Belirsizlik

Belirsizlik

Son dakika belirsizlik haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan belirsizlik gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan belirsizlik haber sayfamızda...

Belirsizlik

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.764 belirsizlik haberi bulunmuştur.
Binali Yıldırım Tuzla'da STK temsilcileri, sanayici ve iş insanlarıyla buluştu
Binali Yıldırım Tuzla'da STK temsilcileri, sanayici ve iş insanlarıyla buluştuAK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, "Biz insanı yücelt ki devlet yücelsin anlayışıyla şehir hastaneleri ve sağlık sistemine büyük yatırım yaptık. İşte o yatırımla dalga geçenler, kimlere rant oluşturuyorsunuz diyenler, pandemide bu yatırımın ne kadar önemli olduğunu bizzat gördü. Şehir hastaneleri hayat kurtardı. Sağlık sistemimiz onca sıkıntıya rağmen en zirvede olduğu zaman bile elhamdülillah dimdik ayaktaydı" dedi.
28.09.2021Siyaset
Çin'de panik havası hakim! Piyasalarda 'iflas' korkusu
Çin'de panik havası hakim! Piyasalarda 'iflas' korkusuÇin'in en büyük gayrimenkul şirketlerinden biri olan Evergrande'nin içinde bulunduğu mali kriz yüzünden finansal piyasalarda panik havası hakim. Perşembe günü şirketin Çin'deki ve yurt dışındaki alacaklılarına milyonlarca dolarlık ödeme yapması gerekiyordu. Ülkedeki alacaklılarla bir anlaşma yapılmış olsa da dünyanın en borçlu gayrimenkul geliştiricisi konumunda olan Evergrande'in yurt dışındaki bono sahiplerine halen 83,5 milyon dolar ödeme borcu var.
28.09.2021Ekonomi
Piyasalar Powell'ın sunumuna odaklandı
Piyasalar Powell'ın sunumuna odaklandıTedarik zincirindeki sıkıntılara enerji arzındaki yetersizliğin de eklenmesiyle küresel piyasalarda belirsizlik artarken, bugün gözler ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'ın Senato'nun Bankacılık Komitesi'nde yapacağı konuşmaya çevrildi.
28.09.2021Uzmanpara
New York borsası karışık seyirle kapandı
New York borsası karışık seyirle kapandıNew York borsası, haftanın ilk işlem gününü karışık seyirle tamamladı. Kapanışta Dow Jones endeksi, yüzde 0,21 artarak 34.869,37 puana çıktı.
27.09.2021Ekonomi
New York borsası karışık seyirle açıldı
New York borsası karışık seyirle açıldıNew York borsası, haftanın ilk işlem gününe karışık seyirle başladı. Açılışta Dow Jones endeksi, yüzde 0,17 artarak 34.739,27 puana çıktı.
27.09.2021Ekonomi
New York borsası karışık seyirle açıldı
New York borsası karışık seyirle açıldıNew York borsası, haftanın ilk işlem gününe karışık seyirle başladı.
27.09.2021Uzmanpara
Uber'den Brüksel'de protesto hazırlığı
Uber'den Brüksel'de protesto hazırlığıUber, Brüksel şehrinin taksi mevzuatını güncellememesi ve sürücüleri belirsizlik içinde bırakması nedeniyle uygulamayı geçici olarak durduracak.
27.09.2021Ekonomi
Son dakika haberi: Abdullah Avcı karar aşamasında
Son dakika haberi: Abdullah Avcı karar aşamasındaTrabzonspor’da Vitor Hugo’nun cezalı, Denswil’in sakat olması nedeniyle Alanyaspor karşısında Edgar’ın yanında Berat veya Hüseyin görev yapacak.
26.09.2021Trabzonspor
'Ekonomi 'yeni gerçeğe' uyum sağladı'
'Ekonomi 'yeni gerçeğe' uyum sağladı'ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, işletmelerin çoğunun değişen iş ortamı ile mücadele ettiğini ve "yeni gerçeğin taleplerini karşılamak" için dönüştüğünü ifade etti.
25.09.2021Uzmanpara
Fed Başkanı Powell ekonominin "yeni gerçeğe" uyum sağladığını söyledi
Fed Başkanı Powell ekonominin "yeni gerçeğe" uyum sağladığını söylediABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, işletmelerin çoğunun değişen iş ortamı ile mücadele ettiğini ve "yeni gerçeğin taleplerini karşılamak" için dönüştüğünü ifade etti.
24.09.2021Ekonomi
Zirveyi hedefleyene hayat dersi verdiler
Zirveyi hedefleyene hayat dersi verdilerÜniversite öğrencilerinin liderlik yetkinliklerinin gelişmesine katkı sağlayarak dünyada öncü projelere, kurumlara ve markalara liderlik etmelerine destek olmak için tecrübe kazanmalarını hedefleyen 23’ün düzenlediği Zirve 23, İstanbul Volkswagen Arena’da yapıldı.
24.09.2021Ekonomi
SON DAKİKA - Altın fiyatları yükselişe geçti! Çeyrek altın kaç lira oldu? Güncel altın fiyatları...
SON DAKİKA - Altın fiyatları yükselişe geçti! Çeyrek altın kaç lira oldu? Güncel altın fiyatları...Altın fiyatları geçtiğimiz haftanın son işlem gününü 486 lira seviyesinde tamamlamasının ardından yeni haftaya yükselişle başladı. Piyasalar bu hafta içerisinde iki kritik toplantıdan çıkacak faiz kararlarına gözünü dikmiş durumda! FED ve Merkez Bankası toplantılarından çıkacak olan karar belirsizlik ortamının yeniden şekillenmesine ve piyasaların rahatlamasına yol açacak. Gram altın haftanın ilk işlem gününde an itibariyle 490 lira seviyesinden tamamladı. İşte 21 Eylül güncel altın fiyatları canlı takip ekranı...
21.09.2021Ekonomi
Kadınlara destek!
Kadınlara destek!Hugh Jackman, Afganistanlı kadınların yanında olduğunu belirtti...
18.09.2021Cadde
Bakan Akar: Ocak 2021'den itibaren 1976 terörist etkisiz hale getirildi
Bakan Akar: Ocak 2021'den itibaren 1976 terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 24 Temmuz 2015'ten bugüne kadar 18 bin 502, 1 Ocak 2021'den itibaren ise 1976 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
17.09.2021Siyaset
'Yatırım fonlarının dayanıklılığı artırılmalı'
'Yatırım fonlarının dayanıklılığı artırılmalı'Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, küresel ve ulusal düzeyde finansal istikrarın korunması için yatırım fonlarının dayanıklılığının artırılması gerektiğini ifade etti.
17.09.2021Uzmanpara
Rusya vatandaşları milletvekili seçimleri için sandık başına geçti
Rusya vatandaşları milletvekili seçimleri için sandık başına geçtiRusya’da parlamentonun alt kanadı Devlet Duması, 39 federatif bölgenin parlamentosu ile bazı bölgelerdeki yönetici ve mahalli seçimler için oylama işlemi başladı.
17.09.2021Dünya
Daimi Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Daimi Olmak Ne Demek?
Daimi Ne Demek, Tdk Sözlük Anlamı Nedir? Daimi Olmak Ne Demek?Hayatın normal akışı içerisinde kişiler kullandıkları sözcüklerin anlamını elbette bilmektedirler. Zaten anlamı bilinmeyen sözcüklerin kullanılması düşünülemez. Sağlıklı, doğru ve etkin bir iletişim için kelimelerin yerinde kullanılması bir zorunluluktur. Zaman zaman da sık kullanılan sözcüğün esasında tam olarak ne ifade ettiği bilinmeyebilir. Daimi sözcüğü işte böyle bir sözcüktür. Daimi kelimesi ne anlama gelir, daimi olmak nedir ve konu hakkında en kapsamlı bilgileri sizin için derledik.
14.09.2021Sözlük
14 Eylül 2021 Salı burç yorumu – Günlük burç yorumları
14 Eylül 2021 Salı burç yorumu – Günlük burç yorumlarıRiskli bir gündeyiz! 14 Eylül 2021 Salı burç yorumuna göre bugün ne yapılabilir, nelerden kaçınmalı?
13.09.2021Astroloji
Raisa Vanessa yine ezber bozuyor!
Raisa Vanessa yine ezber bozuyor!Koleksiyon, ilgi çekici formları, canlı renkleri, 70’lere övgü niteliğinde kesim ve hacimleriyle Raisa Vanessa’nın feminen ruhuna vurgu yapıyor.
13.09.2021Cadde
Kılıçdaroğlu: Cumhurbaşkanı adayına ittifakla oturup karar vereceğiz
Kılıçdaroğlu: Cumhurbaşkanı adayına ittifakla oturup karar vereceğizCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı adayının kim olacağına ittifakla oturup karar vereceklerini belirterek, "Hem ittifak kurup hem de 'ondan bağımsız karar vereceğim' derseniz olmaz" dedi.
11.09.2021Siyaset
Raisa Vanessa dünyayı yeniden yaratmak istiyor
Raisa Vanessa dünyayı yeniden yaratmak istiyorRaisa Vanessa, modernitenin ürettiği belirsizlik ve karmaşadan yarattığı yeni bir dilde hız, enerji ve uçuşu vurgulayarak geleceği şekillendirmek istiyor. Yalnızca ütopik olmamakla birlikte iyimser bir ruh halini, modernist kavramları ve pop kültürü unsurlarını 70'ler havasıyla birleştiren İlkbahar Yaz’22 Koleksiyonuyla yine izleyenleri şaşırtmaya devam ediyor.
11.09.2021Magazin
Raisa Vanessa dünyayı yeniden yaratmak istiyor
Raisa Vanessa dünyayı yeniden yaratmak istiyorRaisa Vanessa, modernitenin ürettiği belirsizlik ve karmaşadan yarattığı yeni bir dilde hız, enerji ve uçuşu vurgulayarak geleceği şekillendirmek istiyor. Yalnızca ütopik olmamakla birlikte iyimser bir ruh halini, modernist kavramları ve pop kültürü unsurlarını 70'ler havasıyla birleştiren İlkbahar Yaz’22 Koleksiyonuyla yine izleyenleri şaşırtmaya devam ediyor.
11.09.2021Cadde
En çok onları yıpratıyor! 'Casus olarak kullanmayın'
En çok onları yıpratıyor! 'Casus olarak kullanmayın'Boşanmalarda arada kalıp en çok yıpranan taraf ne yazık ki çocuklar oluyor. Oysa ruhen sağlam ve sağlıklı çocuklar yetiştirmek için atılacak her adım büyük önem taşıyor. Bunun yanı sıra 'çocuk olduğu için' sürdürülen mutsuz evlilikler de çocuğun, ilişkilere karşı yanlış bakış açısı kazanmasına yol açıyor! "Yarayı açmak, can yaksa da ona bakım yapmak, iyileştirir" diyen Uzman Klinik Psikolog Ceren Gümüş Yaşa, boşanma kararı sonrası çocuğa nasıl yaklaşılması gerektiği noktasında altın değerinde önerilerde bulundu.
14.09.2021Gündem
Ebeveyn kaygısı çocuğun eğitim hayatını etkileyebilir mi?
Ebeveyn kaygısı çocuğun eğitim hayatını etkileyebilir mi?Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Uzman Dr. Pınar Karadeniz, "Çocuklar okulların açılmasıyla birlikte sosyalleşme sürecine girdiler. Ancak ailelerin ciddi bir şekilde kaygı düzeyleri arttı. Bu kaygının sebebi belirsizlik. Pandemi ne zaman bitecek, çocuğuma bulaşır mı, nasıl önlemler alabiliriz gibi birçok bilinmeyen soru var" diye konuştu.
Geleceğin liderleri Zirve 23’te buluşacak
Geleceğin liderleri Zirve 23’te buluşacakÜniversite öğrencilerinin liderlik yetkinliklerinin gelişmesine katkı sağlayarak dünyada öncü projelere, kurumlara ve markalara liderlik etmelerine destek olmak için gerçek tecrübe kazanmalarını hedefleyen 23’ün düzenlediği Zirve 23, 23 Eylül Perşembe günü İstanbul Volkswagen Arena’da gerçekleştirilecek. Zirve kapsamında “Belirsizlik, Şüphe, Merak, Tutku, Denge, Huzur, Vicdan, Cesaret ve Devrim” olmak üzere 9 tema çerçevesinde oturumlar ve paneller düzenlenecek.
10.09.2021Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

New York borsasıcaddemagazinrusyaeğitim

Belirsizlik ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.