Çin Malı

Çin Malı

Son dakika çin malı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan çin malı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan çin malı haber sayfamızda...

Çin Malı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.883 cin mali haberi bulunmuştur.
Göbek fıtığı neden oluşur? Tehlikesi nedir?
Göbek fıtığı neden oluşur? Tehlikesi nedir? "Göbek fıtığı belirtileri nelerdir?", "Göbek fıtığı neden oluşur?", "Göbek fıtığının tehlikesi nedir, ilaçla düzelir mi?" Tüm bu soruları Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Çetin Altunal cevapladı.
Sinovac’ın geliştirdiği Coronavac aşısı yoğun bakım ve ölümleri önledi
Sinovac’ın geliştirdiği Coronavac aşısı yoğun bakım ve ölümleri önlediÇinli bir yetkili, ülkesinde geliştirilen aşıların etkinliğinin düşük olduğunu açıklamıştı. Ancak bilim insanları, Türkiye’de uygulanan Çinli Sinovac’ın CoronaVac aşısının oldukça etkili olduğunu ve can kaybı ile hastalığı ağır geçirmeyi engellediğini söyledi.
14.04.2021Gündem
İki dünya devine aşı piyangosu!
İki dünya devine aşı piyangosu!Tüm dünyada Kovid-19 aşısının temini konusunda yaşanan sıkıntılara karşı, Rusya ve Çin gibi ülkelerin yürüttükleri aşı diplomasisi dikkat çekiyor. Rusya’nın bu yıl aşı satışından elde edeceği potansiyel gelirin, yıllık silah satışı gelirinin iki katı olduğu ifade ediliyor.
7.03.2021Dünya
Yumuşacık  hediyeler
Yumuşacık hediyelerKaraburun’da başlatılan projeyle köylerde ikamet eden kadınların ördüğü bez oyuncaklar, yeni bebeği olan çiftlere hediye edilecek
26.02.2021Ege
Çin mallarının dünya ticaretindeki payı arttı
Çin mallarının dünya ticaretindeki payı arttıYeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının neden olduğu kriz, küresel ticarete tarihi hasarlar verirken, salgının ortaya çıktığı Çin’in ihracat mallarının yüzde 13,08 olan küresel pazar payı, 2020’de yüzde 14,5'e yükseldi.
12.02.2021Uzmanpara
Aşı olan yaşlılar: Artık çocuklarımızı görebilecek miyiz?
Aşı olan yaşlılar: Artık çocuklarımızı görebilecek miyiz?Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında aşılamalar 75 yaş üstü vatandaşlarla devam ederken hekimler, yaşlıların kendilerine en çok, ‘Artık çocuklarımızla görüşebilecek miyiz?’ ve ‘Aşıya güvenebilir miyiz?’ sorularını yönelttiğini söylüyor.
9.02.2021Gündem
Esnaf, kalitesiz bulduğu Çin kestanesine karşı uyardı
Esnaf, kalitesiz bulduğu Çin kestanesine karşı uyardıİzmirli esnaf, özellikle kış aylarında yoğun ilgi gören ürünlerden kestaneye karşı uyardı. Yerli ürüne rakip Çin kestanesinin kalitesiz olduğunu belirten esnaf, "Bu kestaneleri ancak pişirince anlarsınız. Tadı yok gibidir. Pişince kabuğundan ayrılmaz ve beyaz beyaz köpürdüğü de olur. Yerli kestanemiz 25- 30 TL arasında satılıyor. Çin kestaneleri ise 15- 18 TL'ye satılıyor. Ucuz diye Çin kestanesini satın alanlar genellikle pişman oluyor" dedi.
17.01.2021Ekonomi
Menemen Belediye  Başkanı’na gözaltı
Menemen Belediye Başkanı’na gözaltıCHP Genel Merkezi tarafından ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilince partisinden istifa eden Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy ile aralarında yardımcısının da bulunduğu 24 kişi gözaltına alındı
21.11.2020Siyaset
Fransız şirketlerinin ürettikleri milyonlarca maske ellerinde kaldı
Fransız şirketlerinin ürettikleri milyonlarca maske ellerinde kaldıFransa’da korona virüs salgını nedeni ile vatandaşların Çin malı tek kullanımlık maskeleri tercih etmesi nedeni ile Fransız üreticilerin ürettikleri milyonlarca bez maske ellerinde kaldı.
8.06.2020Ekonomi
Son dakika I Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan yerli sanayi açıklaması
Son dakika I Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan yerli sanayi açıklamasıSon dakika haberi... Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay yaptığı açıklamada "Yerli sanayimizi ithalat baskısına karşı tüm politikalarımızla korumaya kararlıyız" dedi.
3.06.2020Siyaset
Antikor testleri başladı! Acaba corona geçirdim mi?
Antikor testleri başladı! Acaba corona geçirdim mi?Hastalığa karşı bağışıklık kazanıldığının göstergesi olan antikor testleri özellikle toplu alanlardaki insanlara yapılacak, bu sayede gizli taşıyıcılar da belirlenecek. Testler normalleşme sürecinde de bir fırsat oluşturacak.
31.05.2020Gündem
New York’un üzerindeki yas bulutu
New York’un üzerindeki yas bulutuYüksek sesli caddelerin, ışıkların hiç sönmediği, herkesin her daim ‘Harika’ olduğunu beyan ettiği şehir, şimdi endişeden başka bir şey hissetmiyor ve kimsenin birbirine “Geçecek bu günler” diyecek hali kalmadı.
12.04.2020Pazar
Koronavirüs sonrası 3 boyutlu yazıcı stokları tükendi
Koronavirüs sonrası 3 boyutlu yazıcı stokları tükendiKoronavirüsle mücadele sürecinde sağlık çalışanlarına siperli maske üretiminde kullanılan 3 boyutlu yazıcılar, kurumlardan ve bağışçılardan yoğun talep görüyor.
6.04.2020Populer Bilim
Salgının yeni merkezi! ABD, Çin'i geçti
Salgının yeni merkezi! ABD, Çin'i geçtiKovid-19 salgınında vaka sayısı Çin ve İtalya’yı geçerek 100 bini aştı. Çin’de 81 bin 340, İtalya’da 86 bin 498 vaka bulunuyor. ABD’de salgından ölenlerin sayısı da 1500’ü geçti. Ülkede salgının merkez üssü New York. Bilim insanlarına göre büyük salgın dalgası ventilatör sıkıntısı çeken Louisiana Eyaleti’ni vuracak.
28.03.2020Dünya
İspanya'da tüyler ürperten rekor: Bir günde 769 ölü
İspanya'da tüyler ürperten rekor: Bir günde 769 ölüCorona virüsün önünü kesemeyen İspanya'da can kayıpları 4 bin 858'e, vakalar ise 7 bin 871 artışla 64 bin 59'a ulaştı.
27.03.2020Dünya
Tek tek toplanıp iş makinesiyle imha edildi
Tek tek toplanıp iş makinesiyle imha edildiVan'ın İpekyolu ilçesinde, zabıta, iş yerleri ve pazarlarda yaptığı denetimlerde ele geçirdiği hileli ya da bozuk 255 tartıyı, iş makinasıyla ezerek, imha etti.
21.03.2020Gündem
Küresel ekonomide "ikiz şok" endişesi
Küresel ekonomide "ikiz şok" endişesiSon yıllarda dünyanın üretim merkezi haline gelen Çin'de fabrikaların kapanması ya da üretim kapasitelerini düşürmesi ürün tedarikinde sorunlara yol açarken, bunun diğer ülkelere yayılması ve talebi etkilemesiyle küresel ekonominin aynı anda nadir görülen "arz ve talep şoku" ile karşı karşıya kalabileceğinden endişe ediliyor.
9.03.2020Ekonomi
“Ayşe teyze korona olmaz”
“Ayşe teyze korona olmaz”Prof. Dr. Önder Ergönül: “Klasik Ayşe teyze örneği vardır ya ekonomistler anlatır. Evinde oturan Ayşe teyze korona olmaz, beklemesin. Yerel yaşayan, mahallesinde yaşayan Ayşe teyze, Hasan amca korona virüs olmaz”
1.03.2020Pazar
İkinci el teknoloji piyasasında 'Koronavirüs' etkisi! Zamlı satılıyor
İkinci el teknoloji piyasasında 'Koronavirüs' etkisi! Zamlı satılıyorÇin'de ortaya çıkan ve dünyaya yayılan koronavirüs, İzmit’te ikinci el cep telefonu ve bilgisayar teknik servisleri sarstı. Yeni malzeme alamayan cep telefonu ve bilgisayar teknik servisleri, stoktaki ürünleri zamlı fiyatlardan satmak zorunda kalıyor.
26.02.2020Ekonomi
Son dakika haberi: Koronavirüs Tahtakale esnafını vurdu
Son dakika haberi: Koronavirüs Tahtakale esnafını vurduÇin’deki virüs salgını Tahtakale esnafını da etkiledi. Tahtakale’de bulunan Çin mallarının satıldığı dükkanların esnafı koronavirüsü nedeni ile vatandaşların Çin mallarını almadıklarını dile getiriyor.
12.02.2020Ekonomi
Koronavirüs hakkında sosyal medyada yayılan komplo teorileri ve gerçekler
Koronavirüs hakkında sosyal medyada yayılan komplo teorileri ve gerçeklerWhatsApp ve Facebook başta olmak üzere çok sayıda sosyal medya platformunda Çin'de gerçek ölü sayısının 40 bin olduğu, virüsün Wuhan'da bir yılandan bulaştığı ve yılanın yaşadığı suda füze kalıntıları bulunduğu, virüsün Çin malı ürünlerle dünyaya yayıldığı ya da yarasa çorbasından yayıldığı gibi çok sayıda iddia ortaya atıldı. BBC, dünyaya korku salan virüsle ilgili komplo teorilerini ve doğru bilinen yanlışları araştırdı.
29.01.2020Dünya
Hemşirenin koronavirüs hakkındaki sözleri dünyayı sarsmıştı...  İşte gerçekler!
Hemşirenin koronavirüs hakkındaki sözleri dünyayı sarsmıştı... İşte gerçekler!Twitter, WhatsApp ve Facebook başta olmak üzere çok sayıda sosyal medya platformunda Çin'de gerçek ölü sayısının 40 bin olduğu, virüsün Wuhan'da bir yılandan bulaştığı ve yılanın yaşadığı suda füze kalıntıları bulunduğu, virüsün Çin malı ürünlerle dünyaya yayıldığı ya da yarasa çorbasından yayıldığı gibi çok sayıda iddia ortaya atıldı. BBC, dünyaya korku salan virüsle ilgili komplo teorilerini ve doğru bilinen yanlışları araştırdı.
29.01.2020Dünya
Çin malı Alpler!
Çin malı Alpler!Çin’in Guangzhou şehrinde inşa edilen yapay kayak merkezi ‘Sunac Snow World’, ziyaretçi akınına uğruyor.
11.01.2020Dünya
Trump: Çin ile büyük bir anlaşmaya çok yaklaştık
Trump: Çin ile büyük bir anlaşmaya çok yaklaştıkABD Başkanı Donald Trump Çin`e uygulanması planlanan ek gümrük vergilerinin başlamasına bir gün kala yaptığı açıklamada Çin ile ticaret anlaşmasına varmaya çok yaklaştıklarını vurguladı.
13.12.2019Ekonomi
Trump: Çin ile bu hafta bir ticaret anlaşma olasılığı var
Trump: Çin ile bu hafta bir ticaret anlaşma olasılığı varABD Başkanı Donald Trump, Çin Devlet Başkanı Xi Jinping'in yolladığı "çok güzel" mektubun ardından, bu ülkeyle bir ticaret anlaşmasının bu hafta yapılması olasılığının olduğunu söyledi.
28.10.2019Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

çinkoronavirüscoronacorona virüscoronavirüs

Çin Malı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.