Kovulma

Kovulma

Son dakika kovulma haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kovulma gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kovulma haber sayfamızda...

Kovulma

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 260 kovulma haberi bulunmuştur.
Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor Bu söz tazminatsız kovulma sebebi
Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor! Bu söz tazminatsız kovulma sebebiİşyerindeki mesai arkadaşlarıyla sürekli didişen, rakip firmanın reklamını yapıp, işe yeni başlayanlara ‘Allah kurtarsın’ diyen işçi tazminatsız kovuldu. İş Mahkemesi’nin ‘tazminat’ ödenmeli’ dediği huysuz işçiye, kara haber Yargıtay’dan geldi. Yargıtay’ın emsal nitelikteki kararıyla, bilinçli şekilde işi yavaşlatmak, iş akışını aksatmak, çalıştığı işyerinde, aynı sektördeki rakip firmayı övmek, mesai arkadaşlarına ‘Allah kurtarsın’ demek işten atılma sebebi sayılacak.
21.12.2020Ekonomi
Son dakika... Yargıtaydan çok önemli mesai kararı
Son dakika... Yargıtay'dan çok önemli mesai kararıGelen son dakika haberine göre; çalıştığı iş yerinde, uygulamalara kızıp mesaiyi terk eden işçi, tazminatsız kovuldu. İş Mahkemesi’nin ‘mağdur’ dediği işçiye kara haber Yargıtay’dan geldi. Emsal nitelikteki kararla; kafasına göre öfkelenip iş yerini terk etmek tazminatsız kovulma sebebi sayılacak.
16.11.2020Ekonomi
Son dakika: Çalışanlar dikkat Mesai arkadaşlarının sesini kaydetmek kovulma sebebi
Son dakika: Çalışanlar dikkat! Mesai arkadaşlarının sesini kaydetmek kovulma sebebiÇalıştığı özel bir şirkette mesai arkadaşlarının, özel görüşme ve konuşmalarını, kendi cep telefonu ile gizlice kayıt ettiği öne sürülen işçi, kapı önüne konuldu. Mahkemenin kapısını çalan işçiye kötü haber Yargıtay'dan geldi.
9.11.2020Ekonomi
Barok Dönemi Nedir, Özellikleri Nelerdir
Barok Dönemi Nedir, Özellikleri Nelerdir?16. yüzyılda Avrupa'da ortaya çıkan Barok sanat akımı, Klasisizm akımının yeniden yorumlanışı olarak değerlendirilmektedir. Klasisizmden en önemli farkı ise resmedilen portre ve figürlerin daha hareketli ve canlı bir görünüme sahip olmasıdır. Barok sanatçılar, Klasist ressamlardan farklı olarak ''mükemmel olanı'' değil ''gerçek olanı'' resmetmiştir. Barok döneminin özellikleri nelerdir, en ünlü temsilcileri kim? Sizin için derledik.
19.10.2020Eğitim
Çalışan herkesi ilgilendiriyor Tazminatsız kovulma sebebi...
Çalışan herkesi ilgilendiriyor! Tazminatsız kovulma sebebi...Kasiyer olarak çalıştığı markette, mesai arkadaşına 'hayvan' diyen kadın işçi, tazminat ödenmeden kapı önüne konuldu. Mahkemenin 'mağdur' dediği kasiyere kötü haber Yargıtay'dan geldi. Yüksek Mahkeme, mesai arkadaşına hakaret eden işçinin, işten çıkarılmasının önünü açtı.
27.09.2020Ekonomi
İşten Çıkarma Yasağı ne zaman bitiyor 2020 İşten Çıkarma Yasağı cezası ne kadar
İşten Çıkarma Yasağı ne zaman bitiyor? 2020 İşten Çıkarma Yasağı cezası ne kadar?Yurt genelindeki çalışan tüm vatandaşlarımızın merak ettiği İşten Çıkarma Yasağı ile ilgili son dakika gelişmeleri devam ediyor. Vatandaşlar, yasağın uzatılıp uzatılmadığını merak ediyor. Peki son olarak Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan kararla İşten Çıkarma Yasağı ne zaman bitiyor?
21.09.2020Gündem
Sakal inadı işinden etti Genç yöneticiye yargıtay şoku
Sakal inadı işinden etti! Genç yöneticiye yargıtay şokuÇalıştığı özel şirkette yönetimin iki kez yazılı olarak uyarmasına rağmen sakalını kesmeyen yönetici, tazminatsız kovuldu. İş Mahkemesi'nin işe iade ettiği genç yöneticiye kötü haber Yargıtay'dan geldi. Sakal konusunda emsal teşkil edecek bir karara imza atan Yargıtay 9. Hukuk Dairesi, İş Mahkemesi'nin işe iade kararını bozdu.
19.07.2020Ekonomi
Son dakika... Azerbaycan Dışişleri Bakanı kovuldu
Son dakika... Azerbaycan Dışişleri Bakanı kovulduErmenistan'la sınır hattında çatışmalara giren Azerbaycan'daki görevden almayı, uluslararası haber ajansları 'son dakika' koduyla duyurdu.
16.07.2020Dünya
Flaş karar Bu hareket tazminatsız kovulma sebebi
Flaş karar! Bu hareket tazminatsız kovulma sebebiSorumlu olarak çalıştığı mağazada, yüksek prim alabilmek için fire ürünleri düşük gösteren mağaza sorumlusu, tazminatsız şekilde kovuldu. Mahkemenin, 'tazminat ödenmeli' dediği uyanık müdüre kötü haber Yargıtay'dan geldi. Yüksek mahkeme, envantere doğru rakamın girilmemesinin haklı nedenle feshin gerektirdiğine hükmetti.
24.05.2020Ekonomi
Pompeodan flaş açıklama: Daha önce kovmam gerekirdi
Pompeo'dan flaş açıklama: Daha önce kovmam gerekirdiABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Suudi Arabistan'a silah satışına ilişkin kendisi hakkında inceleme başlatan ve görevine son verilen Dışişleri Müfettişi Steve Linick'le ilgili, "Açıkçası onu daha önce kovmam gerekirdi." dedi.
20.05.2020Dünya
Hekimoğlu 15. yeni bölüm fragmanı yayında mı - Hekimoğlu 14. son bölüm kesintisiz tek parça izleme linki yayınlandı mı
Hekimoğlu 15. yeni bölüm fragmanı yayında mı? - Hekimoğlu 14. son bölüm kesintisiz tek parça izleme linki yayınlandı mı? Kanal D'nin bu yıl en çok dikkat çeken dizilerinden biri olan Hekimoğlu,14. yeni bölümüyle yine oldukça heyecanlı bir bölümü daha geride bıraktı. Kısa sürede büyük bir ilgi gören dizinin son bölümüne Vahap'ın Hekimoğlu ile yüzleşip istifasını istemesi damga vurdu ve oldukça heyecanlı anlar yaşandı. Peki Hekimoğlu 15. yeni bölüm fragmanı ve 14. son bölüm kesintisiz izleme linki yayınlandı mı?
7.04.2020Gündem
Her şey bu fotoğrafla başladı Corona virüs şakası hayatını kabusa çevirdi
Her şey bu fotoğrafla başladı! Corona virüs şakası hayatını kabusa çevirdiİstanbul’da arkadaşlarının kendisine korona virüs şakası yaptığı Fuat Özgür’ün hayatı az kalsın kabusa dönüyordu. Arkadaşları şaka yapmak için Özgür hakkında, korona virüs kaptığı iddialarının yazlı olduğu bir fotoğrafı sosyal medyada paylaştı. İddiaların önü alınamayınca hem tanıdığı hem tanımadığı herkes Özgür’ün korona virüslü olduğunu zannetmeye başladı. Genç adam şaka yüzünden işinden kovulma noktasına geldi.
17.03.2020Gündem
Çinde yeni uygulama Kimsenin aklına gelmez
Çin'de yeni uygulama! Kimsenin aklına gelmezSosyal Kredi Sistemi ile işe alımlardan uçak bileti almaya kadar sosyal yaşamın pek çok alanı kişilerin puanlarına göre değerlendirilecek. Sistemle birlikte vatandaşların puanlarını belirlemede, harcama alışkanları, sosyal medya kullanımı, arkadaş çevresi gibi son derece kapsamlı unsurların dahil olduğu bir algoritma sarmalı etkili olacak. Kırmızı ışıkta geçmek, sigara içilmeyen bölgelerde yapılan yasak ihlalleri ve borcunu zamanında ödememek gibi davranışlar cezalandırılırken, ödemelerini zamanında yapma ve toplumsal sorumluluk projelerinde gönüllü yer alma gibi davranış biçimleri mükafatlandırılacak.
11.02.2020Ekonomi
Müşterinin arkasından konuşmak kovulma sebebi
Müşterinin arkasından konuşmak kovulma sebebiTaşeron şirket bünyesinde öğretmen evinde resepsiyon görevlisi olarak çalışan işçi, boş oda yüzünden Milli Eğitim Bakanlığında genel müdür olarak çalışan bir müşteriyle tartıştı. Müşterinin arkasından küfrettiği iddia edilen resepsiyon görevlisi tazminatsız bir şekilde kovuldu.
2.02.2020Ekonomi
Patrona, hakkımı helal etmiyorum dedi, atıldı Yargıtaydan önemli karar
Patrona, 'hakkımı helal etmiyorum' dedi, atıldı! Yargıtay'dan önemli kararPrimlerini alamayan çalışan, işverene hitaben sosyal medya hesabından paylaştığı, sitem içerikli yazı sebebiyle işten kovuldu. Patrona, 'İğne ucu kadar hakkım geçtiyse helal etmiyorum' ifadelerini kullandığı için kıdem ve ihbar tazminatını bile alamayan mağdur işçiye güzel haber Yargıtay'dan geldi.
28.01.2020Ekonomi
Yargıtaydan emsal karar: İlk kavgayı başlatan işçi kovulur
Yargıtay'dan emsal karar: 'İlk kavgayı başlatan işçi kovulur'Yargıtay, iş yerindeki kavgada ilk yumruğu atan işçinin tazminatsız şekilde kovulmasının önünü açtı. Yüksek Mahkeme; işverenin kavgaya karışan diğer işçinin işten çıkarmamasının eşit davranma borcunu ihlal ettiği anlamına gelmeyeceğine hükmetti.
30.10.2019Gündem
Flaş karar Tazminatsız kovulma sebebi...
Flaş karar! Tazminatsız kovulma sebebi... ATM kasasındaki 7 bin liralık açığın peşine düşen banka şubesi, 15 yıldır bankada çalışan güvenlik görevlisinin kamera açılarını değiştirdiğini tespit etti. Tazminatsız kovulan güvenlik görevlisini mahkeme işe iade etti. Dört yıldır süren davaya son noktayı koyan Yargıtay, kasa açıklarının meydana gelmesi sebebiyle güvenlik görevlisinin iş akdinin tazminatsız olarak feshedilebileceğine hükmetti.
27.06.2019Ekonomi
Kovduğu hocalara 700 milyon TL tazminat
Kovduğu hocalara 700 milyon TL tazminatChelsea’nin eski teknik direktörü Antonio Conte, İngiliz ekibine açtığı davadan 70 milyon TL tazminat kazandı. Milyarder Abramovich kulübü satın aldığı 16 yıldan bu yana kovduğu hocalara 700 milyon TL tazminat ödedi
23.05.2019Dünya
Paraguay’da şok eden olay
Paraguay’da şok eden olay!Paraguay futbolu büyük bir skandalla sarsıldı. Libertad teknik direktörü Leonel Alvarez, futbolcusu Edgar Benitez’in karısıyla birlikte olunca kriz başladı. Skandalın son perdesinde ise eski Trabzonsporlu Cardozo'nun Alvarez'in sevgilisiyle birlikte olduğu iddia edildi.
Mehmet Ayan: Mosesin çıktığını gördüm ve bu kovulma değişikliği dedim
Mehmet Ayan: "Moses'in çıktığını gördüm ve bu 'kovulma değişikliği' dedim"Mehmet Ayan, Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal'ın Beşiktaş derbisinde yaptığı Moses değişikliği ile ilgili çarpıcı bir yorumda bulundu. Ayan, 'ikinci yarı tam başlarken Moses'in çıktığını gördüm ve bu 'kovulma değişikliği' dedim. Ondan sonraki futbol, herkese tweet sildirdi' ifadelerini kullandı.
27.02.2019Futbol
Ani kovulma
Ani kovulma!Manchester United’da Jose Mourinho dönemi resmen sona erdi.
Manchester Uniteddan büyük gaf Mourinhoya küfür...
Manchester United'dan büyük gaf! Mourinho'ya küfür...Bu sezon Premier Lig'de şampiyonluk yarışının bir hayli uzağında kalan Manchester United'da hedefteki isim Jose Mourinho'ydu. Kırmızı Şeytanlar'ın resmi internet sitesinde yapılan bir gaf, Portekizli hocanın kovulma ihtimalini gündeme getirdi.
İşten çıkarılacak kişiyi çalışanların oyları belirledi
İşten çıkarılacak kişiyi çalışanların oyları belirlediHollanda'nın Maassluis kentindeki bir şirket yaşadığı ekonomik sorunlara önlem almak için küçülmeye gitti. İşten çıkarılacak 5 kişiyi belirlemek için bütün personelden yani 45 kişiden oylama yapmaları istendi.
22.11.2018Kariyer
O halı futbolcular kaymasın diye eskiden beri varmış
O halı futbolcular kaymasın diye eskiden beri varmışFenerbahçe Başkanı Ali Koç'un basın toplantısında bahsettiği soyunma odasındaki halı ile ilgili gerçek ortaya çıktı. Görevliler, futbolcuların duş aldıktan sonra ayaklarının kaymaması ve sakatlanmamaları için bu halının koruma amaçlı soyunma odasına serildiğini belirtti.
30.06.2020Fenerbahçe
‘Baş sorumlusu Akşener olacak’
‘Baş sorumlusu Akşener olacak’MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, dün yaptığı yazılı açıklamada İYİ Parti Genel Sekreteri Cihan Paçacı’nın, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in evinin önünde siyasi şov yaparak, MHP’ye ölçüsüz isnat ve göndermelerde bulunduğunu savundu.
11.10.2018Siyaset
Sütyen takmadığı için işten kovuldu
Sütyen takmadığı için işten kovuldu!Sütyen takmadığı için işten kovulan kadın işyerine insan hakları davası açtı.
3.09.2018Dünya
Sütyen takmadığı için işten kovuldu
Sütyen takmadığı için işten kovuldu!Sütyen takmadığı için işten kovulan kadın işyerine insan hakları davası açtı.
3.09.2018Dünya
Yargıtay poşete küçük su döken işçiyi haklı buldu
Yargıtay poşete küçük su döken işçiyi haklı buldu!Çalıştığı fabrikanın üretim alanında cep telefonuyla konuşan ve poşete küçük su döken böbrek hastası işveren tarafından tazminat ödenmeden kapı önüne konuldu. Yüksek mahkeme, böbrek hastası işçinin işe iadesine hükmetti.
30.07.2018Gündem
Elazığspor’un imdadına Erzurum yetişti
Elazığspor’un imdadına Erzurum yetiştiErzurum kampında zorluklar yaşayan ve konakladığı otelde kovulması tehlikesi yaşayan Elazığspor’un imdadına Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen yetişti.
Hırvatistanda Vukojevic gitti, Vida kaldı
Hırvatistan'da Vukojevic gitti, Vida kaldıHırvatistan Futbol Federasyonu, ‘Ukrayna’ destekçisi video için Domagoj Vida’ya dokunmadı, teknik ekipten Vukojevic’in görevine son verdi.
Dünyayı şoke eden iddia İlaç karşılığında cinsel ilişki...
Dünyayı şoke eden iddia! İlaç karşılığında cinsel ilişki...Yardım kuruluşu Sınır Tanımayan Doktorların (Medecins  Sans Frontiers / MSF) çalışanlarının Afrika’da muhtaçlar ile ilaç karşılığında cinsel ilişki kurduğu iddia edildi.
22.06.2018Dünya
Patrona pinti dedi tazminatsız kapıya konuldu
Patrona 'pinti' dedi tazminatsız kapıya konulduArkadaş sohbetlerinde patronu için, 'Cimri, pinti' benzetmesi yapan işçi, tazminatsız şekilde kapı önüne konuldu. Mahkemenin 'tazminatı ödenmeli' dediği işçi, Yargıtay'dan gelen haberle yıkıldı. Yüksek mahkemenin emsal nitelikteki kararıyla, işvereni için 'cimri, pinti' diyen işçi, tazminat ödenmeden işten atılabilecek.
6.06.2018Ekonomi
Hem çalışma izni hem de oturma izni yok
Hem çalışma izni hem de oturma izni yok!Oyuncu Özge Özpiriççi'nin 2 yaşındaki yeğenini poposuna vurup koltuğa fırlatan ve olayın ortaya çıkmasıyla çocuğun annesi tarafından işine son verilen Özbek dadı polis tarafından yakalandı.
8.05.2018Gündem
Igor Tudor, Garry Rodriguesten intikam almış
Igor Tudor, Garry Rodrigues'ten intikam almışSüper Lig'de son iki haftaya lider giren Galatasaray'da teknik direktör Fatih Terim döneminde ligde her maç ilk 11'de olan Garry Rodrigues'i, eski hocası Tudor yedek bırakıyordu.
8.05.2018Futbol
Bunu yapan işinden olur
Bunu yapan işinden olurİşe gelmeyip çalışmış görünmek için işe giriş kartını arkadaşına veren ve girişte bu kartı arkadaşına kullandırtan işçi tazminatsız kovuldu.
24.03.2018Ekonomi
Tillerson’dan duygusal veda
Tillerson’dan duygusal vedaABD Başkanı Donald Trump’ın, görevden alındığını duyurduğu Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, önceki akşam kameraların karşısına geçerek veda konuşması yaptı. Heyecanlı olduğu ve sesinin titrediği gözlenen Tillerson, vedasında, Başkan Trump’ın adını anmazken, sık sık “dürüstlük” ve “saygı” kavramlarına vurgu yaptı.
14.03.2018Dünya
Trumpın hedefinde o isim var Topun ağzında...
Trump'ın hedefinde o isim var! Topun ağzında...Amerika Birleşik Devletler kabinesinde döner kapının dönmeye devam edeceği yolunda haberler var. İşte ABD Başkanı Donald Trump'ın hedefindeki o isim...
14.03.2018Dünya
ABDde sular durulmuyor
ABD'de sular durulmuyor!ABD Dışişleri Bakanlığı Kamu Diplomasisinden Sorumlu  Müsteşarı Steve Goldstein'in görevine son verildi.ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'un görevinden alınmasının ardından  kendisiyle Afrika seyahatinde olan Müsteşar Goldstein'ın da görevine son verildi.Goldstein, görevden alınmasının ardından yaptığı açıklamada "Benim  için bir onurdu. Hayatımın bundan sonraki kısmında biraz dinleneceğim."  değerlendirmesinde bulundu.ABD basınında yer alan bilgilere göre, Beyaz Saray'dan iki farklı  kaynak, Goldstein'in alınmasının sebebinin, Tillerson'un görevden alınmasından  sonra yaptığı açıklama olduğunu belirtti.
11.09.2019Haberler
ABDde sular durulmuyor O ismin de görevine son verildi...
ABD'de sular durulmuyor! O ismin de görevine son verildi...ABD Dışişleri Bakanlığı Kamu Diplomasisinden Sorumlu  Müsteşarı Steve Goldstein'in görevine son verildi.
13.03.2018Dünya
Son dakika... İlk fotoğrafı resmen yayınlandı
Son dakika... İlk fotoğrafı resmen yayınlandı!ABD tarihinin ilk kadın CIA Direktörü Gina Haspel’in portresi, gizli servis tarafından paylaşıldı. İnternette yer almayan Haspel yerine pek çok haber başka isimlerin fotoğraflarını kullandı.
13.03.2018Dünya
Çalışanlar dikkat Tazminatsız kovulabilirsiniz
Çalışanlar dikkat! Tazminatsız kovulabilirsinizİş yerinde uzun süre telefonla konuşup, işyerine zarar veren çalışanlar tazminatsız bir şekilde işten çıkartılabiliyor.
10.03.2018Ekonomi
Son dakika... S. Arabistanda deprem Hepsi gece yarısı kovuldu, dünyada ilk haber oldu
Son dakika... S. Arabistan'da deprem! Hepsi gece yarısı kovuldu, dünyada ilk haber olduKral Selman, genelkurmay başkanı ve kuvvet komutanları ile üç bakanlıktaki bakan yardımcılarını bir kararnameyle gönderdi. Görev değişiminin arkasındaki isim, aynı zamanda savunma bakanı da olan Veliaht Prens Muhammed Bin Selman.İran'ın resmi televizyonu Press TV, Yemen'deki iç savaşa atıf yaparak kovulma haberini ekrana getirdi. Suudi Arabistan'ın başını çektiği koalisyon, İran destekli Husilerle Yemen'de neredeyse dört yıldır savaşıyor.
27.02.2018Dünya
Kovulma baskısı nedeniyle bankacılığı bırakıp pazarcılığa başladı
Kovulma baskısı nedeniyle bankacılığı bırakıp pazarcılığa başladıEdirneli Gürkan Altın, Anadolu Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bölümler Fakültesi Maliye Bölümü'nü bitirdikten sonra bir bankada çalışmaya başladı. 4 yılın sonunda stres, baskı ve motivasyon kaybı sebebiyle işinden istifa edip memleketi Edirne'ye yerleşti ve pazarda çeşitli ürünler satmaya başladı.
29.01.2018Kariyer
Appleın işçi haklarını ihlal ettiği iddia edildi
Apple'ın işçi haklarını ihlal ettiği iddia edildiRights Group, Apple tedarikçilerinin 14 standartı ihlal ettiğini iddia etti. Apple iddiaları soruşturdu, standartların ihlal edilmediğini söyledi.
17.01.2018Apple

Yazar Sonuçları

A. Can NizamoğluMilliyet Yazarı
Karaman´dan KahramanaDevre arasında teknik direktör değişimlerine alışığız alışık olmasına ama işler hem sahada hem de puan cetvelinde iyi giderken, bir anda teknik direktörle yolların ayrıldığının açıklanması en azılı Ünal Karaman eleştirmenlerine dahi “nasıl ya?” dedirtti...
30.12.2019Skorer
Özay ŞendirMilliyet Yazarı
MBC, İSTANBULLU GELİN, GARİP İLİŞKİLER...Osmanlı nefreti körükleyen, 40 milyon dolar bütçeli, Ateşten Sultanlar dizisini konuşuyoruz son iki gündür...
24.11.2019Gündem
Attila GökçeMilliyet Yazarı
Gemiyi "yerli" kaptan kurtarırFenerbahçe Başkanı Ali Koç, pazar akşamı beklenen bir operasyonu gerçekleştirdi...
30.10.2018Skorer
Serap TorunMilliyet Yazarı
Yetişkin Dönem DEHB’inin Yaşamınızı Olumsuz Etkilemesine İzin Vermeyin!Çocukluk döneminde tedavi edilmeyen DEHB (Dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu) yetişkinlikte de ciddi bir problem olarak karşımıza çıkıyor...
1.06.2018PN Yaşam

Benzer Haber Etiketleri

yargıtaykovulmaişçiHaberlertazminat

Kovulma ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.