Geri Dön

Nurdan Erbuğ’un pişmanlığı!

Bir dönemin en parlak, en kibar bürokratını bir açıklamasıyla mahvetmişti

Nurdan Erbuğ’un pişmanlığı!

BİR ZAMANLAR GÜNDEMDEYDİ
Nurdan Erbuğ’un pişmanlığı!

Bir dönemin en parlak, en kibar bürokratını bir açıklamasıyla mahvetmişti

ASLI ÖKTENER

Nurdan Erbuğ adı, İSKİ skandalı ile cezaevine giren eski eşi Ergun Göknel ile gündeme geldi. Ergun Göknel’in Feray adlı basın sekreteriyle evlenebilmek için Nurdan Erbuğ’dan boşanmak istemesi, ilk başta mutlu bir evliliğin yıkılmasıyla sonuçlanacak gibiydi. Ancak, "aşkı", aynı zamanda Ergun Göknel için tahmin bile edemediği bir geleceğin başlangıcı oldu. Nurdan Erbuğ, zamanın parasıyla 45 milyon lira maaş alan eski eşi Göknel’in, kendisine boşanması karşılığında 8 milyar lira nafaka ödediğini, malvarlığının araştırılması gerektiğini söyleyince skandal patladı. Yargılamalar sonucunda Göknel, 8 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı. Nurdan Erbuğ’un "intikamı" gerçekten hedefine varmıştı.

İki şirket sahibi
Şimdilerde iki şirket sahibi olan Erbuğ, "Gerçeklerin açığa çıkması için bugün olsa yine aynı şeyi yapardım" diyor. Erbuğ, 1946 yılında İstanbul’da doğdu. Marmara Koleji’nden mezun olduktan sonra Ortaköy Öğretmen Okulu’na bitirdi. Öğretmenlik yaparken 1972 yılında görücü usulüyle Ergun Göknel’le hayatını birleştirdi. Çiftin evlilikleri Ergun Göknel’in 1989 yılında İSKİ Genel Müdürlüğü’ne getirilmesiyle birlikte sarsılmaya başladı. 22 yıllık bareberlik Ergun Göknel’in kendisinden 30 yaş küçük olan Feray Karvar’ı, 1992’de basın danışmanlığına almasıyla son buldu. Göknel, Karvar’la evlenebilmek amacıyla 1993’te, Erbuğ’dan boşandı. Göknel, boşanma bedeli olarak eski eşine bir milyar lira, Kadıköy’de bir daire ve Toyota marka bir otomobil verdi. Ancak, Erbuğ, boşanma tazminatı olarak aldığı paranın sekiz milyar lira olduğunu açıklayınca skandal patladı.

Feray’la evlilik
4 Temmuz 1993’te Feray Karvar’la Hilton Oteli’nde evlenen Göknel balayı için Sydney’de bulunduğu sırada görevinden alındı. Erbuğ’un, Göknel’in İsviçre’de de parası olduğunu açıklaması üzerine, Fatih Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Usulsüz klor alımı yaparak İSKİ’yi zarara uğratmaktan sekiz yıl dört ay hapis cezasına çarptırılan Göknel, malvarlığının kaynağını açıklayamadığı ve mal beyanında bulunmadığı gerekçesiyle de ayrıca üç yıl hapse mahkum oldu. Göknel, bir süre sonra uğruna Erbuğ’u terk ettiği, Feray Karvar’dan da boşandı.

"Ayakta kalmayı öğrendim"
Bugün biri halkla ilişkiler, diğeri de güzellik salonu olmak üzere iki işyeri sahibi olan Nurdan Erbuğ, açıklamalarından dolayı hiç pişmanlık duymadığını, bugün olsa yine aynı şeyi yapacağını söylüyor. Ve yaşadıklarını Milliyet’e şöyle anlatıyor: "Yaşadıklarım bana tek başıma ayakta kalmayı öğretti. Bazı gerçeklerin açığa çıkması için birilerinin hırpalanması gerekiyordu. Benden bir şey alıp götürmedi. Ama çok şey getirdi. Her zor dönemin arkasından, huzurlu bir ortam gelir. Bende bugün böyle bir ortamdayım ve işimin başındayım."

‘Yalvardığıma utanıyorum!’
Nurdan Erbuğ şimdilik evliliği düşünmüyor. "Kaçmaktan kovalamaya vakit yok diye bir tabir vardır. Bu ekonomik zorluklar altında iş peşinde koşmaktan evlenmeye vakit bulamıyorum" diyor. Nurdan Erbuğ geçmişe dönük iki pişmanlığını ise şöyle anlatıyor: "Ergun Bey’in o dönemde bana nafaka olarak verdiği 8 milyar liradan, 2 milyar lira harcamıştım. O dönemin Mali Şube Müdürü Salih Güngör, 3 ayda sarfettiğim 2 milyar lirayı bile benden geri aldı. Etrafa borçlandım. O borcu ancak 3 yıl içinde ödedim. Bu benim belimi çok büktü. Bugün keşke o parayı ödemeseydim diyorum. Bir diğer pişmanlığım ise Ergun Göknel bana ayrılma teklif ettiğinde ona yalvarmamdı. Onun dizlerine kapanıp, ‘yapma bu işten vazgeç’ demiştim. Sonra bir kadın olarak kendimden çok utandım. Yalvarmamdan ötürü çok pişman oldum."ENTELLEKTÜEL BAKIŞPelin Akil ve Anıl Altan çiftinden corona dansıOyuncu Pelin Akil ve eşi Anıl Altan corona virüs salgını nedeniyle ikizleriyle birlikte kendilerini karantinaya aldılar. Evde eğlenceli vakit geçiren çift, corona dansı yaptığı anlarını sosyal medya hesaplarından paylaştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber