Askeri Sevkiyat

Askeri Sevkiyat

Son dakika askeri sevkiyat haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan askeri sevkiyat gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan askeri sevkiyat haber sayfamızda...

Askeri Sevkiyat

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 993 askeri sevkiyat haberi bulunmuştur.
Suriye’ye TSK’dan büyük sevkiyat
Suriye’ye TSK’dan büyük sevkiyatTürk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Suriye’nin kuzeyindeki “Barış Pınarı Harekâtı” bölgesi sınarlarında yeniden hareketlenen terör örgütü DSG/YPG grupları ile rejim ordusuna ait bir çok noktayı tank ve top atışları ile vurdu.
6.08.2021Gündem
Ukrayna yedek askerleri orduya çağıracak
Ukrayna yedek askerleri orduya çağıracakUkrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, "özel dönemlerde" seferberlik ilan etmeden orduya yedek asker çağırmayı sağlayan yasayı onayladı.
21.04.2021Dünya
Ukrayna Dışişleri Bakanı, ABD Senatosu'ndan Menendez ile Rusya'yı görüştü
Ukrayna Dışişleri Bakanı, ABD Senatosu'ndan Menendez ile Rusya'yı görüştüUkrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba, ABD Senatosu Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Bob Menendez ile Rusya'nın Ukrayna sınırındaki askeri hareketliliğini telefonda görüştü.
20.04.2021Dünya
Kremlin: Rusya, sınırlarında NATO’nun faaliyetlerine karşılık önlem alıyor
Kremlin: Rusya, sınırlarında NATO’nun faaliyetlerine karşılık önlem alıyorKremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya'nın, sınırları boyunca NATO'nun askeri faaliyetlerini artırması nedeniyle güvenliğini sağlamak amacıyla önlem aldığını belirtti.
1.04.2021Dünya
Hatay-Suriye sınır hattına askeri sevkiyat
Hatay-Suriye sınır hattına askeri sevkiyatTürk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Hatay-Suriye sınır hattına  askeri sevkiyat gerçekleştirildi.
4.02.2021Haberler
Hatay-Suriye sınır hattına askeri sevkiyat
Hatay-Suriye sınır hattına askeri sevkiyatTürk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Hatay-Suriye sınır hattına  askeri sevkiyat gerçekleştirildi.
4.02.2021Gündem
Biden’ın yemini sonrası sevkiyat
Biden’ın yemini sonrası sevkiyatRusya’nın Suriye’nin kuzeyine asker ve silah takviyesi sonrası harekete geçen ABD’nin yeni yönetimi Suriye’nin kuzey doğusuna 250 araçtan oluşan silah ve lojistik malzeme sevk etti.
25.01.2021Gündem
Tampon bölge hazırlığı
Tampon bölge hazırlığıAzerbaycan ordusu Dağlık Karabağ’da ilerlerken İran ordusu da sınırda hareketlendi. İran, T-72M1 ve BHMP-2 tanklarını Dağlık Karabağ sınırına konuşlandırdı. Sınıra yönelen ağır silah yüklü TIR’lar, karayolunda uzun kuyruklar oluşturdu. İran’ın 5 kilometre derinlikte bir tampon bölge kurmaya hazırlandığı ileri sürüldü. Dağlık Karabağ’da 27 Eylül’de Ermenistan’ın Azerbaycan’ın topraklarına saldırısıyla başlayan çatışmalarda, Azerbaycan ordusunun bölgedeki ilerlemesi İran’ı rahatsız etti.
26.10.2020Dünya
TSK, İdlib’de yeni üs kuracak
TSK, İdlib’de yeni üs kuracakTSK İdlib’de, operasyonel güçleri yönetmek ve gözlem noktalarını koordine etmek amacıyla kentin güney kırsalındaki Cebel El Arbain’da yeni bir üs kurmak için de harekete geçti.
17.10.2020Gündem
TSK’dan İdlib’e büyük sevkiyat
TSK’dan İdlib’e büyük sevkiyatİdlib’de, Rusya destekli Suriye rejimi ile muhalifler arasında tansiyon son dönemde yükselirken, Türk Silahlı Kuvvetleri kentin güneyinde yeni bir üs inşa etmeye başladı ve bölgeye büyük bir askeri sevkiyat gerçekleştirdi.
16.10.2020Gündem
Suriye sınırına askeri sevkiyat
Suriye sınırına askeri sevkiyatTürk Silahlı Kuvvetleri'nce (TSK), Hatay- Suriye sınır hattına askeri sevkiyat gerçekleştirildi.
2.10.2020Gündem
ABD’den Suriye’ye asker takviyesi
ABD’den Suriye’ye asker takviyesiAmerikan yönetimi, Rusya ile yaşanan ciddi sürtüşmelerin ardından Suriye’ye asker ve teçhizat takviyesi yaptı. Altı zırhlı aracın yanı sıra 100 askerin de ülkenin kuzeydoğusuna gönderildiği açıklandı
20.09.2020Dünya
Libya'da sıcak gelişme: Hafter milislerinden askeri sevkiyat
Libya'da sıcak gelişme: Hafter milislerinden askeri sevkiyatLibya ordusu, ülkenin doğusundaki gayrimeşru güçlerin lideri Halife Hafter milislerine ait 80 askeri araçtan oluşan bir konvoyun Cufra kentinden El-Lud kentine doğru hareket ettiğini duyurdu.
9.09.2020Dünya
Yunanistan'ın askeri yığınak yaptığı Meis Adası böyle görüntülendi
Yunanistan'ın askeri yığınak yaptığı Meis Adası böyle görüntülendiYunanistan'ın askeri sevkiyat yaptığı yönündeki haberlerle gündeme gelen, Türkçe adı Kızılhisar olan Meis Adası, Türkiye kıyılarından Antalya'nın Kaş ilçesine sadece 2,1, Yunanistan'ın ana karasına ise 580 kilometre uzaklıkta yer alıyor.
1.09.2020Haberler
Yunanistan'ın asker sevkiyatı yaptığı 'Meis' adası görüntülendi
Yunanistan'ın asker sevkiyatı yaptığı 'Meis' adası görüntülendiAntalya'nın Kaş ilçesi ile eskiye dayanan dostluk ve ticari ilişkilerinden dolayı "kardeş kent" olarak anılan Meis Adası, son günlerde Yunanistan'ın askeri sevkiyat yaptığı yönündeki haberlerle gündeme geldi. Meis Adası, Türkiye kıyılarından Antalya'nın Kaş ilçesine sadece 2,1, Yunanistan'ın ana karasına ise 580 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Kaş Limanı'ndan turlar düzenlenen adada yaşayan ve Meisliler, gıda ihtiyaçlarını karşılamak için sık sık Kaş'a geliyor.
1.09.2020Gündem
Yunanistan'ın askeri yığınak yaptığı ada görüntülendi
Yunanistan'ın askeri yığınak yaptığı ada görüntülendiYunanistan'ın askeri sevkiyat yaptığı yönündeki haberlerle gündeme gelen, Türkçe adı Kızılhisar olan Meis Adası, Türkiye kıyılarından Antalya'nın Kaş ilçesine sadece 2,1, Yunanistan'ın ana karasına ise 580 kilometre uzaklıkta yer alıyor.
1.09.2020Gündem
AK Parti'den Yunanistan'a sert tepki! 'Türkiye’nin kıyılarına silah doğrultmak akılsızlıktır'
AK Parti'den Yunanistan'a sert tepki! 'Türkiye’nin kıyılarına silah doğrultmak akılsızlıktır'AK Parti sözcüsü Ömer Çelik sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Yunanistan'a sert tepki gösterdi. Çelik açıklamasında, " Yunanistan’ın Meis adasını silahlandırma girişimi yeni bir korsanlık örneğidir. Türkiye’nin kıyılarına silah doğrultmak akılsızlıktır." dedi.
31.08.2020Siyaset
Yunanistan’a ‘Meis’ uyarısı: Müsaade etmeyiz
Yunanistan’a ‘Meis’ uyarısı: Müsaade etmeyizDışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Yunanistan’ın, Meis Adası’na askeri sevkiyat yapmasına yönelik, “Kıyılarımızın hemen karşısında böyle bir provokasyonun amacına ulaşmasına müsaade etmeyeceğimizi vurguluyoruz” açıklaması yaptı.
31.08.2020Siyaset
Son dakika haber:Türkiye'den 'Meis Adası' açıklaması: Kaybeden Yunanistan olur
Son dakika haber:Türkiye'den 'Meis Adası' açıklaması: Kaybeden Yunanistan olurDışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Yunanistan'ın, Meis Adası'na askeri sevkiyat yapmasına yönelik, "Kıyılarımızın hemen karşısında böyle bir provokasyonun amacına ulaşmasına müsaade etmeyeceğimizi vurguluyoruz." ifadesini kullandı. Öte yandan Macron'ın kırmızı çizgi politikasıyla ilgili açıklama yapan Dışişleri, "Doğu Akdeniz'de Türkiye'nin davasına karşı kırmızı çizgiler çektiğini sananlar (Fransa) ülkemizin kararlı duruşuyla karşılaşacaktır" dedi.
31.08.2020Gündem
UMH, Libya hava sahasını 15 günlüğüne kapattı
UMH, Libya hava sahasını 15 günlüğüne kapattıLibya’da Sirte’yi almak için hazırlıklarını hızlandıran ve kentin batısına askeri sevkiyat yapan Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH), Libya hava sahasını 15 gün süreyle kapattığını açıkladı.
21.07.2020Dünya
20 Temmuz 2020 Milliyet'te Gündem
20 Temmuz 2020 Milliyet'te Gündemİşte Türkiye'de ve dünyada gündemin öne çıkan başlıkları...
20.07.2020Haberler
Libya ordusundan Sirte çevresine askeri sevkiyat
Libya ordusundan Sirte çevresine askeri sevkiyatLibya Ordusu’nun, Sirte kentinin batısına askeri sevkiyat yaptığı belirtiliyor. Bu arada Hafter’e bağlı gruplar arasında çatışmalar baş gösterdiği haber veriliyor.
20.07.2020Dünya
Muhalifler harekât merkezi oluşturdu
Muhalifler harekât merkezi oluşturduRejimin İdlib’e yönelik ağır silah ve asker sevkiyatı sürerken, muhalif gruplar da askeri güçlerini birleştirerek, “Operasyon Odası” adı altında harekât merkezi oluşturdu.
14.06.2020Siyaset
Suriye’ye askeri sevkiyat
Suriye’ye askeri sevkiyatGaziantep'in İslahiye ilçesinden Bahar Kalkanı Harekatı bölgesine obüs, zırhlı araç ve askeri personel sevkiyatı yapıldı.
30.05.2020Gündem
Sözcü Kalın'dan normalleşme açıklaması: Asla bir gevşeme süreci değil
Sözcü Kalın'dan normalleşme açıklaması: Asla bir gevşeme süreci değilCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Covid-19'la mücadelede yeni döneme ilişkin, "Bu normalleşme süreci asla bir gevşeme, tedbirleri elden bırakma süreci değil. Sadece bu yeni dönemin yeni normal şartlarına uyum sağlamamız gerekiyor. Yani maskeyle sosyal mesafeyle temizlik kurallarına uyarak yaşamayı bir şekilde öğreneceğiz." değerlendirmesini yaptı.
23.05.2020Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

yunanistantskukraynarusyasuriye

Askeri Sevkiyat ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.