Çevreci

Çevreci

Son dakika çevreci haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan çevreci gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan çevreci haber sayfamızda...

Çevreci

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.624 çevreci haberi bulunmuştur.
Bakan Karaismailoğlu'dan Halkalı-İstanbul Havalimanı metro hattı açıklaması
Bakan Karaismailoğlu'dan Halkalı-İstanbul Havalimanı metro hattı açıklamasıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Halkalı-İstanbul Yeni Havalimanı metro hattındaki çalışmalarda gelinen aşamayı, “Projemizde yüzde 78 ilerleme kaydettik. 31.5 kilometre olan metro hattının günlük taşıma kapasitesi 600 bin yolcu” sözleriyle açıkladı.
16.05.2022Ekonomi
İzmir’in suyu ona emanet!
İzmir’in suyu ona emanet!İZSU Genel Müdürü Aysel Özkan, “Tasarruf kampanyalarıyla da geçen yılın ilk 4 ayına oranla barajlarda su tüketimi yüzde 10-15 azaldı” dedi
16.05.2022Ege
Çevreci projeleri beğeni topluyor
Çevreci projeleri beğeni topluyorİzmir’de bu yıl 17. kez düzenlenen Küresel Isınma Kurultayı’na katılan Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal’a dönüşüm, temizlik ve doğa temalı projelere duyarlılığından dolayı dolayı teşekkür plaketi verildi.
16.05.2022Ege
Bakan Karaismailoğlu: Karadeniz, Avrasya'nın ticaret gölü olacak
Bakan Karaismailoğlu: Karadeniz, Avrasya'nın ticaret gölü olacakUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Karadeniz, önümüzdeki on yıllarda Avrasya'nın ticaret gölü olacak. Karadeniz'de hakimiyet yarışının kazananı olmak herkesten çok bize yakışacak” dedi.
12.05.2022Ekonomi
Çevreci çift mezarları başında anıldı
Çevreci çift mezarları başında anıldıAntalya'nın Finike ilçesinde mermer ocaklarına karşı verdikleri mücadeleyle tanınan ve 9 Mayıs 2017 tarihinde yaşadıkları dağ evinde öldürülen Ali Ulvi- Aysin Büyüknohutçu çifti, cinayetin 5’inci yıl dönümünde Antalya'daki mezarları başında ailesi ve dostları tarafından anıldı.
7.05.2022Gündem
Binali Yıldırım: Karadeniz dünyanın ihtiyacını 45 yıl boyunca karşılayacak enerji stokuna sahip
Binali Yıldırım: Karadeniz dünyanın ihtiyacını 45 yıl boyunca karşılayacak enerji stokuna sahipAK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, "Karadeniz dünyanın ihtiyacını 45 yıl boyunca karşılayacak enerji stokuna sahip. Büyük bir servetin üzerindeyiz. Bunun adı nedir, hidrojen sülfürdür. Hidrojen de geleceğin en temiz gazıdır" dedi.
6.05.2022Siyaset
Çevreci çift cinayetinin 5'inci yılında 'azmettirici' iddiası sürüyor
Çevreci çift cinayetinin 5'inci yılında 'azmettirici' iddiası sürüyorAntalya'nın Finike ilçesinde mermer ocaklarına karşı verdikleri mücadeleyle tanınan ve 9 Mayıs 2017'de yaşadıkları dağ evinde öldürülen Ali Ulvi (61) ve Aysin Büyüknohutçu (61) çifti için 7- 8 Mayıs'ta, 'Kayıplarının 5'inci yılında azmettiriciler hala yargılanmadı. Söz veriyoruz adalet sağlanıncaya kadar vazgeçmeyeceğiz' sloganıyla anma programı düzenlenecek.
6.05.2022Gündem
Çevreci projeler meyvesini veriyor
Çevreci projeler meyvesini veriyorÇevre dostu projeleri odak noktasına alan MEB’in bu kapsamda hayata geçirdiği geri dönüşüm kütüphanelerinin sayısı 525’e ulaştı. Bu alanda bilinç oluşturmak amacıyla adımlar atan Bakanlığın, Çevre Dostu 1000 Okul Projesi ve Çevre Eğitimi ve İklim Değişikliği dersi ile öğrenciler, sıfır atık konusunda bilgilendirilecek
6.05.2022Eğitim
Bakan Kirişci: Türkiye'de 1,7 milyar çiçek üretiliyor
Bakan Kirişci: Türkiye'de 1,7 milyar çiçek üretiliyorİZMİR'in Bayındır ilçesinde 23'üncüsü düzenlenen Çiçek Festivali'ne katılan Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, "Türkiye'de 1,7 milyar adet çiçek üretiliyor. Bu üretimimiz karşılığında yaptığımız ihracat 2021 yılı itibarıyla 121 milyon dolara yükselmiş durumda" dedi.
5.05.2022Ekonomi
Bill Gates: Epstein ile görüşmem bir hataydı
Bill Gates: Epstein ile görüşmem bir hataydıBir dönem dünyanın en zengin insanı olan Gates, pedofili milyarderle dostluğu için "Jeffrey Epstein'le herhangi bir şekilde buluşarak hata yaptım. Belki de Melinda'nın bu konudaki içgüdüleri daha keskindi" dedi. Bill Gates, günler önce Twitter'ı satın alan Elon Musk'ın eleştirilerine ise "Bana karşı nazik olması gerekmiyor" yanıtını verdi.
5.05.2022Dünya
Yüksek perdeden TAM 100 YIL
Yüksek perdeden TAM 100 YILDenizli’den Bursa’ya uzanan hikâyesiyle perde üreticisi Berteks 100 yaşında yoluna dördüncü jenerasyonla devam ediyor. Ar-Ge çalışmaları güçlü olan şirket, ihracatının çoğunu Avrupa ve Amerika’ya yapıyor
‘İsrafı mutfakta önleyebilirsiniz’
‘İsrafı mutfakta önleyebilirsiniz’En çok israfın, taze tüketme alışkanlığı nedeniyle ekmek ve sebze-meyvede olduğunu belirten Konak Tarım ve Orman İlçe Müdürü Çiftçi, Gıdanı Koru kampanyası kapsamında mutfak atölyeleriyle farkındalık yarattıklarını belirtti.
4.05.2022Ege
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022Yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile öğrenciler yoğun bir ders dönemine girdi. Eğitim öğretim hayatının önemli derslerinden birisi de Türkçe’dir. Türkçe kitaplarında birbirinden farklı konular ve etkinlikler yer almaktadır. 7. sınıf öğrencilerinin kendilerini geliştirmesi için bu etkinlikler genellikle ev ödevi olarak verilir. Kitaplardaki etkinlikler ve örnekler MEB kararı ile yıldan yıla farklılık göstermektedir. Öğrencinin dilsel becerilerini geliştirmeyi amaçlayan 7. sınıf Türkçe ders kitabı MEB ve Özgün Yayınları olarak ikiye ayrılıyor. 7. sınıf Türkçe ders kitabı Özgün Yayınları cevapları için “7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları 2021-2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
3.05.2022Eğitim
Sevimli dostlara atık pet şişeden tasarım
Sevimli dostlara atık pet şişeden tasarımSürdürülebilirlik kavramı artık hayatın her alanında karşımıza çıkıyor. Kaynakların hızla tükenmesi, iklim değişikliği nedeniyle bireysel ve kurumsal olarak pek çok önlem alınıyor.
3.05.2022Ekonomi
Ankara'da coşkulu 1 Mayıs kutlaması
Ankara'da coşkulu 1 Mayıs kutlamasıAnkara'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, Anadolu Meydanı'nda, 2 yıllık pandemi kısıtlamalarının ardından binlerce kişinin katılımıyla kutlandı.
1.05.2022Gündem
Ankara'da coşkulu 1 Mayıs kutlaması
Ankara'da coşkulu 1 Mayıs kutlamasıAnkara'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, Anadolu Meydanı'nda, 2 yıllık pandemi kısıtlamalarının ardından binlerce kişinin katılımıyla kutlandı.
1.05.2022Gündem
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 2023 mesajı: Hedefimize ulaşana kadar çalışacağız
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 2023 mesajı: Hedefimize ulaşana kadar çalışacağızSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı İftar Programı’nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, "Cumhur İttifakı olarak 2023 Haziran'ında hedefimize ulaşana kadar durup dinlenmeden çalışacağız. AK Parti'de görev üstlenmek her türlü mağdurların yanında olmak demektir. AK Parti 20 yıllık iktidarında kalkınma reformlarıyla gönüllerde yer etmiştir. Seçimlerdeki başarımızı geceli gündüzlü çalışarak ülkemize kazandırdığımız eserlere borçluyuz." dedi.
30.04.2022Siyaset
Brezilya lideri 'sandığa gidin' diyen DiCaprio'yu hedef aldı!
Brezilya lideri 'sandığa gidin' diyen DiCaprio'yu hedef aldı!Hollywood yıldızı Leonardo DiCaprio, Brezilya gençliğini Amazon ormanlarını korumak için Ekim ayındaki seçimlerde oy kullanmaya çağırınca Brezilya lideri Bolsonaro'nun hedefi oldu.
30.04.2022Dünya
Orta Afrika Cumhuriyeti'nden Bitcoin adımı
Orta Afrika Cumhuriyeti'nden Bitcoin adımıOrta Afrika Cumhuriyeti, Bitcoin'i resmi para birimi olarak tanıyan ikinci ülke oldu. Büyük elmas, altın ve uranyum yatakları olan ülke buna rağmen dünyanın en yoksul ülkeleri arasında yer alıyor.
28.04.2022Uzmanpara
Bitcoin Orta Afrika Cumhuriyeti’nin resmi para birimi oldu
Bitcoin Orta Afrika Cumhuriyeti’nin resmi para birimi olduOrta Afrika Cumhuriyeti Bitcoin'i resmi para birimi olarak tanıyan ikinci ülke oldu. Büyük elmas, altın ve uranyum yatakları olan ülke buna rağmen dünyanın en yoksul ülkeleri arasında yer alıyor.
28.04.2022Ekonomi
Bakan Dönmez'den Kılıçdaroğlu'nun iddialarına cevap: Elektrikler yok demek için ziyaret saatinde kesmişler
Bakan Dönmez'den Kılıçdaroğlu'nun iddialarına cevap: Elektrikler yok demek için ziyaret saatinde kesmişlerEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Keçiören’de elektriği kesik olduğu iddia edilen bir aileyi ziyaret etmesine ilişkin yeni bir açıklama yaptı. Bakan Dönmez, "Kılıçdaroğlu’nun ziyaret saati olan 18.18-21.31 arası birileri elektrikleri kesmiş. Dağıtım şirketine sorduk nedir bu kaynağın kesintisi dedik. Bizden kaynaklı bir kesinti değil dediler. Düşünebiliyor musunuz bu evde elektrikler yok demek için ziyaret saati elektrikleri birileri marifetiyle kesmişler." ifadelerini kullandı.
27.04.2022Gündem
Bakan Varank Yalova’da Karbon Elyaf Kompozit Malzeme Üretim Tesisi'nin temelini attı
Bakan Varank Yalova’da Karbon Elyaf Kompozit Malzeme Üretim Tesisi'nin temelini attıSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, DowAksa Karbon Elyaf Kompozit Malzeme Üretim Tesisi’nin temel atma törenine katıldı.
27.04.2022Ekonomi
THY’nin sürdürülebilirlik temalı uçağı ilk uçuşunu Stockholm’e gerçekleştirdi
THY’nin sürdürülebilirlik temalı uçağı ilk uçuşunu Stockholm’e gerçekleştirdiTürk Hava Yolları, çevreci yakıt operasyonunu gerçekleştirdiği Airbus 321 tipi TC-JSU kuyruk numaralı uçağına yaprak desenlerinden oluşan özel bir tasarım uyguladı. Küresel taşıyıcı, yeni temalı uçağı ile ilk uçuşunu TK1795 seferiyle Stockholm’e gerçekleştirdi. Çevre dostu yakıt kullanımının yaygınlaştırılması kapsamında, biyoyakıt kullanılan bu uçuş, sıfır atık prensibine uygun olarak gerçekleştirildi.
27.04.2022Ekonomi
Bakan Adil Karaismailoğlu Kıyı Emniyeti personeliyle iftar yaptı
Bakan Adil Karaismailoğlu Kıyı Emniyeti personeliyle iftar yaptıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü personeliyle iftar programında bir araya geldi.
26.04.2022Siyaset
Çevreyi koruyan finansman desteği
Çevreyi koruyan finansman desteğiTürkiye İş Bankası, çevreyi korumaya yönelik finansal enstrümanlar geliştiriyor.
26.04.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Çevreci ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.