Kitap

Kitap

Son dakika Kitap haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kitap gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kitap haber sayfamızda...

Kitap

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 43.356 kitap haberi bulunmuştur.
Bilinçdışı, arketipler ve benliğe doğru bir yolculuk
Bilinçdışı, arketipler ve benliğe doğru bir yolculukİnsan ruhuna yaklaşımda devrim yaratan, analitik psikolojinin kurucusu Carl Jung’un fikirleri Gary Bobroff tarafından “Carl Jung: Bilinçdışı, Arketipler ve Benlik Hakkında Kapsamlı Bir Rehber”de toplandı. İlksatır Yayınevi etiketiyle yayımlanan kitap; persona, gölge, kolektif bilinçdışı, anima ve animus, eşzamanlılık gibi pek çok kavramı ayrıntılarıyla açıklıyor. Ayrı bir psikoloji ekolü geliştirmesinin yanı sıra bazı çok sevilen filmlere, müziklere ve kitaplara da içgörüleriyle ilham veren Jung hakkında merak uyandırıyor.
23.01.2021Kültür Sanat
Demet Akalın tepki göstermişti TDKya göre hangisi doğru
Demet Akalın tepki göstermişti! TDK'ya göre hangisi doğru?Sosyal medya paylaşımlarında yaptığı yazım yanlışlarıyla sık sık gündeme gelen Demet Akalın, kızı Hira’nın Türkçe kitabındaki heceleme örneğine isyan etmişti. MEB’in Türkçe kitabındaki heceleme biçiminin doğru olduğu ortaya çıktı.
23.01.2021Cadde
Pi’si Pi’sine raflardaki yerini aldı
Pi’si Pi’sine raflardaki yerini aldıBir köprü neden durduk yere yalpalar? Milyarlarca dolar nasıl buhar olup uçar? 1990’ların hit parçası “I’ve Got The Power” dinleyerek dans edenler bir binayı nasıl beşik gibi sallayabilir? Cevabı matematikte. Daha doğrusu, gerçek hayatta hesaplar tutmadığında yaşananlarda.
22.01.2021Kültür Sanat
Baksı Kültür Sanat Vakfından iki önemli eser
Baksı Kültür Sanat Vakfı'ndan iki önemli eserBaksı Kültür Sanat Vakfı bu kez “müzik arkeolojisi”ne girişiyor ve “Bayburt Halk Müziği” projesini hayata geçiriyor. Bayburt şehrinin kaybolmakta olan müzik kültürünü bütüncül bir yaklaşımla ele almayı ve gelecek kuşaklara aktarmayı amaçlayan projenin ilk iki ürünü, birbirini tamamlayan bir kitap ve bir CD...
22.01.2021Kültür Sanat
Çocuklarda ihtiyaçlar hiyerarşisi ve önemi
Çocuklarda ihtiyaçlar hiyerarşisi ve önemiMaslow’un ihtiyaçlar hiyerarşisini bilenler bilir. Neden böyle bir giriş yaptığımı Maslow’un şu görüşüyle açıklayabilirim sanırım. Karnını doyurmuş ancak güvenlik ihtiyacı karşılanmayan birinin resim çizme, müzik dinleme, kitap okuma… gibi gereksinimleri ne derece kişi açısından önemlidir, değil mi?
22.01.2021Ebeveyn
‘Hainlere kitap anlaşması yok’
‘Hainlere kitap anlaşması yok’Başkanlık görevi sona eren Trump’ın kitap yayımlayacağı iddialarına karşı, aralarında yazar ve yayıncıların olduğu 500 kişi ortak bir bildiriye imza attı. Bildiride “Hainlere kitap anlaşması yok” denildi...
22.01.2021Kültür Sanat
Uzaktan eğitime 3 haftalık ara
Uzaktan eğitime 3 haftalık araİlk ve ortaöğretimdeki yaklaşık 18 milyon öğrenci, okul sıralarına doğru düzgün oturamadan 3 haftalık tatile girdi. Uzaktan eğitim zordu. Çocuklar ekran karşısında iyice bunalmışken tatil imdatlarına yetişti. Uzmanlar, birkaç gün derslerden uzaklaşmanın çocuklara iyi geleceği görüşünde.
22.01.2021Eğitim
Kitap basım ihalesi yapılacak
Kitap basım ihalesi yapılacakBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre, kitap basım ihalesi yapılacak.
21.01.2021Ekonomi
Hz. Mikail Kimdir Hz. Mikail Meleğinin Görevi Ve Özellikleri Nelerdir
Hz. Mikail Kimdir? Hz. Mikail Meleğinin Görevi Ve Özellikleri Nelerdir?İslam dininde, diğer meleklerden daha önemli olan dört büyük melek vardır. Bu dört büyük meleğin isimleri ise Mikail, İsrafil, Cebrail ve Azrail olarak bilinir. Bu meleklerin ise farklı görevleri vardır. Meleklerin görevleri nelerdir bunlarla ilgili tüm detayları derledik.
21.01.2021Dini Bilgiler
Namaz Çeşitleri Nelerdir Namaz Çeşitlerinin İsimleri, Rekatları Ve Kılınışları
Namaz Çeşitleri Nelerdir? Namaz Çeşitlerinin İsimleri, Rekatları Ve KılınışlarıNamaz dendiğinde ilk akla gelen gün içerisinde kılınan beş vakit namazdır. Beş vakit kılınan namaz, iman ve akıl sahibi İslam dinini seçen Müslümanlar için farz olan ibadettir. Fakat hükümleri bakımından farklı namaz çeşitleri de bulunmaktadır. İşte, tüm detaylar.
21.01.2021Dini Bilgiler
Peygamberlerin Soy Ağacı Ve Geliş Sıralarına Göre İsimleri İle Tarihleri
Peygamberlerin Soy Ağacı Ve Geliş Sıralarına Göre İsimleri İle TarihleriŞecer kelimesi Arapça ağaç demektir. Eşcar ise bu sözcüğün çoğuludur. Bazı kaynaklarda peygamberlerin soy ağacına şecere-i nebi ya da eşcar-ı nebiyye denir. Soy ağacı peygamberlerin ailesini ve hangi soydan geldiğini öğrenmek açısından önemlidir. Bu sayede hangi peygamberin kimden sonra geldiğini ve hangi dönemde yaşadığını öğrenmemiz çok daha kolay olur. Merak eden okurlar için peygamberlerin soy ağacı ve geliş sıralarına göre isimlerini derledik.
21.01.2021Dini Bilgiler
Hz. Musa Kimdir Kısaca Hz. Musanın Hayatı Ve Mucizeleri
Hz. Musa Kimdir? Kısaca Hz. Musa'nın Hayatı Ve MucizeleriHz. Musa peygamberlerden bir tanesidir. Kendisine kitap indirilmiştir. İsrailoğulları'na yapılan zulümler sebebi ile peygamber olarak Mısır'a gönderilmiştir. Hz Musa kimdir? Hz Musa hayatı ve mucizeleri ile ilgili bilgileri derledik.
21.01.2021Eğitim
Emine Erdoğan Otuz Sekiz Dilde Afrika Atasözleri Seçkisi 1 kitabının tanıtım programında konuştu
Emine Erdoğan 'Otuz Sekiz Dilde Afrika Atasözleri Seçkisi 1' kitabının tanıtım programında konuştuCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Kovid-19 salgını günlerinde, Afrika'ya gerçekleştirdiği seyahatleri bir hatırata dönüştürme denemesi yaptığını belirterek, "Belki önümüzdeki aylarda yayımlanır, sizlerle de paylaşma imkanı bulabilirim" dedi.
21.01.2021Gündem
Dede Korkut kimdir
Dede Korkut kimdir?Merak ettiğin sorulara kısa cevaplar vererek seni aydınlatmaya devam ediyoruz. Bizim verdiğimiz bilgilerden yola çıkarak detaylı araştırmalar yapabilir, yepyeni bilgileri dağarcığına ekleyebilirsin.
7 Büyük Günah Ve Diğer Büyük Günahlar Nelerdir Büyük Günahların Affı İçin Edilecek Dualar…
7 Büyük Günah Ve Diğer Büyük Günahlar Nelerdir? Büyük Günahların Affı İçin Edilecek Dualar…İslam'da en büyük günah Allah'a şirk koşmaktır. Kuran'ı Kerim'in birçok ayetinde de Allah'ın şirk dışında tüm günahları affedebileceği yazar. Bu günahı işleyen kişilere ise müşrik denir. Dini yalanlayanlara ve ahiret gününe iman etmeyenlere ise münkir ya da kafir olarak tanımlanır. 7 büyük günah ve diğer büyük günahlar nelerdir? Büyük günahların affedilmesi için hangi dualar edilmeli? İşte, tüm detaylar
21.01.2021Dini Bilgiler
Kuranı Kerimde Adı Geçen Peygamberler Kimlerdir Sırasıyla Peygamberler…
Kur'an'ı Kerim'de Adı Geçen Peygamberler Kimlerdir? Sırasıyla Peygamberler…Birçok kaynağa göre toplam 124 bin peygamber gönderilmiştir. Bazı kaynaklarda ise gönderilen peygamber sayısı 224 bindir. Kuran'ı Kerim'de 25 peygamberin adı geçer. Dinimize göre ilk peygamber Hz. Adem, son peygamber ise Hz. Muhammed'dir. Kur'an'da adı geçen peygamberler hangileri? Merak eden okurlar için sırasıyla derledik.
21.01.2021Dini Bilgiler
Sadakallahülazim Ne Demek Sadakallahülazimin Türkçe Anlamı Ve Arapça Yazılışı
Sadakallahülazim Ne Demek? Sadakallahülazim'in Türkçe Anlamı Ve Arapça YazılışıKuran yaşamımızdaki her alanda yer almaktadır. Müslüman olan kişinin her işinde, yaptığı her etkinlikte her daim Kuran ilk kelam olmuştur. Kuran okumalarının ardından Sadakallahülazim denilmektedir. Peki, Sadakallahülazim ne demektir? Sadakallahülazim’in Türkçe anlamı nedir? Sadakallahülazim Arapça olarak nasıl yazılır? İşte Sadakallahülazim denildiğinde ne demek istenilmekte olduğunu, anlamının ne olduğunu derledik
21.01.2021Dini Bilgiler
Abdest Almadan Kuran Okunur Mu Abdestsiz Kuran Dinlemek Günah Mı
Abdest Almadan Kuran Okunur Mu? Abdestsiz Kuran Dinlemek Günah Mı?Abdestsiz Kuranı Kerim okunur mu? Kuranı Kerim neden abdestsiz okunmamalıdır? Abdestsiz Kuranı Kerim meali okunur mu? Abdestsiz Kuranı Kerim dinlemek günah mıdır? Kuranı kerimi abdestsiz okumanın durumu nedir? Kuranı Kerime abdestsiz dokunmak caiz midir? Abdest ten kasıt namaz abdest mi yoksa gusül abdesti midir? Hangi durumlarda abdestsiz kuran okunur mu hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.
21.01.2021Dini Bilgiler
‘Kapımız her zaman açık’
‘Kapımız her zaman açık’Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, pandemi kısıtlamalarından en çok etkilenen kesim olan esnaflara yaptığı ziyaretlerine, Sevgi Yolu ile devam etti.
20.01.2021Ege
Görüntüleri çok konuşulmuştu Fermude nine, Bakan Selçuk ile görüştü
Görüntüleri çok konuşulmuştu! Fermude nine, Bakan Selçuk ile görüştüMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un "Okulların bahçesinde İstiklal Marşı okunsun" çağrısı üzerine, Sivas'ın Şarkışla ilçesindeki okulda düzenlenen törene elinde Türk Bayrağı ile katılarak gündeme gelen 96 yaşındaki Fermude Cangül, Bakan Selçuk ile telefonda görüntülü görüşme yaptı.
20.01.2021Gündem
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğandan dil mesajı: Sahip çıkmayan milletler devrilmeye mahkumdur
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'dil' mesajı: Sahip çıkmayan milletler devrilmeye mahkumdurGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kültür ve Turizm Bakanlığı 2019-2020 Özel Ödülleri Töreni'nde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kültürle ilgili tartışmalarda maalesef o kültürün taşıyıcısı olan dili ihmal ediyoruz." diyerek "Diline sahip çıkmayan, dilini zenginleştiremeyen milletler, kökleri kuruyan ağaçlar gibi esen rüzgarlar karşısında devrilmeye mahkumdur." ifadelerini kullandı.
20.01.2021Siyaset
Hayrettin Karaca ölüm yıldönümünde anılıyor Hayrettin Karaca kimdir, ne zaman öldü
Hayrettin Karaca ölüm yıldönümünde anılıyor! Hayrettin Karaca kimdir, ne zaman öldü?4 Nisan 1922'de Bandırma'da doğan Hayrettin Karaca, ölüm yıl dönümünde özlemle anılıyor. Toprak dede lakabıyla bilinen Hayrettin Karaca kimdir, ne zaman öldü? Doğaya olan sevgisiyle sık sık gündeme gelen Hayrettin Karaca (toprak dede) ne yapmıştır? İşte Hayrettin Karaca ölüm tarihi ve hayatına dair bilinenler...
20.01.2021Gündem
Ocak kitap önerileri
Ocak kitap önerileri Ocak ayı demek yeni bir yılın yeni başlangıçları ve kararları demek. Sen de gelen yeni yıl ile birlikte yepyeni bir kitap listesi hazırlayabilir, kütüphanene yeni renkler katabilirsin.
Tefsir Kitapları İsimleri Ve Yazarları: Ülkemizde Yazılan En Bilinen Tefsir Kitapları Nelerdir
Tefsir Kitapları İsimleri Ve Yazarları: Ülkemizde Yazılan En Bilinen Tefsir Kitapları Nelerdir?Tefsir, Kuran'ın surelerini ve ayetlerini detaylı bir şekilde açıklayan bir ilim dalıdır. Bu ilim dalında uzmanlaşmış kişilere ise müfessir denir. Müfessirler kendi içerisinde ikiye ayrılır. Belli başlı kaidelere dayanarak surelerin açıklamasını yapan müfessirler çoğunluktadır. Bunun dışında Kuran'ı Kerim'in batıni ve şahsi olarak yorumlanmasına ise dirayet tefsiri adı verilir. Ülkemizde yazılan ve en çok okunan tefsir kitaplarının isimleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
20.01.2021Dini Bilgiler
Peygamber İsimleri Ve Anlamları: Kuranda Geçen Peygamber İsimleri Nelerdir
Peygamber İsimleri Ve Anlamları: Kuran'da Geçen Peygamber İsimleri Nelerdir?Kuran-ı Kerim'de 25 peygamberin adı geçmektedir. Adı en çok geçen peygamberler sırasıyla Hz. Muhammed, Hz. Musa, Hz. Nuh, Hz. Yusuf ve Hz. İsa'dır. Buna karşın birçok hadise göre Allah 24 bin peygamber göndermiştir. Bu sayı bazı kaynaklarda 224 bin olarak geçer. Kuran'da geçen peygamber isimleri ve anlamları nelerdir? İşte, tüm detaylar.
20.01.2021Dini Bilgiler
Peygamber Efendimizin İsimleri Ve Anlamları: Hz. Muhammedin (Sav) Kaç Tane İsmi Vardır
Peygamber Efendimizin İsimleri Ve Anlamları: Hz. Muhammed'in (Sav) Kaç Tane İsmi Vardır?Hz. Muhammed 571 yılında Arabistan yarımadasının Mekke kentinde doğdu. Küçük yaşta yetim ve öksüz kalan peygamberimiz amcası Ebu Talib'in yanında büyüdü. Ona verilen ilk isimlerden biri Muhammed'ül Emindir. Çevresindekiler, hayatı boyunca bir kere bile yalan söylemeyen Hz. Muhammed'e, ''güvenilir Muhammed'' anlamına gelen bu lakapla seslenirdi. Peygamber efendimizin isimleri nelerdir? Sizin için anlamları ile birlikte derledik.
20.01.2021Dini Bilgiler
Nasrettin Hoca Fıkraları - Hem Komik, Hem Düşündürücü Birbirinden Güzel Kısa Nasrettin Hoca Sözleri
Nasrettin Hoca Fıkraları - Hem Komik, Hem Düşündürücü Birbirinden Güzel Kısa Nasrettin Hoca SözleriNasreddin Hoca Fıkraları ile bilinen eğlenceli ve neşeli bir kişiliktir. Aradan uzun yıllar geçmesine rağmen hala birbirinden komik ve aynı zamanda bizleri düşündüren masalları ile bizleri güldürmeye devam etmektedir. Herkes onun fıkraları ve hikayeleri arasından en az bir tanesini olsa dahi mutlaka duymuştur. Biz bir tane ile yetinmedik, Nasrettin Hoca Fıkraları sayfamızda birçok fıkraya yer verdik. 5 tane, 10 tane, 15 tane değil... Tamı tamına, kısa kısa 32 tane fıkra! Birbirinden komik fıkralar ile gülmeye hazırsanız; işte fıkra denildiğinde ilk akla gelen Nasrettin Hoca'nın birbirinden güzel fıkraları...
20.01.2021Eğlence
Sadaka-İ Cariye Nedir Sadaka-İ Cariye Çeşitleri Ve Örnekleri Nelerdir
Sadaka-İ Cariye Nedir? Sadaka-İ Cariye Çeşitleri Ve Örnekleri Nelerdir?Sadaka-i cariye nedir? Sadaka-i cariye neyi kapsamaktadır? Sadaka-i cariyeyi kimler yapabilmektedir? Öldükten sonra ölen kişi için yapılan hangi ameller sadaka-i cariye kapsamında sayılmaktadır? Sadaka-i cariyede hayrı yapılan kişinin ismi geçmesi gerekir mi? Geride kalan maddi gücü olmayan kişiler ölmüşleri için nasıl sadaka-i cariye yapabilirler? Sadaka i cariye hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.
20.01.2021Dini Bilgiler
Baki Can Ediboğlu’nun üçüncü romanı yayılandı
Baki Can Ediboğlu’nun üçüncü romanı yayılandıBaki Can Ediboğlu’ndan bilinçaltının derinliklerine inen varoluşa, hayata kötülüğün içinde iyi kalabilmeye dair ruh çözümlemeleriyle dolu bir roman… Ediboğlu’nun Olamayanların Mabedi, isimli üçüncü romanı Doğan Solibri tarafından yayımlandı.
20.01.2021Kültür Sanat
Görme bozukluğu ve göz hastalıkları beyin tümörü belirtileri arasında yer alır mı
Görme bozukluğu ve göz hastalıkları beyin tümörü belirtileri arasında yer alır mı? Görme bozukluğu ülkemizde sık görülen hastalıklardan biridir. Özellikle gözünü fazla yoran insanlar daha sık görülmektedir. Fazla kitap okuma, der çalışma ve bilgisayar başında çok vakit geçirme bu riski arttıran faktörlerdendir. Görme bozukluğu ve göz hastalıkları beyin tümörü belirtileri arasında yer alır mı? Göz hastalıkları çeşitleri nelerdir ve benzeri ayrıntıları derledik.
20.01.2021Sağlık
Son dakika: Sıradan kadınlar işkenceciye dönüştü Önce iş ilanına başvurdular sonra...
Son dakika: Sıradan kadınlar işkenceciye dönüştü! Önce iş ilanına başvurdular sonra...1944'te, Almanya'da yayınlanan bir gazetede, iyi maaş, ücretsiz yeme içme, konaklama ve kıyafet imkanları karşılığında 20 ila 40 yaş arasında, sağlıklı kadın işçiler arandığına dair bir iş ilanı yayınlanır. Bu ilana başvuran kadınları, hiç tahmin etmeedikleri bir şey beklemektedir.
20.01.2021Dünya
Ahmet Midhat Efendinin müzik yazıları bir arada
Ahmet Midhat Efendi'nin müzik yazıları bir aradaVakıfBank Kültür Yayınları’nın yayımladığı “Ahmet Midhat Efendi ve Mûsikî”, yaşamı boyunca sayısı 300’e yakın yapıt ortaya koyan Ahmet Midhat’ın pek bilinmeyen mûsikî yönünü anlatıyor. Prof. Dr. Fazlı Arslan’ın yazdığı bu kitapta yazarın, dönemin gazete sayfalarında kalan mûsikî üzerine görüşleri günümüz Türkçesi ile okura sunuluyor.
20.01.2021Kültür Sanat
Kitap dinlemede üstünlük kadınlarda
Kitap dinlemede üstünlük kadınlardaSesli kitaplar günlük yaşamın vazgeçilmezi haline geldi. İşlevselliği birer ilke haline getiren herkes bir yandan ev işi, spor yaparken, toplu taşımada giderken ya da araç kullanırken bir yandan da kitap dinliyor. Sesli kitapları deneyimleyen kitapseverler, günlük hayatın getirdiği koşturmaca içinde onlarca kitabı bitirebiliyor. Türkiye’nin yerli sesli kitap platformu Dinlebi, 2020 yılında en çok dinlenen kitaplar listesini paylaştı. Zamanda kaybolmayı sağlayan kitap dinleme deneyimi app.dinlebi.com.tr adresinde, yepyeni dünyalar sunuyor.
20.01.2021Kültür Sanat
Rukye Nedir, Nasıl Yapılır Rukye Ayetleri Nelerdir Ayetlerin Türkçe Anlamı Ve Arapça Yazılışı
Rukye Nedir, Nasıl Yapılır? Rukye Ayetleri Nelerdir? Ayetlerin Türkçe Anlamı Ve Arapça YazılışıKur'an-ı Kerim yalnızca bir yol gösterici değil aynı zamanda şifa dağıtan bir kitaptır. Allah, hem maddi hem de manevi sıkıntılara ve hastalıklara karşı okunabilecek duaları bu kutsal kitap ile bizlere iletmektedir. Rukye duası da bunlardan biridir. İşte, tüm detaylar.
20.01.2021Dini Bilgiler
Muhabbet Kuşu Bakımı Nasıl Yapılır Muhabbet Kuşu Eğitimi Hakkında Bilgiler
Muhabbet Kuşu Bakımı Nasıl Yapılır? Muhabbet Kuşu Eğitimi Hakkında BilgilerMuhabbet kuşları, evlerde en çok bakılan evcil hayvanlar olma özelliğini taşımaktadır. Muhabbet kuşları sevimli, ötüşleri ile huzur veren ve zaman içinde kişinin en iyi arkadaşı olabilecek kadar sadık hayvanlardır. Ancak, bu sevimli dostların bakımı da oldukça büyük önem taşımaktadır. Muhabbet kuşu bakımı nasıl yapılır? Muhabbet kuşu eğitimi hakkında bilgileri derledik.
19.01.2021Yaşam
‘Tutku, İçindeki Süper Güç’ gerçek potansiyeli açığa çıkaracak
‘Tutku, İçindeki Süper Güç’ gerçek potansiyeli açığa çıkaracakKişisel gelişim kitaplarıyla, kitapseverlere yeni hayatların kapılarını açan Günçe Yayınevi, yeni kitabı ‘Tutku, İçindeki Süper Güç’ü okuyucularıyla buluşturdu. Akışında tutkunun anlamını, hikayelerini, formüllerini veren kitap, tutku ve başarı hikayelerine tanıklık etmenizi sağlarken aynı anda varlık amacınızı ve ona hizmet eden tutkunuzu keşfetmenize yardımcı olacak.
19.01.2021Kültür Sanat
Sana bakmak şiiri - Yılmaz Erdoğan
Sana bakmak şiiri - Yılmaz ErdoğanYılmaz Erdoğan, Sana Bakmak adlı şiirinde aşk ve sevgi temasından yola çıkarak dizelerini yazmıştır. Dolaylı olarak da olsa, şiirinde aştan ve sevgiden bahsetmiştir. Yılmaz Erdoğan , daha çok sinema ve senaryo eserleriyle ön plana çıkan bir sanatçıdır. İşte Sana bakmak şiirinin sözleri
20.01.2021Şiirler
Levh-İ Mahfuz Nedir Levh-İ Mahfuz İle İlgili Ayetler Nelerdir
Levh-İ Mahfuz Nedir? Levh-İ Mahfuz İle İlgili Ayetler Nelerdir?Levh-i mahfuz manevi bir kitaptır. Bizzat Allah tarafından korunduğuna inanılır. Geçmişte olup bitmiş ve gelecekte gerçekleşecek her şey bu kitabın içinde yazılıdır. İslam ulemasından birçok alim, bu levhayı kaza ve kader kitabı olarak tanımlamıştır. Onun içinde yazılı olan hiçbir şey değişmez. Levhi mahfuz nedir? Levh-i mahfuz ile ilgili ayetler nelerdir? Merak edilen tüm soruları sizin için derledik.
19.01.2021Dini Bilgiler
Şafi Mezhebi Nedir Şafi Mezhebine Göre Abdest Nasıl Alınır Ve Namaz Nasıl Kılınır
Şafi Mezhebi Nedir? Şafi Mezhebine Göre Abdest Nasıl Alınır Ve Namaz Nasıl Kılınır?İslam'ın dört büyük mezheplerinden bir de Şafilik mezhebidir. İlk kez Şafilik mezhebini duyan kişiler İslam kaynaklarından gerekirse de farklı kaynaklardan araştırma yaparlar. Son zamanlarda en çok araştırılan konulardan biri olan Şafilik mezhebine bağlı kişi sayısı ülkemizde oldukça fazladır. Şafilik mezhebi nedir, Şafilik mezhebinde abdest nasıl alınır ve namaz nasıl kılınır tüm detaylarıyla derledik.
19.01.2021 Dini Bilgiler
4 Büyük Melek Hangileridir, Görevleri Ve Özellikleri Nelerdir İslamda Dört Büyük Melek…
4 Büyük Melek Hangileridir, Görevleri Ve Özellikleri Nelerdir? İslamda Dört Büyük Melek…İslam inanışında Allah ve peygamberlerin yanı sıra büyük öneme sahip 4 büyük melek bulunmaktadır. Bu melekler, Allah tarafından görevlendirilirken her biri yine diğer kavramlar kadar kutsal kabul edilmekte, dualarda ve hadislerde yer almaktadırlar. 4 büyük melek hangileridir, görevleri ve özellikleri nelerdir? İslam’da dört büyük melek bulunmaktadır. Tüm bu soruların yanıtlarını sizler için derledik.
19.01.2021Dini Bilgiler
Peygamber İsimleri Ve Anlamları: Kuranda Geçen Peygamber İsimleri Nelerdir
Peygamber İsimleri Ve Anlamları: Kuran'da Geçen Peygamber İsimleri Nelerdir?Kuran-ı Kerim'de 25 peygamberin adı geçmektedir. Adı en çok geçen peygamberler sırasıyla Hz. Muhammed, Hz. Musa, Hz. Nuh, Hz. Yusuf ve Hz. İsa'dır. Buna karşın birçok hadise göre Allah 24 bin peygamber göndermiştir. Bu sayı bazı kaynaklarda 224 bin olarak geçer. Kuran'da geçen peygamber isimleri ve anlamları nelerdir? İşte, tüm detaylar.
19.01.2021Dini Bilgiler

Yazar Sonuçları

Sinan GenimMilliyet Yazarı
Vitruvius, Mimarlık ÜzerineMimarlık öğrenciliğimin başlangıç yıllarında, Mimarlık Tarihi hocam Doğan Kuban bir derste Romalı mimar Vitrivius’tan bahsederek, “Mimarlık Üzerine On Kitap” isimli kitabını okumamızı tavsiye etmişti...
23.01.2021
Çağdaş ErtunaMilliyet Yazarı
KİTAP İLE ÇALIŞANLARINA DESTEK YARATIYORİstanbul’un önde gelen restoranlarından Sunset, tam iki yıl önce 25’inci yılını Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları’ndan çıkan ‘Sunset Grill&Bar Cookbook’ adlı kitapla kutladı...
23.01.2021Cadde
Yeşim MutluMilliyet Yazarı
Kulakları Kelebek"Her insan bir uçurumHer ruh uçurtmaYüksekten korkuyorumGözlerime derin bakma / Cemil Onay""Rüzgarı Boyayan Ressam" olarak tanınan, meşhur "Göz Kırpan Kız" duvar resmini çizen (artık o duvar resmi yok) Cemil Onay'ın şiir kitabı Kulakları Kelebek kasım ayında bizlerle buluştu...
21.01.2021PN Yaşam
Eren AkaMilliyet Yazarı
Esenler’de her yer cıvıl cıvılEsenler Belediyesi’nin açtığı Türkiye’nin ilk çocuk sokağı büyük ilgi görüyor...
21.01.2021Ege
Melih AşıkMilliyet Yazarı
Sinir harbiTürkiye ile Yunanistan arasında istikşafi (keşif amaçlı) görüşmeler 25 Ocak’ta başlıyor...
21.01.2021Gündem
Ali EyüboğluMilliyet Yazarı
‘GÖNÜL DAĞI’ NIN ‘BOZKIR’I NERESİ?Google Türkiye’de en çok okunanlar arasında şöyle bir haber (!) vardı...
21.01.2021Cadde
Orkun BulutMilliyet Yazarı
Yeni normalin Eskimoları!Kim derdi ki bir Eskimo geleneğindeki igloo’lar binlerce yıl sonra sosyalliğin güvenli hali olacak diye! Pandemi yasakları ardından ilk Amsterdam’da uygulandığını görmüştüm bu esinlenilmiş izole çadırları...
20.01.2021
Abbas GüçlüMilliyet Yazarı
Eğitimde yeni bir reform sinyalleri(2)Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunduğu “Öğrencilerimize 21...
20.01.2021Gündem
Ali EyüboğluMilliyet Yazarı
ARKADAŞINDAN AĞLATAN SEVİM GÖZAY TWEET’LERİ“Her ölüm erkendir”, Sevim Gözay gerçekten de çok erken ayrıldı aramızdan...
19.01.2021Cadde

Benzer Haber Etiketleri

seohaberiyazar yazısıcaddegazetekimdir

Kitap ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.