Cevdet Erdöl

Cevdet Erdöl

Son dakika Cevdet Erdöl haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Cevdet Erdöl gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Cevdet Erdöl haber sayfamızda...

Cevdet Erdöl

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 259 cevdet erdöl haberi bulunmuştur.
Uluslararası doktor fabrikası!
Uluslararası doktor fabrikası! Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemalettin Aydın, akademik başarı sıralamasında ilk sırada yer aldıklarını ve kuruldukları 2015’ten bu yana Türkiye sağlık sistemine 15 bin 775 sağlık profesyoneli kazandırdıklarını söyledi
27.09.2023 Gündem
Sağlık Bilimleri Üniversitesi dünyada ilk 100’e yakın
Sağlık Bilimleri Üniversitesi dünyada ilk 100’e yakın Türkiye’nin sağlık temalı ilk devlet üniversitesi olan Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Hollanda’nın Leiden Üniversitesi’ne bağlı Bilim ve Teknoloji Çalışmaları Merkezi (CWTS) tarafından dünya genelinde 1400 üniversitenin bilimsel araştırma performanslarını değerlendiren CWTS Leiden Ranking 2023 yılı sıralamasına göre Biyomedikal ve Sağlık Alanında dünya sıralamasında geçen yıla göre 82 sıra yükselerek 141., Türkiye’de ise 1. oldu.
27.06.2023 Eğitim
Mekteb-i Tıbbiyye-i Şahane 2023 Ödülleri' sahiplerini buldu
Mekteb-i Tıbbiyye-i Şahane 2023 Ödülleri' sahiplerini buldu Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) tarafından düzenlenen 'Mekteb-i Tıbbiyye-i Şahane 2023 Ödülleri' sahiplerini buldu. Demirören Haber Ajansı sağlık muhabiri Özlem Yurtçu Karabulut, 'Yılın Vaka Araştırma Ödülü'nün sahibi oldu. 
15.04.2023 Gündem
‘Yatay mimariden taviz vermeyiz’
‘Yatay mimariden taviz vermeyiz’ Deprem sonrası hasar tespitlerinin ardından şehirlerde yapılacak yeni konutların ve köy evlerinin sayılarının netleşeceğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehirlerdeki konutların zemin artı 3 veya en fazla 4 kat olacağını vurguladı.
4.03.2023 Gündem
Bakan Varank: Uzaya gidecek vatandaşlarımız belli oldu
Bakan Varank: Uzaya gidecek vatandaşlarımız belli oldu Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, uzaya gidecek adayların belli olduğunu, yakın zamanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklayacağını söyledi.
25.01.2023 Ekonomi
Genel cerrahi uzmanı doktor trafik kazasında hayatını kaybetti
Genel cerrahi uzmanı doktor trafik kazasında hayatını kaybetti Ankara Sağlık Bilimleri Üniversitesi GATA Genel Cerrahi Anabilim Dalında görev yapan Doç.Dr. Yaşar Subutay Peker, trafik kazasında hayatını kaybetti
22.10.2022 Gündem
Fuat Oktay: Sağlık sorunlarına etkili çözümler sunmak ana gayemiz
Fuat Oktay: Sağlık sorunlarına etkili çözümler sunmak ana gayemiz Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "İnsan merkezli yaklaşımla birey ve toplumun sağlık hakkını ve sağlığını en üst düzeyde korumak, sağlık sorunlarına zamanında, uygun ve etkili çözümleri yüksek hizmet kalitesiyle sunmak; bizim ana gayemizdir. Sağlıklı hayat tarzının benimsendiği, herkesin sağlık hakkına kolaylıkla ve yüksek hizmet kalitesiyle eriştiği bir Türkiye'yi hayal ediyoruz" dedi.
11.10.2022 Siyaset
Bakan Kasapoğlu: Gençlik bu ülkenin en büyük gücü ve umudu
Bakan Kasapoğlu: Gençlik bu ülkenin en büyük gücü ve umudu Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Eğitimden kültüre sosyal hayattan spora her alanda gençlerin yanında olduk. Gençlerimizin yanında tüm imkanlarımızla olmaya devam edeceğiz" dedi.
18.05.2022 Siyaset
Tarımda yılda 26 milyon ton kaybın önüne geçilecek proje
Tarımda yılda 26 milyon ton kaybın önüne geçilecek proje Tarım ve Orman Bakanlığı'nın desteğiyle Sağlık Bilimleri Üniversitesi tarafından yaş meyve ve sebzelerin tarladan rafa kayba uğramasının önlenmesi amacıyla yeni proje geliştiriliyor. Kimyasal madde içermeyen yeni ürünün tarımda geniş ölçekli kullanımı test edilecek. Proje tamamlandığında yılda yaklaşık 26 milyon ton yaş meyve ve sebze kaybının önüne geçileceği belirtiliyor.
9.05.2022 Ekonomi
Prof. Dr. Erdöl: 1915’li tıbbiyelilerin tamamı Çanakkale’de şehit düştü
Prof. Dr. Erdöl: 1915’li tıbbiyelilerin tamamı Çanakkale’de şehit düştü Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, 1915 yılında Mekteb-i Tıbbiyye-i Şahane'ye kaydolan tıbbiyelilerin Çanakkale’de şehit düştüklerini ve okulun bu yüzden 1921'de mezun veremediğini söyledi.
17.03.2022 Gündem
Bakan Koca’dan 14 Mart Tıp Bayramı mesajı
Bakan Koca’dan 14 Mart Tıp Bayramı mesajı 14 Mart Tıp Bayramı programında konuşan Sağlık Bakanı Koca, "Tıp eğitimi tercihindeki en küçük şüphe bile beni derinden üzmektedir. Bilin ki, altın yere düşürüldüğünde onun değeri düşmez. Elmas tozlandığında ışıltısından kaybetmez. Ve yine, bilin ki, altın ve elmas kıymet ve kabiliyetinde olanlar, bu kıymet ve kabiliyette olmayanlarla değişilmez." dedi.
11.03.2022 Gündem
Titanik'ten kurtulan Dr. Besim Ömer Akalın'a ait eser yayınlandı
Titanik'ten kurtulan Dr. Besim Ömer Akalın'a ait eser yayınlandı Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk dönem hekimlerinden olan Dr. Besim Ömer Akalın’ ait “Doğururken ve Doğurduktan Sonra” adlı eseri bir asır sonra Sağlık Bilimleri Üniversitesi Hamidiye Tıp Fakültesi 6. sınıf öğrencisi Stj. Dr. Rümeysa Çalışkan tarafından yayınlandı.
21.02.2022 Kültür Sanat
TBMM Başkanı Şentop, Sağlık Bilimleri Üniversitesi akademik yıl açılışında konuştu
TBMM Başkanı Şentop, Sağlık Bilimleri Üniversitesi akademik yıl açılışında konuştu TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "İki yıl sonra yüzüncü yaşına basacak olan Cumhuriyetimiz, kurulduğu dönemdeki sınırlı insan kaynağından bugün ulaştığı nitelikli sağlık çalışanlarıyla modern şehir ve üniversite hastaneleriyle gurur duymaktadır." dedi.
6.11.2021 Gündem
Aşıdan sonra alkol içilir mi? Aşıdan sonra alkol ne zaman alınır?
Aşıdan sonra alkol içilir mi? Aşıdan sonra alkol ne zaman alınır? Koronavirüs aşısı olan vatandaşlar bazı sorular ile ilgili araştırma yapıyor. Zararlı alışkanlık olan alkol tüketimi hakkında bilgi almak isteyenler, aşıdan sonra alkol içilir mi? Aşıdan sonra alkol ne zaman alınır sorularına cevap arıyor. İşte uzmanlardan cevap...
5.07.2021 Gündem
Aşıdan sonra sigara içilir mi? Aşıdan sonra sigara içmek...
Aşıdan sonra sigara içilir mi? Aşıdan sonra sigara içmek... Günümüzde sigara içenlerin sayısı ne yazık ki oldukça fazla. Bu zararlı alışkanı olan vatandaşlar ise aşı ile ilgili merak ettiği soruyu araştırıyor. Aşıdan sonra sigara içilir mi sorusu yoğun ilgi görüyor. Aşıdan sonra sigara içmek...
5.07.2021 Gündem
Aşı sonrası banyo - duş yapılır mı, alkol alınır mı, sigara içilir mi? Aşıdan sonra yapılmaması gerekenler nelerdir?
Aşı sonrası banyo - duş yapılır mı, alkol alınır mı, sigara içilir mi? Aşıdan sonra yapılmaması gerekenler nelerdir? Koronavirüs aşı uygulamaları tüm hızıyla devam ediyor. Aşı olan vatandaşlar hemen ardından aşıdan sonra yapılmaması gerekenler nelerdir araştırıyor. Özellikle aşı sonrası banyo - duş yapılır mı büyük merakla araştırılıyor. Peki aşı sonrası alkol alınır mı, sigara içilir mi? İşte aşıdan sonra yapılmaması gerekenler...
28.06.2021 Gündem
Çamaşır ipiyle tedavi skandalı! Belinde iki delik açıp yaptılar
Çamaşır ipiyle tedavi skandalı! Belinde iki delik açıp yaptılar Elazığ'da yaşayan 25 yaşındaki erkek hasta, bel ağrısı şikâyeti ile doktora gitti. Muayeneye başlayan Ortopedi Uzmanı Dr. Noyan Dirlik, gördükleri karşısında büyük şaşkınlık yaşadı. Hastanın belinden iki adet delik açılmış ve deri altından çamaşır ipi geçirilmişti. Hastanın şikâyetini tedavi edeceğini söyleyen, hiçbir eğitimi olmayan birinin bunu yaptığı ve uygulama sonucu belinde enfeksiyon geliştiği belirlendi.
26.06.2021 Gündem
Kod maratonuyla gençlere destek
Kod maratonuyla gençlere destek Turkcell, Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Dijital Sağlık ve Biyoinformatik Derneği işbirliği ve AstraZeneca’nın desteğiyle düzenlenen sağlık alanındaki yapay zeka hackathonu Medathon tamamlandı.
9.06.2021 Ekonomi
Son dakika! Titanik’ten kurtulan Türk’ün çılgın projesi
Son dakika! Titanik’ten kurtulan Türk’ün çılgın projesi Titanik faciasından kurtulan Dr. Besim Ömer Akalın’a ait “Sıhhıye-i Askeriye ve Umumiyede Tayyarelerden Edilecek İstifade” isimli eser, bir asır sonra Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl tarafından yayımlandı. Kitapta, Besim Ömer’in havadan hasta nakline ilişkin fikirleri de yer alıyor
7.06.2021 Gündem
DSÖ açıkladı! Koronavirüsten ölümü yüzde 50 artırıyor
DSÖ açıkladı! Koronavirüsten ölümü yüzde 50 artırıyor Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Türkiye Temsilcisi Dr. Barty Berdyklchev, "Covid-19 salgınının, sigara içenlerin hastalığa yakalanma ve ölüm riskini yüzde 50 artırdığını söyleyebilirim. Bu insani ve ekonomik trajedi, sarsıcı ancak aynı zamanda önlenebilir" dedi.
31.05.2021 Gündem
Sağlıkta insan faktörü önemli
Sağlıkta insan faktörü önemli Teknolojik gelişmeler sağlık alanında da önemli değişimleri getiriyor. Son gelişmeler hastalıkların teşhis ve tedavisini kolaylaştırırken bu alanda çalışanlara olan ihtiyaç ise hiç azalmayacak
22.03.2021 Gündem
Son dakika: Normalleşme için şartlar belirlendi! Yasaklar ne zaman bitecek?
Son dakika: Normalleşme için şartlar belirlendi! Yasaklar ne zaman bitecek? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kafe ve restoranların kısıtlamaların kaldırılması ve normalleşme taleplerinin kabine toplantısında ele alınacağını açıklamıştı. Bilim Kurulu üyeleri ve uzmanlar, restoranların da açılabileceği kademeli normalleşmenin şartlarını yorumladı. Kademeli normalleşme hangi şartlarda başlar, kısıtlamaların esnetilmesi için ne gerekiyor? İşte koronavirüs salgınıyla ilgili son dakika açıklamalar...
25.01.2021 Gündem
Milletlerin karakterleri üstü örtülü tarihleridir
Milletlerin karakterleri üstü örtülü tarihleridir TBMM Başkanı Mustafa Şentop, “Milletlerin karakterleri üstü örtülü tarihleridir; milletlerin tarihleri örtüsü açılmış karakterleridir.  Milletimiz, bilhassa gençlerimiz tarihlerini, ilim ve fikir tarihi bakımından da  gerçek bilgilerle tanıdıkça bugün ve yarın çok daha büyük ve önemli işler yapma kudretini kendilerinde bulabileceklerdir” dedi. Şentop, Mekteb-i Tıbbiye-i Şahane’nin kuruluşunun 118. yıl dönümü nedeniyle Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nce (SBÜ) düzenlenen Fahri Doktora  Tevdi Töreni’nde konuştu.
7.11.2020 Siyaset
TBMM Başkanı Şentop: Ermenistan, savaşın alanını genişletmeye çalışıyor
TBMM Başkanı Şentop: Ermenistan, savaşın alanını genişletmeye çalışıyor TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Ermenistan, bir taraftan sivillere saldırarak savaş suçu işlediği gibi, ayrıca Azerbaycan ve başka ülkeleri çatışmaya çekmek suretiyle savaşın alanını, krizin alanını genişletmeye çalışıyor" dedi.
6.11.2020 Siyaset
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Adreslerini bulun, bana getirin'
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Adreslerini bulun, bana getirin' Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, parti kurmaylarını uyardı: “Milletvekili veya il başkanlarının akrabalarını partinin yönetimine koymamaya dikkat edin. Aşiretleşmeyelim.”
14.10.2020 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Cevdet Erdöl ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.