Yüce Divan

Yüce Divan

Son dakika yüce divan haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yüce divan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yüce divan haber sayfamızda...

Yüce Divan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.818 yuce divan haberi bulunmuştur.
‘Bireysel başvuru önemli bir kazanım’
‘Bireysel başvuru önemli bir kazanım’Anayasa Mahkemesi (AYM) üyeliğine seçilen İrfan Fidan için dün yüksek mahkeme Yüce Divan Salonu’nda yemin töreni düzenlendi.
10.02.2021Siyaset
Son dakika! AYM Başkanı'ndan flaş açıklama
Son dakika! AYM Başkanı'ndan flaş açıklamaAnayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan, Anayasa Mahkemesi yeni üyesi İrfan Fidan’ın yemin törenine katılarak konuşma yaptı.
9.02.2021Gündem
Anayasa’nın 134 hükmü değiştirildi
Anayasa’nın 134 hükmü değiştirildiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kulisleri hareketlendiren, “yeni anayasa” çıkışının ardından, siyasi partiler arasındaki görüşme trafiği de hızlandı. Yaşanan hareketlilik, AK Parti’nin yüzde 34.28’lik oy oranıyla Türkiye’de tek başına iktidar olduğu 2002 seçimlerinden bu yana geçen 19 yılda yürürlüğe konulan anayasa değişikliklerini yeniden gündeme getirdi. 19 yıllık “tek parti” iktidarında anayasada 12 kez kritik değişiklikler içeren düzenleme hazırlayan AK Parti, 177 maddelik anayasanın 30’u aynı maddelerde olmak üzere toplam 134 hükmünde değişikliğe imza attı.
9.02.2021Siyaset
3 ay sonra bir ilk! Bizzat katılacak
3 ay sonra bir ilk! Bizzat katılacakCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu haftaki başkent mesaisi yoğun bir gündemle başlıyor.
9.02.2021Siyaset
Eski bakan partisinden istifa etti
Eski bakan partisinden istifa ettiDanimarka’da önceki gün meclis kararıyla Yüce Divan’a gönderilen eski Göç ve Uyum Bakanı İnger Stöjberg, Yüce Divan’a gönderilmesinin ardından ana muhalefetteki Liberal Parti’den (Venstre) istifa ettiğini açıkladı.
5.02.2021Dünya
Eski bakan Yüce Divan’da yargılanacak
Eski bakan Yüce Divan’da yargılanacakDanimarka ana muhalefet partisi Liberal partili eski Uyum ve Göçmen Bakanı İnger Stöjberg, 2016 yılında verdiği yasalara aykırı bir talimat nedeniyle Yüce Divan’da yargılanacak.
3.02.2021Dünya
Çiftleri ayıran bakan Yüce Divan yolunda
Çiftleri ayıran bakan Yüce Divan yolundaDanimarka’nın eski Uyum ve Göç Bakanı İnger Stöjberg, 2016’da verdiği yasalara aykırı bir talimat nedeniyle Yüce Divan’da yargılanacak. Stöjberg, bakanlığı sırasında ülkeye gelen ve sığınma talebinde bulunan çiftler ayırarak farklı kampları yerleştirmekle suçlanıyor.
16.01.2021Dünya
AYM’de 9 yıl aradan sonra Yüce Divan yargılaması
AYM’de 9 yıl aradan sonra Yüce Divan yargılamasıAnayasa Mahkemesi (AYM), FETÖ üyeliği suçundan hapis cezası alan eski Yargıtay üyeleri Necati Meran, Mehmet Ali Demirezici ve Esabil Saylak ile firari sanık Kenan Karabeyeser’i, “görevi kötüye kullanma” suçu yönünden Yüce Divan sıfatıyla yargılamaya başladı.AYM heyetinin 9 yıl aradan sonra Yüce Divan olarak görev yaptığı davanın ilk duruşması, Kovid-19 tedbirleri altında yapıldı. Duruşmaya, tutuklu sanıklar ile Esabil Saylak’ın avukatı katıldı. Duruşmada, suçtan zarar gören Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Tümgeneral Hüseyin Kurtoğlu da hazır bulundu.
23.12.2020Gündem
3 yüksek yargıç için Yüce Divan kuruldu
3 yüksek yargıç için Yüce Divan kurulduFETÖ üyeliğinden hüküm giyen eski Danıştay üyeleri Tutar, Bektaş ve Olcay’ın ‘görevi kötüye kullanma’ suçu yönünden Yüce Divan sıfatıyla Anayasa Mahkemesi’nde yargılanmasına başlandı
25.11.2020Gündem
Yüce Divan'da yargılanan eski Danıştay üyelerinin ilk duruşması tamamlandı
Yüce Divan'da yargılanan eski Danıştay üyelerinin ilk duruşması tamamlandıFETÖ üyeliğinden 9 yıl hapis cezası verilen eski Danıştay üyesi Hamza Eyidemir, gelecek duruşmada tanık olarak dinlenecek. Suçtan zarar gördüğü belirtilen, meslekten ihraç edilen ve açtığı dava sonucu göreve iade edilen hakim Gülay Tezcan'ın, duruşmaya çağrılmasına karar verildi.
24.11.2020Gündem
9 yıl sonra ilk! Eski Danıştay üyelerinin yargılanmalarına başlandı
9 yıl sonra ilk! Eski Danıştay üyelerinin yargılanmalarına başlandıGelen son dakika haberine göre; Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) yöneticiliği ve üyeliği suçlarından hapis cezası alan eski Danıştay üyeleri Galip Tuncay Tutar, Vahit Bektaş ve Bülent Olcay'ın, "görevi kötüye kullanma" suçu yönünden Yüce Divan sıfatıyla Anayasa Mahkemesinde yargılanmasına başlandı. Duruşmanın 9 yıl aranın ardından yapılması dikkat çekti.
24.11.2020Gündem
Mesut Yılmaz hayatını kaybetti
Mesut Yılmaz hayatını kaybettiBir süredir kanser tedavisi gören eski başbakanlardan Mesut Yılmaz 73 yaşında yaşamını yitirdi. Yılmaz, pazar günü saat 12.00’de İstanbul’da düzenlecek törenle son yolculuğuna uğurlanacak.
31.10.2020Siyaset
Mesut Yılmaz kimdir, öldü mü? Mesut Yılmaz'ın hastalığı neydi, kaç yaşındaydı?
Mesut Yılmaz kimdir, öldü mü? Mesut Yılmaz'ın hastalığı neydi, kaç yaşındaydı?Eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz hayatını kaybetti. Mesut Yılmaz'ın ölüm haberinin duyulmasının ardından vatandaşlar hastalığı neydi, kaç yaşındaydı sorularına yanıt aramaya başladı. 1991-1999 yılları arasında toplamda 2 yıl boyunca 3 kez başbakanlık ve çeşitli bakanlıklarda görev yapan Mesut Yılmaz aynı zamanda Anavatan Partisi'nin Genel Başkanlık görevini de üstlenmiştir. Peki Mesut Yılmaz kimdir, kaç yaşındaydı, hastalığı neydi?
30.10.2020Siyaset
Mesut Yılmaz hayatını kaybetti
Mesut Yılmaz hayatını kaybettiEski başbakanlardan Mesut Yılmaz hayatını kaybetti. 73 yaşında yaşamını yitiren Mesut Yılmaz'ın vefat haberini eşi Berna Yılmaz açıklarken, cenaze töreniyle ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.
30.10.2020Haberler
Mesut Yılmaz kimdir, kaç yaşında? Mesut Yılmaz neden öldü?
Mesut Yılmaz kimdir, kaç yaşında? Mesut Yılmaz neden öldü?Gelen son dakika haberine göre, eski başbakanlardan Mesut Yılmaz hayatını kaybetti. Milyonlarca vatandaş ise Mesut Yılmaz hakkında arayışa geçti. Peki Mesut Yılmaz kimdir, kaç yaşındaydı neden öldü? İşte Mesut Yılmaz biyografisi...
30.10.2020Gündem
Facebook’un ve Twitter’ın sahipleri ifade vermeye çağrıldı
Facebook’un ve Twitter’ın sahipleri ifade vermeye çağrıldıFacebook’un sahibi Mark Zuckerberg ve Twitter’ın sahibi Jack Dorsey, New York Post’ta yayınlanan tartışmalı bir makaleye sansür uyguladıkları sebebiyle ifade vermeye çağrıldı.
23.10.2020Teknoloji
Son dakika... Bakan Soylu'dan önemli açıklamalar
Son dakika... Bakan Soylu'dan önemli açıklamalarGelen son dakika haberine göre; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu ehliyet ve kimlik kartının beraber kullanılabildiği kart hakkında bilgi vererek "Ehliyet ile kimlik ikisi bir arada. Nüfus idaresine gidiyor. Diyor ki 'ben bu ehliyeti buna yükletmek istiyorum. Sonra süresi bitene kadar kullanabiliyor." ifadelerini kullandı. Soylu, vatandaş memnuniyeti odaklı bir hizmet yürüttüklerini dile getirerek, şu ana kadar 76 bin kişinin ehliyetini kimlik kartına yüklettiğini vurguladı.
23.09.2020Siyaset
Mesut Yılmaz kimdir? Mesut Yılmaz'ın son sağlık durumu nasıl, kaç yaşında, nereli?
Mesut Yılmaz kimdir? Mesut Yılmaz'ın son sağlık durumu nasıl, kaç yaşında, nereli?Mesut Yılmaz'ın hayatı gündemde araştırılan konular arasında yer alıyor. Eski Başbakan Mesut Yılmaz'la ilgili sosyal medyada dolaşan "hayatını kaybetti" iddiaları ile ilgili Galatasaray 2. Başkanı Abdurrahim Albayrak bir açıklama gerçekleştirdi. Peki Mesut Yılmaz kimdir, son sağlık durumu nasıl?
20.09.2020Gündem
'Adil yargılanma ihlal ediliyor'
'Adil yargılanma ihlal ediliyor'AYM üyeliğine seçilen Bağcı’nın yemin töreninde konuşan AYM Başkanı Arslan, verdikleri ihlal kararlarının yarıdan fazlasının adil yargılanma hakkına ilişkin olduğunu ifade ederek, “Adil yargılanma hakkının ihlal edildiğini görüyoruz” dedi.
10.06.2020Siyaset
Anayasa Mahkemesi Başkanı Arslan, AYM'deki yemin töreninde konuştu
Anayasa Mahkemesi Başkanı Arslan, AYM'deki yemin töreninde konuştuSon dakika haberi... Anayasa Mahkemesi üyeliğine seçilen Basri Bağcı için yemin töreni düzenlendi. Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı. Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan, Anayasa Mahkemesi üyeliğine seçilen Basri Bağcı'nın yemin törenininde konuştu. Arslan, "Renginden ya da inancından dolayı insana nefes alma hakkı tanımayan yaklaşımla erdemli evrensel toplum inşa edilemez." dedi.
9.06.2020Gündem
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, değerlendirmelerde bulundu
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, değerlendirmelerde bulunduTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Yassıada mahkemesi kararlarına yönelik düzenlemeye ilişkin, "Bu, geç de olsa millet iradesine yönelik bir darbeye karşı bir tavır ortaya koyulması, eninde sonunda ama mutlaka bu darbenin bir şekilde zararlarının izale edileceğinin ve mümkün olduğu takdirde bunu yapanlardan hesap sorulacağının görülmesi bakımından önemli." dedi.
8.06.2020Siyaset
Son dakika... AYM'den İlker Başbuğ kararı
Son dakika... AYM'den İlker Başbuğ kararıAYM, Yüce Divan sıfatıyla, İlker Başbuğ hakkında açılan Ergenekon davasının, "muhakeme şartının gerçekleşmemesi" nedeniyle düşmesine karar verdi.
31.10.2019Gündem
‘Temel hakların korunması devletin ortak hedefidir’
‘Temel hakların korunması devletin ortak hedefidir’AYM üyeliğine seçilen Selahattin Menteş’in yemin töreninde konuşan AYM Başkanı Arslan, “Temel hakların korunması devletin hedefi, hatta varlık sebebidir” dedi ve kurumlar arası iş birliğinin önemini vurguladı
26.07.2019Siyaset
AYM Başkanı Arslan: 190 binini karara bağladık
AYM Başkanı Arslan: 190 binini karara bağladıkAnayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan, bireysel başvuru  hakkının tanındığı 23 Eylül 2012'den bugüne kadar toplam 236 bin civarındaki  başvurudan 190 binini sonuçlandırdıklarını bildirdi.
25.07.2019Gündem
'Ergenekon' davasında karar açıklanacak
'Ergenekon' davasında karar açıklanacakDaha önce verilen beraat, görevsizlik ve düşme kararları sonrasında 235 sanık yönünden devam eden "Ergenekon" davasında, nihai karar için sanıklara son sözleri soruluyor.
1.07.2019Gündem

Benzer Haber Etiketleri

mesut yılmazrecep tayyip erdoğanfetöyüce divananayasa mahkemesi

Yüce Divan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.