Zorunluluk

Zorunluluk

Son dakika Zorunluluk haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Zorunluluk gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Zorunluluk haber sayfamızda...

Zorunluluk

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.652 zorunluluk haberi bulunmuştur.
Zorunlu Hatırlatma
Zorunlu HatırlatmaSon günlerde kimi sosyal medya hesaplarında ve kimi köşe yazılarında Milliyet ile ilgili gerçek dışı bilgiler ve bu yanlış bilgilere dayalı haksız yorumları üzülerek izliyoruz.
17.05.2021Vitrin
Neden Sonuç Ve Amaç Sonuç Örnek Cümleleri Nelerdir?
Neden Sonuç Ve Amaç Sonuç Örnek Cümleleri Nelerdir?Neden sonuç cümleleri Türkçede sıklıkla kullanılan cümlelerdir. Öznenin yapmış olduğu işlerin sebebi ile açıklandığı cümleler neden sonuç cümleleri olarak isimlendirilmektedir. Neden sonuç ve amaç sonuç örnek cümleleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
16.05.2021Eğitim
Özge Özder: Masalımız Luna ile devam ediyor
Özge Özder: Masalımız Luna ile devam ediyorGeçtiğimiz aylarda kızı Luna’yı kucağına alan oyuncu Özge Özder, “Sinan’la aşkın her kademesini çağlayarak yaşadık. Şimdi masalımız Luna ile devam ediyor” dedi.
14.05.2021Cadde
Güvenli turizm için sürekli sertifika
Güvenli turizm için sürekli sertifikaKültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, turizm tesislerinde yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı tedbirleri içeren Güvenli Turizm Sertifika Programı’nın, TBMM gündeminde olan Turizmi Teşvik Kanunu kapsamındaki değişiklikle sürekliliğinin sağlanacağını söyledi.
14.05.2021Ekonomi
Spor camiasından Ramazan Bayramı mesajları
Spor camiasından Ramazan Bayramı mesajlarıGençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, federasyonlar ve kulüpler yayımladıkları mesajlarla Türk milletinin ve İslam aleminin Ramazan Bayramı'nı kutladı.
13.05.2021Süper Lig
Mecburi Eş Anlamlısı Nedir? Mecburi Kelimesinin Eş Enlamı Olan Sözcükler
Mecburi Eş Anlamlısı Nedir? Mecburi Kelimesinin Eş Enlamı Olan SözcüklerYapılması isteğe değil ihtiyaca ve zorunluğa bağlı olan her şey mecburi olarak nitelendirilir. Kelimenin fiil hali ''mecbur etmek'' ve ''mecbur olmak'' şeklinde yazılır. Örnek Cümle: ''Yaşanan son şeylerden sonra Burak ile iletişimimi kesmeye mecbur oldum.'' Mecburi ile eş anlamlı olan sözcükleri örnek cümleler ile birlikte derledik.
13.05.2021Eğitim
Bakan Kasapoğlu'ndan Ramazan Bayramı mesajı
Bakan Kasapoğlu'ndan Ramazan Bayramı mesajıGençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
12.05.2021Diğer
FETÖ'nün 'askeri ataşeler sorumlusu'ndan itiraf! MİT'e girmek isteyenlere özel örgüt evi
FETÖ'nün 'askeri ataşeler sorumlusu'ndan itiraf! MİT'e girmek isteyenlere özel örgüt eviFetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik soruşturma kapsamında sahte kimlikle yakalanıp tutuklanan "FETÖ'nün askeri ataşeler sorumlusu" F.A., etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak amacıyla ifade vererek itirafçı oldu. Lise yıllarında tanıştığı örgütte adım adım yükselen F.A., örgüt evlerinde hazırlanarak MİT, Sayıştay denetçiliği ve kaymakamlık sınavlarına girdiğini, müfettiş olduktan sonra da diğer örgüt mensuplarının sınavlara hazırlandığı evlerde görev yaptığını anlattı. İşte haberin ayrıntıları...
10.05.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Türkiye'yi, teknoloji üssü haline dönüştürmekte kararlıyız
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Türkiye'yi, teknoloji üssü haline dönüştürmekte kararlıyızCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Gençlerimiz için dijital dönüşüm odaklı yapacağımız en büyük yatırım, Türkiye'nin potansiyeline inanarak birlikte attığımız temeller ve dönüşüme yönelik ortaya koyduğumuz seferberlik ruhu olacaktır. Biz üç kıtanın merkezi olan Türkiye'yi, küresel bir üretim ve teknoloji üssü haline dönüştürmekte kararlıyız" dedi.
7.05.2021Siyaset
Pandemide yıpranan anneleri 'Anneler Günü'nde sevindirmenin yolları
Pandemide yıpranan anneleri 'Anneler Günü'nde sevindirmenin yolları Pandemi döneminin stresi, kaygıları ve yarattığı umutsuzluk hissi çalışan ve çalışmayan tüm anneleri olumsuz etkiledi. Pandemi döneminde en çok yıpranan kişilerin başında şüphesiz sağlık çalışanları ve annelerin, özellikle de çalışan annelerin olduğunun altını çizen Uzman Psikolog Ezgi Dokuzlu, “Çalışan anneler işteyken çocuklarına kimin bakacağı konusunda endişeliler. Annelerin çocuklarını bırakabileceği bir yakını yoksa iş yüküne ek olarak bu gibi yaşam düzeni ile ilgili kaygılar ruh sağlığını büyük ölçüde etkiliyor” dedi.
Alper Pirşen: 'Gidip izlese sorun yok'
Alper Pirşen: 'Gidip izlese sorun yok'Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Alper Pirşen, hakemin pozisyonu VAR’da tekrar incelemesinin zorunluğu olduğunun altını çizdi, “Gidip izlese ve aynı kararı verse üzülür, ‘hakem hatası’ der, ama kurala uygun davrandığı için bu itirazda bulunamazdık” dedi
6.05.2021Futbol
Meşale yakarak etrafında otomobiliyle drift yapan sürücü yakalandı
Meşale yakarak etrafında otomobiliyle drift yapan sürücü yakalandıİSTANBUL'da yol ortasında meşale yakarak etrafında otomobiliyle drift yapan kişi, görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşınca polis tarafından gözaltına alındı. Sürücüye 6 bin 700 lira para cezası kesilirken, otomobili 60 gün süreyle trafikten men edildi.
5.05.2021Haberler
Bakanlıktan ‘Hep Beraber Yaşam Güvenliği’ projesine ödül
Bakanlıktan ‘Hep Beraber Yaşam Güvenliği’ projesine ödülÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından bu yıl 35’incisi düzenlenen İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası etkinlikleri kapsamında “Güçlü İletişim Güvenli İşyeri İyi Uygulama Yarışması” gerçekleştirildi.
5.05.2021Vitrin
İmamoğlu’na ‘türbe’ incelemesi
İmamoğlu’na ‘türbe’ incelemesiİstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında, türbe ziyareti esnasında ellerini arkadan bağlayarak yürüdüğü gerekçesiyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından inceleme başlatıldığı ortaya çıktı.
5.05.2021Siyaset
Son dakika... Başsavcılıktan Ekrem İmamoğlu açıklaması!
Son dakika... Başsavcılıktan Ekrem İmamoğlu açıklaması!İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında bahse konu ihbarlarla ilgili olarak yürütülen herhangi bir soruşturma bulunmamaktadır. İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan inceleme neticesinde soruşturma izni verilmesi halinde Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından gerekli değerlendirmenin yapılacağı hususu kamuoyuna saygıyla duyurulur" açıklamasını yaptı.
4.05.2021Gündem
Hedef 2050'ye kadar sıfır atık!
Hedef 2050'ye kadar sıfır atık!Zorlu Holding, dünyadaki paydaş temelli dönüşüme cevap verdiği Akıllı Hayat 2030 stratejisi doğrultusunda benimsediği “sorumlu yatırım holdingi” anlayışıyla; çevresel, sosyal ve yönetişim (ÇSY) alanlarında belirlediği değer yaratacak hedeflerini; grup şirketlerinin de sahiplendiği ve ihtiyaçları özelinde yönettiği bir dönemi başlatıyor.
4.05.2021Vitrin
Pendik'te dambıllı vahşet! İşte cani kocaya istenen ceza
Pendik'te dambıllı vahşet! İşte cani kocaya istenen cezaPendik'te 25 yıllık eşi Hanife Yenisu'yu uykusundayken dambılla kafasına vurarak öldürdüğü iddia edilen Erol Yenisu (51) hakkında "Kendini savunamayacak durumda bulunan eşe karşı tasarlayarak öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açıldı.
4.05.2021Gündem
Hayvanlar hangi  testlerden geçiyor?
Hayvanlar hangi testlerden geçiyor?Deri alerji testleri, cilt tahriş testleri ve benzeri birçok test hayvanlar üzerinde uygulanıyor
2.05.2021Pazar
Soykırım yalanı konusunda 78 kitap yazan Prof. Ataöv: Biden, soykırımı  kendi tarihinde ara
Soykırım yalanı konusunda 78 kitap yazan Prof. Ataöv: Biden, soykırımı kendi tarihinde araMilliyet’e konuşan Prof. Ataöv, “ABD Başkanı Biden, soykırımcı arıyorsa, Amerikan tarihi ve Amerika kıtasındaki 286 farklı köken ve halktan 100 milyon yerlinin 18. yüzyılın başında itibaren nasıl katlettiklerine baksın” dedi
28.04.2021Siyaset
KOSBİ’nin okulunda örnek enerji projesi
KOSBİ’nin okulunda örnek enerji projesiİzmir Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi (KOSBİ) Zülfü Mevlüt Çelik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, çatıya güneş enerji sistemi kurarak kendi enerjisini üretir hale geldi. İhtiyaç fazlası elektrik enerjisini de satacak olan okul bu kaynağı öğrencilerin eğitim masrafları için kullanacak.
26.04.2021Ege
Gönüllü bağışçı sayısı 709 bin
Gönüllü bağışçı sayısı 709 binTürkiye’de başta lösemi hastaları olmak üzere kök hücre bağışı bekleyen 5 binden fazla kişi bulunuyor.
26.04.2021Gündem
Aran: Ekonomiye desteğimizi devam ettirecek güç ve sağlamlıktayız
Aran: Ekonomiye desteğimizi devam ettirecek güç ve sağlamlıktayızTürkiye İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran, "100. yıla giderken ilk hedefimiz; iş modeliyle, organizasyon ve hizmet modeliyle, şube yapısıyla, çalışanlarının yetkinliğiyle ve teknoloji altyapısıyla geleceğin bankasını inşa etmek." dedi.
25.04.2021Ekonomi
Boris Johnson kararlı!
Boris Johnson kararlı!İngiltere sınırları içerisinde Avrupa Süper Ligi maçlarını oynattırmayacağını açıklayan ve hükümet olarak yasa çıkaracaklarını belirten İngiltere Başbakanı Johnson, çalışmaların aksamasını istemiyor.
Ceferin: Hiçbir zaman var olmadı
Ceferin: Hiçbir zaman var olmadıUEFA Başkanı, zenginlerin daha fazla para kazanmak için bir hamle yaptıklarını söyledi. Ceferin, “Hiçbir zaman Avrupa Süper Ligi diye bir organizasyon var olmadı. Bu lig; zenginlerin, geleneği ve kültürü hesaba katmayan hayalet bir lig kurma girişimiydi” dedi.
Barcelona Kulübü Başkanı Joan Laporta: "Avrupa Süper Ligi bir zorunluluk"
Barcelona Kulübü Başkanı Joan Laporta: "Avrupa Süper Ligi bir zorunluluk"Barcelona Kulübü Başkanı Joan Laporta, Avrupa Süper Ligi'nin kurulmasının ekonomik açıdan "bir zorunluluk" olduğunu söyledi.

Benzer Haber Etiketleri

ramazan bayramıbakan kasapoğluAvrupa Süper LigiMilliyetNeden Sonuç Ve Amaç Sonuç Örnek Cümleleri Nelerdir?

Zorunluluk ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.