Canlı Ders

Canlı Ders

Son dakika canlı ders haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan canlı ders gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan canlı ders haber sayfamızda...

Canlı Ders

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.319 canli ders haberi bulunmuştur.
Son dakika! Bakan Selçuk'tan flaş yüz yüze eğitim açıklaması
Son dakika! Bakan Selçuk'tan flaş yüz yüze eğitim açıklamasıMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk CNN TÜRK ekranlarından yayınlanan 5N1K programına konuk oldu ve Kenan Taş'ın sorularını yanıtladı. "Çocuklarımızın öğrencilerimizin okulda olmasını arzu ediyoruz." diyen Bakan Ziya Selçuk, "Yüz yüze eğitim bizim önceliğimiz ama daha öncelik tanıdığımız şey sağlık. Biz çok kontrollü bir şekilde okulları açamaya çalışıyoruz." ifadelerini kullandı. Öte yandan Bakan Selçuk, yaz tatili ile ilgili son bilgiyi verdi.
10.04.2021Gündem
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan EBA açıklaması
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan EBA açıklamasıMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, dijitale doğru olan dönüşümün, içinde olunan kitlesel eğitimden kişisel eğitime doğru bir gidişatı içerdiğini belirterek, "Bu aslında insan doğasına daha uygun bir yaklaşım denilebilir ama içinde yine riskler barındıran bir yaklaşım ve eğitim teknolojilerinin de bu dönüşümde çok güçlü araçlar olmaları ve birtakım yöntemler sunmaları gerçekten önemli." dedi. Selçuk "Dünyada en fazla aranan kelimenin içerisinde kovid olması, Türkiye'de EBA olması ya da EBA'nın dünyada 20 milyardan fazla tıklanmayla en çok ziyaret edilen eğitim sitesi olması bütün bunlar bizi elbette mutlu ediyor ama daha çok çalışmamız, yenilikler ortaya koymamız gerekiyor. Çocuklarımızın, öğretmenlerimizin imkanlarını artırmamız gerekiyor" ifadelerini kullandı.
10.04.2021Siyaset
Join With A Personal Link Name Ne Demek? (Zoom Uygulaması İçin)
Join With A Personal Link Name Ne Demek? (Zoom Uygulaması İçin)Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını ile birlikte tüm dünya alarma geçti. İnsanlar birbirleri ile aynı ortamda bulunmaktan kaçınmak zorunda kaldıkları için birçok iş zoom gibi uygulamalar kullanılarak, uzaktan olacak şekilde yürütülmeye başlandı. Zoom uygulamasında join with a personal link name ne demek? İşte tüm detaylar.
27.03.2021Teknoloji
Son dakika! Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk uzaktan eğitim açıklaması: Kalıcı olacak!
Son dakika! Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk uzaktan eğitim açıklaması: Kalıcı olacak!Gelen bir son dakika haberine göre; Uzaktan eğitim 1’inci yılını doldurdu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Bu süreç eğitim hayatına ne kazandırdı?”, “Bundan sonra ne olacak?” sorularını yanıtladı.
23.03.2021Gündem
Son dakika! MEB'den uzaktan eğitim anketi! Çarpıcı sonuç
Son dakika! MEB'den uzaktan eğitim anketi! Çarpıcı sonuçGelen bir son dakika haberine göre; Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) yaptırılan "EBA İzleme Değerlendirme Araştırması"nda, veli, öğrenci ve öğretmenlerin yüzde 52,9'unun Eğitim Bilişim Ağı'nı (EBA) "yeterli", yüzde 28,5'inin ise "çok yeterli" bulduğu belirlendi. TRT EBA kanalları ve EBA'nın öğretmen, öğrenci ile velilerin beklenti ve taleplerini karşıladığı sonucuna ulaşıldığı araştırmada, MEB'in hazırladığı soru içeriklerinden faydalanan öğretmen ve öğrencilerin tamamına yakınının içerikleri faydalı bulduğu kaydedildi.
21.03.2021Gündem
Son dakika... Bakan Selçuk'tan öğrencileri yakından ilgilendiren açıklama! Artık kalıcı oldu...
Son dakika... Bakan Selçuk'tan öğrencileri yakından ilgilendiren açıklama! Artık kalıcı oldu...Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, EBA Destek noktalarıyla ilgili son dakika gelişmesini duyurdu. Bakan Selçuk, dünya çapında standarda kavuşan, 20 milyara yakın tıklanma sayısıyla dünya birinciliğini elinde tutan Eğitim Bilişim Ağı'nın (EBA) içeriklerinin, küresel salgın sona erdiğinde tüm çocukların hizmetinde olacağını bildirdi.
18.03.2021Gündem
Son dakika! Milli Eğitim Bakanı Selçuk canlı yayında açıkladı! Yaz tatilini başlayacağı tarih...
Son dakika! Milli Eğitim Bakanı Selçuk canlı yayında açıkladı! Yaz tatilini başlayacağı tarih...Son dakika haberine göre Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, CNN Türk'te Tarafsız Bölge programında flaş açıklamalarda bulundu. Yüz yüz eğitimde ilk ve ortaokullarda yüzde 80'in üzerinde katılım olduğunu belirten Bakan Selçuk, yaz tatilinin ne zaman başlayacağını da açıkladı.
9.03.2021Gündem
Gururlandık
GururlandıkUşak Üniversitesi’nde 2020 değerlendirmesine göre başarılı akademisyenlere ödülleri dağıtıldı
8.03.2021Ege
Son dakika! MEB duyurdu: İşte yeni yüz yüze eğitim kararları
Son dakika! MEB duyurdu: İşte yeni yüz yüze eğitim kararlarıSon dakika haberine göre, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), ilkokul, ortaokul ve imam hatip ortaokullarındaki yüz yüze ve uzaktan eğitimlerde bir ders saatinin 30 dakika ve teneffüslerin 10 dakika olmasına karar verdi. Öte yandan MEB liselerde yüz yüze eğitim ve sınav uygulamalarının detaylarını belirledi.
2.03.2021Gündem
Online Eğitim Nedir? Hangi Programlar İle Online Uzaktan Eğitim Yapılır?
Online Eğitim Nedir? Hangi Programlar İle Online Uzaktan Eğitim Yapılır?Son dönemde salgından dolayı dünya üzerinde bir salgın hastalık durumu bulunmaktadır. Bu salgın hastalık ile en uygun şekilde mücadele edilmesi için birçok okul uzaktan eğitime geçmiştir. Bu nedenle birçok veli ve birçok öğrencinin aklın da uzaktan eğitim ile ilgili sorular bulunmaktadır. Sorulan bu soruların başında Online eğitim nedir? Hangi programlar ile online uzaktan eğitim yapılır? Gibi soruları bulunmaktadır. İşte, merak edilen tüm detayları derledik.
27.02.2021Eğitim
Evden canlı derse bağlanan öğretmene komşularından gürültü dayağı
Evden canlı derse bağlanan öğretmene komşularından gürültü dayağıMuğla'nın Milas ilçesinde bir öğretmen ile ailesinin, çevrim içi ders sırasında gürültü yaptığı gerekçesiyle komşuları tarafından darbedildiği öne sürüldü. İlknur Keskin, gazetecilere yaptığı açıklamada, çok sayıda kişinin kendilerine saldırdığını öne sürdü.
25.02.2021Haberler
Evden canlı derse bağlanan öğretmene komşularından gürültü dayağı
Evden canlı derse bağlanan öğretmene komşularından gürültü dayağıMuğla'nın Milas ilçesinde bir öğretmen ile ailesinin, çevrim içi ders sırasında gürültü yaptığı gerekçesiyle komşuları tarafından darbedildiği öne sürüldü. İlknur Keskin, gazetecilere yaptığı açıklamada, çok sayıda kişinin kendilerine saldırdığını öne sürdü.
25.02.2021Gündem
Son dakika... Bakan Ziya Selçuk duyurdu! Öğretmenlere koronavirüs aşılaması başladı
Son dakika... Bakan Ziya Selçuk duyurdu! Öğretmenlere koronavirüs aşılaması başladıGelen son dakika haberine göre; Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğretmenlere koronavirüs aşılamasının başlandığını belirterek, 'Öğretmenlerimizle beraberiz. Öğretmenlerimizle beraber aşının ilk dozunu olduk' dedi. Bakan Selçuk, öğretmenlerin sağlık kuruluşlarında aşılarını yaptırabileceklerini bildirdi. İşte haberin ayrıntıları...
24.02.2021Gündem
‘Aşılamada  en başarılı  ülkeyiz’
‘Aşılamada en başarılı ülkeyiz’Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünyada aşılamayı en başarılı şekilde yürüten ülkenin Türkiye olduğunu ifade ederek, “Gevşeme yok... Herhangi bir rehavet bize çökerse, altından kalkamayız, bedelini de ödeyemeyiz” dedi
24.02.2021Siyaset
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan atama müjdesi! 20 bin öğretmen...
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan atama müjdesi! 20 bin öğretmen...Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Valiliği Eğitim Tesisleri Toplu Açılış Töreninde konuşma yaptı. Önümüzdeki aylarda 20 bin öğretmen atamasının yapılacağını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yüz yüze eğitime ilişkin de önemli mesajlar verdi. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları...
23.02.2021Siyaset
15-21 Şubat EBA TV ders programı yayımlandı! İlköğretim-Ortaokul-Lise EBA TV canlı ders programı...
15-21 Şubat EBA TV ders programı yayımlandı! İlköğretim-Ortaokul-Lise EBA TV canlı ders programı...Uzaktan eğitim kapsamında canlı ders yayınları EBA TV üzerinden gerçekleştirilmeye devam ediyor. İkinci dönemin başlaması ile birlikte köy okullarında yeniden yüz yüze eğitime kademeli olarak başlandı. Kar yağışının etkili olduğu illerde 17 Şubat tarihine kadar yüz yüze eğitime ara verilirken öğrenciler 15-21 Şubat EBA TV canlı ders programını araştırmaya devam ediyor. Peki EBA TV canlı ders programında bu hafta hangi dersler var? İşte 15-21 Şubat EBA TV canlı ders programı...
15.02.2021Gündem
Kağıthane'de ara sokaklarda kaldılar
Kağıthane'de ara sokaklarda kaldılarİstanbul'da etkili olan kar yağışı nedeniyle ana arterlerde sorun yaşanmazken ara sokaklarda vatandaşlar zor anlar yaşadı. Kağıthane'de işlerine gitmek isteyen vatandaşlar otomobillerini yola çıkarmak için uzun süre çaba harcadı.
15.02.2021Haberler
Son dakika... Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan velilere yüz yüze eğitim ve EBA mesajı
Son dakika... Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan velilere yüz yüze eğitim ve EBA mesajıMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 15 Şubat'ta başlayacak ikinci yarıyıl dönemine ilişkin son dakika açıklamalarda bulundu. Yüz yüze eğitim, canlı derse katılım ve TRT EBA'daki kanalların takibiyle ilgili velilere çağrıda bulunan Bakan Selçuk önemli mesajlar verdi. Milli Eğitim Bakanı'nın açıklamalarının detayları tamamı haberimizde...
15.02.2021Gündem
Son dakika: MEB'den flaş yüz yüze eğitim açıklaması! Detaylar belli oldu
Son dakika: MEB'den flaş yüz yüze eğitim açıklaması! Detaylar belli olduGelen son dakika haberine göre; Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), 15 Şubat'tan itibaren kademeli başlatılacak yüz yüze eğitime ilişkin usul ve esaslar belirlendi. Buna göre, Bilim ve Sanat Merkezleri de 1 Mart itibarıyla ortaokul 8. sınıflarla birlikte yüz yüze eğitime geçecek.
4.02.2021Gündem
Öğretmen yetiştirmede yenilik zamanı
Öğretmen yetiştirmede yenilik zamanıKoronavirüs sonrası dijitalleşme eğitimin her kademesinde yerini aldı. Artık online ve yüz yüze eğitimin harmanlandığı sistemlere geçmek zorunlu oldu. Öğretmen yetiştirilmesinin de hızla değişmesi gerektiğini düşünen eğitim fakülteleri, yeni dönem için harekete geçmeye başladı.
3.02.2021Eğitim
Tam karikatürlük! '26 bin TL istediler'
Tam karikatürlük! '26 bin TL istediler'Konya’da öğretmenlik yapan Bekir Salih Korkmaz, Erdil Yaşaroğlu’nun karikatürünü sitesinde paylaştığı için evinin polis tarafından basılarak arandığını, çocuklarının bilgisayarına el konulduğunu iddia etti. Yaşaroğlu ise önce iddiaları reddetti sonra da Korkmaz’la görüşerek şikâyetinden vazgeçtiğini söyledi.
27.01.2021Gündem
Son dakika haberi... MEB'den flaş uzaktan eğitim ve EBA açıklaması
Son dakika haberi... MEB'den flaş uzaktan eğitim ve EBA açıklamasıSon dakika haberlere göre, Milli Eğitim Bakanlığı'nın sosyal medya hesabından uzaktan eğitim ve EBA'ya ilişkin son dakika paylaşımı yapıldı. Ayrıca MEB'in yaptığı açıklamada kaç öğrenciye tablet dağıtıldığı da belirtildi.
26.01.2021Gündem
Yarın canlı ders var mı? 22 Ocak Cuma canlı ders yayını yapılacak mı?
Yarın canlı ders var mı? 22 Ocak Cuma canlı ders yayını yapılacak mı?22 Ocak Cuma canlı ders var mı? Uzaktan eğitim sürecinde EBA TV aracılığıyla canlı derslere katılan öğrenciler bu sorunun yanıtını merak ediyor. 22 Ocak Cuma günü öğrenciler elektronik ortamda karnelerini alacaklar ve yarıyıl tatili başlayacak. Peki, yarın canlı ders var mı? İşte merak edilen sorunun yanıtı.
21.01.2021Gündem
EBA giriş | TRT EBA TV canlı izle - EBA TV ilkokul, ortaokul, lise yayın akışı ders programı
EBA giriş | TRT EBA TV canlı izle - EBA TV ilkokul, ortaokul, lise yayın akışı ders programıEBA TV giriş nasıl yapılır? TRT EBA TV ilkokul, ortaokul, lise ders programı, yayın akışı araştırılıyor. Uzaktan eğitim için süreç devam ederken milyonlarca öğrenci TRT EBA TV canlı yayın dersleri ile eğitimlerine devam ediyor. İlkokul, ortaokul, lise canlı yayın bilgileri ise merak ediliyor. Peki, TRT EBA TV canlı yayın nasıl izlenir? Ders saatleri nedir? İşte EBA giriş ve canlı dersler.
11.01.2021Gündem
2021, telafi yılı olacak
2021, telafi yılı olacakKoronavirüs nedeniyle uzaktan eğitimden online sınavlara birçok değişikliğin yaşandığı eğitimde çok verimli bir yıl olmadı ve tüm umutlar yeni yıla ertelendi. Herkesin ortak beklentisi aşıyla birlikte sağlıklı günlerin bir an önce gelmesi ve yüz yüze eğitimin başlaması. 2021’in telafi yılı olacağını belirten eğitimciler, yeni reformlara gebe bir döneme doğru girildiğini öngörüyorlar.
1.01.2021Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

ziya selçukeğitimyüz yüze eğitimcanlı dersuzaktan eğitim

Canlı Ders ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.