Geri Dön
GündemAvcılar'dan sonra şimdi de Esenler! Yıkılacak binalara kapılı bariyer

Avcılar'dan sonra şimdi de Esenler! Yıkılacak binalara kapılı bariyer

Kentsel dönüşüm kapsamında Avcılar'da yıkım sürecine giren ve boşaltılan binalar için genellikle alınan kapılı bariyerli bir önlemin benzeri de Esenler'de uygulandı. Görenlerin şaşkına döndüğü bariyerle ilgili firma görevlileri, söküm sırasında bazı parçaların düştüğünü bu nedenle pratik çözüm olarak kapılı bariyeri uyguladıklarını söyledi.

Avcılar'dan sonra şimdi de Esenler! Yıkılacak binalara kapılı bariyer

Avcılar'da hızlanan kentsel dönüşüm kapsamında boşaltılan binaların yıkımını üstlenen firmalar yaya ve araç trafiğinin tehlikeye düşmemesi için yapıdaki tahta kapıları tek tek sökerken, bunları binanın çevresinde birbirine tutturuyor.

Avcılar'da bugüne kadar çok sayıda binanın çevresinde kapılı bariyer monte edilirken benzer görüntüye Esenler'de de rastlandı.

Esenler'deki Menderes Mahallesi'nde bulunan 4 katlı boşaltılan, bitişik iki binanın çevresinde birbirine çakılı kapıları görenler şaşırdı. Yıkım işini üstlenen firma görevlileri, söküm sırasında bazı parçaların düştüğünü bu nedenle pratik çözüm olarak kapılı bariyeri uyguladıklarını söyledi.

Kanser ve Beslenme | Sağlık Sohbetleri - Cnnturk.comCnnturk.com'da yepyeni bir sağlık programı başladı. Moderatörlüğünü Elif Tümen'in yaptığı Sağlık Sohbetleri programında bu haftanın özel konusu "Kanser ve Beslenme". Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Erdem Göker ve Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Şuayib Yalçın kanser ve besleme ilişkisinin yanı sıra kanser hastalarının tedavisinde beslenmenin önemini, klinik beslenmenin tedavi başarısına etkisi ve kanserli hastaların hayat kalitesi üzerindeki etkisini anlatıyor. (Sponsorlu İçerik)

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet