Ylsy

Ylsy

Son dakika YLSY haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan YLSY gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan YLSY haber sayfamızda...

Ylsy

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 29 ylsy haberi bulunmuştur.
YLSY burs başvuruları ne zaman başlayacak? Şartlar nelerdir, nasıl başvuru yapılır?
YLSY burs başvuruları ne zaman başlayacak? Şartlar nelerdir, nasıl başvuru yapılır?Türkiye'nin nitelikli insan kaynağı ihtiyacını karşılamak amacıyla kurumlar 358 öğrenciyi yurt dışında eğitim görmeleri için burs verecek. Bu müjdeli haber sonrası binlerce kişi detayları araştırmaya başladı. Sıklıkla "YLSY başvuruları ne zaman başlayacak? Şartlar nelerdir, nasıl başvuru yapılır?" sorusuna cevap aranıyor.
7.10.2021Gündem
MEB son dakika duyurdu! Başvurular 21 Ekim'de başlıyor
MEB son dakika duyurdu! Başvurular 21 Ekim'de başlıyorSon dakika haberine göre; Milli Eğitim Bakanlığı yaptığı açıklamada, "YLSY kapsamında 358 öğrenci, Millî Eğitim Bakanlığı bursuyla yurt dışında lisansüstü öğrenim görecek." ifadelerini kullandı.
7.10.2021Gündem
YLSY başvurusu ne zaman 2021? MEB Yurt Dışı Lisansüstü Eğitim Bursu ne kadar, başvuru şartları neler?
YLSY başvurusu ne zaman 2021? MEB Yurt Dışı Lisansüstü Eğitim Bursu ne kadar, başvuru şartları neler? MEB, 2021 YLSY Yurt Dışı Lisansüstü Eğitim burs başvurularına dair kılavuzu yayımladı. Yüksek lisans ve doktora eğitimi için 358 öğrenci yurt dışına gönderilecek. Başvurular ise 21 Ekim günü başlıyor. İşte, 2021 YLSY bursu başvuru kılavuzu...
6.10.2021Gündem
Ylsy Nedir? Ylsy Sınavına Kimler Girebilir, Başvuru Şartları Nelerdir?
Ylsy Nedir? Ylsy Sınavına Kimler Girebilir, Başvuru Şartları Nelerdir?Bugün pek çok kişi yurt dışında eğitim almak için birçok imkânı bulunmayabilmektedir. Bunun için gerekli sınav ve yöntemlilere uyulması gerekebilir. En çok yurt dışında eğitim amacı ile gönderilecek öğrencileri seçme sınavı hakkın da sorular sorulmaktadır. Bu soruların başında YLSY nedir? YLSY sınavına kimler girebilir, başvuru şartları nelerdir? Soruları bulunmaktadır. İşte, merak edilen tüm detayları sizler için derledik
28.02.2021Eğitim
2020 YLSY başvurusu nasıl yapılır? YLSY başvuru ücreti ödeme
2020 YLSY başvurusu nasıl yapılır? YLSY başvuru ücreti ödemeYLSY başvuruları başladı. 2020 yılı Yükseköğretim kurumları ile diğer kamu kurumlarında duyulan ihtiyaca göre yabanvı ülkelere gönderilecek öğrenciler için başvuru şartları nelerdir? İşte YLSY başvuru şartları ve başvuru işlemleri ile ilgili detaylar...
10.09.2020Gündem
Semih Aktekin kimdir, kaç yaşında? Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Semih Aktekin nereli?
Semih Aktekin kimdir, kaç yaşında? Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Semih Aktekin nereli?Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Semih Aktekin atandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. Aktekin'in yaşamı ise araştırılıyor. İşte Prof. Dr. Semih Aktekin'in biyografisi...
24.06.2020Gündem
Bin 224 öğrenciye MEB’ten yurt dışında eğitim bursu
Bin 224 öğrenciye MEB’ten yurt dışında eğitim bursuMİlli Eğitim Bakanlığı (MEB), 76 ülkeye bin 224 burslu öğrenci gönderecek.
2.08.2018Gündem
MEB 76 ülkeye bin 224 burslu öğrenci gönderecek
MEB 76 ülkeye bin 224 burslu öğrenci gönderecekMilli Eğitim Bakanlığı (MEB) bursu ile lisansüstü öğrenim için 76 ülkeye bin 224 öğrenci gönderilecek.
2.08.2018Gündem
Ülkemize laf söylemelerine müsaade etmeyin
Ülkemize laf söylemelerine müsaade etmeyinDevlet bursuyla yurt dışına lisansüstü eğitime gidecek öğrencilere seslenen Yıldırım, Orada FETÖ’cülerle, bölücülerle, memleket düşmanı birtakım güruhlarla da karşılaşacaksınız. Sizlere güveniyoruz, onlara hak ettiği cevabı mutlaka verin” dedi
4.04.2018Siyaset
YLSY sonuçları açıklandı
YLSY sonuçları açıklandıYurtdışında Lisansüstü öğrenim görmek üzere gönderilecek öğrencileri seçme sınavı olan 2017-YLSY'nin sonuçları açıklandı.
17.01.2018Eğitim
YLSY tercih sonuçları açıklandı! 2017 YLSY tercih sonuç sorgulama ekranı
YLSY tercih sonuçları açıklandı! 2017 YLSY tercih sonuç sorgulama ekranıYLSY tercih sonuçları açıklandı. Bir süredir merakla beklenen YLSY sonuçları ÖSYM tarafından resmen adayların erişimine açıldı. İşte YLSY sonuçları sorgulama ekranı ve YLSY sonuçları ile ilgili tüm detaylar...
15.01.2018Gündem
YLSY tercihleri nasıl yapılır? YLSY Tercih kılavuzu
YLSY tercihleri nasıl yapılır? YLSY Tercih kılavuzuÖSYM, YLSY (Yurt Dışına Lisansüstü Öğrenim Görmek Üzere Gönderilecek Adayları Seçme ve Yerleştirme) tercih işlemlerini başlattı. Başvuru ve Tercih kılavuzunu yayımlayan ÖSYM, adaylara tercih tarihlerini de açıkladı.
5.01.2018Gündem
Yurt dışı bursiyerlerin sözlü sınav sonuçları açıklandı
Yurt dışı bursiyerlerin sözlü sınav sonuçları açıklandıMilli Eğitim Bakanlığı (MEB), lisansüstü öğrenim görmek üzere yurt dışına gönderilecek öğrencilerin sözlü sınav sonuçlarını açıkladı. Sabırsızlıkla sınav sonuçlarını bekleyen öğrencilerin merakı giderildi.
20.12.2017Gündem
12 Eylül disiplin yönetmeliği kalktı
12 Eylül disiplin yönetmeliği kalktıYÖK, 12 Eylül döneminde hazırlanan disiplin yönetmeliğini yürürlükten kaldırdı. YÖK’ün önümüzdeki günlerde daha sert yaptırımların yer aldığı yeni yönetmelik hazırlaması bekleniyor
20.10.2017Gündem
ÖSYM'den "YLSY açıklaması"
ÖSYM'den "YLSY açıklaması"Yurt Dışına Lisansüstü Öğrenim Görmek Üzere Gönderilecek  Adayları Seçme ve Yerleştirme'ye (2017-YLSY) başvuran aday öğrencilerden, sözlü  sınava alınacakları belirleme işlemlerinin tamamlandığı bildirildi.
20.10.2017Gündem
Enerjide ‘eğitim’ zamanı
Enerjide ‘eğitim’ zamanıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı nükleer enerji başta olmak üzere çeşitli alanlarda yetiştirilecek öğrencilere yurtdışında lisans üstü eğitim bursu verilmesi için çalışma başlattı.
30.09.2017Ekonomi
Son dakika: Bakan Albayrak 'İhtiyacımız var' demişti! Karar verildi...
Son dakika: Bakan Albayrak 'İhtiyacımız var' demişti! Karar verildi...Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, nükleer enerji başta olmak üzere çeşitli alanlarda yetiştirilecek öğrencilere yurt dışında lisans üstü eğitim bursu verilmesi için çalışma başlattı.  Yurt dışında lisans üstü eğitim bursu almaya  hak kazanan 162 öğrenci, dünya sıralamasında ilk 500'e girmiş seçkin  üniversitelere gönderilecek
30.09.2017Ekonomi
Yurt dışında lisansüstü öğrenim başvuruları başladı! Tam bin 155 öğrenci...
Yurt dışında lisansüstü öğrenim başvuruları başladı! Tam bin 155 öğrenci...Yurt Dışına Lisansüstü Öğrenim Görmek Üzere Gönderilecek Adayları Seçme ve Yerleştirme (YLSY) işlemleri için başvurular başladı. YLSY işlemleri için başvurular 9 Ekim'e kadar yapılacak. Yurt dışına, resmi burslu statüde yüksek lisans ve doktora yapmak üzere toplam bin 155 öğrenci gönderilecek.
29.09.2017Gündem
ALES sonuçları açıklandı! 2017 ALES sonucu nasıl sorgulanır?
ALES sonuçları açıklandı! 2017 ALES sonucu nasıl sorgulanır?ALES sınav sonuçları ÖSYM tarafından dün açıklandı. Binlerce adayın heyecanla ve merakla açıklanmasını beklediği ALES sınavının sonuçlarını kolayca sorgulayabilirsiniz. Bunun için "sonuc.ösym.gov.tr" adresine giriş yapılması yeterlidir. İşte detaylar...
9.06.2017Gündem
YLSY sözlü sınav sonuçları açıklandı!
YLSY sözlü sınav sonuçları açıklandı!MEB burslusu olarak yurt dışına gönderilecek öğrencilerin sözlü sınav sonuçları açıklandı.
22.03.2017Eğitim
YLSY 2016- Sözlü sınav sonuçları açıklandı!
YLSY 2016- Sözlü sınav sonuçları açıklandı!Yurt dışına Lisansüstü öğrenim görmek üzere gönderilecek öğrencilerin sözlü sınav sonuçları açıklandığı duyuruldu. YLSY, yurtdışına lisansüstü eğitim için gönderilecek öğrencileri seçme ve yerleştirme programıdır.
22.03.2017Gündem
Artık ödüllü bir matematikçi
Artık ödüllü bir matematikçiThe University of North Carolina at Chapel Hill’de matematik alanında doktora yapan Türk öğrenci Zeliha Kılıç, yüksek prestijli Tanner ödülünü kazandı. Kılıç’la ödülü ve projesi hakkında konuştuk
31.12.2016Pazar
Yurtdışına Lisansüstü Öğrenim Görmek Üzere Gönderilecek Adayları Seçme Sonuçları açıklandı!
Yurtdışına Lisansüstü Öğrenim Görmek Üzere Gönderilecek Adayları Seçme Sonuçları açıklandı!2016-YLSY (Yurt Dışına Lisansüstü Öğrenim Görmek Üzere Gönderilecek Adayları Seçme ve Yerleştirme) sonuçları açıklandı. ÖSYM Başkanlığı tarafından yapılan duyuruda 2016-YLSY sonuçlarının açıklandığı bildirildi.
8.11.2016Gündem
ÖSYM YLSY sonuçları açıklandı
ÖSYM YLSY sonuçları açıklandıYurt Dışına Lisansüstü Öğrenim Görmek Üzere Gönderilecek Adayları Seçme ve Yerleştirme (2015-YLSY) sonuçları açıklandı. YLSY sonuçları, ÖSYM'nin "https://sonuc.osym.gov.tr" internet adresinden öğrenebilecek.
21.10.2015Eğitim
Milli Eğitim Bakanlığı bursuna rekor başvuru!
Milli Eğitim Bakanlığı bursuna rekor başvuru!Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) bursluluk programı için ilan edilen bin 500 kontenjana bu yıl 10 bin 661 öğrenci başvuru geldi.
21.10.2015Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

Ylsy ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.