Akçaabat Başkan Zorluoğlu Akçaabat’ta esnafla buluştur, projeleri yerinde inceledi

Başkan Zorluoğlu Akçaabat’ta esnafla buluştur, projeleri yerinde inceledi

16.08.2023 - 10:05 | Son Güncellenme:

Başkan Zorluoğlu Akçaabat’ta esnafla buluştur, projeleri yerinde inceledi

Başkan Zorluoğlu Akçaabat’ta esnafla buluştur, projeleri yerinde inceledi

TRABZON,(DHA)-TRABZON Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, ilçe ziyaretleri kapsamında Akçaabat’a gitti. İlçedeki projeleri yerinde inceleyen Zorluoğlu, vatandaş ve esnaflarla da bir araya geldi.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, gerçekleştirdiği ilçe ziyaretleriyle halkın talep ve sorunlarını yerinde dinliyor. Büyükşehir Belediyesinin 18 ilçede daha görünür olması adına projelerini birbiri ardına hayata geçiren Başkan Zorluoğlu, Akçaabat ilçesinde incelemelerde bulundu. Başkan Zorluoğlu’na ziyareti sırasında Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Erhan Nadir, TİSKİ Genel Müdürü Ali Tekataş ve ilgili daire başkanları eşlik etti.

 HAL ESNAFINDAN ZORLUOĞLU’NA YAKIN İLGİ

Akçaabat ziyaretleri kapsamında sebze meyve haline giden Başkan Zorluoğlu esnafın taleplerini dinleyerek, “Esnafımızın taleplerini dinledik. Trabzon hali ile birleşik bir ortak noktada daha konforlu, daha rahat bir alanda yeni bir sebze meyve hali yapılabilir mi konusunu değerlendirdik. İnşallah çalışmalarını yapacağız. Eğer uygun bir alan bulursak bu doğru bir çözüm olur. Yani birbirine çok yakın 2 sebze hali olmasındansa, bunun tek elde toplanması, hem yönetilmesi açısından daha kolay hem de esnaf açısından daha ulaşılabilir olur” diye konuştu.

TAZİYE ZİYARETİNDE BULUNDU

Başkan Zorluoğlu, esnaf ziyaretinin ardından geçtiğimiz günlerde annesini kaybeden Akçaabatlılar Vakfı Başkanı Yaşar Erbaşaran’a taziye ziyaretinde bulundu. Trabzon’un köklü kulüplerinden Akçaabat Tütünspor’u ziyaret eden Başkan Zorluoğlu, Kulüp Başkanı Haydar Boğuşli’ye yeni sezonda başarılar diledi.  

 ASFALT ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

Başkan Zorluoğlu, Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim ve ekibiyle, Akçaabat sahil düzenlemesinin otopark ve bağlantı yollarının asfalt çalışmalarını yerinde inceledi. Akçaabat’ın Trabzon'un en önemli merkezlerinden bir tanesi olduğunu belirten Zorluoğlu, “Akçaabat, hem ekonomik, ticari ve turizm anlamında hem de nüfus yoğunluğu itibarıyla metropol bir ilçemiz. Bu manada sıklıkla Akçaabat'a gelip esnafımızla, vatandaşlarımızla buluşuyoruz. Belediye başkanımız, ilçe başkanımız, yöneticilerimizle Akçaabat'ın sorunlarını masaya yatırıp, ‘nasıl çözüm bulabiliriz, nerelerde eksiklerimiz var, daha neler yapılmalı’ gibi meseleleri tartışıyoruz, değerlendiriyoruz” dedi.

‘GANİTA’YI GÖRMELERİNİ ÖNERİYORUZ’

Büyükşehir Belediyesi ve Akçaabat Belediyesinin ortaklaşa önemli çalışmalara imza attığını da dile getiren Başkan Zorluoğlu, “Sahil düzenlemesi bunun en başta gelen örneği. Söğütlü-Yıldızlı arasını Karadeniz Bölgesi'nin en müstesna ve en ilgi çekici sahili haline getirmeyi hedefliyoruz. Bunu nasıl yapacaksınız diyenlere de Ganita’yı görmelerini öneriyoruz. Ganita’yı nasıl yapmışsak, inşallah devamında hem Beşirli dolgu sahasını hem Akçaabat-Söğütlü-Yıldızlı sahilini daha da güzel bir şekilde yapacağız ve buralar yerli ve yabancı turistler bakımından çok daha cazip bir hale gelecek” ifadelerini kullandı. (DHA)

FOTOĞRAFLI