Canlı Ders

Canlı Ders

Son dakika canlı ders haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan canlı ders gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan canlı ders haber sayfamızda...

Canlı Ders

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.450 canlı ders haberi bulunmuştur.
Son dakika! Bakan Özer: Antikor oluşturan öğretmen oranımız yüzde 86
Son dakika! Bakan Özer: Antikor oluşturan öğretmen oranımız yüzde 86Milli Eğitim Bakanı Özer, "İki doz aşı olan ya da hastalanıp bağışıklık kazanıp antikor oluşturan öğretmen oranımız yüzde 86. Çoğu Kıta Avrupası'ndaki ülkelerden çok daha yüksek." dedi.
24.09.2021Gündem
Son dakika... MEB'den flaş karar! Kronik rahatsızlığı olan öğrencilere uzaktan eğitim imkanı
Son dakika... MEB'den flaş karar! Kronik rahatsızlığı olan öğrencilere uzaktan eğitim imkanıBir son dakika haberine göre, Milli Eğitim Bakanlığı'nca kronik rahatsızlığı olan öğrencilerin yüz yüze eğitim döneminde gerekli belgeleri okullarına iletmeleri halinde mazeretli sayılacağı ve eğitime uzaktan devam etmelerinin sağlanacağı belirtildi.
8.09.2021Gündem
Son dakika... Bakan Selçuk'tan flaş EBA destek noktası açıklaması
Son dakika... Bakan Selçuk'tan flaş EBA destek noktası açıklamasıMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği'nin (UNHCR) desteğiyle 114 okulda kurulan Eğitim Bilişim Ağı (EBA) destek noktasının açılışını gerçekleştirdi.
23.06.2021Gündem
Bakan Selçuk'tan öğretmenlere: Büyük fedakarlık gösterdiler
Bakan Selçuk'tan öğretmenlere: Büyük fedakarlık gösterdilerMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, pandemi döneminde öğretmenlerin büyük fedakarlık gösterdiğini belirterek, “Bu salgın döneminde öğretmenlerimizin ortaya koyduğu başarı gerçekten çok çok büyük fedakarlık ve bu tarihe mal olacak şekilde karşımızda duruyor” dedi.
4.06.2021Siyaset
Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan aşı randevusu açıklaması
Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan aşı randevusu açıklamasıMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, şu ana kadar 813 bin civarında öğretmenin aşılandığını, haziran ayı sonuna kadar da geri kalan eğitim çalışanlarının aşılanacağını bildirdi. Bakan Selçuk, 'Aşı geldiğinde de, hekimlerden sonra aşı olan ilk meslek grubu öğretmenlerdir. 40 yaş altı da üstü de olsa 7 Haziran'da aşı randevusu açılan ilk meslek grubu öğretmenlerdir. Bu yüzden, bırakın bir problem olmasını teşekkür borçluyuz' dedi.
3.06.2021Gündem
Son dakika: Türkiye'nin yeni korona planı belli oldu! Eylül ayına kadar...
Son dakika: Türkiye'nin yeni korona planı belli oldu! Eylül ayına kadar...Gelen son dakika haberine göre, Türkiye'de son 24 saatte 219 bin 192 Kovid-19 testi yapıldı, 9 bin 385 kişinin testi pozitif çıktı, 207 kişi hayatını kaybetti. Milli Eğitim Bakanlığı yüz yüze eğitim konusunda önemli bir karara imza attı. Koronavirüs Bilim Kurulu'nun açıklamalarının ardından Türkiye'nin hastalıkla mücadele için yeni planı da ortaya çıktı. İşte son dakika gelişmesinin tüm detayları...
21.05.2021Gündem
MEB’den öğrencilere sınav tercihi hakkı
MEB’den öğrencilere sınav tercihi hakkıMilli Eğitim Bakanlığı, ilkokul 4. sınıf ile ortaokul öğrencileri için 2020-2021 eğitim öğretim yılı ikinci dönem derslerinin sınavla değerlendirilmesinin öğrencilerin tercihine bırakıldığını açıkladı.
21.05.2021Eğitim
Ortaokul ve ilkokul 4.sınıf  2. dönem sınavları olacak mı, ne zaman? Sınavlar yüz yüze mi yapılacak?
Ortaokul ve ilkokul 4.sınıf 2. dönem sınavları olacak mı, ne zaman? Sınavlar yüz yüze mi yapılacak?Lise sınav tarihleri ardından ortaokul sınavlarının ne zaman olacağı öğrenci ve velileri merakta bırakmıştı. MEB, liselerde sınav tarihlerini, nasıl olacağını normalleşme kararı sonrası paylaşmıştı. Öğrenciler, ''ortaokul 2. dönem sınavları iptal mi, ne zaman yapılacak?' sorusuna yanıt arıyor. Peki, lise 2. sınavlar ne zaman?
20.05.2021Gündem
Son dakika: Sınavlara yeni düzenleme! MEB detayları açıkladı
Son dakika: Sınavlara yeni düzenleme! MEB detayları açıkladıMilli Eğitim Bakanlığı (MEB), ilkokul 4. sınıf ile ortaokullardaki öğrencilerin 2020-2021 eğitim öğretim yılı ikinci dönem sınavlarına istedikleri derslerden katılabileceğini bildirdi. MEB, Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün web sayfasından ilkokul 4. sınıf ve ortaokullarda 2020-2021 eğitim öğretim yılı ikinci dönemindeki sınavlara dair merak edilenleri yanıtladı.
20.05.2021Gündem
MEB'den sınavlarla ilgili önemli duyuru
MEB'den sınavlarla ilgili önemli duyuruMilli Eğitim Bakanlığı, ilkokul 4. sınıf ile ortaokul öğrencileri için 2020-2021 eğitim öğretim yılı ikinci dönem derslerinin sınavla değerlendirilmesinin öğrencilerin tercihine bırakıldığını açıkladı.
20.05.2021Televizyon
Son dakika: Bakan Selçuk'tan 2. dönem sınavları için flaş açıklama
Son dakika: Bakan Selçuk'tan 2. dönem sınavları için flaş açıklamaGelen son dakika haberine göre; Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "İlkokul 4. sınıf ve ortaokul öğrencilerimize II. dönem sınavları için yeni önerilerimiz var" ifadelerini kullandı.
20.05.2021Gündem
Bugün canlı ders var mı? 19 Mayıs'ta okullarda ders yapılacak mı?
Bugün canlı ders var mı? 19 Mayıs'ta okullarda ders yapılacak mı?19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda uzaktan eğitim gören öğrenciler canlı ders olup olmadığını merak ediyor. Peki, 19 Mayıs'ta canlı ders var mı?
19.05.2021Gündem
EBA giriş, öğrenci girişi nasıl yapılır? EBA TV canlı ders programı saatleri
EBA giriş, öğrenci girişi nasıl yapılır? EBA TV canlı ders programı saatleriTRT EBA TV canlı ders programı araştırılıyor. Tam kapanma ve bayram tatilinin sona ermesiyle 17 Mayıs itibariyle uzaktan eğitim devam ediyor. İlkokul, ortaokul, lise ders programı saatleri ve takvim belli oldu. Kademeli normalleşme ile alınan kararlar kapsamında okullarda eğitim uzaktan devam edecek. Ana okulları, 8. ve 12. sınıflar ise yüz yüze eğitim alacak. Peki, EBA giriş nasıl yapılır? EBA TV canlı ders programı saatleri...
18.05.2021Gündem
Bugün canlı ders var mı, okullar tatil mi? Uzaktan eğitim bitti mi? 10-11-12 Mayıs
Bugün canlı ders var mı, okullar tatil mi? Uzaktan eğitim bitti mi? 10-11-12 Mayıs Bayramı haftasında canlı ders olacak mı? Bu yıl bayram tatili 9 gün olacak. Bu nedenle pazartesi günü uzaktan eğitimim olup olmayacağı merak edilirken Milli Eğitim Bakanlığı son dakika açıklamasında bulundu. Peki, Pazartesi okullar tatil mi? Uzaktan eğitim var mı?
10.05.2021Gündem
Binlerce öğretmen bekliyor: Haziran ayı içerisinde yayınlanacak
Binlerce öğretmen bekliyor: Haziran ayı içerisinde yayınlanacakMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğretmenlerin yer değiştirme işlemlerinin temmuz ayında başlayıp ağustos sonunda bitecek şekilde planlandığını belirterek, "İsteğe bağlı yer değiştirme işlemlerinin duyurusu da haziran ayı içerisinde yayınlanacak." dedi.
4.05.2021Gündem
Son dakika: Canlı derste beyin kanaması geçirdi! Esra öğretmen yaşama tutunamadı
Son dakika: Canlı derste beyin kanaması geçirdi! Esra öğretmen yaşama tutunamadıMuğla'nın Bodrum ilçesinde, canlı derste beyin kanaması geçiren sınıf öğretmeni Esra Karaman (29), kaldırıldığı hastanede 2 günlük yaşam mücadelesini kaybetti. Memleketi Aydın'ın Çine ilçesinde toprağa verilen Esra öğretmenin ölümü, ailesi, öğretmen arkadaşları ve öğrencileri ile sevenlerini yasa boğdu.
2.05.2021Gündem
23 Nisan cuma günü okullar tatil mi, açık mı 2021? 23 Nisan'da canlı ders olacak mı?
23 Nisan cuma günü okullar tatil mi, açık mı 2021? 23 Nisan'da canlı ders olacak mı? Okullar 23 Nisan'da açık mı, ders var mı? 23 Nisan tarihi yaklaşırken öğrenciler canlı ders olup olmayacağı ile ilgili ayrıntıları araştırmaya başladı. 8.ve 12.sınıflar hariç uzaktan eğitime geçildi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na az bir zaman kala okulların tatil durumu merak ediliyor. Peki 23 Nisan'da canlı ders olacak mı, okullar tatil mi?
22.04.2021Gündem
23 Nisan'da canlı ders var mı, tatil mi? 23 Nisan'da online ders olacak mı?
23 Nisan'da canlı ders var mı, tatil mi? 23 Nisan'da online ders olacak mı?23 Nisan'da canlı ders yapılıp yapılmayacağı öğrenciler tarafından merak ediliyor. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bu sene cuma günü yani yarın kutlanacak. Peki 23 Nisan'da canlı ders olacak mı, online ders yapılacak mı? 23 Nisan tatil mi? İşte ayrıntılar...
22.04.2021Gündem
Öğrenme kaybı en çok 1. sınıfta
Öğrenme kaybı en çok 1. sınıftaEğitim-Bir-Sen’in dün yayınladığı “Pandemi Döneminde Öğrenme Kaybı: Tespit ve Öneriler Raporu”nda uzaktan eğitim süreciyle ilgili önemli veriler yer alıyor.
21.04.2021Eğitim
Son dakika! Bakan Selçuk'tan flaş yüz yüze eğitim açıklaması
Son dakika! Bakan Selçuk'tan flaş yüz yüze eğitim açıklamasıMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk CNN TÜRK ekranlarından yayınlanan 5N1K programına konuk oldu ve Kenan Taş'ın sorularını yanıtladı. "Çocuklarımızın öğrencilerimizin okulda olmasını arzu ediyoruz." diyen Bakan Ziya Selçuk, "Yüz yüze eğitim bizim önceliğimiz ama daha öncelik tanıdığımız şey sağlık. Biz çok kontrollü bir şekilde okulları açamaya çalışıyoruz." ifadelerini kullandı. Öte yandan Bakan Selçuk, yaz tatili ile ilgili son bilgiyi verdi.
10.04.2021Gündem
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan EBA açıklaması
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan EBA açıklamasıMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, dijitale doğru olan dönüşümün, içinde olunan kitlesel eğitimden kişisel eğitime doğru bir gidişatı içerdiğini belirterek, "Bu aslında insan doğasına daha uygun bir yaklaşım denilebilir ama içinde yine riskler barındıran bir yaklaşım ve eğitim teknolojilerinin de bu dönüşümde çok güçlü araçlar olmaları ve birtakım yöntemler sunmaları gerçekten önemli." dedi. Selçuk "Dünyada en fazla aranan kelimenin içerisinde kovid olması, Türkiye'de EBA olması ya da EBA'nın dünyada 20 milyardan fazla tıklanmayla en çok ziyaret edilen eğitim sitesi olması bütün bunlar bizi elbette mutlu ediyor ama daha çok çalışmamız, yenilikler ortaya koymamız gerekiyor. Çocuklarımızın, öğretmenlerimizin imkanlarını artırmamız gerekiyor" ifadelerini kullandı.
10.04.2021Siyaset
Join With A Personal Link Name Ne Demek? (Zoom Uygulaması İçin)
Join With A Personal Link Name Ne Demek? (Zoom Uygulaması İçin)Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını ile birlikte tüm dünya alarma geçti. İnsanlar birbirleri ile aynı ortamda bulunmaktan kaçınmak zorunda kaldıkları için birçok iş zoom gibi uygulamalar kullanılarak, uzaktan olacak şekilde yürütülmeye başlandı. Zoom uygulamasında join with a personal link name ne demek? İşte tüm detaylar.
27.03.2021Teknoloji
Son dakika! Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk uzaktan eğitim açıklaması: Kalıcı olacak!
Son dakika! Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk uzaktan eğitim açıklaması: Kalıcı olacak!Gelen bir son dakika haberine göre; Uzaktan eğitim 1’inci yılını doldurdu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Bu süreç eğitim hayatına ne kazandırdı?”, “Bundan sonra ne olacak?” sorularını yanıtladı.
23.03.2021Gündem
Son dakika! MEB'den uzaktan eğitim anketi! Çarpıcı sonuç
Son dakika! MEB'den uzaktan eğitim anketi! Çarpıcı sonuçGelen bir son dakika haberine göre; Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) yaptırılan "EBA İzleme Değerlendirme Araştırması"nda, veli, öğrenci ve öğretmenlerin yüzde 52,9'unun Eğitim Bilişim Ağı'nı (EBA) "yeterli", yüzde 28,5'inin ise "çok yeterli" bulduğu belirlendi. TRT EBA kanalları ve EBA'nın öğretmen, öğrenci ile velilerin beklenti ve taleplerini karşıladığı sonucuna ulaşıldığı araştırmada, MEB'in hazırladığı soru içeriklerinden faydalanan öğretmen ve öğrencilerin tamamına yakınının içerikleri faydalı bulduğu kaydedildi.
21.03.2021Gündem
Son dakika... Bakan Selçuk'tan öğrencileri yakından ilgilendiren açıklama! Artık kalıcı oldu...
Son dakika... Bakan Selçuk'tan öğrencileri yakından ilgilendiren açıklama! Artık kalıcı oldu...Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, EBA Destek noktalarıyla ilgili son dakika gelişmesini duyurdu. Bakan Selçuk, dünya çapında standarda kavuşan, 20 milyara yakın tıklanma sayısıyla dünya birinciliğini elinde tutan Eğitim Bilişim Ağı'nın (EBA) içeriklerinin, küresel salgın sona erdiğinde tüm çocukların hizmetinde olacağını bildirdi.
18.03.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Canlı Ders ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.