Yapı Kredi Kültür Sanat

Yapı Kredi Kültür Sanat

Son dakika Yapı Kredi Kültür Sanat haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Yapı Kredi Kültür Sanat gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Yapı Kredi Kültür Sanat haber sayfamızda...

Yapı Kredi Kültür Sanat

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 749 yapi kredi kultur sanat haberi bulunmuştur.
Yapı Kredi Kültür Sanat’ta Şubat Ayı Çevrimiçi Etkinlikleri
Yapı Kredi Kültür Sanat’ta Şubat Ayı Çevrimiçi EtkinlikleriYapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık bu kış da sanatseverleri sanat ve edebiyatla sanal dünyada buluşturmaya devam ediyor.Şubat’ın son haftasında internet üzerinden canlı yayınlanacak etkinliklerde 23 Şubat Salı günü Franz Kafka’nın Dönüşüm adlı eseri, 24 Şubat Çarşamba günü ise Pers İmparatorluğu konuşulacak.28 Şubat Pazar günü ise vefatının 6. yılında büyük usta Yaşar Kemal’i anacağız.
23.02.2021Kültür Sanat
Amin Maalouf yeni romanını anlatacak
Amin Maalouf yeni romanını anlatacakYapı Kredi Kültür Sanat’ın çevrimiçi düzenlediği etkinliklerinin bu haftaki konuklarından biri de yazar Amin Maalouf.11 Şubat Perşembe günü yazar Amin Maalouf ve ekonomist/yazar Ufuk Tarhan canlı yayında bir araya geliyor. Söyleşide iki yazar Maalouf’un yeni çıkan romanı “Empedokles’in Dostları”nı konuşacak.
10.02.2021Kültür Sanat
Cem İleri İlksatır Yayınevi'nin Genel Yayın Yönetmeni oldu
Cem İleri İlksatır Yayınevi'nin Genel Yayın Yönetmeni olduİlksatır Yayınevi’nin Genel Yayın Yönetmeni, sektörün tecrübeli ismi Cem İleri oldu. İleri, “Burada güzel ve iddialı işler yapacağımıza yürekten inanıyorum” açıklamasını yaptı.
14.01.2021Kültür Sanat
YKKSY'de bu hafta
YKKSY'de bu haftaYapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık bu kış da sanatseverleri sanat ve edebiyatla sanal dünyada buluşturmaya devam ediyor. Ocak’ın ikinci haftasında internet üzerinden canlı yayınlanacak etkinliklerde 13 Ocak Çarşamba günü Tiyatro sanatçısı ve yayıncı Hagop Ayvaz, 15 Ocak Cuma günü Amerikalı yazar William Stoner konuşulacak.16 Ocak Cumartesi günü de Tiyatro Hemhâl, yazar Selçuk Baran’ın öyküsü Türkân Hanım’ın Ölümü’nün teatral bir öykü okumasını yapacak.
13.01.2021Kültür Sanat
‘Çocukluğumuzdan bugüne ne kaldı?’
‘Çocukluğumuzdan bugüne ne kaldı?’Peter Pan’in Yapı Kredi Yayınları Doğan Kardeş dizinden geçen aylarda yayımlanması vesilesiyle 9 Ocak Cumartesi günü saat 18.00’de yapılacak olan Peter Pan’ın Sorduğu “Çocukluğumuzdan Bugüne Ne Kaldı?” etkinliği Yapı Kredi Kültür Sanat’ın YouTube kanalı üzerinden canlı olarak yayınlanacak. -
Türkiye’nin tiyatro tarihine yolculuk
Türkiye’nin tiyatro tarihine yolculukTürkiye’deki ilk Ermenice tiyatro dergisi olan Kulis’i kesintisiz olarak 1946-1996 yılları arasında yayımlayan tiyatro sanatçısı ve yayıncı Hagop Ayvaz’ın arşivi ilk kez Yapı Kredi Kültür Sanat’ta tiyatro ve sanatseverlerin karşısına çıkıyor...
17.12.2020Kültür Sanat
Kulis: Bir Tiyatro Belleği, Hagop Ayvaz Sergisi YKKSY'de
Kulis: Bir Tiyatro Belleği, Hagop Ayvaz Sergisi YKKSY'deHrant Dink Vakfı öncülüğünde Türkiye Tiyatro Vakfı ve Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık işbirliğiyle hazırlanan “Kulis: Bir Tiyatro Belleği, Hagop Ayvaz” sergisi,15 Aralık 2020 – 21 Şubat 2021 tarihleri arasında Yapı Kredi Kültür Sanat’ta. Tiyatro sanatçısı ve yayıncı Hagop Ayvaz’ın tiyatro arşivinden bir seçki sunan sergi, üç ana bölümden oluşuyor. İlk bölüm sanatçının yaşamı paralelinde İstanbul’da Ermenice tiyatro üretimi ve etkinliklerine, ikinci bölüm Ayvaz’ın 1946-1996 arasında yayımladığı Kulis dergisine, son bölüm ise Osmanlı ve Türkiye tiyatro tarihinde mihenk taşı olmuş birçok sanatçıya, topluluğa, oyuna ve mekâna odaklanıyor.
Türkiye şiddete karşı ‘birleşti’
Türkiye şiddete karşı ‘birleşti’Birleşmiş Milletler Genel Sekreterliği’nin, kadına yönelik şiddeti sona erdirmek için ‘Birleşin’(UNiTE) Kampanyası’na Türkiye’den bir çok kurum ve belediye destek verdi. Her yıl olduğu gibi bu yıl da bir çok ilde binalar ve şehirlerin ikonik sembolleri kampanyanın rengi olan turuncuya büründü.
27.11.2020Gündem
Romain Rolland'ın gözünden Beethoven
Romain Rolland'ın gözünden BeethovenYapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık ve Özel Saint Benoît Fransız LisesiDoğumunun 250. yılında Beethoven’ı çevrimiçi bir konser ve söyleşiyle anıyor.8 Kasım Pazar günü saat: 17:00’da gerçekleşecek etkinlikte felsefeci, yazar ve çevirmen Nami Başer, Fransız yazar Romain Rolland’ın Jean-Christophe romanında Beethoven’ın yerini anlatırken; devlet sanatçısı piyanist Gülsin Onay ise romanda ve Rolland’ın hayatında önemli yeri olan Beethoven bestelerini yorumlayacak.
Lâle Müldür’ün ‘Milat’ı
Lâle Müldür’ün ‘Milat’ıYapı Kredi Kültür Sanat, şair Lâle Müldür’ün ‘Milat’ başlıklı resim sergisine ev sahipliği yapıyor. “Şiir ve resmin birleştiği yerde devreye giren göksel yaratıklar var. Büyük bir keyifle onların neler söylediklerini izliyorum” diyen Müldür, Milliyet Sanat’a konuştu
Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık'tan iki sergi
Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık'tan iki sergiYapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık, 22 Eylül’de iki önemli sergi açıyor: Beyoğlu’ndaki Yapı Kredi Kültür Sanat binasının ikinci katında Sanatçı Deniz Gül’ün mekana özgü yerleştirmesi “Meydan” ile üçüncü katında Şair Lale Müldür’ün son resimlerini kapsayan “Milat” sergisi izleyici ile buluşacak. Sergiler 31 Ekim’e kadar görülebilir.
17.09.2020Kültür Sanat
Karagöz’le renkleneceğiz
Karagöz’le renkleneceğizTürk Gölge Tiyatrosu’nun önemli temsilcilerinden Ragıp Tuğtekin ile Karagöz sanatına hayat veren üstadların tasvirlerinin yer aldığı ‘Karagözüm İki Gözüm’ sergisi Yapı Kredi Müzesi’nde açıldı. Sergi, izleyicileri Karagöz’ün tarihine renkli bir yolculuğa davet ediyor
16.09.2020Kültür Sanat
Lukka’dan Likya’ya  Sarpedon ve Aziz Nikolaos’un Ülkesi
Lukka’dan Likya’ya Sarpedon ve Aziz Nikolaos’un ÜlkesiYapı Kredi Kültür Sanat’ın, internet üzerinden canlı düzenlenen Anadolu Uygarlıkları Konferans serisi, yeni konular ve konuklarla devam ediyor. 17 Eylül Perşembe günü yapılacak olan “Lukka’dan Likya’ya – Sarpedon ve Aziz Nikolaos’un Ülkesi” etkinliği saat: 18:00’da Yapı Kredi Kültür Sanat’ın youtube kanalında.
15.09.2020Kültür Sanat
7’den 70’e herkesin Karagöz’ü
7’den 70’e herkesin Karagöz’üKültürel mirası geniş kitlelere ulaştıran Yapı Kredi Müzesi, yeni bir Karagöz sergisi ile sanatseverleri ağırlamaya hazırlanıyor. 20’den fazla karagöz sanatçısının 350 tasvirini içeren sergi 15 Eylül’de kapılarını açacak...
YKKSY konferans serisi Urartu Krallığı ile devam ediyor
YKKSY konferans serisi Urartu Krallığı ile devam ediyorYapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık, internet üzerinden canlı olarak düzenlediği söyleşilerine bir yenisini ekliyor: “Anadolu Uygarlıkları Konferansları”. 18 Haziran Perşembe günü saat 18:00’da yapılacak olan Anadolu Uygarlıkları Konferansları’nın bu ilk bölümünde, projenin 2011 yılında ilk yayımlanan kitabı olan “Urartu: Doğu’da Değişim”den yola çıkılarak kendine özgü yanlarıyla Urartu Krallığı konuşulacak.
17.06.2020Kültür Sanat
‘Sagalassos’  sergisinin tarihi uzadı
‘Sagalassos’ sergisinin tarihi uzadıYapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık tarafından 27 Kasım 2019 tarihinde açılan “Bir Zamanlar Toroslar’da: Sagalassos” sergisinin tarihi uzatıldı.
Bir Zamanlar Toroslar'da: Sagalassos sergisinin süresi uzatıldı
Bir Zamanlar Toroslar'da: Sagalassos sergisinin süresi uzatıldı27 Kasım 2019 tarihinde Yapı Kredi Müzesi’nde açılan ve son yılların en kapsamlı arkeoloji projesi olarak kabul edilen Bir Zamanlar Toroslar’da: Sagalassos sergisi,23 Ağustos 2020’ye kadar uzatıldı. Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık’ın hazırladığı ve şu ana kadar 80 bin kişinin ziyaret ettiği sergi bir süredir pandemi nedeniyle kapalıydı. 8 Haziran 2020’de kapılarını tekrar açacak olan serginin üç boyutlu sanal turu ise Mart ayından bu yana 40 bin kişi tarafından gezildi.
Sanat Dünyamız ilk kez online
Sanat Dünyamız ilk kez onlineCorona virüs salgını nedeniyle kapılarını bir süreliğine ziyarete kapatan Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık, sanatseverleri sanat ve edebiyatla sanal dünyada buluşturmaya davet ediyor. Kurum bu ay da Sanat Dünyamız dergisinin Mayıs – Haziran sayısının tamamını erişime açtı. 1974'ten bu yana yayımlanan dergi, ilk kez çevrimiçi olarak okurlara sunuluyor.
12.05.2020Kültür Sanat
Saint Benoît Lisesi'nden #EvdeSBopera ve #EvdeSBsanat''
Saint Benoît Lisesi'nden #EvdeSBopera ve #EvdeSBsanat''Saint Benoît Fransız Lisesi, kurulduğu günden bu yana sanata önem vermiştir. Dünyanın içinde bulunduğu bu süreçte Saint Benoit Lisesi Silüet Salonu sadık izleyicilerine iki online sanat projesi ile ulaşıyor.
11.04.2020Kültür Sanat
Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık sergileri online devam ediyor
Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık sergileri online devam ediyorCorona virüs salgını nedeniyle kapılarını bir süreliğine ziyarete kapatan Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık, zenginleştirdiği 3D sanal sergi turları, online kitap satışı ve etkinlikler ile dijital platformlarda hizmet vermeye devam ediyor.
Tarihi sergiye sanal tur
Tarihi sergiye sanal turYapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık, Sagalassos antik kentine ve Pisidia bölgesinin tarihine ışık tutan “Bir Zamanlar Toroslar’da: Sagalassos” sergisini 360 derece sanal turla erişime açtı.
26.03.2020Kültür Sanat
Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık'tan online hizmet
Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık'tan online hizmetCorona virüs salgını nedeniyle kapılarını bir süreliğine ziyarete kapatan Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık, zenginleştirdiği 3D sanal sergi turları, online kitap satışı ve etkinlikler ile dijital platformlarda hizmet vermeye devam ediyor.
24.03.2020Kültür Sanat
Cem Kaprol Project Saint Benoit'da
Cem Kaprol Project Saint Benoit'daMüzikseverler, Saint Benoît Lisesi Silüet Salonu'nda, 13 Mart Cuma akşamı Michel Legrand & Michel Petrucciani besteleri ile renklenen Une Nuit Parisienne / Bir Paris Gecesi konserine tanıklık edecekler. Bu özel gecede, üç Saint Benoît Lisesi mezunu Cem Kaprol, Sıtkı Sırtanadolu, Gülce Duru yıllar sonra Silüet Salonuna geri dönecekler. Bu üç Saint Benoît'lıya çelloda Selin Nardemir, kontrbasta Barış Dağhan ve davulda Burak Durman eşlik edecektir.
11.03.2020Kültür Sanat
Acısıyla tatlısıyla yılın sanat karnesi
Acısıyla tatlısıyla yılın sanat karnesi2019 kültür sanat dünyasına kayıplarla iz bıraktı. Tiyatronun divası Gülriz Sururi’nin 1 Ocak’taki ölümünün ardından, şair küçük İskender, Nobelli yazar Toni Morrison, ressam Balaban, tiyatrocu Yıldız Kenter, piyanist Şevket Uğurluer, yönetmen Agnes Varda, çizer Guillermo Mordillo gibi önemli isimler yaşamını yitirdi. İki yıl aradan sonra verilen Nobel Edebiyat Ödülü ve ‘duvara bantlanmış muz’ eseri sanat dünyasında en çok tartışılan konular oldu...
31.12.2019Gündem
Türkiye 3 ayda  2.7 kitap okuyor
Türkiye 3 ayda 2.7 kitap okuyorTürkiye Yayıncılar Birliği öncülüğünde hayata geçirilen ve Türkiye’de okuma kültürüne yönelik bugüne kadar yapılan en kapsamlı projelerden biri olan OKUYAY Platformu’nun (Okuma Kültürünü Yaygınlaştırma Platformu), tanıtım ve basın toplantısı önceki gün yapıldı.
19.12.2019Gündem

Benzer Haber Etiketleri

YKYYapı Kredi Kültür Sanat YayıncılıkYKKSYsergikültür sanat

Yapı Kredi Kültür Sanat ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.