Zeytin

Zeytin

Son dakika zeytin haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan zeytin gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan zeytin haber sayfamızda...

Zeytin

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 13.790 zeytin haberi bulunmuştur.
Amerika'dan Türkiye'ye göç etti! Tarım yapıyor, komşuya kahve içmeye gidiyor...
Amerika'dan Türkiye'ye göç etti! Tarım yapıyor, komşuya kahve içmeye gidiyor... Nichole Neary, 35 yaşında ve Amerika doğumlu. New York’ta büyümüş ve Dalyan’a âşık olup Türkiye’ye göç etmiş. 3 yıldır burada yaşayan Nichole, köyde yoğun bir hayatı olduğunu ve göç ettiği için pişman olmadığını söylüyor.
29.11.2021Emlak
Zeytin ağacı sayısı yüzde 50 artan Türkiye, yeni rekorlara gidiyor
Zeytin ağacı sayısı yüzde 50 artan Türkiye, yeni rekorlara gidiyorUlusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi (UZZK) Başkanı Dr. Mustafa Tan, son 15 yılda Türkiye'de zeytin ağacı sayısının yüzde 50 artarak 280 milyona ulaştığını belirtti. Zeytinyağı üreticisi birçok ülkede küresel ısınma nedeniyle rekoltenin düştüğünü belirten Dr. Tan, "Zeytinyağı rekoltesinin geçtiğimiz yıla göre yaklaşık yüzde 32 artarak 235 bin ton civarında gerçekleşmesi öngörüldü. Sofralık zeytinde de yaklaşık yüzde 40'lık artışla 506 bin ton zeytin rekoltesi tespit edildi" dedi.
29.11.2021Ekonomi
Kullandığı 150 yıllık taş baskı zeytinyağı üretimini kamyonuyla il il tanıtacak
Kullandığı 150 yıllık taş baskı zeytinyağı üretimini kamyonuyla il il tanıtacakBalıkesir’in Ayvalık ilçesinin kırsal Mutlu Mahallesi Muhtarı Erdinç Tügen, zeytin sıkımında kullanılan 150 yıllık geleneksel taş baskı sistemini, il il gezerek tanıtmak için kamyonuna monte etti. Tügen, çiğ tüketimlerde taş baskı sıkımı yağları kullanmalarını önerdi.
28.11.2021Ekonomi
‘İtalyanlar gibi zeytin ağacı ittifakının metnini yazalım’
‘İtalyanlar gibi zeytin ağacı ittifakının metnini yazalım’Millet İttifakı’nın genişletilmesi gerektiğini belirten Karayalçın, “Anayasa’nın ilk üç maddesini kabul eden herkes gelmeli. Ben Memleket Partisi’nin de buraya girmesi gerektiğini düşünürüm” dedi... Karayalçın, “Çok geniş bir birliktelik içinde bir koalisyon kuralım. Tıpkı İtalyanların 2006 yılında yaptığı gibi öyle bir zeytin ağacı ittifakının metnini yazalım” önerisinde bulundu...
27.11.2021Siyaset
Bakan Pakdemirli: 13 milyon lirayı aşkın destek ödemesi hesaplara aktarılmaya başlandı
Bakan Pakdemirli: 13 milyon lirayı aşkın destek ödemesi hesaplara aktarılmaya başlandıTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 6 farklı kalemde 13 milyon 846 bin 485 liralık destek ödemesinin hesaplara aktarılmaya başlandığını açıkladı.
26.11.2021Ekonomi
Milli SİHA Bayraktar TB2 400 bin uçuş saatini tamamladı! Rekor kırdı
Milli SİHA Bayraktar TB2 400 bin uçuş saatini tamamladı! Rekor kırdıTürkiye’nin ilk milli ve özgün SİHA’sı Bayraktar TB2, 400 bin uçuş saatini başarıyla tamamlayarak Türk havacılık tarihinde yeni bir rekora imza attı.
26.11.2021Haberler
Milli SİHA Bayraktar TB2 400 bin uçuş saatini tamamladı! Rekor kırdı
Milli SİHA Bayraktar TB2 400 bin uçuş saatini tamamladı! Rekor kırdıTürkiye’nin ilk milli ve özgün SİHA’sı Bayraktar TB2, 400 bin uçuş saatini başarıyla tamamlayarak Türk havacılık tarihinde yeni bir rekora imza attı.
26.11.2021Teknoloji
Eşeği ve köpeğiyle sokaklarda hurda toplayarak geçimini sağlıyor
Eşeği ve köpeğiyle sokaklarda hurda toplayarak geçimini sağlıyorEdirne'de, yaşayan İlyas Kıvırcık, eşeği Gülşah ve köpeği Çomar ile birlikte sokaklarda hurda toplayarak geçimini sağlıyor. İlerlemiş yaşına rağmen çalıştığını söyleyen Kıvırcık, "Topladığım hurdalardan günlük ortalama 10 ile 30 arasında para kazanıyorum. Devletten aldığım yaşlılık maaşı da alıyorum. Bu para bana eşeğim ve köpeğime yetiyor, çok şükür" dedi.
26.11.2021Haberler
Köpek İsimleri 2021: En Güzel, Yaratıcı, Popüler, Yabancı Dişi ve Erkek Köpek İsimleri
Köpek İsimleri 2021: En Güzel, Yaratıcı, Popüler, Yabancı Dişi ve Erkek Köpek İsimleriSevimli görünüşleri, inşalarla kurdukları yakın dostluk ve bağ ile kendilerini sevdiren köpekler dünya üzerinden en çok sahiplenilen ikinci evcil hayvanlardır. Etçil ve memeli olan köpeklerin 400’den fazla ırkı olduğu tahmin edilmektedir. Günümüzde en çok sahiplenilen köpek cinsi ile fino türüdür. İlk köpek sahiplenildiğinde dişi veya erkek oluşuna göre isim verilir. Köpek sahipleri yeni dostlarına en güzel, duyulmamış, havalı isimleri vermek ister. Bazı evcil hayvan sahipleri köpeklerine yabancı isim vermek isterken bazıları da Türkçe isim tercih ederler. Köpeklere verilebilecek birbirinden güzel köpek isimleri vardır. En güzel, yaratıcı, duyulmamış, havalı, Türkçe, yabancı dişi ve erkek köpek isimleri ile ilgili içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
26.11.2021Evcil Hayvan
Deyimler ve Anlamları Sözlüğü: Kısa ve Kalıplaşmış En Çok Kullanılan Deyim Örnekleri
Deyimler ve Anlamları Sözlüğü: Kısa ve Kalıplaşmış En Çok Kullanılan Deyim ÖrnekleriKalıplaşmış söz öbekleri olarak da bilinen deyimler kendilerine özgü anlamlar taşır. İfadelerin daha zengin ve kapsamlı aktarılmasına büyük olanak sağlayan deyimler özellikle ilk öğretim derslerinde sıklıkla karşılaşılan konulardan bir tanesidir. Türkçe’de oldukça fazla bulunan deyimlerin birden fazla anlamları bulunmaktadır. Bazı deyimlerin anlamı kolayca anlaşılabilse de bazılarınınkini anlamak zor olabiliyor. Kısa ve kalıplaşmış deyimler, anlamları ve örnekleri için içeriğimize göz atabilirsiniz.
25.11.2021Eğitim
Makarna Çeşitleri ve İsimleri Nelerdir? Soslu Makarna Nasıl Yapılır?
Makarna Çeşitleri ve İsimleri Nelerdir? Soslu Makarna Nasıl Yapılır?Makarna İtalyan mutfağının temel besinidir ve Türkiye’de oldukça fazla tüketilen besinler arasında yer alır. Protein ve B vitamini oranı oldukça yüksektir. Büyük küçük herkesin soslu veya sossuz severek tükettiği makarnanın pek çok çeşitleri bulunmaktadır. Bu markana çeşitlerinden bazılarının isimleri Burgu, Kelebek, Penne, Mantı veya Midyedir. Zeytinli, peynirli, salçalı, kıymalı ve daha bir sürü sos çeşidi ile tüketilen makarnanın yapılışı da oldukça basittir. Soslu makarna nasıl yapılır? diyorsanız Makarna Çeşitleri ve İsimleri içeriğimizden detaylıca öğrenebilirsiniz.
25.11.2021Bilgi
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
25.11.2021Oyun
Kedi İsimleri ve Anlamları 2021: En Güzel Türkçe, Yabancı, Yaratıcı, Mitolojik Erkek ve Dişi Kedi İsimleri
Kedi İsimleri ve Anlamları 2021: En Güzel Türkçe, Yabancı, Yaratıcı, Mitolojik Erkek ve Dişi Kedi İsimleriKediler sevimli ve sevecen halleri kendisine hayran bırakır. İnsanlarla dost olan kedilerin kendilerine has özellikleri vardır. Kedilerin 70’ten fazla ırkı bulunur. Dünyada en çok sahiplenen evcil hayvandır ve bu sayı her geçen gün artmaktadır. Yeni kedi sahiplenen pek çok kişi kedisine isim vermek ister. Sahipler kedi isimleri konusu üzerine derin bir araştırma sürecine girerler. Ancak isim seçme konusunda kararsızlık yaşarlar. Erkek ve dişi kediler için birbirinden ayrı yabancı, Türkçe, mitolojik ve yaratıcı kedi isimleri bulunur. Ancak her geçen gün yeni kedi isimleri popüler olmaktadır. En güzel erkek ve dişi kedi isimleri için Kedi İsimleri 2021 içeriğimize göz atabilirsiniz.
25.11.2021Evcil Hayvan
TIR'da 13 bin 830 paket kaçak sigara ele geçirildi
TIR'da 13 bin 830 paket kaçak sigara ele geçirildiTicaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekipleri, Zeytin Dalı Gümrük Kapısı'nda düzenledikleri operasyonda TIR dorsesinin tabanına zulalanmış 13 bin 830 paket bandrolsüz ve yabancı menşeli sigara ele geçirildi.
24.11.2021Gündem
Zeytin hasadı
Zeytin hasadıBeslenme ve diyet uzmanı Dilara Koçak, Sunay Akın ve Ömür Akkor ile birlikte Ayvalık’ta zeytin hasadında bir araya geldi.
24.11.2021Cadde
Masumlar Apartmanı Ceylan kimdir? Aslıhan Gürbüz kaç yaşında, aslen nereli?
Masumlar Apartmanı Ceylan kimdir? Aslıhan Gürbüz kaç yaşında, aslen nereli?Masumlar Apartmanı dizisinde Ceylan karakterine hayat veren Aslıhan Gürbüz kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Dizide Han'ın eski nişanlısı Ceylan karakterini canlandıran Aslıhan Gürbüz geçtiğimiz hafta ekrana gelen bölümde diziye dahil olmuştu. Peki Masumlar Apartmanı Ceylan kimdir, kaç yaşında?
23.11.2021Cadde
İki bölgede 4 terörist etkisiz hale getirildi
İki bölgede 4 terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı ve Zeytin Dalı bölgelerinde toplam 4 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.
23.11.2021Gündem
İyilik hasadı
İyilik hasadıBuca Belediyesi’nin zeytinliklerinden elde edilecek yağların geliri, ihtiyaç sahibi öğrencilere burs olacak
22.11.2021Ege
‘Tarihin tanıtılması hepimizin görevi’
‘Tarihin tanıtılması hepimizin görevi’Muğla Valisi Orhan Tavlı, Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke ile MİTSO’ya gelen Vali Tavlı, Milas 7. Zeytin Hasat Şenliğinin başarıyla geçtiğini belirtti MİTSO’ya teşekkür etti.
22.11.2021Ege
‘Hedefimiz kaliteli üretim’
‘Hedefimiz kaliteli üretim’Milas Ticaret ve Sanayi Odası yönetimi, Bafa’daki zeytin ve zeytinyağı fabrikalarını ve işyerlerini ziyaret ederek bol ve bereketli bir üretim sezonu dileğinde bulundu.
22.11.2021Ege
Her fabrikaya birer zeytinyağı tadımcısı
Her fabrikaya birer zeytinyağı tadımcısıTürkiye’nin sofralık zeytin üretim merkezi Manisa Akhisar’da zeytin hasadı sürüyor, 67 fabrikada soğuk sıkım zeytinyağı üretimi devam ediyor. Zeytinyağında marka şehir olmaya çalışan Akhisar’da seneye her fabrikada zeytinyağı tadım personeli olacak
22.11.2021Ekonomi
Binali Yıldırım'dan Kılıçdaroğlu'na helalleşme tepkisi
Binali Yıldırım'dan Kılıçdaroğlu'na helalleşme tepkisiAK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "helalleşme" açıklamasına ilişkin, "Tamam, verdik ama bizim helallik vermemiz yetmez, 2023'te helallik sandıkta verilecek. Sandık helal edecek." dedi.
20.11.2021Haberler
Binali Yıldırım'dan Kılıçdaroğlu'na helalleşme tepkisi: 2023'te helallik sandıkta verilecek
Binali Yıldırım'dan Kılıçdaroğlu'na helalleşme tepkisi: 2023'te helallik sandıkta verilecekAK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "helalleşme" açıklamasına ilişkin, "Tamam, verdik ama bizim helallik vermemiz yetmez, 2023'te helallik sandıkta verilecek. Sandık helal edecek." dedi.
20.11.2021Siyaset
Binali Yıldırım: 2023’te helallik, sandıkta görülecek
Binali Yıldırım: 2023’te helallik, sandıkta görülecekAK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, “Ana muhalefet partisi genel başkanı, helallik istiyor; verelim gitsin. Bizim milletimiz; cömerttir, helallik isteyene helalliğini verir. Bizim helallik vermemiz yetmez. 2023’te helallik, sandıkta görülecek. Eğer bir insanı sevmezseniz ülkeye hizmet edemezsiniz” dedi.
20.11.2021Siyaset
Son dakika! Terör örgütü PKK'ya bir darbe daha
Son dakika! Terör örgütü PKK'ya bir darbe dahaMilli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre; Barış Pınarı bölgesinde iki, Zeytin Dalı bölgesinde bir ve Irak'ın kuzeyindeki Hakurk bölgesinde bir olmak üzere saldırı hazırlığındaki 4 PKK/YPG'li teröristi etkisiz hâle getirildi.
20.11.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Zeytin ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.