D Vitamini Eksikliği

D Vitamini Eksikliği

Son dakika d vitamini eksikliği haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan d vitamini eksikliği gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan d vitamini eksikliği haber sayfamızda...

D Vitamini Eksikliği

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 548 d vitamini eksikliği haberi bulunmuştur.
Gelişigüzel değil, hekim kontrolünde kullanılmalı! D vitamininin fazlası da çok zararlı
Gelişigüzel değil, hekim kontrolünde kullanılmalı! D vitamininin fazlası da çok zararlı Bölgelere göre değişmekle birlikte, ülkemizde her 2 kişiden 1’inde D vitamini eksikliği tespit ediliyor. D vitamini eksikliği pek çok ciddi soruna yol açsa da fazla olması da bir o kadar tehlikeli! İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Meltem Batmacı, D vitamini sentezini azaltan 8 nedeni açıkladı.
8.05.2024 Genel Sağlık
D vitamini eksikliği bunama riskini artırıyor! Alzheimer ve demans sebebi
D vitamini eksikliği bunama riskini artırıyor! Alzheimer ve demans sebebi İngiltere’de yapılan uzun vadeli bir araştırmaya göre D vitamini eksikliği olanlarda bunama riskinde yüzde 19-25 oranında artış gözlendi. Düzenli olarak D vitamini takviyesi alanlarda ise Alzheimer riskinde yüzde 17 azalma görülürken damar hastalığına bağlı bunama riskinde yüzde 14 azalma gözlendi.
22.04.2024 Genel Sağlık
Osman Müftüoğlu en değerli vitamini açıkladı! 'Besinlerden alınca yeterli gelmiyor'
Osman Müftüoğlu en değerli vitamini açıkladı! 'Besinlerden alınca yeterli gelmiyor' Vücudumuz birçok farklı vitamin çeşidine ihtiyaç duyar. Bu sayede daha sağlıklı, dirençli ve güçlü bir bünyeye sahip oluruz. Bize hayat veren vitaminlerin hepsi önemli olsa da bazıları vücudumuz için büyük önem taşıyor. Prof. Dr. Osman Müftüoğlu, en değerli vitaminin hangisi olduğunu açıkladı.
18.04.2024 Genel Sağlık
Giderek yaygınlaşıyor! D vitamini eksikliği bile kulakta çınlama yapabiliyor
Giderek yaygınlaşıyor! D vitamini eksikliği bile kulakta çınlama yapabiliyor Yaşam kalitesini düşürebilecek şiddete ulaşabilen kulak çınlaması genellikle dış kulak yolundaki kir gibi basit ve kolayca müdahale edilebilen nedenlerden kaynaklansa da bazen ciddi bir hastalığa da işaret edebiliyor. Prof. Dr. Dilaver Özturan, kulak çınlamasına dair merak edilenleri anlattı.
16.04.2024 Genel Sağlık
D vitamini alırken en sık yapılan 2 hata! Aç karnına içiyorsanız hemen vazgeçin
D vitamini alırken en sık yapılan 2 hata! Aç karnına içiyorsanız hemen vazgeçin D vitamini organların düzenli çalışmasına, hastalıklardan korunmaya yardımcı olurlar. Ancak her vitamini alırken dikkat edilmesi gereken farklı hususlar bulunur. İşte D vitamini kullanırken yapmamanız gereken 2 hatayı açıklıyoruz.
23.03.2024 Genel Sağlık
C, B, D fark etmiyor: Multivitaminler bildiğimiz gibi değilmiş! Kanseri saklayabilir
C, B, D fark etmiyor: Multivitaminler bildiğimiz gibi değilmiş! Kanseri saklayabilir Vitaminlerin sağlıklı bir beden için takviye olarak alındığı düşünülür. Ancak yaygın olarak kabul gören bu düşüncenin aksine vitaminler sağlıklı bir bedenin ana maddesidir. Bu nedenle eksikliğinin de fazlalığının da dikkate alınması gerektiğini söyleyen İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Ece Yiğit Gençer, göz ardı edilen büyük tehlikeyi anlattı.
16.03.2024 Genel Sağlık
Osman Müftüoğlu'nun 'En marifetli' dediği vitamin! Çok etkili, eksikliği vücudu bitiriyor
Osman Müftüoğlu'nun 'En marifetli' dediği vitamin! Çok etkili, eksikliği vücudu bitiriyor Vitaminler, doku ve organların düzenli çalışmasına, hastalıklardan korumasına ve özellikle de bedenin korunmasına yardımcı olurlar. Ancak vitaminlerden bir tanesi var ki diğerlerinden çok daha fazla görev üstleniyor. İşte Osman Müftüoğlu'nun açıkladığı o vitamin.
19.02.2024 Genel Sağlık
Teneffüste herkes 'mavi oda'ya koşuyor! Dünyada yapan tek yer var, sebebi vitamin
Teneffüste herkes 'mavi oda'ya koşuyor! Dünyada yapan tek yer var, sebebi vitamin Kan testleri, vitamin eksikliği başta olmak üzere birçok hastalıkla ilgili de uzmanlara ipucu sunuyor. Kimilerinin hayatını baştan aşağı etkileyen kan değerlerindeki dengesizlikler, 1980’li yıllarda son derece yaygınlaşan bir tedaviyi de beraberinde getirdi. İşte teneffüs zilini duyar duymaz 'mavi oda'ya koşan çocukların ardındaki gerçek.
20.01.2024 Genel Sağlık
Bu belirtilerle sinyal veriyor! D vitamini eksikliğinin 6 göstergesi
Bu belirtilerle sinyal veriyor! D vitamini eksikliğinin 6 göstergesi Dünya çapında yaklaşık 1 milyar insanın D vitamini eksikliği yaşadığı tahmin ediliyor. Birçok kişi için sağlık sorunları anlamına gelen D vitamini eksikliği, kendini bazı belirtilerle gösteriyor. İşte D vitamini eksikliğinin göstergesi olan 6 belirti.
27.12.2023 Sağlık
Güç kaybı değil, D vitamini eksikliği! Boyun tutulmasının tek nedeni buymuş
Güç kaybı değil, D vitamini eksikliği! Boyun tutulmasının tek nedeni buymuş D vitamini eksikliği insanlarda en sık görülen vitamin eksikliklerinden biridir. Ancak bazı sağlık problemlerinin D vitamini eksikliğinden kaynaklı olduğunu anlayamıyoruz. İşte bu eksikliğin neden olduğu bazı günlük belirtiler.
19.12.2023 Genel Sağlık
40 yaşından sonra da anne olabilirsiniz!
40 yaşından sonra da anne olabilirsiniz! Giderek daha fazla kadın tüp bebek tedavisi ile anne oluyor. Kariyerden dolayı beklemek şansı azaltabiliyor ancak artık gelişen yöntemler sayesinde 40 yaşında anne olunabiliyor.
16.12.2023 Pazar
PCOS’lu bir kadında gebe kalma süreci
PCOS’lu bir kadında gebe kalma süreci Kadın doğum uzmanlarına belki de en sık başvuran hastalar, polikistik over sendromlular. Polikistik overli kadınlarda yumurta sayısı mı, kalitesi mi önemli? Bu hafta bunları konuşalım…
2.12.2023 Pazar
Diyet kişiye özel olmalı!
Diyet kişiye özel olmalı! Diyetin kişiye özel olması gerektiğini, eşlik eden hastalıklar, kan değerleri, boy, kilo ölçümleri, yaşa ve cinsiyete göre değiştiğini belirtilen uzmanlar, son yıllarda sıklıkla başvurulan aralıklı oruç yönteminin de herkes için uygun olmadığı uyarısı yapıyor.
9.11.2023 Gündem
Magnezyum eksikse D vitamini de işe yaramıyor! Kemik ağrısından uyutmayan hata
Magnezyum eksikse D vitamini de işe yaramıyor! Kemik ağrısından uyutmayan hata D vitamini eksikliği birçok kişinin günlük yaşamını olumsuz etkiliyor ve çeşitli rahatsızlıklara daha kolay yakalanmasına neden oluyor. Ancak D vitamini takviyesi alırken dikkat edilmesi gereken bazı püf noktalar da mevcut. İşte detaylar.
4.11.2023 Genel Sağlık
Sabahları şiddetli taban ağrısının sebebi bu hastalık! '15 dakika buz uygulayın'
Sabahları şiddetli taban ağrısının sebebi bu hastalık! '15 dakika buz uygulayın' En çok obezite ve yanlış ayakkabı giymekten kaynaklanan topuk dikeni, Türkiye'de de sık görülen bir sorun. Ancak bu rahatsızlığa karşı uygulanan uygun tedaviler olduğunu ifade ederek topuk dikeninin belirtilerine dikkat çekiyor.
27.10.2023 Genel Sağlık
Faydalı olmadığı organ yok! D vitamini eksikliği bunlara yol açıyor
Faydalı olmadığı organ yok! D vitamini eksikliği bunlara yol açıyor İnsan vücudu için en önemli vitaminlerden olan D vitamininin eksikliği, bağışıklığın düşmesine sebep oluyor. D vitamininin vücuda sayısız faydası olduğuna dikkat çeken Nöroloji Uzmanı Dr. Biman Chabou, yeteri kadar alınmaması durumunda birçok sağlık sorunu yaşanabileceğine dikkat çekti.
27.10.2023 Genel Sağlık
Dondurma adıyla satılıyor!  'Yapay derecede canlı renklere dikkat edin'
Dondurma adıyla satılıyor! 'Yapay derecede canlı renklere dikkat edin' Dondurma uzun bir süredir sadece yaz mevsimine özgü bir ürün olmaktan çıktı ve her mevsim tüketilen bir ürün haline geldi. Uzmanlar, dondurma adı altında satılan buzlu tatlıların insan sağlığına zararlı olduğu konusunda uyarıyor.
8.09.2023 Genel Sağlık
Güneş kremi sürmek D vitamini eksikliği yaratır mı? Herkes merak ediyor, işte cevabı
Güneş kremi sürmek D vitamini eksikliği yaratır mı? Herkes merak ediyor, işte cevabı İklim koşullarının değişmesiyle birlikte güneş kremi gibi cildi koruyucu ürünlere olan talepte ciddi artış yaşanıyor. Dermatoloji Uzmanı Prof. Dr. Nursel Dilek, güneş kremi kullanımının D vitamini eksikliğine etkisi olup olmadığına açıklık getirerek güneş kreminin doğru kullanımı ve güneşten korunma yöntemlerini anlattı.
7.09.2023 Genel Sağlık
Nelerde yok ki! D vitamini için mutlaka tüketmeniz gereken besinler
Nelerde yok ki! D vitamini için mutlaka tüketmeniz gereken besinler Tüketilen besinlerin içerisinde yer alan vitaminlerin vücut açısından oldukça büyük bir öneme sahip olduklarının söylenmesi mümkün olmaktadır. D vitamininin yeterli miktarda alınabilmesi için tüketilmesine özen göstermeniz gereken besinler bulunmaktadır. İşte, merak edilen tüm ayrıntıları derledik.
31.07.2023 Alternatif Tıp
Yorgunluk, ödem ve iştah kaybı… Bu belirtiler böbrek hasarının habercisi olabilir!
Yorgunluk, ödem ve iştah kaybı… Bu belirtiler böbrek hasarının habercisi olabilir! Böbrekte hasar meydana gelmesi nedeniyle nefrotik sendrom görülmesi söz konusu olabilmektedir. Böbrek hücrelerinin işlevini yerine getirememesi durumunda çeşitli etkilerin ortaya çıkacağını söylemek mümkün olmaktadır. Böbrek yetmezliği ile ilgili merak edilen detaylar.
26.07.2023 Genel Sağlık
Günışığı ihtiyacı için 300 bin imza
Günışığı ihtiyacı için 300 bin imza Kuzey Yarımküre’de yer alan Türkiye’de en doğusu ile en batısı arasında 19 meridyene denk gelen 1 saat 16 dakikalık zaman farkı bulunuyor. Yani Anadolu’da Doğu ve Batı arasında Güneş’in doğuş ve batışı arasında 76 dakikalık fark yaşanıyor.
9.11.2022 Gündem
Dengeli ve sağlıklı beslenmek beyni nasıl etkiliyor?
Dengeli ve sağlıklı beslenmek beyni nasıl etkiliyor? Olaylara ve konuşmalara yoğunlaşmak, odak noktasını artırmak, fiziksel olarak aktif olmak, okuma ve öğrenmeye devam etmek gibi davranışlar beynin daha verimli kullanılmasını sağlıyor. Dengeli ve sağlıklı beslenmek beyin gelişimine katkı sağlarken, proteinden zengin ve omega 3 destekli bir beslenme düzeni de beyin için oldukça yararlı.
29.10.2022 Genel Sağlık
Mumya bebeğin gizemi çözüldü
Mumya bebeğin gizemi çözüldü Yaklaşık 400 yıl önce hayatını kaybeden Avusturya'daki bebeğin ölüm nedeni "dijital otopsiyle" belirlendi. Ceset üzerinde yapılan çalışma, bebeğin zatürre ve raşitizmden mustarip olduğunu gösterdi.
26.10.2022 Dünya
Diyet yapmadan kilo vermek hayal değilmiş! Uzman yorumuyla işte kanıtlanan 8 yöntem
Diyet yapmadan kilo vermek hayal değilmiş! Uzman yorumuyla işte kanıtlanan 8 yöntem Kilo verme söz konusu olduğunda devreye giren sıkı diyetler, kalori hesaplamaları birçoğumuzun adeta korkulu rüyası. Oysa yapılan bilimsel araştırmalar bütün bu katı kuralları uygulamadan, sadece kişinin hayatında yapacağı 8 değişiklikle kilo vermenin mümkün olduğunu söylüyor. Uzmanına sorduk.
1.10.2022 Gündem
D vitaminine dikkat
D vitaminine dikkat Özel İzmir Gazi Hastanesi Dahiliye Uzmanı Dr. Şükrü Alper Aygen, D vitamini eksikliğinin ülkemizde ve dünyada önemli bir sağlık sorunu olduğunu söyledi.
25.08.2022 Ege

Benzer Haber Etiketleri

D Vitamini Eksikliği ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.