Breakdans

Breakdans

Son dakika Breakdans haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Breakdans gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Breakdans haber sayfamızda...

Breakdans

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 35 breakdans haberi bulunmuştur.
Killa Kolya: Breakdans her şeyden önce bir sanat
Killa Kolya: Breakdans her şeyden önce bir sanatBreakdans, hiphop kültürünün en önemli parçalarından biri. Bir underground sanat olarak ortaya çıkan ancak kısa sürede tüm dünyaya yayılan bu dans, artık olimpiyatlarda madalya mücadelesi verilecek bir spor dalı. Red Bull BC One, bu enerjik dansın yaygınlaşması için dünyanın dört bir yanında finaller düzenlemekte. Bu mücadelenin bir ayağı da İzmir'de gerçekleşti. Tarihi Havagazı Fabrikası Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen finalde Türkiye'nin en iyi B-Boy ve B-Girl'ü seçilirken düellolar büyük heyecana sahne oldu. Red Bull BC One'ın jürilerinden biri olan Kazakistanlı Killa Kolya, daha önce bu mücadeleyi pistlerde sergilemiş tutkulu bir breakdansçı. Polonya'da gerçekleşecek büyük düello öncesi Türkiye finalleri için İzmir'e gelen Killa Kolya ile breakdans yolculuğunu, olimpiyat geleceğini ve Red Bul BC One'ı konuştuk.
18.10.2021Kültür Sanat
İzmir'in breaking rehberi izleyiciyle buluştu
İzmir'in breaking rehberi izleyiciyle buluştuHer yıl dünyanın en iyi breakdansçısını belirlemek için düzenlenen Red Bull BC One’ın Türkiye birincisi B-Girl Jemrai, İzmir’in sembol noktalarında dans etti. O anlar “Dance City Guide” videosuyla şehirde adeta breaking rüzgârı estirdi.
14.10.2021Kültür Sanat
Breaking’in ABC’si izleyiciyle buluştu
Breaking’in ABC’si izleyiciyle buluştuUluslararası Olimpiyat Komitesi (UOK), breaking Fransa’nın başkenti Paris’te düzenlenecek 2024 Olimpiyatları’nın programına dahil edildiğini duyurdu. Bu karar birçok dansçı tarafından sevinçle karşılandı. Sokak dansı olarak değerlendirilen breaking çok yakından inceleyen ‘ABC of… Breaking’ izleyiciyle buluştu.
Breakdansın kalbi İzmir'de attı
Breakdansın kalbi İzmir'de attıHer yıl dünyanın en iyi breakdansçısını belirlemek için düzenlenen Red Bull BC One’ın Türkiye Finali 3 Ekim 2021 tarihlerinde İzmir’de gerçekleştirildi. Yarışmada birinciliği B-Girl’lerde Cemre ‘Jemrai’ Ece Kozbay, B-Boylar’da ise Oğuzhan ‘Jester’ Karademir aldı. Teke tek kapışmaların hem jüriye hem de izleyenlere heyecanlı anlar yaşattığı finallerde, tüm rakiplerinin arasından sıyrılmayı başaran Jemrai ve Jester, 5-6 Kasım 2021 tarihlerinde Polonya’da gerçekleşecek dünya finalinde Türkiye’yi temsil etmeye de hak kazandı.
Sokaktan olimpiyatlara bir tutkunun adı breakdans
Sokaktan olimpiyatlara bir tutkunun adı breakdans1970’li yılların başında ABD’de başlayan ve bir fırtına gibi bütün dünya gençliğini etkisi altına alan breaking son yıllarda hem bir dans hem de bir spor dalı olarak öne çıkıyor. Breaking; Uluslararası Olimpiyat Komitesinin onayıyla, 2024 Paris Olimpiyat Oyunları’nda yeni bir kategori olarak yerini alacak. Breaking’in prestijli bir branş olarak değerlendirildiği tek yerse Olimpiyatlar değil. Bu zamana kadar en iyilerin yarıştığı Red Bull BC One 17 yıldan beri breaking dünyasının en iddialı yarışması olarak biliniyor. 30 ülkede düzenlenen Red Bull BC One Türkiye Finali ise bu sene 3 Ekim’de İzmir’de en iyileri bir araya getiriyor.
15.09.2021Kültür Sanat
Red Bull dansın en iyilerini Dünya Dans Günü’nde bir araya getiriyor
Red Bull dansın en iyilerini Dünya Dans Günü’nde bir araya getiriyorHer yıl ‘Dünya Dans Günü’ olarak kutlanan 29 Nisan’a özel olarak Red Bull yepyeni bir hareket başlatıyor. Dans özelindeki belgeseller Red Bull TV üzerinden özel bir seçkiyle izlenebiliyor. Red Bull, dünya çapında dansa gönül veren herkesi küresel dans zincirinin bir parçası olmaya davet ediyor.
28.04.2021Kültür Sanat
Survivor Çağman kimdir? Çağman Çatay nereli, kaç yaşında? Survivor Çağman Çatay hayatı...
Survivor Çağman kimdir? Çağman Çatay nereli, kaç yaşında? Survivor Çağman Çatay hayatı...Survivor yarışmasında Tuğrul Çağman Çatay ismi öne çıkıyor. Survivor 2021 yarışmasına yedeklerden son olarak katılan isim oldu. Yarışmaya iddialı bir giriş yapan Survivor Çağman, ünlüler takımında yarışıyor. Survivor izleyicileri ise, ''Survivor Çağman nereli, boyu-kilosu kaç?' sorularını araştırıyor.
2.03.2021Cadde
Survivor Çağman kimdir, kaç yaşında, nereli? Survivor Çağman Çatay boyu, kilosu kaç, mesleği ne?
Survivor Çağman kimdir, kaç yaşında, nereli? Survivor Çağman Çatay boyu, kilosu kaç, mesleği ne?Çağman Çatay hayatı ile son günlerinde öne çıkan isimleri arasında bulunuyor. Survivor Çağman, yedek yarışmacılar arasında yarışmaya giriyor. Survivor fragmanında Ünlüler takımı yarışmacısı olarak girdiği görülen Çağman Çatay'ın yaşamı ise merak edilen konular arasında yer alıyor. Peki Survivor Çağman kimdir, kaç yaşında?
23.02.2021Cadde
Red Bull BC One E-Battle final karşılaşmaları başlıyor
Red Bull BC One E-Battle final karşılaşmaları başlıyorDünyanın en prestijli breakdans (breaking) yarışması Red Bull BC One online olarak en iyi B-Boy ve B-Girl'leri arıyor. Elemeleri dünya çapında devam eden online yarışmada beklenen finale ise çok az zaman kaldı. 10 Ekim Cumartesi günü gerçekleşecek yarışmada, 16 B-Boy ve 16 B-Girl kıyasıya mücadele verecek. Teke tek karşılaşmaların ardından gerçekleşecek elemelerin ardından 1 B-Boy ve 1 B-Girl, 2021 yılındaki Red Bull BC One Dünya Finali’nde yarışma hakkı elde edecek. Yarışma heyecanına ortak olmak isteyen herkes, 10 Ekim’deki canlı yayını www.redbull.com/tr-tr/events/bcone-ebattle/ adresinden takip edebilecek.
Red Bull BC One E-Battle finalini Türk B-Girl
Red Bull BC One E-Battle finalini Türk B-GirlDünyanın en prestijli breakdans (breaking) yarışması Red Bull BC One online olarak en iyi B-Boy ve B-Girl'leri arıyor. Elemeleri dünya çapında devam eden online yarışmada Türk B-girl Jemrayy, son 64 dansçı arasında yer almayı başardı.
11.09.2020Kültür Sanat
Red Bull BC One'da başvurular devam ediyor
Red Bull BC One'da başvurular devam ediyorRed Bull BC One bu yıla özel olarak online olarak en iyi B-Boy ve B-Girl'leri arıyor. Red Bull BC One E-Battle yarışması ile dünyanın her noktasından B-Boy ve B-Girl’lere yeteneklerini gösterme imkânı sunuluyor. Dünya çapında en yetenekli dansçıların performansını sunacağı yarışmaya başvurular, 31 Ağustos tarihine kadar devam ediyor.
25.08.2020Kültür Sanat
Rise of the B-Girls ile Breaking dünyasının derinliklerine yolculuk
Rise of the B-Girls ile Breaking dünyasının derinliklerine yolculukKadınların breakdans (breaking) arenasındaki yükselişinin konu alındığı ‘Rise of the Girls’ isimli dans belgeseli https://win.gs/2YoFWfZ adresinde yayınlandı. Breaking ve sokak danslarında en iddialı B-Girl’lerin dans tutkusunu aktardığı belgesel serisi, Breaking kültürünün kökenine de ışık tutuyor.
17.08.2020Kültür Sanat
Red Bull BC One E-Battle için ustalardan tavsiyeler
Red Bull BC One E-Battle için ustalardan tavsiyelerDünyanın prestijli breakdans (breaking) yarışması Red Bull BC One ile; en yetenekli dansçıları online platformda buluşuyor. Red Bull BC One E-Battle ile dünyanın her noktasından B-Boy ve B-Girl’lere yeteneklerini gösterme imkânı sunuluyor.
10.08.2020Kültür Sanat
Red Bull BC One E-Battle ile dans pisti evine geliyor
Red Bull BC One E-Battle ile dans pisti evine geliyorDünyanın en prestijli breakdans yarışması Red Bull BC One online olarak en iyi B-Boy ve B-Girl'leri arıyor. Red Bull BC One E-Battle ile dünyanın her noktasından B-Boy ve B-Girl’lere yeteneklerini gösterme imkânı sunuluyor. 7 Ağustos itibariyle online olarak tek kişilik performanslarını gösteren videolarla başvurularını redbullbcone.com adresi üzerinden yapan katılımcılar, deneyimli bir jürinin elemesinden geçirilecek.
Red Bull BC One E-Battle ile breakdans arenasını hareketlendiriyor
Red Bull BC One E-Battle ile breakdans arenasını hareketlendiriyorDünyanın en prestijli breakdans (breaking) yarışması Red Bull BC One bu yıla özel olarak online bir yarışma düzenliyor ve dünya çapındaki en iyi B-Boy ve B-Girl'leri belirliyor. Dünyanın her noktasından yeteneğine güvenen katılımcılar için başvurular 7 Ağustos itibariyle açılacak.
31.07.2020Kültür Sanat
Breakdans serüveni başlıyor
Breakdans serüveni başlıyor1970’li yılların başında ABD’de başlayan ve bir fırtına gibi bütün dünya gençliğini etkisi altına alan breakdans (breaking), son yıllarda hem bir dans hem de bir spor dalı olarak öne çıkıyor. O kadar ki çok yakında breakdansçıları Olimpiyatlar’da birer atlet olarak yarışırken görmek mümkün. Breakdans (breaking) dünyasının en başarılı isimlerinden birisi olan The Flying Steps’in dans macerasını anlatan ‘Follow The Steps’ isimli belgesel Türkçe altyazılı olarak redbull.com/followthesteps adresinde yayınlandı.
23.07.2020Kültür Sanat
Red Bull BC One bu yıl online
Red Bull BC One bu yıl onlineRed Bull BC One bu yıl ilk kez online mecrada da bir yarışma düzenleyecek. Evinde dans etmeye devam edenler için sosyal medya üzerinden başlatılan Red Bull BC One Breaking Records yarışmasında performanslarını video aracılığıyla gösterecek olan katılımcılardan beklenen ise; breakdans ile özdeşleşen imza figürlerden AirFlares’i gerçekleştirmek.
Breakdans yarışmasına online başvuru
Breakdans yarışmasına online başvuruDünyanın prestijli breakdans yarışması Red Bull BC One bu yıl ilk kez online mecrada da bir yarışma düzenleyecek.
21.04.2020Kültür Sanat
Red Bull BC One, yeni yeteneklerin peşine düştü
Red Bull BC One, yeni yeteneklerin peşine düştüDünyanın en prestijli breakdans yarışması Red Bull BC One bu yıl ilk kez online mecrada da bir yarışma düzenleyecek. Evinde dans etmeye devam edenler için sosyal medya üzerinden başlatılan Red Bull BC One Breaking Records yarışmasında performanslarını video aracılığıyla gösterecek olan katılımcılardan beklenen ise; breakdans ile özdeşleşen imza figürleri gerçekleştirmek. Dünya çapında bu figürleri en fazla sayıda olacak şekilde sergileyen katılımcılar ise Red Bull BC One Dünya Finali’ni yerinde izleme şansına sahip olacak.
15.04.2020Kültür Sanat
Defkhan kimdir, kaç yaşında?
Defkhan kimdir, kaç yaşında?Türkçe Rap'in önemli isimleri arasında yer alan Defkhan, resmi Twitter adresinden "Susamam" şarkısı ile ilgili önemli bir açıklama yaptı. Peki şarkıya ilişkin sözleri gündem olan rapçi Defkhan kimdir, kaç yaşında?
19.09.2019Gündem
Paris 2024'e 4 yeni branş ekleniyor
Paris 2024'e 4 yeni branş ekleniyorUluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC), breakdans, sportif tırmanış, kaykay ve sörf branşlarının 2024 Paris Olimpiyatları programına eklenmesine ön onay verdi.
1.07.2020Diğer
BC One Türkiye breakdans şampiyonu üst üste 5'inci kez Jester Khan oldu
BC One Türkiye breakdans şampiyonu üst üste 5'inci kez Jester Khan olduRed Bull BC One, Hip-hop'ın ve breakdans'ın hem dünyadaki hem de Türkiye'deki en büyük destekçisi. Her ülkede düzenlenen BC One Cypher'da ülkelerin şampiyonları belirleniyor ve büyük dünya finaline katılmaya hak kazanıyorlar. Türkiye'deyse son 4 senedir Jester lakaplı Oğuzhan Karademir şampiyon oluyordu. Bu sene de İzmir'de düzenlenen yarışmadan şampiyon değişmedi.
19.03.2018Diğer
Break dans zamanı
Break dans zamanıHer yıl dünyanın en iyi B-boy’unun belirlendiği Red Bull BC One break dans yarışmasının Türkiye ayağı bu sene İzmir’de gerçekleşecek...
8.03.2018Gündem
Anadolu dansları breakdansla ikinci kez buluşuyor
Anadolu dansları breakdansla ikinci kez buluşuyorGeleneksel dansları breakdansla buluşturan ve geçtiğimiz yıl seyirciden yoğun ilgi gören Red Bull Anadolu Break dans gösterisi, bu yıl hem kaçıranlar hem de gösteriyi tekrar izlemek isteyenler için ikinci kez 9-17 Nisan 2016 tarihleri arasında izleyiciyle buluşuyor. Etkinlik sırasıyla İzmir, Adana, Bursa, İstanbul ve Ankara rotasını takip edecek.
1.07.2020Diğer
‘Hip Hop’ için geri sayım
‘Hip Hop’ için geri sayımDünyanın en büyük teke tek breakdans karşılaşması Red Bull BC One’ın Türkiye ayağı için geri sayım başladı.
1.03.2016Cadde

Benzer Haber Etiketleri

Breakdans ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.