Yaşar

Yaşar

Son dakika Yaşar haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Yaşar gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Yaşar haber sayfamızda...

Yaşar

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 32.018 yaşar haberi bulunmuştur.
1461 Trabzon FK’da Yusuf Şimşek dönemi resmen başladı
1461 Trabzon FK’da Yusuf Şimşek dönemi resmen başladı1461 Trabzon Futbol Kulübü, Teknik Direktör Yusuf Şimşek ile sezon sonuna kadar anlaşmaya vardı.
19.01.2022 2.Lig
H ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2022: H Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
H ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2022: H Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Bebek bekleyen çiftlerin yaşadığı en büyük heyecanlardan birisi de isim seçme. Çağa uygun modern, popüler, nadir bulunan, keşfedilmemiş ve duyulmamış isimleri tercih etmek isteyen anne ve baba adayları kız bebek isimleri anlamları konusuna oldukça dikkat ediyor. Çocuklarının hayat boyu taşıyacağı isme karar verirken aileler oldukça seçici davranıyor. Kız bebek isimleri ve anlamları hakkında derin bir araştırma içerisine giren bazı anne baba adayları kendileri veya diğer çocukları ile de uyumlu isim seçmek istiyor. H harfi ile başlayan kız isimleri ve anlamları nelerdir? “H ile Başlayan Kız Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
19.01.2022Bebek
Tabancalı futbolcusunun lisansını yırtıp, takımla ilişiğini kesti
Tabancalı futbolcusunun lisansını yırtıp, takımla ilişiğini kesti Bursa Bölgesel 1'inci Amatör Lig'de oynanan Yalıntaşspor- Samanlıspor maçında kavga ettikten sonra kurusıkı tabanca ile rakip takımın soyunma odasını basan ev sahibi takımın kalecisi Barış Yurt’a federasyon, 3 maçtan men cezası verdi. Federasyona şikayet ettiği oyuncusuna verilen cezayı az bulan Yalıntaşspor Kulüp Başkanı Samet Karanfil, Barış Yurt’un lisansını yırtıp, takımla ilişiğini kesti.
19.01.2022Futbol
Kırıkkale'de servis midibüsü şarampole yuvarlandı! Çok sayıda yaralı var
Kırıkkale'de servis midibüsü şarampole yuvarlandı! Çok sayıda yaralı varGelen son dakika bilgisine göre; Kırıkkale'de meydana gelen kazada, işçileri taşıyan servis midibüsü şarampole yuvarlandı. Edinilen ilk bilgilere göre kazada 15 kişi yaralandı.
19.01.2022Gündem
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022Eğitim öğretim hayatında edebiyat dersleri öğrencilerin aldığı derslerden birisidir. Özellikle lise 9. 10. 11. ve 12. sınıf öğrencileri Türk Dili ve Edebiyatı dersleri alırlar. Üniversite giriş sınavı YKS oturumları TYT-AYT gibi merkezi sınavlarda öğrencilerin karşısına çıkan alanlardan bir tanesidir. Ders kitapları her yıl MEB tarafından açıklanan müfredata göre düzenlenmektedir. 10. sınıf edebiyat ders kitabında öğrencilerin kendini geliştirebileceği çeşitli etkinliklerin yanı sıra cevaplayabilecekleri bilgi verici sorular da bulunmaktadır. 2021-2022 yılında 10. sınıf edebiyat ders kitabı Biryay Yayınları cevap anahtarını merak ediyorsanız "10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları" içeriğimize göz atabilirsiniz.
18.01.2022Eğitim
9. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları MEB Yayınları 2021-2022
9. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları MEB Yayınları 2021-2022Eğitim öğretim hayatında öğrencilerin en çok karşısına çıkan derslerden birisi de matematiktir. İlkokul döneminde başlayan matematik dersleri üniversite dönemine kadar sürmektedir. Özellikle LGS, YKS oturumları TYT-AYT ve memur sınavları gibi KPSS'de öğrencilerin ihtiyaç duyduğu alanlardan bir tanesidir. Matematik ders konuları MEB tarafından açıklanan müfredata göre düzenlenmektedir. 9. sınıf matematik ders kitabında öğrencilerin kendisini geliştirmesi için çeşitli örnekler ve etkinlikler yer almaktadır. 2021-2022 yılında 9. sınıf matematik ders kitabı cevapları MEB yayınlarını öğrenmek istiyorsanız içeriğimize göz atabilirsiniz.
18.01.2022Eğitim
Dünya Klasikleri Listesi: Okunması Gereken Dünya Klasikleri
Dünya Klasikleri Listesi: Okunması Gereken Dünya KlasikleriDünya klasikleri edebiyat tarihine damga vuran eserler arasında yer alıyor. Sanatsal anlamda dünyada en çok ses getiren eserlerdendir. Dünya klasikleri yazıldığı dönemden bu yana hala popülaritesini korumaktadır. Klasik eserler eşsizdir ve kendi türlerinde emsalleri bulunmayan kitaplardır. Özellikle ilkokul çağında okutulmaya başlanan bu kitaplar konusu, tarihi, dönemi ve işleyişleri bakımından her dönem geçerliliklerini korurlar. Dünya klasikleri ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine öğretmenler tarafından okuması tavsiye edilen kitaplar arasında yer almaktadır. Dünya klasiklerinin okuma sırası için “Dünya Klasikleri Listesi” içeriğimize göz atabilirsiniz.
18.01.2022Kültür Sanat
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022Yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile öğrenciler yoğun bir ders dönemine girdi. Eğitim öğretim hayatının önemli derslerinden birisi de Türkçe’dir. Türkçe kitaplarında birbirinden farklı konular ve etkinlikler yer almaktadır. 7. sınıf öğrencilerinin kendilerini geliştirmesi için bu etkinlikler genellikle ev ödevi olarak verilir. Kitaplardaki etkinlikler ve örnekler MEB kararı ile yıldan yıla farklılık göstermektedir. Öğrencinin dilsel becerilerini geliştirmeyi amaçlayan 7. sınıf Türkçe ders kitabı MEB ve Özgün Yayınları olarak ikiye ayrılıyor. 7. sınıf Türkçe ders kitabı Özgün Yayınları cevapları için “7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları 2021-2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
18.01.2022Eğitim
Fenerbahçe'de İrfan Can Kahveci'ye uyarı!
Fenerbahçe'de İrfan Can Kahveci'ye uyarı!Milli yıldız, son haftalardaki performansıyla hayal kırıklığı yarattı. Hem İsmail Kartal hem de yönetimden İrfan Can’a uyarı geldi: Takımın senin yapacaklarına ihtiyacı var. Bir an önce toparlan, senden beklenenleri sahaya yansıt.
18.01.2022Fenerbahçe
Basın Müzesi'ne Yaşar Kemal'in tablosu asıldı
Basın Müzesi'ne Yaşar Kemal'in tablosu asıldıTürkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC), basına hizmet veren gazeteci ve yazarların yağlı boya portrelerini yaptırarak Çemberlitaş'taki Basın Müzesi'nin içeriğini zenginleştirmeyi sürdürüyor. 1988 yılında TGC'nin bağışlarla onarımını yaptırarak hizmete açtığı binada hizmet veren müzenin gazetecilik tarihine emeği geçmiş ve iz bırakmış gazetecilerin tablolarından oluşan Portreler Salonu'na 74'üncü tablo olarak Yaşar Kemal'in tablosu da eklendi.
18.01.2022Gündem
İklim göçlerine hazır olmalıyız
İklim göçlerine hazır olmalıyızİklim değişikliğine bağlı kuraklık kıtlık ve mülteci sorunlarının en fazla etkileyeceği ülkelerden olacağımızı belirten Doç. Dr. Yıldız “Önlem almaya başlayalım” dedi.
17.01.2022Ege
Yaşar Kemal’in tablosu Basın Müzesi’ne asıldı
Yaşar Kemal’in tablosu Basın Müzesi’ne asıldıTürkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC), basına hizmet veren gazeteci ve yazarların yağlı boya portrelerini yaptırarak Çemberlitaş’taki Basın Müzesi’nin içeriğini zenginleştirmeyi sürdürüyor. Müzenin gazetecilik tarihine emeği geçmiş ve iz bırakmış gazetecilerin tablolarından oluşan Portreler Salonu’na 74. tablo olarak Yaşar Kemal’in tablosu da eklendi.
17.01.2022Vitrin
Bebek İsimleri 2022: Keşfedilmemiş, Nadir Bulunan, Duyulmamış Değişik Kız-Erkek Unisex İsimler Sözlüğü ve Anlamları
Bebek İsimleri 2022: Keşfedilmemiş, Nadir Bulunan, Duyulmamış Değişik Kız-Erkek Unisex İsimler Sözlüğü ve AnlamlarıDünyanın en güzel duygularından bir tanesi de hiç şüphesiz anne ve baba olmak. Aileye yeni katılması beklenen üyenin yanında çiftleri isim heyecanı da sarar. Bebek isimleri ile ilgili uzun ve derin bir araştırma sürecine giren anne ve adayları çocuklarının isminin en güzel ve en anlamlı olmasını isterler. Hamilelik döneminde cinsiyetin belli olmasının ardından en çok üzerine düşülen konulardan bir tanesidir. Ömür boyu taşıyacakları ismin kulağa hoş gelmesini tercih eden aileler bebeklerinin isminin keşfedilmemiş, nadir bulunan, değişik, duyulmamış ve farklı olmasını isterler. Bunun dışında kız ve erkek bebeklerine verecekleri ismin unisex olmasını isteyen aileler de var. Ancak ismin güzelliği kadar anlamlarının da güzel olmasını önemserler. En güzel, duyulmamış, modern, değişik kız ve erkek bebekler için unisex isimler sözlüğü ve anlamları hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız “Bebek İsimleri 2021” içeriğimize bakabilirsiniz.
17.01.2022Bebek
Yaşar Kemal Sözleri: Yaşar Kemal'in Aşk Ve Yaşam İle İlgili En Güzel Sözleri
Yaşar Kemal Sözleri: Yaşar Kemal'in Aşk Ve Yaşam İle İlgili En Güzel SözleriYaşar Kemal bu ülkenin en önemli edebi değerlerinden biridir. Büyük usta olarak da bilinen edebiyatçı, günümüze kadar çok önemli eserleri getirdi ve bıraktı. Özellikle kitapları içerisindeki hayata dair çok önemli ve değerli sözler, günümüzde pek çok farklı yerde dile getiriliyor ve kullanılıyor. Hayatı anlatan sözlerin yanı sıra aşk ve sevgiyi anlatan çok güzel sözlerin arasından seçim yapabilirsiniz. İşte Yaşar Kemal sözleri: Yaşar Kemal'in aşk ve yaşam ile ilgili en güzel sözleri.
17.01.2022Güzel Sözler
Süper Lig'de haftanın hakemleri açıklandı!
Süper Lig'de haftanın hakemleri açıklandı!Spor Toto Süper Lig 22. haftasında maçları yönetecek hakemler belli oldu.
17.01.2022Futbol
Taksiciler Odası kongresinde ‘yağlı urganlı’ tartışma
Taksiciler Odası kongresinde ‘yağlı urganlı’ tartışmaİstanbul Taksiciler Esnaf Odası (İTEO) Başkanlığı'na gergin geçen genel kurulda yeniden Eyüp Aksu seçildi.
17.01.2022Gündem
Uluslararası işbirlikleri seviye atlayacak
Uluslararası işbirlikleri seviye atlayacakYaşar Üniversitesi ve Konsolosluk Erkanı Üyeleri Derneği, uluslararası işbirliği olanaklarını değerlendirdi.
17.01.2022Ege
Son dakika haberi: Giresunspor - Kasımpaşa maçında yürekleri ağza getiren pozisyon! Hakem direkt kırmızı kart gösterdi
Son dakika haberi: Giresunspor - Kasımpaşa maçında yürekleri ağza getiren pozisyon! Hakem direkt kırmızı kart gösterdiSpor Toto Süper Lig'in 21'inci haftasında GZT Giresunspor ile Kasımpaşa karşı karşıya geldi. Heyecan dolu müsabaka konuk ekibin galibiyetiyle tamamlandı. Kritik karşılaşmanın ilk yarısında yaşanan pozisyon sonrasında genç futbolcu yerden kalkamadı. Korku dolu anlar sonrasında müsabakanın hakemi Yaşar Kemal Uğurlu doğrudan kırmızı kartına başvurdu. İşte son dakika haberinin detayları...
16.01.2022Giresunspor
İTEO Başkanlığı'na yeniden Eyüp Aksu seçildi
İTEO Başkanlığı'na yeniden Eyüp Aksu seçildiİstanbul Taksiciler Esnaf Odası (İTEO) Olağan Genel Kurulu, başkan olarak yeniden Eyüp Aksu'yu seçti.
16.01.2022Gündem
Taksicilerin genel kurulunda Başkana 'İdam İpi' atan aday konuştu
Taksicilerin genel kurulunda Başkana 'İdam İpi' atan aday konuştuİstanbul Taksiciler Esnaf Odası Olağan Genel Kurulu'nda başkanlık seçimleri yapılırken adaylardan İrfan Öztürk kürsüdeki konuşmasında mevcut başkan Eyüp Aksu'ya "Bizi parçaladınız ama bugün son gün" diyerek idam ipi attı. Öztürk, "Esnafımdan bu konuda çok güzel tepkiler geldi. Yaptığımız işin arkasındayız" dedi.
16.01.2022Gündem
Taksiciler Esnaf Odası Olağan Genel Kurulu'nda arbede
Taksiciler Esnaf Odası Olağan Genel Kurulu'nda arbedeİstanbul Taksiciler Esnaf Odası (İTEO) Olağan Genel Kurulu'nda bazı taksiciler arasında arbede yaşandı. Başkanlık seçimleri yapılırken adaylardan İrfan Öztürk kürsede konuşması sırasında, mevcut başkan Eyüp Aksu'ya "Bizi bitirdiniz, bizi ite-köpeğe mahkum ettiniz. Bizi astınız. Bizi parçaladınız ama bugün son gün" diyerek idam ipi attı.
16.01.2022Gündem
Sinan Akçıl kimdir, kaç yaşında? Sinan Akçıl'ın boyu kaç? İşte şarkıları
Sinan Akçıl kimdir, kaç yaşında? Sinan Akçıl'ın boyu kaç? İşte şarkılarıŞarkılar Bizi Söyler konukları arasında olan Sinan Akçıl hakkında peş peşe sorular geliyor. Müzik şölenine evlerinden eşlik eden izleyiciler Sinan Akçıl kimdir, kaç yaşında araması yapıyor. İşte Sinan Akçıl şarkıları ve hayatına dair merak edilenler...
15.01.2022Cadde
Adana’da hamsiye büyük ilgi
Adana’da hamsiye büyük ilgiAdana’da balıkçılar pazarındaki tezgahlar balık çeşitleriyle doldu. Vatandaşlar, büyük balıklara göre daha ekonomik olduğu için Karadeniz hamsisine ilgi gösterdi.
15.01.2022Ekonomi
Erken doğan buzağıya anne şefkati... Ayağında sallayıp ninni söyleyerek uyutuyor
Erken doğan buzağıya anne şefkati... Ayağında sallayıp ninni söyleyerek uyutuyorSivas’ta 20 gün erken doğan buzağıyı evlerine alarak bebek gibi bakan Mustafa Gündoğan ve eşi görenlerin yüreklerini ısıtıyor.
15.01.2022Yaşam
Erken doğan buzağıya anne şefkati! Ayağında sallayıp ninni söyleyerek uyutuyor
Erken doğan buzağıya anne şefkati! Ayağında sallayıp ninni söyleyerek uyutuyorSivas’ta 20 gün erken doğan buzağıyı evlerine alarak bebek gibi bakan Mustafa Gündoğan ve eşi görenlerin yüreklerini ısıtıyor.
15.01.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Yaşar ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.