işler yaparak bizleri şaşırtmaya devam ediyor. Maharetlerini çoğunlukla tablo çizmekte gösteren yapay zekâ bu defa film afişleri tasarladı.
Teknolojide öncü projeler
Teknolojide öncü projelerİzmir Demokrasi Üniversitesi, Rektör Prof. Dr. Tunçsiper’in vizyonu doğrultusunda yapılan yatırım ve çalışmalarla yapay zekâ ve ilaç üretimi alanlarında hızla ilerliyor
30.11.2021Ege
Zimmetine 4 milyon 858 bin lira geçiren icra müdür yardımcısına 26 yıl hapis
Zimmetine 4 milyon 858 bin lira geçiren icra müdür yardımcısına 26 yıl hapisEskişehir’de emanet kasasıyla banka hesaplarından yaklaşık 4 milyon 858 bin lirayı zimmetine geçirdiği suçlamasıyla tutuklu yargılanan 7’nci İcra Müdür Yardımcısı Erkan Kılçık’a (38) zimmet ve resmi belgede sahtecilik suçlarından 26 yıl 3 ay hapis cezası verildi. Kılçık'ın paraları aktardığı hesapların sahibi olduğu belirtilen tutuklu sanık Selman Toprak da zimmet suçuna iştirakten 8 yıl hapisle cezalandırıldı.
30.11.2021Gündem
MI6 Başkanı Moore acı tabloyu itiraf etti
MI6 Başkanı Moore acı tabloyu itiraf ettiİngiltere Dış İstihbarat Servisi (MI6) Başkanı Richard Moore; İngiltere için en büyük ulusal güvenlik tehditlerini Çin, Rusya, İran ve "uluslararası terörizm" olarak sıraladı.
30.11.2021Dünya
Bakan Varank: Hedefimiz beyaz kıtanın geleceğinde söz sahibi olabilmek
Bakan Varank: Hedefimiz beyaz kıtanın geleceğinde söz sahibi olabilmekSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Antarktika kıtasında 12 ay boyunca hizmet verecek Türk bilim üssünün hayata geçirileceğini açıklayarak, "1995 yılında Antarktika Anlaşması'na 'danışman olmayan ülke' statüsünde dahil olmuştuk ama son dönemde tüm kurum ve kuruluşlarımızın desteğiyle kutup çalışmalarında önemli gelişmeler kaydettik. Hedefimiz 'danışman ülke' statüsü kazanarak beyaz kıtanın geleceği hakkında söz sahibi olabilmek" dedi.
30.11.2021Teknoloji
Yeni nesil üretimde ‘işbirlikçi robot’lar devrede
Yeni nesil üretimde ‘işbirlikçi robot’lar devredeMitsubishi Electric, TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası iş birliğiyle düzenlenen webinarlar kapsamında sektör temsilcileriyle bir araya geldi.
30.11.2021Ekonomi
Seyahat yasakları tartışma yarattı
Seyahat yasakları tartışma yarattıTüm dünyada etkisini göstermeye başlayan yeni Kovid-19 varyantı Omicron endişe yaratırken, özellikle Afrika ülkelerine yönelik uygulanan seyahat yasakları bu ülkelerde tepkiye neden oldu.
30.11.2021Dünya
Çinli yatırımcıların tercihi Gaziantep oldu
Çinli yatırımcıların tercihi Gaziantep olduİpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA) koordinasyonunda Gaziantep’e gelen Çinli yatırımcılar, karşılıklı yatırımların artırılması konusunda bağlantılar kurarak yatırımları artırmayı hedefliyor.
29.11.2021Ekonomi
Ev almak için doğru zaman; konut fiyatlarında yüzde 45 artış bekleniyor
Ev almak için doğru zaman; konut fiyatlarında yüzde 45 artış bekleniyor Döviz kurunda yaşanan artış, piyasalardaki dengeleri de değiştirdi. Evini satmak isteyenlerin kimi tapu işlemlerinden dönerken, kimi de ev ilanlarını geri çekti. Uzmanlar ev almak için doğru zaman olduğunu, konut fiyatlarının gelecek dönem yüzde 45 oranında artacağını söyledi. 
29.11.2021Emlak
Biden'ın danışmanı: ABD Omicron'la mücadeleye hazır olmalı
Biden'ın danışmanı: ABD Omicron'la mücadeleye hazır olmalıABD, koronavirüsün Güney Afrika’da ortaya çıkan yeni varyantı Omicron ile mücadeleye hazırlanıyor. ABD Ulusal Sağlık Enstitüsü Bulaşıcı Hastalıklar Merkezi Başkanı ve Başkan Joe Biden’ın sağlık danışmanı Anthony Fauci, Amerikalılar’ın Omicron’la mücadeleye hazır olması gerektiğini söyledi ancak henüz hangi adımların atılması gerektiğini ve yeni bir kapanmanın gerekip gerekmeyeceğini söylemek için erken olduğunu belirtti.
29.11.2021Dünya
Gerçek Truva’da saklı! Viking Tanrısı Odin, Türk mü?
Gerçek Truva’da saklı! Viking Tanrısı Odin, Türk mü?İsveç’teki tarihsel araştırmaların öncü isimlerinden Prof. Sven Lagerbring, Viking Tanrısı Odin’in, oğlu Thor’un, hatta tüm İsveçlilerin Türk olduğunu iddia ediyor! Peki bu iddianın dayanağı ne? İşte tarihle mitolojinin kesiştiği ilginç hikâyenin ayrıntıları...
29.11.2021Gündem
Güney Afrika’dan seyahat kısıtlamalarının 'acilen' kaldırılması çağrısı
Güney Afrika’dan seyahat kısıtlamalarının 'acilen' kaldırılması çağrısıGüney Afrika Devlet Başkanı Cyril Ramaphosa, Covid-19’un yeni mutasyonu Omicron nedeniyle diğer ülkelerin Güney Afrika’ya uyguladığı seyahat yasaklarını "derhal ve acilen" geri alınması çağırısında bulundu.
28.11.2021Dünya
En yetkili kurumdan omicron açıklaması! 'Birkaç hafta...'
En yetkili kurumdan omicron açıklaması! 'Birkaç hafta...'Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Covid-19’un yeni mutasyonu Omicron nedeniyle Güney Afrika’ya seyahatlerini askıya alan ülkelere seslenerek, "sınırları kapatmayın" çağrısında bulunurken, “Omicron’un virüsün diğer mutasyonlarından daha bulaşıcı olduğunu gösteren bir veri yok” dedi.
28.11.2021Dünya
Trafik kazasında hayatını kaybeden iki genç İHH'lı İstanbul'da toprağa verildi
Trafik kazasında hayatını kaybeden iki genç İHH'lı İstanbul'da toprağa verildiBursa’da trafik kazasında hayatını kaybeden İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı İstanbul Genç İHH Başkanı Kaan Talip Tığlı (25) ve Genç İHH Lise Sorumlusu Murat Can Kaya (21), İstanbul'daki cenaze töreninin ardından toprağa verildi.
28.11.2021Gündem
‘Şiddete sessiz kalmayın’
‘Şiddete sessiz kalmayın’Çiğdem Yılmaz - İstanbul / Birleşmiş Milletler Kadın Birimi tarafından başlatılan ‘16 Günlük Aktivizm Kadınlara Yönelik Şiddete Son’ Kampanyası’na toplumun bir çok kesiminden büyük destek geldi...
28.11.2021Gündem
Almanya’dan 400 bin göçmen uyarısı! Dikkat çeken şartlar…
Almanya’dan 400 bin göçmen uyarısı! Dikkat çeken şartlar…Almanya'da yapılan hesaplamalara göre, ülkenin mevcut ekonomik faaliyetlerini devam ettirebilmesi için 400 bin göçmen almaya ihtiyacı var. Ancak uzmanlar, gerekli şartlar göz önünde bulundurulduğunda mevcut sayıya ulaşmanın zor olduğunu söylüyor. Peki bunun sebebi ne? Almanya göçmen alımında hangi şartları arıyor?
28.11.2021Dünya
Koronavirüste 'omicron' endişesi! Yeni mutasyonun farkı ne?
Koronavirüste 'omicron' endişesi! Yeni mutasyonun farkı ne?Dünya 2019 yılından beri koronavirüs salgınıyla uğraşıyor. Aşıların bulunmasıyla umutlar artsa da mutasyonlar peşimizi bırakmıyor. Dünyayı alarma geçiren yeni mutasyonun ismi ise omicron. Bu virüs ilk olarak Güney Afrika ülkelerinde görüldü. Peki yeni mutasyon hayatımızı nasıl etkileyecek? Virolog Semih Tareen yeni mutasyonla ilgili olarak, "Bu virüsün kendi kendine yok olma ihtimali yok. Aramızda daimi olarak kalacak 5. koronavirüs olacak." dedi ve aşılanmanın önemini vurguladı.
27.11.2021Gündem
İzmir'de son 2 yılda FETÖ'den 1525 şüpheli tutuklandı
İzmir'de son 2 yılda FETÖ'den 1525 şüpheli tutuklandıİzmir'de FETÖ/PDY'nin Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) yapılanmasına yönelik geçen salı günü yapılan operasyonda gözaltına alınan 59 şüpheliden 44'ü tutuklanırken, 15'i adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Öte yandan, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nın son iki yılda yürüttüğü operasyonlarda gözaltına alınan şüphelilerden bin 525'inin tutuklandığı, 500'ünün ise faydalı itirafçılık nedeniyle serbest bırakıldığı bildirildi.
27.11.2021Gündem
Prof. Dr. Ceyhan: Kesin veri yok
Prof. Dr. Ceyhan: Kesin veri yokHacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı BaşkanProf...
27.11.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Veri ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.