Yalnızlık

Yalnızlık

Son dakika yalnızlık haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yalnızlık gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yalnızlık haber sayfamızda...

Yalnızlık

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.965 yalnizlik haberi bulunmuştur.
Geçmişin sahnesi bugünü anlatıyor
Geçmişin sahnesi bugünü anlatıyorAntalya Uluslararası Tiyatro Festivali, 11’inci kez sanatseverlerlerle buluşuyor.
19.06.2021Kültür Sanat
Komşumuz gökyüzü
Komşumuz gökyüzüOrman içinde kocaman bir sahne kuran Dot, temmuz ayında tiyatroseverleri gökyüzünün altında çimlerin üzerinde, açık havada oyun izleme keyfine davet ediyor
19.06.2021Kültür Sanat
Vahdet İsminin Anlamı Nedir? Vahdet Ne Demek, Ne Anlama Gelir?
Vahdet İsminin Anlamı Nedir? Vahdet Ne Demek, Ne Anlama Gelir?Yeni doğan bebeklere isim arayışı son dönemlerde anne ve babaları zorlamaya başlamış durumda. İsim seçerken en çok dikkat edilen konu ise anlam bilgisi oluyor. Anlam bakımından zengin olan isim türleri daha çok tercih ediliyor. Erkek bebek isimleri arasında en çok dikkat çeken isimlerden biri olan Vahdet isminin anlamını sizin için detaylı bir şekilde derledik.
18.06.2021Eğitim
İrem Derici'den havuz başında poz
İrem Derici'den havuz başında pozSosyal medya paylaşımları ve yaptığı açıklamalarla magazin gündeminden düşmeyen İrem Derici, Karadağ'da tatile devam ediyor. Güzel havanın tadını çıkaran ünlü şarkıcı son olarak havuz başında verdiği pozu takipçilerinin beğenisine sundu.
18.06.2021Cadde
Kargalar sürüyle, kartallar yalnız uçar şiiri - Ömer Hayyam
Kargalar sürüyle, kartallar yalnız uçar şiiri - Ömer HayyamKendi çağında bilim ve edebiyat dünyasına sağladığı katkılar ile tarihe geçen Ömer Hayyam, aynı zamanda pek çok özel ve anlamlı sözleri günümüze kadar getirdi. Özellikle birbirinden etkili şiirleri aşk ve sevgi ile beraber hayat üzerine çok güzel mesajlar sunmaktadır. Onun yaşanmış olaylar üzerinden ele aldığı birbirinden özlü sözlerini ve şiirlerini, farklı yerlerde amaca uygun olarak kullanabilirsiniz
17.06.2021Şiirler
Biz üç kişiydik şiiri - Yusuf Hayaloğlu
Biz üç kişiydik şiiri - Yusuf HayaloğluYusuf Hayaloğlu şiirlerinde toplumsal konular, kişisel buhranlar ve daha pek çok konuyu işlemiştir. Yusuf Hayaloğlu'nun çok sayıda eseri başta Ahmet Kaya olmak üzere birçok sanatçı tarafından bestelenerek müzikleştirilmiştir. Yusuf Hayaloğlu, gençlik yıllarından itibaren ressamlık, muhabirlik ve yazarlık gibi işler yapmıştır. Yusuf Hayaloğlu'nun şiirlerini besteleyen sanatçılar bu besteler ile çok sayıda ödül kazanmıştır.
17.06.2021Şiirler
Pandemi dönemini Kuzey Kutbu'nda geçirdi
Pandemi dönemini Kuzey Kutbu'nda geçirdiPandemi, çoğu insan için zorunlu bir yalnızlık anlamına geldi. Hepimiz evlerimize çekildik, aile ve arkadaşlarımızdan uzak, izole bir hayat yaşamaya başladık. Bu kimimiz için bir kaos, kimimiz için de yeni deneyimler ve fırsatlar demekti.
15.06.2021Tatil
Gençler neden ‘ev genci’ oluyor?
Gençler neden ‘ev genci’ oluyor?Türkiye’de ‘ev genci’ olarak kullanılan kavram, ‘ne okuyan, ne çalışan ne de iş arayan’ ya da başka bir deyişle ‘ne istihdamda ne eğitimde’ anlamlarına geliyor. Sosyoloji Uzmanı Dr. Öğretim Üyesi Tuğba Aydın Öztürk, son zamanlarda gündeme gelen ve Türkiye’de büyük bir orana sahip ev genci kavramını nedenleri ve istatistikleri ile değerlendirdi. Öztürk, konu hakkında tavsiyelerini de paylaştı.
15.06.2021Ruh Sağlığı
Beyaz gül şiiri - Ümit Yaşar Oğuzcan
Beyaz gül şiiri - Ümit Yaşar OğuzcanTürk edebiyatının sevilen isimlerinden biri olan Ümit Yaşar Oğuzcan, aşk temalı şiirleri ön plana çıkmıştır. İçinde tutamadığı cümleleri ve melankoli ruh yapısı onu edebiyat dünyasının en ünlü isimlerinden biri haline getirmiştir. Ümit Yaşar Oğuzcan, Hüznün şairi olarak bilinmektedir.
14.06.2021Şiirler
Cannes’ın 10 yıldız filmi
Cannes’ın 10 yıldız filmiCannes Film Festivali seçkisi, yılın sanat sineması takviminin habercisi. Hem salonlara dönme ümidini somutlaştıran hem de gelecek sezonun hazırlığı olan festivalin programından 10 filmi mercek altına aldık
13.06.2021Kültür Sanat
"Bu süreç hayvanlarla dost olmayı, ağaçlara sarılmayı, gökyüzünü seyretmeyi, yalnızlığı öğretti"
"Bu süreç hayvanlarla dost olmayı, ağaçlara sarılmayı, gökyüzünü seyretmeyi, yalnızlığı öğretti"Sazla Caz, iki değerli sanatçı Şenay Lambaoğlu ve İsmail Tunçbilek'in yaklaşık iki yıl önce başlattıkları bir proje. Anadolu'nun seslerini cazın zengin doğaçlama imkânıyla bir araya getiren projenin müzikseverlere ulaşması ise pandemi nedeniyle biraz geç oldu. Yaşanan ertelemeler ve iptallerin ardından Sazla Caz buluşması nihayet gecikmeli de olsa Zorlu PSM Amfi'de izleyiciyle buluştu. Türkiye'nin en önemli caz seslerinden Şenay Lambaoğlu ve hem Taksim Trio hem de solo projeleriyle dikkat çeken bağlama virtüözü İsmail Tunçbilek ile hasret kaldığımız konser deneyiminin ardından Zorlu PSM Amfi'de bir araya gelip Sazla Caz projesini konuştuk.
12.06.2021Kültür Sanat
Çağdaş sanata ‘peri’ dokunuşu
Çağdaş sanata ‘peri’ dokunuşuPandeminin suskunluğuna inat çağdaş sanatta hareketlenme devam ediyor. İstanbul yeni bir çağdaş sanat mekânına kavuştu. Muse Contemporary, “Kontrast” adlı ilk sergisiyle dün akşam açıldı
10.06.2021Kültür Sanat
Yalnızlık Sözleri: Yalnızlık İle İlgili Felsefi Sözler Ve Güzel Anlamlı Özlü Sözler
Yalnızlık Sözleri: Yalnızlık İle İlgili Felsefi Sözler Ve Güzel Anlamlı Özlü SözlerYalnızlık üzerine en güzel sözler söylenmektedir. Yalnızlık üzerine şiirler yazılmış, şarkılar bestelenmiş bir konudur. Dikkat çeken ilgi toplayan yalnızlık sözleri de bu nedenle sosyal medya da en çok paylaşılan sözlerinde başında gelmektedir. Sizlere en güzel yalnızlık sözleri: yalnızlık İle ilgili felsefi sözler ve güzel anlamlı özlü sözlerini derledik.Yalnızlık hissi bazı insanların özellikle kendi seçimidir. Eğer kişiler yalnızlığı kendi seçmişse bu onun yaşam tarzı olabilir.
Yaşam dediğin tek kulvar
Yaşam dediğin tek kulvar“Yalnızlar İçin Çok Özel Bir Hizmet”, yalnızlığın çaresini arayan bir oyun. Das Das’ın çevrimiçine özel olarak tasarladığı oyun farklı konusu ve rejisiyle görülmesi gereken projelerden
Yalnızlık paylaşılmaz şiiri - Özdemir Asaf
Yalnızlık paylaşılmaz şiiri - Özdemir AsafÖzdemir Asaf Türk edebiyatının en önemli şairlerinden biridir. Şair genelde aşk, sevgi, özlem temalı şiirlerle ön plana çıkmış olsa da farklı konularda şiirleri de mevcuttur. Özdemir Asaf şiirlerinde özgün bir dil kullanarak farklı bir biçim anlayışı benimsemiş, taşlama ve ironi unsurlarını şiirlerinde sık sık kullanmamıştır.
8.06.2021Şiirler
Adam gibi şiiri - İbrahim Sadri
Adam gibi şiiri - İbrahim Sadriİbrahim Sadri'nin şiirlerinin belli bir dönemin ruh yapısını yansıtır. Sadri, şiirlerinde Türkiye'de 60'lı yıllarda doğan ve 70'li, 80'li yılların kargaşa ile sükun arasında aykırı yaşam biçimlerini idrak eden gençlerin bakış açılarını, yaşadıklarını ve geçirdikleri süreçleri ifade ediyor. İbrahim Sadri bu dönemin kuşağına ve yaşadıklarına tanıklık etmek istediğini sık sık belirtmiştir
7.06.2021Şiirler
Yar şiiri - Cahit Zarifoğlu
Yar şiiri - Cahit ZarifoğluCahit Zarifoğlu, İkinci Yeni şiiri anlayışındadır. Şiirlerinde madde-ruh ikilemi ve çatışması, Batıya karşı başkaldırı vardır. Cahit Zarifoğlu’nun eserlerinde bir ideolojinin savunuculuğu yoktur ve didaktik tarzda olmamıştır. İslam, aşk, kadın onun şiirlerinde ele alınmıştır.
7.06.2021Şiirler
Bireyin İç Dünyasını Esas Alan Yazarlar Kimlerdir? Eserleri Ve Özellikleri
Bireyin İç Dünyasını Esas Alan Yazarlar Kimlerdir? Eserleri Ve ÖzellikleriBireyin iç dünyasını esas alan eserler veren sanatçılar edebiyatta ders olarak anlatılmaktadır. Bu yazarlar önemli olmaları ve tarihe iz bırakmaları nedeni ile sınavlarda sıklıkla sorulmaktadır. Bireyin iç dünyasını esas alan yazarlar kimlerdir? Eserleri ve özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
4.06.2021Eğitim
Kültür Şoku Nedir? Kısaca Kültür Şoku Örnekleri Nelerdir?
Kültür Şoku Nedir? Kısaca Kültür Şoku Örnekleri Nelerdir?Yurt dışına taşınmak heyecan verici bir deneyim olabilir. Kendinizi bilmediğiniz bir bölgeyi keşfederken, yeni insanlarla tanışırken ve farklı şeyler denerken bulmayı bekleyebilirsiniz. Bununla birlikte, özellikle daha önce hiç yurt dışında yaşamamış bir kişiyseniz zor ve ezici bir dönem olabilir. Peki, yaşadığınız bu olay yani Kültür Şoku nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
2.06.2021Eğitim
Kalbim unut bu şiiri - Ahmet Telli
Kalbim unut bu şiiri - Ahmet TelliAhmet Telli toplumcu gerçekçi şiir anlayışına yakın yazan şairlerden birisidir. Şiirlerinde İsmet Özel ve Atilla İlhan'dan etkilenmiştir. Şair kendini her hangi bir akıma bağlı görmemiştir. Şair uzun yıllar öğretmenlik yapmıştır. Emeklilikten sonra ise şairliğe başlamıştır. Sanatçının çok sayıda şiiri , kitabı ve öyküsü vardır.
2.06.2021Şiirler
Sultan-ı yegah şiiri - Atilla İlhan
Sultan-ı yegah şiiri - Atilla İlhanŞair, romancı, senarist, düşünce adamı kimlikleri ile Cumhuriyet döneminin en etkili sanatçılarından olmuş ve 1950 yılından sonraki kültür yaşamımıza damga vurmuştur.“Balıkçı Türküsü” adlı ilk şiirini yazdıktan sonra, 1946 yılında yarışmada ikincilik aldığı “Cebbaroğlu Mehemmed” şiiriyle adını duyurmuştur.İkinci Yeni’ye ve Garip akımına ilk karşı çıkan kişilerden olmuştur. Garip akımını Orhan Veli’yi eksik bir şair görmesi ve akımın anlayışını dar ve sığ bulması nedeniyle eleştirmiş İkinci Yeni’yi ise “yozlukla” itham etmiştir. Bu gruplara karşı çıkan Attila İlhan Mavi dergisindeki yazılarından hareketle “Mavi Akımı” oluşturmak istemiş, ancak bu hareket pek başarı sağlayamamıştır.
1.06.2021Şiirler
Yalnızlık şiiri - Orhan Veli Kanık
Yalnızlık şiiri - Orhan Veli KanıkOrhan Veli Kanık, Türk edebiyatının ve Türk edebiyatındaki Garip akımının en önemli temsilcilerinden birisidir. Özellikle halk diline yönelmiş, halkın konuştuğu kelimeleri şiirinde kullanmıştır. Orhan Veli Kanık'ın en büyük amacı şiiri süsten kurtararak soyut şiir yerine, özüne ulaştığı somut bir şiir yazmak olmuştur.
1.06.2021Şiirler
Neslihan Engin yeni teklisi "Olaysız Dağılalım" dinleyiciyle buluştu
Neslihan Engin yeni teklisi "Olaysız Dağılalım" dinleyiciyle buluştuNeslihan Engin’in yeni şarkısı “Olaysız Dağılalım” Lucky Ones Music ve Sony Music Türkiye etiketiyle yayınlandı.
31.05.2021Kültür Sanat
İyi hissetmenin günü 10 yaşında
İyi hissetmenin günü 10 yaşındaGlobal Wellness Day onuncu yılında pandemi koşullarında bir kez daha online düzenleniyor. 12 Haziran’daki etkinliğin teması “Zihinsel Sağlığımızı Korumak”.
29.05.2021Cumartesi
Müzmin Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Müzmin Bekar Kime Denir?
Müzmin Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Müzmin Bekar Kime Denir?Dilimize Arapçadan geçmiş olan müzmin kelimesi, ''izman'' kökünden türetilmiştir. İzman, üzerinden hatırlanmayacak kadar çok zaman geçmiş olan demektir. Müzmin ise ne zaman sonlanacağı tam olarak bilinmeyen durumlar için kullanılır. Müzmin ne demek, TDK sözlük anlamı nedir? Müzmin bekar kime denir? İşte, merak edilen tüm detayları derledik.
28.05.2021Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

ŞiiryalnızlıkSevdaAşkantalya

Yalnızlık ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.