DünyaMusk küfür etti, salon buz kesti! Canlı yayında Yahudi lobisine rest

Musk küfür etti, salon buz kesti! Canlı yayında Yahudi lobisine rest

30.11.2023 - 11:50 | Son Güncellenme:

Katıldığı programda küfür ederek Yahudi lobisi tarafından kendisine şantaj yapıldığını belirten Elon Musk'ın açıklamaları dünya medyasında deprem etkisi yarattı.

ABD'li milyarder Elon Musk, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile İsrail'de bir araya geldi. İsrail Başbakanlık Basın Ofisinden yapılan açıklamada, Netanyahu ile Musk'ın Gazze Şeridi sınırında yer alan Kfar Aza beldesini gezdiği belirtildi. Çelik yeleğini giyen Elon Musk yoğun güvenlik önlemleri eşliğinde incelemelerde bulundu.

Haberin Devamı

STARLINKLER TAMAM

İsrail İletişim Bakanı Shlomo Karhi yaptığı açıklamada Musk ile prensipte anlaşmaya vardıklarını belirterek, “Bu önemli anlaşma sonucunda Starlink uyduları, İsrail'de Gazze Şeridi de dahil olmak üzere yalnızca İletişim Bakanlığı'nın onayıyla çalıştırılabilecek” dedi. Karhi ayrıca Musk’ın İsrail ziyaretinde önemli bilgiler edinmesini ve ziyaretinin Yahudi halkıyla ilişkilerini geliştirmesine katkı sağlamasını umduğunu ifade etti.

CANLI YAYINDA KÜFÜR

Elon Musk gece saatlerinde New York'ta düzenlenen DealBook Zirvesi'ne katıldı. Burada sunucunun X platformuna reklam veren kişi veya şirketlerin İsrail-Hamas savaşı nedeniyle reklamları azaltacağını söylemesi üzerine Musk canlı yayında küfür etti. Musk'a yönelik sosyal medyada bir süredir 'Yahudi düşmanı' başlığı altında bir saldırı düzenleniyor, bu saldırının nedeni ise 2 hafta öncesine dayanıyor.

Haberin Devamı

Musk küfür etti, salon buz kesti Canlı yayında Yahudi lobisine rest

'ŞANTAJ YAPIYORLAR'

Musk bir kullanıcının X'te yaptığı, "Yahudiler, insanlardan kendilerine karşı kullanmayı bırakmalarını istedikleri nefreti tam da beyazlara karşı kullanıyor." paylaşımına "Gerçekleri söyledin." cevabını verdi.

Bu cevaptan sonra aralarında Apple, Warner Bros, Disney, Paramount, NBCUniversal, Discovery ve Comcast gibi şirketlerin de bulunduğu devasa şirketler X platformuna verdiği reklamları iptal etti. Kendisini Yahudi düşmanı olarak tanımlamaya başlayanlara "Bana şantaj yapıyorlar" diyen Musk, "O tweet veya gönderi için üzgünüm. Platformda şimdiye kadar yaptığım en aptalca olmasa da en aptalca şeylerden biri" değerlendirmesinde bulundu.

Musk küfür etti, salon buz kesti Canlı yayında Yahudi lobisine rest

Sunucu ve Musk arasında geçen konuşmanın detaylı hali şöyle:

Sunucu: Umarım sana karşı verdikleri tepkileri durdururlar, reklam vermelerini istemiyor musun?

Elon Musk: Vermesinler

Sunucu: Ne demek istiyorsun?

Musk: Musk: '....... gitsinler' diyerek başladığı cümlesinin devamında Musk; Biri bana reklam üzerinden şantaj yapacak öyle mi? Bana parayla mı şantaj yapacaksın? dedi.

Açıklamalarının devamında Disney CEO'su Bob Iger'e seslenen Musk; "Hey Bob, seyircilerin arasındaysan, en azından ben öyle hissediyorum X'e reklam verme. Biri bana reklam üzerinden şantaj yapacak öyle mi? Bana parayla mı şantaj yapacaksın? Açıklamalarının devamında Disney CEO'su Bob Iger'e seslenen Musk; Hey Bob, seyircilerin arasındaysan, en azından ben öyle hissediyorum X'e reklam verme" ifadelerini kullandı.