Geri Dön
SiyasetKoncuk ile Özdağ yeni parti kurma yolunda

Koncuk ile Özdağ yeni parti kurma yolunda

İYİ Parti’nin tartışmalı 2. Olağan Kongresi’nin ardından “muhalifler” arasında yer alıp Kasım 2020’de partiden istifa eden Bağımsız Milletvekili İsmail Koncuk, İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ ile birlikte yeni parti hazırlığı içinde olduklarını açıkladı. Koncuk, “Ümit Özdağ da olacak ama şu anda İYİ Parti milletvekili. Kendisi adına konuşmam doğru değil. Vatansever, Atatürkçü ve milliyetçi çizgide olan bir parti için çalışıyoruz” dedi.

Koncuk ile Özdağ yeni parti kurma yolunda

 

Bağımsız Milletvekili İsmail Koncuk, anketlerdeki “kararsız seçmen” sayısındaki artışın parti kurma sürecini hızlandırdığını belirtti. Koncuk, şunları kaydetti: “Türkiye’de iki kutuplu siyaset oluşturuldu. Ya Cumhur İttifakı’na oy vereceksin ya da Millet İttifakı’na ama bu seçmeni tatmin etmiyor. Yüzde 30’lara ulaşan bir kararsız kitle var. Bu kitle mesaj veriyor; ‘Ben, Türkiye’de iki kutuplu siyasetin sorunları çözeceğine inanmıyorum’ diyor. Burada yeni bir siyasi anlayış, yani ne A’dan ne B’den olan, vatandaşlarımızın problemlerini çözecek, Türkiye’yi düze çıkaracak, vatansever, Atatürkçü, milliyetçi bir siyasi anlayış gerekiyor. Çalışma başlattık. İki, üç ay alacaktır çalışma. Fazla da geç olmayan süreç içerisinde partileşmeyi inşallah tamamlayacağız.”

‘BİRLİKTEYİZ’

“Ümit Özdağ ile de birlikteyiz” diyen Koncuk “Ümit Bey, Türk milliyetçisi bir kardeşimizdir. Bu memlekete, millete karşı samimi bir sevgi taşıyan, bu millete hizmet etme aşkıyla dolu bir kardeşimizdir; dava arkadaşımızdır. Kendisiyle birlikte olmaktan memnuniyet duyuyorum” ifadelerini kullandı. Konuyla ilgili yorum yapmayan Özdağ ise “Herhangi bir şey söylemek

istemiyorum” dedi. Özdağ, Müşterek Disiplin Kurulu’nca ihraç edildikten sonra mahkemeye kararıyla geri dönmüştü.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Türk askerinin Mali ve Orta Afrika Cumhuriyeti'ndeki görev süresi uzatıldıTürk Silahlı Kuvvetlerin'in (TSK), Birleşmiş Milletlerin (BM) Mali ve Orta Afrika Cumhuriyeti'nde icra ettiği harekat ve misyonlara katılımına ilişkin verilen yetkinin bir yıl daha uzatılmasıyla ilgili Cumhurbaşkanlığı tezkeresi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler