Baksı Müzesi

Baksı Müzesi

Son dakika Baksı Müzesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Baksı Müzesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Baksı Müzesi haber sayfamızda...

Baksı Müzesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 115 baksi muzesi haberi bulunmuştur.
Anadolu müzeleri yükselişte
Anadolu müzeleri yükselişte Gözümüzü İstanbul’dan biraz ayırıp Anadolu’ya çevirince kültürümüzü anlatan ve her yıl pek çok sanatseveri ağırlayan müzeleri görüyoruz. Aralarında Avrupa Müze Forumu’ndan ödüllü olanlar da var...
20.06.2021Kültür Sanat
Çağdaş sanatın merkezi İstanbul
Çağdaş sanatın merkezi İstanbulİstanbul’da son 20 yılda açılan müzeler, galeriler, sanat fuarları ve İstanbul Bienali, şehirde ‘kuvvetli’ bir sanat rüzgârının esmesine sebebiyet verdi. Bu süreçle birlikte İstanbul dünyanın çağdaş sanat merkezlerinden biri olmaya aday...
13.06.2021Kültür Sanat
Çağdaş sanata bahar geldi
Çağdaş sanata bahar geldiTürkiye’nin önde gelen galeri, sanatçı, kurum ve kuruluşlarını bir araya getirmeyi hedefleyen 15. Contemporary Istanbul bugün başladı. Fuarda 290 sanatçının yaklaşık 500 eseri sergileniyor.
Dijital müzecilik gençleri kazandı
Dijital müzecilik gençleri kazandıUluslararası Müzeler Günü’nü kutladığımız bugün, Türkiye ve dünyadaki birçok müze ziyarete açıldı. Müze yöneticileri, pandemide yaşanan dijital dönüşümün “yeni normalde” de devam edeceği görüşünde. Sürecin en önemli katkısı ise dijital projelerle buluşan genç sanat izleyicisi oldu
18.05.2021Kültür Sanat
‘Yenilik’ rüzgârı bu sefer  Anadolu’dan geliyor
‘Yenilik’ rüzgârı bu sefer Anadolu’dan geliyorContemporary İstanbul Vakfı’nın bir markası olan ve geçen yılın temmuz ayında Zeytinburnu’ndaki Büyükyalı Fişekhane binası içinde sanatseverlerle buluşan Cocoon, bu kez Baksı Müzesi’nin “Maskeler/Çağrışımlar” isimli sergisiyle ziyaretçilerini bekliyor.
13.02.2021Kültür Sanat
Maskenin ardındaki Çağrışımlar Fişekhane'de
Maskenin ardındaki Çağrışımlar Fişekhane'deContemporary Istanbul Vakfı’nın ilk üretim ve sergi mekanı Cocoon, Baksı Müzesi’nin “Maske/Çağrışımlar” sergisine ev sahipliği yapıyor. 20 sanatçı ve tasarımcının maskenin geçmişten bugüne hayatımızdaki rolünü ve pandeminin etkisiyle toplumları nasıl kontrolü altına aldığını anlatan Maske/Çağrışımlar sergisi, 11 Şubat itibari ile Fişekhane’de sanatseverler ile buluşuyor.
12.02.2021Kültür Sanat
Baksı’dan Bayburt müziği arkeolojisi
Baksı’dan Bayburt müziği arkeolojisiBaksı Kültür Sanat Vakfı bir ‘müzik arkeolojisi’ fikrinin peşine düştü ve ‘Bayburt Halk Müziği’ projesini hayata geçirdi. Müzenin Bayburt şehrinin kaybolmakta olan müzik kültürünü bütüncül bir yaklaşımla ele almayı ve gelecek kuşaklara aktarmayı amaçlayan projesinin ilk iki ürünü, birbirini tamamlayan bir kitap ve bir CD
24.01.2021Kültür Sanat
Baksı Kültür Sanat Vakfı'ndan iki önemli eser
Baksı Kültür Sanat Vakfı'ndan iki önemli eserBaksı Kültür Sanat Vakfı bu kez “müzik arkeolojisi”ne girişiyor ve “Bayburt Halk Müziği” projesini hayata geçiriyor. Bayburt şehrinin kaybolmakta olan müzik kültürünü bütüncül bir yaklaşımla ele almayı ve gelecek kuşaklara aktarmayı amaçlayan projenin ilk iki ürünü, birbirini tamamlayan bir kitap ve bir CD...
22.01.2021Kültür Sanat
15. Contemporary Istanbul online ön izleme ile başlıyor
15. Contemporary Istanbul online ön izleme ile başlıyorAkbank ana sponsorluğunda yapılacak Virtual Contemporary Istanbul, 19-20 Aralık’ta yapılacak ön izlemenin ardından 21 Aralık – 6 Ocak tarihleri arasında genel izlemeye açık olacak. Virtual Contemporary Istanbul’da 11 ülkeden, 37 galeri, 550 sanatçı ve 1500 eser ve 13 inisiyatif yer alacak; 17 gün boyunca gezilebilecek virtual.contemporaryistanbul.com ücretsiz olacak. Contemporary Istanbul, tüm dünyada oluşan olumsuz şartlardan dolayı fiziki edisyonunu 27 Nisan-2 Mayıs tarihlerinde yapacak.
17.12.2020Kültür Sanat
Anadolu Ödülleri Sahiplerini Buldu
Anadolu Ödülleri Sahiplerini BulduBaksı Kültür Sanat Vakfı tarafından, Anadolu’nun ortak kimliğine katkıda bulunan üretimlere dikkat çekmek amacıyla bu yıl ilk kez düzenlenen Anadolu Ödülleri’nin kazananları açıklandı. Doğan Holding ana sponsorluğunda gerçekleşen ödül programına, Müzecilik, Süreli Etkinlikler, Gösteri Sanatları, Arkeoloji ve Restorasyon kategorilerinde toplam 133 proje başvurdu. Türkiye’nin 35 ilinden adayların başvurduğu yarışmada, finale kalan 25 projeden altısı “Anadolu Ödülü”ne değer bulundu. Seçici Kurul, iki projeye de“Alana Katkı Ödülü” verilmesini kararlaştırdı.
12.11.2020Kültür Sanat
Baksı Müzesi’nde Yorumlar ve Çağrışımlarla "Maskeler" sergisi
Baksı Müzesi’nde Yorumlar ve Çağrışımlarla "Maskeler" sergisiBaksı Müzesi’nin yeni sergisi “Maske/Çağrışımlar”, 20 sanatçı ve tasarımcının “maske” yorumlarını bir araya getiriyor. Sergi, açık kaldığı süre boyunca eşzamanlı olarak müzenin web sitesinde çevrimiçi izlenebilecek.
Baksı’da maske sergisi
Baksı’da maske sergisiGünlük yaşantının merkezine taşınan maskeler, bu kez sanatçı ve tasarımcıların yorumlarına konu ediliyor, yarattığı farklı çağrışımlarla ele alınıyor. “Maske/Çağrışımlar”  sergisi, 25 Eylül 2020 - 15 Mayıs 2021 tarihleri arasında hem Baksı Müzesi ’nin çatısı altında hem de baksi.org web sitesinde görülebilecek.
23.09.2020Kültür Sanat
Baksı Müzesi'nde Yorumlar ve Çağrışımlarla Maskeler
Baksı Müzesi'nde Yorumlar ve Çağrışımlarla MaskelerBaksı Müzesi, 25 Eylül’den itibaren “Maske/Çağrışımlar” sergisine yer veriyor. 20 sanatçı ve tasarımcının “maske” yorumlarını bir araya getiren sergi, açık kaldığı süre boyunca eşzamanlı olarak müzenin web sitesinde çevrimiçi izlenebilecek.
21.09.2020Kültür Sanat
Ödün vermeyen bir sanatçı
Ödün vermeyen bir sanatçıTürkiye’nin köklü kültür sanat dergisi Milliyet Sanat, eylül sayısının kapağına İspanya’da Valencia Modern Sanatlar Enstitüsü’nde kapsamlı bir sergisi açılan sanatçı Gülsün Karamustafa’yı taşıyor.
31.08.2020Kültür Sanat
Evlerin aşısı onlardan gelecek
Evlerin aşısı onlardan gelecekYetenekleri ve vizyonlarıyla geleceği tasarlayan mimarlar ve tasarımcılar hayalden önde giden hayatı yakalamaya, içine hapsolduğumuz evlerin adeta aşısını bulmaya çalışıyor
30.08.2020Pazar
Anadolu Ödülleri kasımda
Anadolu Ödülleri kasımdaBaksı Kültür Sanat Vakfı’nın hayata geçirdiği Anadolu’nun ortak kimliğine katkıda bulunan üretimlere dikkat çeken Anadolu Ödülleri’nin ilki kasım ayında sahiplerini bulacak.
Baksı Kültür Sanat Vakfı’ndan “Anadolu Ödülleri”
Baksı Kültür Sanat Vakfı’ndan “Anadolu Ödülleri”Baksı Kültür Sanat Vakfı, Anadolu’nun ortak kimliğine katkıda bulunan üretimlere dikkat çekmek amacıyla Anadolu Ödülleri’ni hayata geçiriyor. Her yıl Müzecilik, Süreli Etkinlikler, Gösteri Sanatları, Arkeoloji ve Restorasyon olmak üzere toplam 5 ayrı dalda verilecek ödüllerin ana sponsorluğunu Doğan Holding üstleniyor. Anadolu Ödülleri’nin ilki Kasım 2020’de sahiplerini bulacak.
Baksı 20. yılını kutluyor
Baksı 20. yılını kutluyorBaksı yolculuğu 20. yılını tamamlıyor. Çağdaş müzeciliği yepyeni bir anlayışla Anadolu’nun kültür varlıkları haritasına katan, geleneği gelecekle buluşturan Baksı projesi, 20. yılını sürprizlerle dolu zengin bir programla kutlamaya hazırlanıyor. Temmuz ayında başlayacak ve 2021 Temmuz’una dek devam edecek kutlama programı çerçevesinde, yeni sergiler, atölyeler, burslar, film gösterimleri ve konser etkinliğinin yanı sıra, kültür-sanat alanında proje üreten bireylere ve kurumlara açık bir ödüllendirme programı da hayata geçirilecek.
29.06.2020Kültür Sanat
Dünya Sanat Günü Ödülleri verildi
Dünya Sanat Günü Ödülleri verildiBu yıl ilk kez UNESCO’nun resmi günleri kapsamında kutlanan 15 Nisan Sanat Günü’nde 7 dalda verilen ödüller UPSD başkanı Bedri Baykam tarafından Instagram üzerinden gerçekleştirilen canlı yayında açıklandı...
17.04.2020Kültür Sanat
2020’ye umutla bakmak için...
2020’ye umutla bakmak için...En klişe ifadesiyle o cümleyi etme vakti geldi: Acısıyla tatlısıyla bir yılı daha geride bıraktık. Her yıl sonunda adettendir, o yılın bir tür muhasebesini yapmak, bizi yeni bir sayfa açmaya motive eder. Özellikle de o yılın olumlu gelişmelerini hatırlamak, geleceğe umutla bakabilmenin belki de olmazsa olmazıdır. 2020’ye sayılı gün kala, biz de yeni yılı umutla karşılamak istedik ve geriye dönüp bilimden sanata, spordan eğitime, çevreden turizme yüzümüzü güldüren, umut veren 30 olay ve 10 kişiyi hatırladık. 2020’nin daha da güzel gelişmelere sahne olması dileğiyle, iyi seneler!
29.12.2019Pazar
Baksı Müzesi’ne ödül
Baksı Müzesi’ne ödülBaksı Müzesi, Hüsamettin Koçan’ın “Ayağımdaki Diken” başlıklı sergisi için yaptığı film ile Museums in Short kısa film yarışmasından ödül aldı.
22.12.2019Kültür Sanat
Bayburt günlüğü
Bayburt günlüğüKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un eşi Pervin Ersoy’un düzenlediği ‘QNB Finansbank’la Her Şehri Ünlüsüyle Geziyoruz’ projesinin ilk durağı, Bayburt oldu
2.10.2019Cadde
Anadolu’nun ruhuna ‘AŞİNA’
Anadolu’nun ruhuna ‘AŞİNA’25 Ağustos’a dek “Nuri Bilge Ceylan Baksı’da” adlı sergiye ev sahipliği yapan Baksı Müzesi’nde 1 Eylül’den itibaren Şakir Gökçebağ’ın “AŞİNA” isimli solo sergisi ziyaretçisinin karşısına çıkacak.
21.08.2019Gündem
Sanat eserleri  yer değiştirebilir
Sanat eserleri yer değiştirebilir“Mona Lisa”nın Louvre Müzesi’ndeki yerinin değiştirilmesi dünya çapında tartışma yaratırken, Türkiye’de sanatın önde gelen isimlerinden konuyla ilgili görüşler aldık
10.08.2019Gündem
Modern üyelerin Baksı gezisi
Modern üyelerin Baksı gezisiİstanbul Modern Sanat Müzesi’nin altın ve gümüş üyeleri, Baksı Müzesi’ni ziyaret etti
9.05.2019Cadde

Benzer Haber Etiketleri

Baksı Müzesisergikültür sanatBaksı Kültür Sanat VakfıHüsamettin KOçan

Baksı Müzesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.