Yeşil Mercimek

Yeşil Mercimek

Son dakika yeşil mercimek haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yeşil mercimek gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yeşil mercimek haber sayfamızda...

Yeşil Mercimek

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 713 yesil mercimek haberi bulunmuştur.
Hububat ve bakliyat ithaline sıfır gümrük
Hububat ve bakliyat ithaline sıfır gümrükBazı hububat ve bakliyat ürünlerinde gümrük vergisi oranları yılbaşına kadar yüzde sıfır olarak uygulanacak.
9.09.2021Ekonomi
Son dakika: Bazı tarım ürünlerinde gümrük vergisi sıfırlandı
Son dakika: Bazı tarım ürünlerinde gümrük vergisi sıfırlandıBazı hububat ve bakliyat ürünlerinde gümrük vergisi oranları yılbaşına kadar yüzde sıfır olarak uygulanacak.
8.09.2021Ekonomi
Yozgat'ta kuraklığa rağmen yeşil mercimekte verim düşmedi
Yozgat'ta kuraklığa rağmen yeşil mercimekte verim düşmediTürkiye'nin önemli yeşil mercimek üretim merkezlerinden Yozgat'ta yaşanan kuraklığa rağmen sağlanan verim çiftçileri sevindirdi.
6.08.2021Ekonomi
TZOB Başkanı Bayraktar üretici ve market fiyatlarındaki değişimi değerlendirdi
TZOB Başkanı Bayraktar üretici ve market fiyatlarındaki değişimi değerlendirdiTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, haziranda, üretici ve market arasındaki fiyat farkının en fazla yüzde 341,18 ile karpuzda görüldüğünü bildirdi.
1.07.2021Ekonomi
Tarım ve Orman Bakanlığı kuraklığı sahada yakından takip ediyor
Tarım ve Orman Bakanlığı kuraklığı sahada yakından takip ediyorTarım ve Orman Bakanlığı kuraklık kaynaklı olumsuzlukların en aza indirilmesi için tarımsal verileri yakından takip ederek sahada faaliyetlerini aralıksız sürdürüyor.
9.06.2021Ekonomi
TZOB Başkanı mayıs ayı üretici ve market fiyatlarındaki değişimi değerlendirdi
TZOB Başkanı mayıs ayı üretici ve market fiyatlarındaki değişimi değerlendirdiTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, "Mayısta, üretici ve market arasında fiyat farkı en fazla yüzde 305,11 ile karpuzda görüldü." ifadesini kullandı.
1.06.2021Ekonomi
Kuraklığın vurduğu il sayısı 41’e çıktı
Kuraklığın vurduğu il sayısı 41’e çıktıTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Başkanı Şemsi Bayraktar, mayıs yağışları yetersiz olunca kuraklıktan etkilenen il sayısının 41’e çıktığını belirterek, üreticilere dekar başına 200 lira hibe verilmesini istedi.
31.05.2021Ekonomi
TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, mayıs ayı kuraklık raporunu açıkladı!
TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, mayıs ayı kuraklık raporunu açıkladı! Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, mayıs yağışları yetersiz olunca kuraklıktan etkilenen il sayısının 41’e çıktığını belirterek, üreticilere dekar başına 200 lira hibe verilmesini istedi.
30.05.2021Ekonomi
İç Anadolu'da kuraklık hububat üreticilerini endişelendiriyor
İç Anadolu'da kuraklık hububat üreticilerini endişelendiriyorTürkiye'nin önemli tarım merkezlerinden Yozgat, Kırıkkale, Kayseri, Nevşehir ve Kırşehir'de ilkbahar aylarındaki yağış yetersizliği, hububat ekili alanlarda kuraklığa yol açtı.
23.05.2021Ekonomi
Çiftçiye enflasyon yerine dünya fiyatı
Çiftçiye enflasyon yerine dünya fiyatıCumhurbaşkanı Erdoğan, hububat ve bakliyat için TMO alım fiyatlarını açıkladı. Fiyat üreticiyi genel olarak memnun etti. Uzmanlar daha önce fiyatlar için enflasyona bakıldığını ancak pandemi nedeniyle bu kez dünyaya göre ayarlandığını söyledi.
19.05.2021Ekonomi
Erdoğan duyurmuştu! TMO detayları açıkladı: 10 gün içinde...
Erdoğan duyurmuştu! TMO detayları açıkladı: 10 gün içinde...Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürlüğünce, ülke genelindeki yaklaşık 200 iş yerinde ve protokol imzalanan lisanslı depolarda hububat alımı yapılacağı bildirildi. Yapılan açıklamada, 'Ürün bedeli ödemeleri, ürün TMO'ya teslim edildiği tarihten itibaren 10 gün içerisinde üreticilerin banka hesaplarına aktarılacak' denildi. Öte yandan açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hububat ve bakliyat alım fiyatlarını duyurduğu anımsatıldı.
17.05.2021Ekonomi
Bayraktar nisan ayı üretici ve market fiyatlarını paylaştı
Bayraktar nisan ayı üretici ve market fiyatlarını paylaştıTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, nisan ayında üretici ve market fiyatları arasındaki farka dikkati çekerek, bu dönemde yeşil soğan ve maydanozun 3,7, kuru soğanın 3,5, ıspanağın 3,4, patates ve sütün 3,3 kat fazla fiyatla tüketiciye satıldığını bildirdi.
1.05.2021Ekonomi
E-ticarete hurma ve dezenfektan dopingi
E-ticarete hurma ve dezenfektan dopingiRamazanda pandemi nedeniyle sokağa çıkma kısıtlaması uygulanması, e-ticareti artırdı.
26.04.2021Ekonomi
Günün iftar menüsü: 13. gün
Günün iftar menüsü: 13. günİftara ne hazırlayacağım diye düşünüyorsanız, günün iftar menüsüne mutlaka göz atmalısınız. Erişteli yeşil mercimek çorbası, zeytinyağlı kabak dolması, şehzade kebabı ve supangle tatlısı tariflerini Ramazan'ın 13. gününde sizinle paylaştık. İşte 13. gün iftar menüsü...
6.07.2021Bilgi
15 günlük yağmur mesaisi!
15 günlük yağmur mesaisi!Yıl genelindeki yağış grafiğinin hububat ve bakliyat alanlarına etkisini TMO bölge bölge analiz etti. Buna göre geç dönem ilkbahar yağışları ilk üretim tahminlerinde belirleyici olacak. Bazı bölgelerde kayıplar var.
25.04.2021Ekonomi
Metabolizmayı hızlandıran ve tok tutan 10 besin
Metabolizmayı hızlandıran ve tok tutan 10 besinRamazan ayında metabolizmamızı hızlandıran ve bir yandan da bizi gün boyunca tok tutacak besinlere ihtiyacımız olduğunu belirten Diyetisyen Aslıhan Kara konu hakkında bilgi verdi.
Ramazan öncesinde gıda fiyatlarında fırsatçılık yapılmaması çağrısı
Ramazan öncesinde gıda fiyatlarında fırsatçılık yapılmaması çağrısıTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, daha ramazana girmeden fiyatlarda yaşanan artışların spekülatif faaliyetlerin başladığını gösterdiğini belirterek ramazan fırsatçılığı yapılmamasını istedi.
9.04.2021Ekonomi
İftar sofraları için geri sayım
İftar sofraları için geri sayımBu yıl 4 kişilik mükellef bir iftar sofrası 410 - 630 lira arasında kuruluyor. Bu rakam 2018’de 275 - 350 lira arasındaydı. Tüketici dernekleri fiyatları maliyetinin altında satışa sunulan ‘tavşan ürün’ tuzağına karşı tüketicilere uyarıda bulundu.
8.04.2021Ekonomi
Mart ayında üretici ve market fiyat farkı 5 kata ulaştı
Mart ayında üretici ve market fiyat farkı 5 kata ulaştıTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, mart ayında üretici ve market fiyat farkının 5 kata ulaştığını savundu.
1.04.2021Ekonomi
Emziren annelerin tüketmesi gereken olmazsa olmaz 11 besin
Emziren annelerin tüketmesi gereken olmazsa olmaz 11 besinBebeklerin yüzde 75 ila 80'inde gaz problemi görülüyor. Özellikle kolik bebekleri olan anneler ne yiyeceği ne yemeyeceği konusunda oldukça kararsız kalıyor. "Emziren annelerin beslenmesiyle kolik bebekler arasında bir ilişki var" diyen Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Ayşegül Parlak, gaz yapması nedeniyle uzak durulması gereken ve emziren bir annenin beslenmesi düzeninde yer alması gereken 11 besini açıkladı
16.03.2021Doğum Sonrası
Çağla zamanı geldi
Çağla zamanı geldiFaydası saymakla bitmeyen çağla tezgâhlarda görüldüğünde anlarız ki bahar geldi. Ah çağla ah; dünyanın en güzel meyvelerindensin ama niye ömrün bu kadar kısa!
6.03.2021Cumartesi
'En fazla fiyat düşüşü patateste, en fazla fiyat artışı sivri biberde oldu'
'En fazla fiyat düşüşü patateste, en fazla fiyat artışı sivri biberde oldu'Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, şubat ayında markette en fazla fiyat düşüşünün yüzde 25 ile patateste, en fazla fiyat artışının ise yüzde 29,31 ile sivri biberde olduğunu bildirdi.
1.03.2021Ekonomi
Diyet Menüsü: İhtiyacınıza Yönelik Diyet Menüsü Nasıl Oluşturulur?
Diyet Menüsü: İhtiyacınıza Yönelik Diyet Menüsü Nasıl Oluşturulur?Kilo problemi yaşayan ya da sadece sağlıklı beslenme adına diyet yapmak isteyen kişiler kendilerine özel diyet listeleri oluşturmaktadır. Hazırlanan diyet listeleri genellikle kişinin ihtiyaç duyduğu protein, karbonhidrat ve yağın karşılanması sonucunda uygulanmaktadır. Doğru diyet menüsü hazırlamak isteyen kişiler kendi vücut ağırlıklarına göre diyet menüleri araştırmaktadır. İşte, merak edilen tüm detaylar.
18.02.2021Sağlık
Çinkonun Faydaları Nelerdir? Günlük Çinko İhtiyacı Ne Kadardır?
Çinkonun Faydaları Nelerdir? Günlük Çinko İhtiyacı Ne Kadardır?Mineraller insan sağlığı için çok önemlidir. Vücut mineralleri tek başına üretemez. Mineraller doğada vardır ve insan sağlığı için gereklidir. Çinkoda önemli bir mineraldir ve kişiler belli dönemlerinde daha çinkoya fazla ihtiyaç duyulur. Çocukluk, ergenlik, hamilelik dönemlerinde gelişimi destekler. Vücudun savunma sistemini güçlendirmek ve hastalıklara karşı dirençli hale getirmek içinde çinko desteğine ihtiyaç vardır. İşte, tüm detaylar.
18.02.2021Sağlık
Bakliyatta artan üretim fiyatı koruyacak
Bakliyatta artan üretim fiyatı koruyacakBakliyat fiyatları yeni yıla rafta kilogram başına 1-5 lira arasında artışlarla girdi. Diğer taraftan üretim destekleriyle fiyat artışları dünyadaki yükselişlerin gerisinde kaldı. Bakliyatta ekili alan ve verim artırıcı çalışmalar devam ediyor
10.02.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

fiyattzobüreticimarketramazan

Yeşil Mercimek ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.