Siyaset Bakan Varank evlat nöbetindeki ailelerle bir araya geldi

Bakan Varank evlat nöbetindeki ailelerle bir araya geldi

09.06.2022 - 19:52 | Son Güncellenme:

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Diyarbakır'da bin 11 gündür evlat nöbetinde olan ailelerle bir araya geldi. Bakan Varank, "Türkiye’de terör örgütünü ve terör örgütüne payandalık yapan siyasetçileri görmek istemiyoruz” dedi.

Bakan Varank evlat nöbetindeki ailelerle bir araya geldi

HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde evlat nöbetindeki ailelerle bir araya gelen Bakan Varank, ailelerin tek isteklerinin evlatlarına kavuşmak olduğunu söyledi. Bin 11 günlük kutlu evlat nöbetinde 35 evladın geri döndüğünü, 300’ün üzerinde ailenin evladına kavuşmak istediğini anımsatan Bakan Varank, “Burada yapılan mücadele gerçekten kutlu bir mücadele. Bağırları yanan, ciğerleri yanan anneler, babalar 1011 gündür bu adreste nöbet tutuyorlar. Tabi bu adres kendisine demokratik siyaset yaptığını iddia eden HDP'nin il başkanlığının önü. Buradaki her bir ailemizin ısrarla söylediği şey şu, 'Bizim evlatlarımızı HDP'nin ilçe binalarından, il binalarından kandırarak dağa götürdüler ve bu evlatlarımız 14 yaşında, 15 yaşında daha çocuklar.' Biz burada ailelerimizin tüm Türkiye'ye verdiği mesajı çok önemsiyoruz” dedi.

Haberin Devamı

Bakan Varank evlat nöbetindeki ailelerle bir araya geldi

“EVLATLARI AİLELERİYLE BULUŞTURMAK İÇİN SINIR İÇİ, SINIR DIŞI MÜCADELE VERİYORUZ”

"Türkiye’de terör örgütünü ve terör örgütüne payandalık yapan siyasetçileri görmek istemiyoruz" diyen Bakan Varank, “Bu ailelerimiz de bunu adeta haykırarak tüm Türkiye'ye ilan ediyorlar. Biz bu evlat nöbetinin inşallah hayırla sonuçlanacağına inanıyoruz. Devlet olarak bu evlatlarımızı aileleriyle buluşturmak için her türlü mücadeleyi sınır içinde, sınır dışında veriyoruz ve Rabbimizden dua ediyoruz ki inşallah bu evlatlarına, bu ailelerimiz kavuşacaklar ama Türkiye'de bu terör belasından, terörist belasından ve teröre payandalık yapan, terör örgütüne adam kazandırmak için 14-15 yaşında çocukları kandıran siyasi görünümlü teröristlerden de inşallah kurtulacak. Biz bu mücadeleyi buradaki Kürt kardeşlerimizle beraber vereceğiz. Siyaset olarak biz kararlıyız ve ben gerçekten bu dirayeti gösteren, bu mücadeleyi veren ailelerimizi kutluyorum. Rabbim onların yardımcısı olsun. Biz hükümet olarak, hatta Cumhur İttifakı olarak onların yanındayız. İnşallah bu mücadeleyi onlar en güzel şekilde tamamladıklarında evlatlarına, her bir ailemiz kavuştuğunda beraberce sevineceğiz diyorum. Allah yardımcıları olsun” şeklinde konuştu.

Haberin Devamı

Bakan Varank evlat nöbetindeki ailelerle bir araya geldi

Bakan Varank, Vali Ali İhsan Su ve beraberindekilerle alandan ayrılarak Yenişehir ilçesinde gençlik merkezine geçti.

Bakan Varank evlat nöbetindeki ailelerle bir araya geldi

Bakanlar Varank ve Kasapoğlu öğrencilerin çalışmalarını inceledi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Yenişehir ilçesinde bulunan Sur Gençlik Merkezini ziyaret etti. Burada erbane eşliğinde karşılanan Bakanlar, katlara çıkarak öğrencilerin bilimsel çalışmalarını inceledi, hocalardan ve öğrencilerden bilgi aldı.
Bakan Varank ve Kasapoğlu, ziyaretin ardından Zerzevan Kalesi’nde Gökyüzü Gözlem etkinliğine katılmak üzere gençlik merkezinden ayrıldı.