Ortak Bildiri

Ortak Bildiri

Son dakika ortak bildiri haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ortak bildiri gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ortak bildiri haber sayfamızda...

Ortak Bildiri

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.210 ortak bildiri haberi bulunmuştur.
Ateşkes sonrası ilk buluşma...
Ateşkes sonrası ilk buluşma...Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ve Ermenistan Başbakanı Paşinyan, Dağlık Karabağ ateşkesi sonrası ilk kez Rusya Devlet Başkanı Putin’in ev sahipliğinde bir araya geldi. Görüşme sonunda Karabağ’da ekonomik ve ulaşım bağlantılarını canlandıracak ortak bildiri imzalandı
12.01.2021Dünya
Rusya, Azerbaycan ve Ermenistandan ortak bildiri
Rusya, Azerbaycan ve Ermenistan'dan ortak bildiriRusya, Azerbaycan ve Ermenistan arasında Dağlık Karabağ bölgesinde Ermenistan'ın işgali döneminde kapanan ekonomi ve ulaşım bağlantılarını canlandıracak ortak bildiri imzalandı.
11.01.2021Dünya
Kiev’de iş birliği mesajı
Kiev’de iş birliği mesajıMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, çeşitli temaslarda bulunmak üzere gittikleri Ukrayna’nın başkenti Kiev’de Başbakan Denis Şmıgal ile görüştü. İki bakan daha sonra Ukraynalı mevkidaşları Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba ve Savunma Bakanı Andriy Taran’la 2+2 formatındaki “Quadriga” toplantısına katıldı. Bakanlar, toplantının ardından Türkiye ile Ukrayna’nın ilişkilerinde iş birliği mesajı vererek, savunma ve güvenlik alanlarıyla birlikte ikili ilişkilerin daha iyi seviyeye yükseltilmesi konusunda anlaşma sağlandığını belirtti.
19.12.2020Siyaset
Ukrayna-Türkiyeden ortak bildiri İş birliği vurgusu...
Ukrayna-Türkiye'den ortak bildiri! İş birliği vurgusu...Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba ve Ukrayna Savunma Bakanı Andriy Taran'ın katılımıyla, Kiev'de "2+2" formatında düzenlenen toplantının ardından ortak bildiri yayımlandı.
18.12.2020Siyaset
Vahim yanlıştan bir an önce dönün
Vahim yanlıştan bir an önce dönünTBMM’de dört parti, yaptırım kararına karşı ortak bildiri yayımlayarak, “ABD’yi bu vahim yanlıştan bir an evvel geri dönmeye” davet etti.
16.12.2020Siyaset
Son dakika... ABDnin yaptırım kararına 4 partiden ortak tepki
Son dakika... ABD'nin yaptırım kararına 4 partiden ortak tepkiGelen son dakika haberine göre; TBMM'de; AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti grup başkanvekillerinin imzasıyla yapılan ortak açıklamayla ABD'nin Türkiye'ye karşı açıkladığı yaptırım kararı reddedildi. Açıklamada, 'Türkiye, milli güvenliğinin gerektirdiği hiç bir adımı atmaktan çekinmez, bu konuda tehdit ve yaptırımlar karşısında geri adım atacak bir ülke değildir. ABD'nin attığı bu yanlış adım müttefiklik ruhuyla bağdaşmaz' denildi.
15.12.2020Siyaset
TBMM’den  ortak tepki
TBMM’den ortak tepkiAK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti’nin TBMM grupları ortak bildiri yayımlayarak, Fransa Senatosu’nun Yukarı Karabağ ihtilafına ilişkin aldığı kararı kınadı.
28.11.2020Siyaset
Son dakika: AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Partiden Fransa Senatosu’na kınama
Son dakika: AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti'den Fransa Senatosu’na kınamaGelen bir son dakika haberine göre; AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti'nin TBMM grupları ortak bildiri yayımlayarak, Fransa Senatosu’nun Yukarı Karabağ ihtilafına ilişkin aldığı kararı kınadı.
27.11.2020Siyaset
Son dakika... Katar Emiri Beştepede Törenle karşılandı
Son dakika... Katar Emiri Beştepe'de! Törenle karşılandıSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-Katar Yüksek Stratejik Komite 6. Toplantısı için gelen Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani'yi törenle karşıladı.
26.11.2020Siyaset
Deprem seferberliği için ortak bildiri
Deprem seferberliği için ortak bildiriGayrimenkul sektöründeki 8 sivil toplum kuruluşu, depremle mücadele kapsamında bütüncül bir yaklaşım konusunda mutabık kalarak, ortak bir bildiri yayınladı.
26.11.2020Ekonomi
İnşaat sektörünün 8 STKsi deprem konusunda ortak bildiri imzaladı
İnşaat sektörünün 8 STK'si "deprem" konusunda ortak bildiri imzaladıTürkiye inşaat sektöründe faaliyet gösteren firmaların üyesi olduğu 8 sivil toplum kuruluşu, deprem konusunda yapılması gerekenlere çok yönlü bakış açısıyla dikkati çekmek ve bu konuda farkındalığı artırmak için ortak bildiri imzaladı.
25.11.2020Ekonomi
Gürcistanda muhalefet, seçim sonuçlarını protestoya devam ediyor
Gürcistan'da muhalefet, seçim sonuçlarını protestoya devam ediyorGürcistan'da 31 Ekim'de düzenlenen genel seçim sonuçlarını kabul etmeyen ve erken seçim talep eden muhalefetin protestosu 2. gününde de devam etti.
9.11.2020Dünya
Gürcistanda Merkez Seçim Komisyonu binasını kuşattılar
Gürcistan'da Merkez Seçim Komisyonu binasını kuşattılar!Gürcistan güvenlik güçleri, 31 Ekim'de düzenlenen genel seçimin sonuçlarını kabul etmeyerek seçimin yenilenmesini talep eden ve başkent Tiflis'te Merkez Seçim Komisyon binasının girişlerini kapatmaya çalışan göstericilere müdahalede bulundu.
9.11.2020Dünya
Son dakika... Dağlık Karabağda tansiyonu düşürme anlaşması
Son dakika... Dağlık Karabağ'da 'tansiyonu düşürme' anlaşmasıAzerbaycan ve Ermenistan dışişleri bakanlarının Dağlık Karabağ'da tansiyonu düşürme konusunda anlaştıkları duyuruldu.
30.10.2020Dünya
Fransa Cumhurbaşkanı Macron’a karşı 4 parti ortak bildiri yayınladı: Eylemleriyle çatışmayı tetikliyor
Fransa Cumhurbaşkanı Macron’a karşı 4 parti ortak bildiri yayınladı: Eylemleriyle çatışmayı tetikliyorFransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un İslam’a yönelik ifadeleri sonrasında AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti ortak bir bildiri yayımladı.
28.10.2020Siyaset
Son dakika... AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Partiden ortak bildiri
Son dakika... AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti'den ortak bildiriGelen son dakika haberine göre; AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti grup başkanvekilleri ortak bildiri yayınladı. Bildiride, Siyasi amaçlarına ulaşmak, iktidarlarını tahkim etmek ve dahil oldukları çatışmalara taraftar toplamak başta olmak üzere çeşitli gerekçelerle halklar ve inanç toplulukları arasında yıkıcı ihtilaflara yol açabilecek söylemlere başvuran, düşmanlık doğuran eylemlere tevessül eden herkes, sadece temsil iddiasında oldukları kitleleri değil, bütün insanlığı derinden etkileyecek bir cürüm işlemektedirler.
27.10.2020Siyaset
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğandan çok net Kırım mesajı
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çok net Kırım mesajıSon dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin Ukrayna'yı bölgede istikrar, güvenlik, barış ve refahın temini için kilit bir ülke olarak gördüğünü belirterek, "Bu çerçevede Ukrayna'nın egemenliğini, Kırım dahil toprak bütünlüğünü ve siyasi birliğini hep destekledik, destekleyeceğiz." dedi. Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, Ukrayna ve Türkiye arasındaki stratejik ortaklığı derinleştirmeye ve geliştirmeye açık olduklarını söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy arasında gerçekleştirilen görüşmenin ardından ortak bildiri yayımlandı.
16.10.2020Siyaset
Sözcü Kalın: Türkiye şantaja boyun eğmez
Sözcü Kalın: Türkiye şantaja boyun eğmezCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, “Miçotakis hükümetinin en büyük hatalarından bir tanesi şuana kadar Türkiye ile ilişkilerini AB üzerinden baskı kurma taktiği ile ya da stratejisi ile yönetme çabası oldu. Türkiye bugüne kadar hangi şantaja, hangi baskıya boyun eğdi de Yunanistan’ın AB üzerinden yapacağı baskıya boyun eğecek” dedi.
13.10.2020Siyaset
7 ülkeden Facebooka uçtan uca şifreleme eleştirisi
7 ülkeden Facebook'a 'uçtan uca şifreleme' eleştirisiFacebook'un yeni mesaj şifreleme sisteminin terör örgütleri ve pedofililere rahat bir ortam sağlayacağını savunan ABD ve İngiltere başta olmak üzere 7 ülke sosyal paylaşım sitesine tepki gösterdi.
12.10.2020Teknoloji
Azerbaycanın topraklarını kurtarma operasyonu 9.günde neler yaşandı
Azerbaycan'ın topraklarını kurtarma operasyonu! 9.günde neler yaşandı?Azerbaycan ordusu, işgal altındaki topraklarını kurtarmak için başlattığı operasyonun 9'uncu gününde ilerlemesini sürdürerek, Cebrail ilinin 3 köyünde ve farklı yönlerdeki birkaç stratejik tepede kontrolü sağladı.
5.10.2020Dünya
Tabip Odalarından yeni bir bildiri
Tabip Odalarından yeni bir bildiriBazı tabip odaları ve hekim derneklerince yayımlanan bildiride, "Sadece seçilmiş olmak kimseye meşruiyet kazandırmaz, meşruiyet liyakati de gerektirir. Bu nedenle, mevcut Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi ve Başkanının bizleri temsil etmediğini ve kendileriyle mücadelemizin demokratik olarak süreceğini meslektaşlarımıza ve kamuoyuna ilan ediyoruz." ifadelerine yer verildi.
5.10.2020Gündem
ABD, BAE ve İsrail arasında enerji alanında ortak strateji anlaşması
ABD, BAE ve İsrail arasında enerji alanında ortak strateji anlaşmasıABD, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve İsrail, enerji alanında ortak strateji geliştirme konusunda anlaştı.
1.10.2020Ekonomi
TBMM’den Ermenistan’a kınama bildirisi
TBMM’den Ermenistan’a kınama bildirisiTBMM’de grubu bulunan HDP dışındaki dört siyasi parti Ermenistan’ı kınayan ortak bildiri yayınladı.
29.09.2020Siyaset
Son dakika... TBMMden ortak Azerbaycan bildirisi
Son dakika... TBMM'den ortak Azerbaycan bildirisiSon dakika haberine göre; Ermenistan saldırılarına karşı 4 partiden ortak bildiri geldi. Ortak bildiride, Türkiye'nin Azerbaycan'ın yanında olmayı sürdüreceği ifade edildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ermenistan'ın Azerbaycan'a yönelik saldırısını kınayan siyasi partilere teşekkür etti.
28.09.2020Siyaset
Türkiye ve İrandan toplantı sonrası ortak bildiri
Türkiye ve İran'dan toplantı sonrası ortak bildiriTürkiye ve İran arasındaki Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi Altıncı Toplantısı'nın ardından ortak bildiri yayımlandı.Bildiride, PKK/PJAK ve diğer terör örgütlerine karşı ortak operasyonlar dahil adım atmanın her iki ülkenin sorumluluğunda olduğu vurgulandı.Türkiye ve İran, ikili ticaret hacmindeki azalmanın tersine çevrilmesi için yeni ekonomik iş birliği alanlarının geliştirilmesi taahhütlerini yineledi
8.09.2020Televizyon
Son dakika... Türkiye ve İrandan ortak bildiri
Son dakika... Türkiye ve İran'dan ortak bildiri!Gelen son dakika haberine göre; Türkiye-İran Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi Altıncı Toplantısı'na ilişkin ortak bildiride, "(Taraflar) PKK/PJAK ve bölgedeki tüm terör örgütlerinin Türkiye'nin ve İran'ın güvenliğine karşı ortak tehdit teşkil ettiğini dikkate alarak, ortak sınırlarda bulunan PKK/PJAK ve diğer terör örgütlerinin unsurlarının eylemlerine karşı mevcut iş birliği mekanizmalarından tam olarak istifade etmenin ve terörizm ile örgütlü suça karşı sonuç odaklı iş birliği amacıyla ortak operasyonlar dahil eş güdüm içinde adım atmanın, her iki ülkenin sorumluluğunda olduğunu vurgulamışlardır." ifadesi kullanıldı.
8.09.2020Siyaset
AB ile ABD gümrük vergisi indiriminde anlaştı
AB ile ABD gümrük vergisi indiriminde anlaştıAvrupa Birliği (AB) ile ABD, ıstakoz ve kristal gibi sınırlı sayıda ürünün gümrük vergilerinde indirim sağlanması konusunda anlaştı.
22.08.2020Uzmanpara
Terör örgütü PKK/YPG’ye aşiret şoku 1 ay süre verdiler
Terör örgütü PKK/YPG’ye aşiret şoku! 1 ay süre verdilerSuriye'nin Irak sınırındaki kenti Deyrizor’da, aşiretlerle bölgeyi kontrolünden tutan terör örgütü PKK/YPG arasındaki gerilim devam ediyor. Terör örgütünün baskısına başkaldıran aşiretlerin önde gelen isimlerine suikast düzenleyerek sindirme yöntemi ters tepti. Aşiretler, çıkan çatışmalarda 4 köy ve 1 kasabayı teröristlerden arındırdı. Bir araya gelerek kendi güçlerini oluşturan aşiretler, terör örgütü PKK/YPG’ye kenti terk etmeleri için 1 ay süre verdi.
18.08.2020Gündem
Bakan Çavuşoğlu, Dominik Cumhuriyeti, Haiti ve Venezuelaya gidiyor
Bakan Çavuşoğlu, Dominik Cumhuriyeti, Haiti ve Venezuela'ya gidiyorDıişleri Bakanlığı, Bakan Mevlüt Çavuşoğlu'nun 16- 18 Ağustos'ta Dominik Cumhuriyeti, Haiti ve Venezuela'ya resmi ziyaret gerçekleştireceğini duyurdu.
14.08.2020Siyaset
İstihdama ilişkin kanun teklifi Komisyonda kabul edildi
İstihdama ilişkin kanun teklifi Komisyon'da kabul edildiGelen son dakika haberine göre; Meclis'te yoğun mesainin ardından birçok kritik teklif kabul edildi. İş gücü piyasasında normalleşme sürecinin hızlandırılması, corona virüs salgını gerekçesiyle iş akitlerinin feshedilmesini engelleyen uygulama ile kısa çalışma uygulamasının uzatılması, Soma'daki maden işçilerinin kıdem tazminatlarının ödenmesine ilişkin düzenlemelerin de bulunduğu İşsizlik Sigortası Kanunu ile bazı kanunlarda değişiklik öngören kanun teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi. Öte yandan TBMM Genel Kurulu'nda, Türk Silahlı Kuvvetleri Disiplin Kanunu'nda değişiklik öngören teklif görüşülerek kabul edildi. TBMM'de "Dijital Mecralar" adlı yeni bir ihtisas komisyonu kuruluyor. Komisyon, sosyal medya, internet ve bilişim gibi konuları görüşecek. Yeni komisyon plan bütçede görüşülen mini torba teklifine eklendi.
16.07.2020Siyaset
Son dakika haberi... Meclisteki 4 partiden Ermenistana ortak kınama
Son dakika haberi... Meclis'teki 4 partiden Ermenistan'a ortak kınamaTBMM Genel Kurulu'nda AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti TBMM grupları ortak bildiri yayımlayarak, Ermenistan'ın Azerbaycan'a yönelik saldırısını kınadı.
16.07.2020Siyaset
Suriye için üçlü telezirve
Suriye için üçlü telezirveCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Komşumuz Suriye’nin bir an önce huzur, güvenlik ve istikrara kavuşması için elimizden geleni yapmayı sürdüreceğiz” dedi.
2.07.2020Siyaset
Güney Kore ve ABDden Kuzey Koreye çağrı
Güney Kore ve ABD'den Kuzey Kore'ye çağrı!Güney Kore Savunma Bakanı Jeong Kyeong-doo ve ABD Savunma Bakanı Mark Esper, Kuzey Kore'ye, Kore Yarımadası'nda barışın sağlanması için verdiği taahhütlere uyma çağrısında bulundu.
25.06.2020Dünya
Ali Sürmen: Emre Belözoğlu varsa problem var
Ali Sürmen: "Emre Belözoğlu varsa problem var"Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen, Trabzonspor'un emin adımlarla hedefe gitmekte olduğunu belirtti. Sürmen: "Emre Belözoğlu varsa bir yerde mutlaka orada bir problem vardır. Fenerbahçe'ye dahi yakışmayan bu futbolcu" ifadelerini kullandı.
30.06.2020Trabzonspor
Son dakika: Kuzey Kore havaya uçurdu Tanklar sıra sıra dizildi...
Son dakika: Kuzey Kore havaya uçurdu! Tanklar sıra sıra dizildi...Son dakika haberlere göre, Kuzey Kore'nin sınır kenti Kaesong'daki irtibat bürosu Kim Jong-un'un emriyle havaya uçuruldu. Dünyanın gözü bir anda Koreler arasındaki sınıra çevrildi, AP ürkütücü bir fotoğraf servis etti.
16.06.2020Dünya
Son dakika... Bakan Çavuşoğlu açıkladı: Yurt dışında 535 Türk vatandaşı corona virüsten hayatını kaybetti
Son dakika... Bakan Çavuşoğlu açıkladı: Yurt dışında 535 Türk vatandaşı corona virüsten hayatını kaybettiDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Dünyada 135 ülke bizden tıbbi malzeme talebinde bulundu. Bazısı hibe bazısı da satın alma talebi. 81 ülkenin ihtiyaçlarını kısmen de olsa karşıladık şimdi ise 'diğerlerine de nasıl yardımcı olabiliriz' diye, bunun üzerine çalışıyoruz." dedi. Çavuşoğlu, bugüne kadar yurt dışında yaşayan 535 Türk vatandaşının hayatını kaybettiğini açıkladı.
18.05.2020Siyaset
KKTC Başbakanı Tatardan Mısır, Yunanistan, GKRY, Fransa ve BAEye tepki
KKTC Başbakanı Tatar'dan Mısır, Yunanistan, GKRY, Fransa ve BAE'ye tepkiKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ersin Tatar, Mısır, Yunanistan, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY), Fransa ve Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) ortak bildirisine ilişkin "Kimileri, Türkiye bölgedeki çıkar hesaplarını bozdukça düşmanlık dozunu artırmaktadır ama bunun ne kendilerine ne de bölgeye bir faydası yoktur." ifadesini kullandı.
12.05.2020Gündem
İtalya Serie Anın yeniden başlaması bulaşma eğrisinin gidişatına bağlı
İtalya Serie A'nın yeniden başlaması bulaşma eğrisinin gidişatına bağlıİtalya Gençlik ve Spor Bakanı Vincenzo Spadafora, Birinci Futbol Ligi’nin (Serie A) ne zaman yeniden başlayacağının cevabını verdi.
Libya hükümetinden Mısır, BAE, Yunanistan, GKRY ve Fransanın ortak açıklamasına tepki
Libya hükümetinden Mısır, BAE, Yunanistan, GKRY ve Fransa'nın ortak açıklamasına tepkiLibya hükümeti, dün Mısır, BAE, Yunanistan, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) ve Fransa tarafından yapılan ortak açıklamaya tepki gösterdi.
12.05.2020Dünya
Türkiyeden Mısır, Yunanistan, GKRY, Fransa ve BAEnin ortak bildirisine tepki
Türkiye'den Mısır, Yunanistan, GKRY, Fransa ve BAE'nin ortak bildirisine tepkiDışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Mısır, Yunanistan, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY), Fransa ve Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) ortak bildirisine ilişkin, "Takip ettikleri politikalarla bölgesel kaos ve istikrarsızlık peşinde koşan, halkların demokrasi ümitlerini darbeci diktatörlerin fütursuz saldırganlığına kurban etmekte beis görmeyen, ancak hesapları Türkiye tarafından bozulduğunda hezeyana kapılan bir grup ülkenin ikiyüzlüğünün ibretlik bir örneğidir." ifadesini kullandı.
12.05.2020Dünya
hentbol ve voleyboldaki gelişmeler sonrası Göztepe Uniforce ve Yalı grubu yönetime seslendi: Destege hazırız
hentbol ve voleyboldaki gelişmeler sonrası Göztepe Uniforce ve Yalı grubu yönetime seslendi: Destege hazırızGöztepe Spor Kulübü yönetimince alınan voleybol ve hentbol şubelerinin ligden çekilme kararı sonrası sarı kırmızılıların vefakar taraftar grupları Göztepe Uniforce ve Yalı, yaptıkları ortak bildiriyle, “Bu davayı yaşatmak için bizler gönüllüyüz, ya siz?” diyerek takımlarına destek mesajı yayınladı
29.04.2020Ege
Kovid-19 ile mücadele sürecine ilişkin STKlerden ortak açıklama
Kovid-19 ile mücadele sürecine ilişkin STK'lerden ortak açıklamaTürkiye'nin önde gelen meslek örgütü, sendika konfederasyonları ve sivil toplum örgütleri (STK) tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de etkili olan yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı yürütülen mücadele sürecine ilişkin ortak açıklama yaptı.
4.04.2020Ekonomi
‘Kovid-19 kişinin partisine bakmaz’
‘Kovid-19 kişinin partisine bakmaz’CHP lideri Kılıçdaroğlu, DİSK, Türk-İş ve Hak-İş’in bir araya gelip salgın dolayısıyla ortak bildiri yayımlamalarını kutladı. Salgının kişinin partisine, kimliğine, inancına bakmadığını hatırlatan Kılıçdaroğlu, bu süreçte kimsenin işinden, aşından olmamasını istedi
3.04.2020Siyaset
F1de büyük değişim öncesi son sezon
F1'de büyük değişim öncesi son sezon2017'de kurallar gereği temas yüzeyi geniş lastiklerle donatılan, uzayan ve genişleyen Formula 1 otomobilleri, 2021'deki radikal değişiklikler öncesi son kez pistlere çıkacak. Koronavirüs salgını nedeniyle ertelenen Çin Grand Prix'si takvimden çıkarılmazsa 2020, 22 yarışla tarihin en uzun sezonu olacak.
Formula 1de 7 takımdan ortak bildiri: Bizi şoke etti
Formula 1'de 7 takımdan ortak bildiri: Bizi şoke ettiFormula 1 takımlarından 7'si, 2019'da kullandığı motorlar teknik incelemeye alınan Ferrari ile Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA) arasında yapılan ve içeriği açıklanmayan anlaşmaya karşı ortak bildiri yayımladı.
Türkiye ve Almanyadan ortak açıklama
Türkiye ve Almanya'dan ortak açıklamaTürkiye ve Almanya, Hanau'daki ırkçı saldırının failinin ırkçı ve İslam düşmanlığıyla hareket ettiğinin açıkça ortada olduğunu belirten bildiri yayımladı.
3.03.2020Siyaset
ABD ve Afganistan ortak bildiri yayınladı
ABD ve Afganistan 'ortak bildiri' yayınladı!Katar’ın başkenti Doha’da imzalanan ABD-Taliban anlaşmasından önce Afganistan’da ABD Savunma Bakanı Mark Esper, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ve Afganistan Devlet Başkanı Eşref Gani 'ortak bildiri' yayınladı.
1.03.2020Dünya

Yazar Sonuçları

Güneri CıvaoğluMilliyet Yazarı
Dost mu, hasım mı? Hangisi...2017’den beri konuşulan, ABD’nin Türkiye’ye yaptırımları Trump tarafından imzalandı...
16.12.2020Siyaset
DÜŞÜNENLERİN DÜŞÜNCESİMilliyet Yazarı
Ermenistan’ın Gence saldırısı: Siviller neden hedefte?27 Eylül tarihinde Ermenistan’ın saldırısına karşı Azerbaycan ordusunun 26 yıllık işgali bitirmek için başlattığı karşı taarruz önemli askeri başarılarla hafızalara yazıldı...
16.10.2020Gündem
Ali EyüboğluMilliyet Yazarı
FENOMENLİK KESMİYOR MU?Vine, YouTube, Instagram, Facebook, Twitter veya TikTok’ta fenomen olup iyi para kazananların, zamanla kendi mecralarının dışında varlık gösterme çabalarının altında yatan nedir?YouTube’da şöhret olup, paraya para demeyen bir YouTuber, Instagram fenomeni veya dijital platformların diğer şöhretleri niye oyunculuğa, şarkıcılığa veya ticarete soyunur?Kendi mahallelerinde yeterince şöhret ve para sahibi olanların, başka mahallelerde de tanınma çabası mıdır bunun sebebi?Sadece abone ve takipçileri tarafından tanınmak fenomenleri niye kesmiyor?Amaç her alanda daha çok görünür olmak ve tanınmak mıdır?Yoksa bütün mesele su akarken testileri doldurmak, daha çok para kazanmak mıdır?Bu konuda yapılmış akademik bir çalışmaya rastlamadım henüz...
15.09.2020Cadde

Benzer Haber Etiketleri

abdtbmmazerbaycanermenistantürkiye

Ortak Bildiri ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.