Geri Dön
SiyasetFransız komutana ‘Mavi Vatan’ mesajı

Fransız komutana ‘Mavi Vatan’ mesajı

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Harekat Başkanı Tümamiral Yankı Bağcıoğlu’nun, Fransa Akdeniz Bölgesi Komutanı Koramiral Laurent Isnard ile görüşmesinde duvarda asılı Mavi Vatan haritası dikkati çekti.

Fransız komutana ‘Mavi Vatan’ mesajı

Türkiye’nin 462 bin kilometrekare deniz yetki alanlarınının gösterildiği harita, Türkiye’nin “Mavi Vatan” konusundaki hassasiyetini ve kararlığını bir kez daha gözler önüne serdi. Sondaj faaliyetleri ve Libya anlaşması ile ısınan Doğu Akdeniz başta olmak üzere, “Mavi Vatan”da çalışmalarına aralıksız devam eden Türk Deniz Kuvvetleri, diğer ülkelerle eğitim ve diplomasi trafiğini de sürdürüyor. NATO Daimi Deniz Görev Grubu-2 kapsamında başta İtalya olmak üzere Almanya ve Yunanistan Donanması ile geçiş eğitimleri gerçekleştiren Türk Donanması, Akdeniz Kalkanı Harekâtı’nda görevli TCG GÖKÇEADA fırkateyni ile Mersin liman ziyareti icra eden Fransız fırkateyni FS SURCOUF arasında da geçiş eğitimleri icra etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Ormanlarımızı yakanları bulup ciğerlerini yakmak boynumuzun borcudur"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, orman yangınlarıyla ilgili Marmaris’te açıklamalarda bulundu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler