Yky

Yky

Son dakika yky haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yky gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yky haber sayfamızda...

Yky

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 970 yky haberi bulunmuştur.
Ahmet Ümit yeni romanı Kayıp Tanrılar Ülkesi'ni okurlarıyla buluşturuyor
Ahmet Ümit yeni romanı Kayıp Tanrılar Ülkesi'ni okurlarıyla buluşturuyor Kurulduğu günden bu yana kültür sanat alanını kucaklayarak hayatımıza değer katan pek çok ilke imza atan ve Türk tiyatrosuna desteği ile bu alanda çığır açan Yapı Kredi, ünlü yazar Ahmet Ümit’in 15 Haziran tarihinde Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkacak son kitabı “Kayıp Tanrılar Ülkesi”ni raflardan önce Clubhouse’ta okurlarıyla buluşturacak. Böylece Yapı Kredi, bir kitap lansmanını canlı kitap okuması şeklinde Clubhouse’ta gerçekleştirerek kültür sanat alanında Türkiye’de bir ilke imza atacak
26.05.2021Kültür Sanat
Ahmet Ümit’in yeni romanı Kayıp Tanrılar Ülkesi okurla buluşuyor
Ahmet Ümit’in yeni romanı Kayıp Tanrılar Ülkesi okurla buluşuyorAhmet Ümit’in Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkacak olan yeni romanı Kayıp Tanrılar Ülkesi, polisiyeyi, arkeolojiyi ve mitolojiyi harmanlayan usta işi bir roman. Kayıp Tanrılar Ülkesi, 15 Haziran’da tüm kitapçılarda.
21.05.2021Kültür Sanat
Amin Maalouf ile çevrimiçi söyleşi
Amin Maalouf ile çevrimiçi söyleşiInstitut français Türkiye’nin düzenlediği Edebiyat Salonu çevrim içi etkinliğine bu ay eserleri 38 dile çevirilen ünlü yazar Amin Maalouf katılıyor. Etkinlik 28 Nisan tarihinde saat 19.00’da Zoom platformunda gerçekleşecek. Yiğit Bener’in sunumuyla gerçekleşecek olan Edebiyat Salonu’nda Amin Maalouf’a, eserlerini Türkçe’ye kazandıran çevirmen ve yazar Ali Berktay da eşlik edecek.
15.04.2021Kültür Sanat
J.K. Rowling'ten yeni çocuk kitabı
J.K. Rowling'ten yeni çocuk kitabıYapı Kredi Yayınları, J.K. Rowling’in çocuklar için yazdığı The Christmas Pig adlı yeni kitabını 12 Ekim 2021 tarihinde yayımlayacak. İngiltere, Yeni Zelanda, İrlanda ve Hindistan’da Hachette Children’s Group, ABD ve Kanada’da Scholastic tarafından yayımlanacak olan The Christmas Pig, dünyanın dört bir yanındaki yayıncılar tarafından yirmiden fazla dilde eşzamanlı olarak yayımlanacak olmasıyla gerçek bir küresel yayın halini alacak.
13.04.2021Kültür Sanat
Orhan Pamuk'un yeni romanı Veba Geceleri çıktı
Orhan Pamuk'un yeni romanı Veba Geceleri çıktıOrhan Pamuk’un üzerinde 5 yıldır çalıştığı Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkan Veba Geceleri, 1901 yılında 3. Veba Pandemisi döneminde Osmanlı’nın 29. Vilayeti Minger adasında geçiyor. Hem sürükleyici bir siyaset ve aşk romanı hem de Pamuk’un salgın, karantina, devlet ve birey konularını bir masal havasıyla tartıştığı bu tarihi roman, konusuyla yaşadığımız günlere de ışık düşürüyor.
23.03.2021Kültür Sanat
Ekranı Kapat Kitabı Aç YKY kitaplarında
Ekranı Kapat Kitabı Aç YKY kitaplarındaBilinçli teknoloji kullanımına dikkat çekerek ebeveyn-çocuk iletişimine katkı sağlamayı amaçlayan KoçSistem’in ödüllü Kurumsal Sosyal Sorumluluk projesi Aile Saati, Yapı Kredi Yayınları ile tüm Türkiye’ye ulaşıyor. Yapı Kredi Yayınları, KoçSistem Aile Saati projesi kapsamında, yayınladığı seçme kitapların arka kapaklarında Aile Saati logosu, web adresi ve “Ekranı Kapat Kitabı Aç” söylemine yer vererek projenin ülke genelindeki farkındalığının artmasına ve yaygınlaşmasına katkı sağlıyor.
10.03.2021Kültür Sanat
Selim İleri kimdir, kaç yaşında? Yazar Selim İleri'nin sağlık durumu nasıl?
Selim İleri kimdir, kaç yaşında? Yazar Selim İleri'nin sağlık durumu nasıl?Selim İleri kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. 5 Mart akşamı yüksek tansiyona bağlı olarak beyinde damar tıkanıklığı oluşan Selim İleri hastaneye kaldırıldı. 30 Nisan 1949 yılında İstanbul'da dünyaya gelen Selim İleri, Lise öğretmenlerinin etkisi ile Edabiyat'a yöneldi. Lise yıllarında yazdığı ilk romanı için yayınevleri dolaştı ancak reddedildi. 1967 yılında Savaş Çiçekleri adındaki öyküsü Yeni Ufuklar adlı dergide yayımlandı. İşte Yazar Selim İleri hakkında bilinmeyenler ve hayat hikayesi...
9.03.2021Cadde
Yapı Kredi Kültür Sanat’ta Şubat Ayı Çevrimiçi Etkinlikleri
Yapı Kredi Kültür Sanat’ta Şubat Ayı Çevrimiçi EtkinlikleriYapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık bu kış da sanatseverleri sanat ve edebiyatla sanal dünyada buluşturmaya devam ediyor.Şubat’ın son haftasında internet üzerinden canlı yayınlanacak etkinliklerde 23 Şubat Salı günü Franz Kafka’nın Dönüşüm adlı eseri, 24 Şubat Çarşamba günü ise Pers İmparatorluğu konuşulacak.28 Şubat Pazar günü ise vefatının 6. yılında büyük usta Yaşar Kemal’i anacağız.
23.02.2021Kültür Sanat
Tezer Özlü kimdir, neden öldü? Tezer Özlü ne zaman, kaç yaşında öldü?
Tezer Özlü kimdir, neden öldü? Tezer Özlü ne zaman, kaç yaşında öldü?10 Eylül 1943'de Kütahya'da doğan Tezer Özlü, 18 Şubat 1986'da İsviçre'de hayatını kaybetti. Başta Çocukluğun Soğuk Geceleri ve Yaşamın Ucuna Yolculuk olmak üzere az sayıda kitabıyla tanınır. Yazar Demir Özlü ve yazar-çevirmen Sezer Duru'nun kardeşidir. Peki Tezer Özlü neden öldü, kaç yaşında ve ne zaman öldü? İşte Tezer Özlü hayatı...
17.02.2021Gündem
Ezra Pound'un "Kantolar" kitabının tamamı canlı yayında okunacak
Ezra Pound'un "Kantolar" kitabının tamamı canlı yayında okunacakHer kelimesinde başka söylemlere açılan, her parçasında başka bir metne, tarihi belgeye, konuşmaya, şarkıya ve müzikaliteye göndermede bulunan Kantolar büyük bir kolaj, ihtiyatlı bir montajdır. Modernizmin en etkili şairi Ezra Pound’un ağırlıklı olarak 1915-1962 yılları arasında kaleme aldığı bu başyapıt, 116 bölümden oluşan uzun tek bir şiirdir.
16.02.2021Kültür Sanat
Amin Maalouf yeni romanını anlatacak
Amin Maalouf yeni romanını anlatacakYapı Kredi Kültür Sanat’ın çevrimiçi düzenlediği etkinliklerinin bu haftaki konuklarından biri de yazar Amin Maalouf.11 Şubat Perşembe günü yazar Amin Maalouf ve ekonomist/yazar Ufuk Tarhan canlı yayında bir araya geliyor. Söyleşide iki yazar Maalouf’un yeni çıkan romanı “Empedokles’in Dostları”nı konuşacak.
10.02.2021Kültür Sanat
Amin Maalouf'tan 8 yıllık aradan sonra yeni roman
Amin Maalouf'tan 8 yıllık aradan sonra yeni romanDaha çok tarihsel romanlarıyla tanınan ve Türkiye’de geniş bir okur kitlesine sahip Amin Maalouf’un yeni romanı Empedokles’in Dostları, Yapı Kredi Yayınları’ndan çıktı.
YKKSY'de bu hafta
YKKSY'de bu haftaYapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık bu kış da sanatseverleri sanat ve edebiyatla sanal dünyada buluşturmaya devam ediyor. Ocak’ın ikinci haftasında internet üzerinden canlı yayınlanacak etkinliklerde 13 Ocak Çarşamba günü Tiyatro sanatçısı ve yayıncı Hagop Ayvaz, 15 Ocak Cuma günü Amerikalı yazar William Stoner konuşulacak.16 Ocak Cumartesi günü de Tiyatro Hemhâl, yazar Selçuk Baran’ın öyküsü Türkân Hanım’ın Ölümü’nün teatral bir öykü okumasını yapacak.
13.01.2021Kültür Sanat
Pandemide ‘ekransız’  zaman geçirme
Pandemide ‘ekransız’ zaman geçirmeKoçSistem’in hayata geçirdiği Anne Çocuk Eğitim Vakfı’nın (AÇEV) “Eğitim Ortağı” olduğu kurumsal sosyal sorumluluk projesi Aile Saati’nin Kitap Ortağı, Yapı Kredi Yayınları oldu.
13.12.2020Kültür Sanat
Kulis: Bir Tiyatro Belleği, Hagop Ayvaz Sergisi YKKSY'de
Kulis: Bir Tiyatro Belleği, Hagop Ayvaz Sergisi YKKSY'deHrant Dink Vakfı öncülüğünde Türkiye Tiyatro Vakfı ve Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık işbirliğiyle hazırlanan “Kulis: Bir Tiyatro Belleği, Hagop Ayvaz” sergisi,15 Aralık 2020 – 21 Şubat 2021 tarihleri arasında Yapı Kredi Kültür Sanat’ta. Tiyatro sanatçısı ve yayıncı Hagop Ayvaz’ın tiyatro arşivinden bir seçki sunan sergi, üç ana bölümden oluşuyor. İlk bölüm sanatçının yaşamı paralelinde İstanbul’da Ermenice tiyatro üretimi ve etkinliklerine, ikinci bölüm Ayvaz’ın 1946-1996 arasında yayımladığı Kulis dergisine, son bölüm ise Osmanlı ve Türkiye tiyatro tarihinde mihenk taşı olmuş birçok sanatçıya, topluluğa, oyuna ve mekâna odaklanıyor.
Pandemide her güne bir masal
Pandemide her güne bir masalKoçSistem tarafından hayata geçirilen, bilinçli teknoloji kullanımına dikkat çekmeyi ve aile içerisinde ebeveyn-çocuk iletişimine katkı sağlamayı amaçlayan Aile Saati projesi, yeni proje ortağı Yapı Kredi Yayınları ile etki alanını genişletiyor. Projeye kapsamında Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkan “Her Güne Bir Oyun” ve “Her Güne Bir Masal” isimli özel olarak basılarak eğitime katılan ebeveynlerle paylaşılacak.
Gedik Sanat'tan yeni proje "Kadının Sözü Var"
Gedik Sanat'tan yeni proje "Kadının Sözü Var"Gedik Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı bünyesinde çalışmalarını sürdüren “Gedik Sanat”, İstanbul Gedik Üniversitesi ile gerçekleştirdiği yeni projesinde kadınların ekonomik ve sosyal alanda var olmalarının önemini vurguluyor. Kadınların birer özne olarak kendilerini ifade edebilmelerinin, kamusal alanda eşit ve özgür bireyler olarak seslerini duyurabilmelerinin toplum için vazgeçilmez bir ihtiyaç olduğunun bilinci ile ‘Kadının Sözü Var’ projesi hayata geçiriliyor.
11.11.2020Kültür Sanat
Romain Rolland'ın gözünden Beethoven
Romain Rolland'ın gözünden BeethovenYapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık ve Özel Saint Benoît Fransız LisesiDoğumunun 250. yılında Beethoven’ı çevrimiçi bir konser ve söyleşiyle anıyor.8 Kasım Pazar günü saat: 17:00’da gerçekleşecek etkinlikte felsefeci, yazar ve çevirmen Nami Başer, Fransız yazar Romain Rolland’ın Jean-Christophe romanında Beethoven’ın yerini anlatırken; devlet sanatçısı piyanist Gülsin Onay ise romanda ve Rolland’ın hayatında önemli yeri olan Beethoven bestelerini yorumlayacak.
Nobel Edebiyat Ödülü Louise Glück'ün oldu
Nobel Edebiyat Ödülü Louise Glück'ün olduAmerikalı şair Louise Glück, Nobel Edebiyat Ödülü'nün sahibi oldu. Daha önce de Pulitzer kazanan Glück'ün Nobel Edebiyat Ödülü'nü kazandığı Stockholm'de gerçekleştirilen toplantıyla kamuoyuna açıklandı.
Geleceğin tasarımı Milliyet Sanat’ta
Geleceğin tasarımı Milliyet Sanat’ta48’inci yaşını kutlayan Milliyet Sanat dergisi ekim ayı kapağına İstanbul Tasarım Bienali’ni taşıyor. Dergi, her zaman olduğu gibi plastik sanatlardan müziğe, edebiyata, sinemaya ve sahne sanatlarına dair röportaj ve dosya konularına yer veriyor
29.09.2020Kültür Sanat
Lukka’dan Likya’ya  Sarpedon ve Aziz Nikolaos’un Ülkesi
Lukka’dan Likya’ya Sarpedon ve Aziz Nikolaos’un ÜlkesiYapı Kredi Kültür Sanat’ın, internet üzerinden canlı düzenlenen Anadolu Uygarlıkları Konferans serisi, yeni konular ve konuklarla devam ediyor. 17 Eylül Perşembe günü yapılacak olan “Lukka’dan Likya’ya – Sarpedon ve Aziz Nikolaos’un Ülkesi” etkinliği saat: 18:00’da Yapı Kredi Kültür Sanat’ın youtube kanalında.
15.09.2020Kültür Sanat
Yapı Kredi Yayınları Genç Çizerlerini Arıyor
Yapı Kredi Yayınları Genç Çizerlerini Arıyor1 Eylül’den bu yana dünyaca ünlü yazar J.K. Rowling’in kendi çocukları için yazdığı masal Ickabog’u internet sitesi üzerinden, dizi şeklinde yayımlayan Yapı Kredi Yayınları, bu kitap için bir resim yarışması düzenledi. Çocuklar için düzenlenen yarışmada kazanan resimler kitabın Türkiye baskısında yer alacak.
14.09.2020Kültür Sanat
Rilke ve Auguste Rodin karşılaşması üzerine bir anlatı
Rilke ve Auguste Rodin karşılaşması üzerine bir anlatı1902’de Rainer Maria Rilke, ünlü heykeltıraş Auguste Rodin’le ilgili kısa bir kitap yazmak için Paris’e gitti. O zamanlar Rodin altmışlarında, saygı duyulan, tanınmış bir sanatçıydı, Rilke’yse yirmilerinde, tanınmamış bir şair.
14.07.2020Kültür Sanat
YKKSY konferans serisi Urartu Krallığı ile devam ediyor
YKKSY konferans serisi Urartu Krallığı ile devam ediyorYapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık, internet üzerinden canlı olarak düzenlediği söyleşilerine bir yenisini ekliyor: “Anadolu Uygarlıkları Konferansları”. 18 Haziran Perşembe günü saat 18:00’da yapılacak olan Anadolu Uygarlıkları Konferansları’nın bu ilk bölümünde, projenin 2011 yılında ilk yayımlanan kitabı olan “Urartu: Doğu’da Değişim”den yola çıkılarak kendine özgü yanlarıyla Urartu Krallığı konuşulacak.
17.06.2020Kültür Sanat
YKY kitabevleri yeniden açılıyor
YKY kitabevleri yeniden açılıyorCovid - 19 salgını nedeniyle kapılarını bir süreliğine ziyarete kapatan Yapı Kredi Yayınları kitabevleri açılıyor.
28.05.2020Kültür Sanat

Benzer Haber Etiketleri

YKYAhmet ÜmitAmin MaaloufKayıp Tanrılar ÜlkesiYKKSY

Yky ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.