Geri Dön

TBMM Başkanı Şentop'tan e-muhtıra açıklaması

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, gerek 27 Nisan e-muhtırasını gerekse daha yakın tarihte ortaya çıkan 15 Temmuz hain darbe teşebbüsünü bertaraf eden Türkiye'nin, demokrasi tarihinin bu karanlık sayfalarını bir daha açılmamak üzere kapattığını belirtti.

TBMM Başkanı Şentop'tan e-muhtıra açıklaması

TBMM Başkanı Şentop'un açıklamaları şöyle;

1/Demokrasi tarihimizin en karanlık sayfaları, darbeler ve darbe teşebbüsleri ile görünür hale gelen kayıt dışı siyaset dönemleridir. Bunlardan biri de 27 Nisan 2007’de tarihe e-muhtıra olarak geçen müdahaledir.

2/Bu teşebbüse, öncekilerden farklı olarak, siyaset anında hak ettiği cevabı vermiş ve kayıt dışı siyaset zihniyeti, karşısında milletle kenetlenmiş sarsılmaz bir irade bulmuştur.

3/Gerek 27 Nisan e-muhtırasını, gerekse daha yakın tarihte ortaya çıkan 15 Temmuz hain darbe teşebbüsünü bertaraf eden Türkiye, demokrasi tarihinin bu karanlık sayfalarını bir daha açılmamak üzere kapatmıştır.

TBMM Başkanı Şentoptan e-muhtıra açıklaması

Esenyurt'ta 12'nci kattan düşen 16 yaşındaki genç öldüİstanbul Esenyurt'ta, yaşadığı site içindeki 21 katlı apartmanın 12'nci katından düşen 16 yaşındaki İsmail Ababey hayatını kaybetti. Gencin düştüğü anlar ise güvenlik kamerasına yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber