Dünyada

Dünyada

Son dakika dünyada haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan dünyada gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan dünyada haber sayfamızda...

Dünyada

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 87.019 dünyada haberi bulunmuştur.
Emine Erdoğan, 12. Boğaziçi Zirvesi'ne video mesaj gönderdi
Emine Erdoğan, 12. Boğaziçi Zirvesi'ne video mesaj gönderdiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Yeşil kalkınmanın öncülerinin ve bu büyük sorumluluğu omuzlayan liderlerin kadınlar olacağına can-ı gönülden inanıyorum. Daha iyi bir dünyayı, henüz doğmamış gelecek nesillerin haklarını bugünden koruyacak sistemler inşa ederek tesis edebiliriz." dedi.
7.12.2021Gündem
Bu yılın zeytinyağı ihracatı hedefi 50 bin ton
Bu yılın zeytinyağı ihracatı hedefi 50 bin tonİzmir'de "İklim Değişikliği ve Sürdürülebilir Tarım: Zeytinin Geleceği” isimli çalıştay geçekleştirildi. Çalıştayda konuşan Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle, zeytinyağı ihracatında bu yıl 50 bin tonu hedeflediklerini açıklarken, Ege Zeytin ve Zeytinyağı İhracatçıları Birliği Başkanı Davut Er de zeytin ve zeytinyağını kutulu, ambalajlı ve yüksek katma değerli ihraç edebilmek için var güçleriyle çalıştıklarını belirtti.
7.12.2021Ekonomi
Yatırımı olanlar dikkat! 700 milyon liralık kripto para vurgunu
Yatırımı olanlar dikkat! 700 milyon liralık kripto para vurgunuKripto borsaları ile yapılan 'vurgun' haberleri gündemden düşmüyor. Merkezi Kayseri'de olan Bitrota'nın sahiplerinden K.A Antalya'da gözaltına alındı. Şüpheli İstanbul'a siber şubeye getirilecek. Son bir haftadır ise hisseler hızla düşüyor. Peki dolandırılmamak için hangi adımlar atılmalı? İşte cevabı...
7.12.2021Ekonomi
Türk savunma sanayisinde CANİK’e ihracat ödülü
Türk savunma sanayisinde CANİK’e ihracat ödülüCANiK markasıyla, dünyanın önde gelen hafif silah üreticilerinden olan Samsun Yurt Savunma (SYS), ihracat şampiyonları arasında yer aldığını duyurdu. CANİK markası, Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliği tarafından, Türk savunma sanayisinde ‘Namlulu Silahlar’ kategorisinde ihracat şampiyonu ilan edildi.
7.12.2021Teknoloji
"Fenerbahçe'ye bir maçta bahar gelmez, Galatasaray için tarihi maç" | BİR DE BÖYLE DÜŞÜN - Bölüm 7
"Fenerbahçe'ye bir maçta bahar gelmez, Galatasaray için tarihi maç" | BİR DE BÖYLE DÜŞÜN - Bölüm 7Cüneyt Kaşeler'in, Türkiye ve Dünyada yaşanan spor olaylarını değerlendirdiği Bir de Böyle Düşün'ün 7. bölümü sizlerle.
7.12.2021Programlar
‘Kur hareketleri gerçeğe uymuyor’
‘Kur hareketleri gerçeğe uymuyor’Genel Kurul’da, 2022 yılı bütçe görüşmeleri başladı. TBMM Başkanı Şentop’un yönettiği görüşmelerde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, hükümet adına 2022 bütçesini sundu. “2022 bütçesi, yatırım, üretim, istihdam ve büyüme odaklı bir yapıda” diyen Oktay, son günlerdeki kur hareketlerinin ekonominin gerçeklerine uygun olmadığını söyledi.
7.12.2021Siyaset
Dijital babaların dijital korkusu! Gözlerinin önünden ayırmıyorlar
Dijital babaların dijital korkusu! Gözlerinin önünden ayırmıyorlarGoogle ve YouTube yöneticileri bile çocuklarını internetteyken gözlerinin önünden ayırmıyor. Çocuğunu parka götürdüğünde nasıl gözünün önünden ayırmıyorsa, dijital dünyada da bir baba olarak aynı refleksi gösteriyor.
7.12.2021Gündem
Karbon ayak izimizi azaltmak için neler yapabiliriz?
Karbon ayak izimizi azaltmak için neler yapabiliriz?Küresel ısınma ile mücadele sadece hükümetlerin, şirketlerin ya da örgütlerin üstlenmesi gereken bir sorumluluk değil, bireylerin de acilen yaşamlarının merkezine koymaları gereken bir durumdur. “Küresel ısınmaya karşı kayıtsız kalamam. Ben de bir şeyler yapmalıyım” diyen herkesin günlük yaşantısında yapabilecekleri şeyler vardır. Neler mi? Bakalım:
7.12.2021Ekonomi
45 bin kişi sokak tacizine karşı eğitildi
45 bin kişi sokak tacizine karşı eğitildiBoğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi ve L’Oreal Türkiye’nin, sokak tacizine dur demek için yürüttüğü StandUp Programı kapsamında 45 bin kişi eğitim aldı. Dünya çapında verilen eğitimlerde, Türkiye eğitim alan kişi sayısı ile dünyadaki ilk beş ülke arasına girdi.
7.12.2021Gündem
Omicron’a karşı 3’üncü doz uyarısı
Omicron’a karşı 3’üncü doz uyarısıKoronavirüsün Omicron varyantı dünyada hızla yayılmaya devam ediyor. Türkiye'deki uzmanlar, Delta'ya göre en az 6.5 kat daha hızlı yayılan Omicron'a karşı 3'üncü dozun önemine işaret ederek '2 doz Sinovac olanlar vakit kaybetmeden 3'üncü dozunu olmalı' uyarısı yaptı.
7.12.2021Gündem
Yaratıcılık ve İnovasyon Günleri’nin konuğu Refik Anadol
Yaratıcılık ve İnovasyon Günleri’nin konuğu Refik AnadolBugün başlayacak Smarties Yaratıcılık ve İnovasyon Günleri’nde yeni medya sanatçısı Refik Anadol’un Alkazar Rüyası eseri farklı bir deneyim yaşatacak.
6.12.2021Ege
Fuat Oktay: Vatandaşımızı enflasyona asla ezdirmemeye kararlıyız
Fuat Oktay: Vatandaşımızı enflasyona asla ezdirmemeye kararlıyızCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, döviz kuru artışlarına ilişkin, “Döviz talebimizi artıran etmenleri ortadan kaldırmaya ve sektörler bazında cari işlemler dengesini orta ve uzun vadede kalıcı olarak iyileştirmeye güçlü şekilde odaklanmış durumdayız” dedi.
6.12.2021Gündem
Saatlerin Anlamı 2021: Çift, Ters ve Aynı Denk Gelen Saat Anlamı Nedir?
Saatlerin Anlamı 2021: Çift, Ters ve Aynı Denk Gelen Saat Anlamı Nedir?Hayat döngüsü içerisinde önemli yere sahip olan saatler günde 24 kez çift, 13 kez ise ters saatlere denk gelir. Bu saatlerin bir anlamı bulunuyor. Saatlerin anlamı birçok kişi tarafından saat falı olarak da bilinir. Aşk, iş özel hayat ile ilgili yorumların yapıldığı bu saatlerin anlamı çift, ters ve üçlü olmasına göre farklılık gösteriyor. Saatlerin anlamı akrep ve yelkovanın denk geldiği saatlere göre yorumlanır. Çift saatler daha olumlu bir anlam taşırken ters saatler olumsuzdur. Çift saatler 19.19, 20.20, 21.21, 22.22 ters saatler ise 04.40, 05.50, 10.01, 12.21, 13.31 şeklindedir. Üçlü saatler ise 01.11, 02.22, 03.33 vb. şeklindedir. Saatlerin anlamı 2021 içeriğimizden çift, ters, yansıma, aynı, üçlü saatlerin anlamını ve saat falı yorumlarını detaylı açıklamaları ile birlikte okuyabilirsiniz.
6.12.2021Yaşam
Büyükçekmece'deki ölümün ardından paramotor tartışması
Büyükçekmece'deki ölümün ardından paramotor tartışmasıTürkiye Hava Sporları Federasyonu Paramotor Branş Başkanı İlhan Çakmak "Bunu kullanmak için bir kere eğitim almanız lazım. Önce yamaç paraşütü eğitimi, ondan sonra paramotor eğitimi alabilirsiniz, önce bisiklet sonra motosiklet gibi düşünün. Bu aletlerin yetkili bir satıcısı yok ama yurt dışından ithal edip satan arkadaşlarımız var. Getirip kendi kullananlar var. Çok zor erişilen bir şey değil. Uluslararası havacılık kanunlarına göre şehir üzerinden bununla uçmak yasak, askeri bölgeler üzerinde yasak, her türlü hava sahasına kapalı yerlerde yasak, havaalanı yakınları gibi bölgelerde uçmak yasak" dedi.
6.12.2021Gündem
Türkiye sayılı ülkeler arasına girdi! Fiyatına paha biçilemiyor
Türkiye sayılı ülkeler arasına girdi! Fiyatına paha biçilemiyorBilim dünyasının ‘yeni süper malzeme’ dediği ve fiyatına paha biçilemeyen ‘Borofen’ ülkemizde ilk kez ürünleştirilme çalışmalarına konu oldu. Dünyada çok az ülkenin üretebildiği bu ürün Ankara’nın elini çok farklı alanlarda oldukça güçlendirecek.
6.12.2021Teknoloji
Meclis'te bütçe görüşmeleri başladı!
Meclis'te bütçe görüşmeleri başladı!Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay Meclis'te başlayan bütçe görüşmelerinde önemli açıklamalarda bulundu. Oktay, "Büyümenin yüzde 10'u aşmasını bekliyoruz. Kurlarda yaşanan hareketlenme sadece faize bağlanamaz. Son günlerdeki kur hareketleri, ekonominin gerçeklerine uygun değildir. Bu manipülasyon girişimlerinin bize olduğu kadar, bunu yönlendirenlere de giderek artan bir maliyeti vardır ve bu sınama, ekonomi üzerinden ülkemize sözde diz çöktürmek isteyenler için de sürdürülebilir değildir. Ülkemizin döviz ihtiyacını en aza indirecek ve bu saldırılara karşı çok daha dayanıklı bir yapıyı hızlı bir şekilde oluşturacağız" dedi.
6.12.2021Haberler
İtalya’da 'süper yeşil geçiş' uygulaması yürürlüğe girdi
İtalya’da 'süper yeşil geçiş' uygulaması yürürlüğe girdiİtalya’da hükümetin, “süper yeşil geçiş sertifikası” olarak adlandırdığı tedbirler kapsamında bugünden itibaren aşısız kişiler spor etkinlikleri, sinema ve restoran gibi mekanlara giremeyecek.
6.12.2021Dünya
Meclis'te bütçe görüşmeleri başladı!
Meclis'te bütçe görüşmeleri başladı!Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay Meclis'te başlayan bütçe görüşmelerinde önemli açıklamalarda bulundu. Oktay, "Büyümenin yüzde 10'u aşmasını bekliyoruz. Kurlarda yaşanan hareketlenme sadece faize bağlanamaz. Son günlerdeki kur hareketleri, ekonominin gerçeklerine uygun değildir. Bu manipülasyon girişimlerinin bize olduğu kadar, bunu yönlendirenlere de giderek artan bir maliyeti vardır ve bu sınama, ekonomi üzerinden ülkemize sözde diz çöktürmek isteyenler için de sürdürülebilir değildir. Ülkemizin döviz ihtiyacını en aza indirecek ve bu saldırılara karşı çok daha dayanıklı bir yapıyı hızlı bir şekilde oluşturacağız" dedi.
6.12.2021Ekonomi
Omicron ABD'de yayılmaya devam ediyor
Omicron ABD'de yayılmaya devam ediyorKoronavirüsün Omicron varyantı ABD'nin üçte birinde görülürken, Delta varyantı ise ülke çapında artmaya devam eden salgında en çok görülen varyant konumunda.
6.12.2021Dünya
Küresel silah ticareti pandemi dinlemedi
Küresel silah ticareti pandemi dinlemediKoronavirüs nedeniyle 2020 yılında dünya ekonomisinin küçülmesine rağmen silah satışlarında bir önceki yıla oranla artış kaydedildi. Uluslararası yardım örgütleri tepkili.
6.12.2021Dünya
İnstagram Hesap Silme ve Kapatma Linki 2021 - Kalıcı, Geçici İnstagram Silme Nasıl Yapılır?
İnstagram Hesap Silme ve Kapatma Linki 2021 - Kalıcı, Geçici İnstagram Silme Nasıl Yapılır?Instagram silme ve kapatma konusunda kullanıcılarından oldukça fazla talep alan Instagram, bu durumu kolaylaştırmak için kullanıcılarına bir takım çözüm önerileri sunuyor. Birçok sosyal medya platformunda olduğu gibi Instagram üzerinde de kullanıcıların hesaplarını tamamen sileceği ya da kısa süreli olarak kapatabileceği seçenekler sunuluyor. Herhangi bir sebepten dolayı ya da sebepsiz olarak Instagram hesap silme ya da kapatma işlemi yapmak istiyorsanız, altta yer alan Instagram.com linkleri üzerinden kalıcı ya da geçici olarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
6.12.2021Gündem
‘Ekonomide refahı yaygınlaştıracağız’
‘Ekonomide refahı yaygınlaştıracağız’Siirt'te vatandaşlarla bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ülkemizde nasıl tüm vatandaşlarımızı en geniş özgürlüklere kavuşturmuşsak, ekonomide de yatırım, istihdam, üretim merkezli yeni programımızla refahı yaygınlaştıracağız" dedi.
6.12.2021Siyaset
‘Şiddet bir insan hakları problemi’
‘Şiddet bir insan hakları problemi’Birleşmiş Milletler Eğitim ve Araştırma Enstitüsü’ne bağlı Yönetici ve Liderler için Uluslararası Eğitim Merkezi CİFAL İstanbul Direktörü ve Bahçeşehir Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ebru Canan Sokullu, toplumsal cinsiyet eşitliği ile projelerini Milliyet'e anlattı.
6.12.2021Gündem
Kütle Çekimi Nedir, Nasıl Oluşur? Kütle Çekim Kuvveti Formulü Nedir?
Kütle Çekimi Nedir, Nasıl Oluşur? Kütle Çekim Kuvveti Formulü Nedir?Evrende yer alan gezegenlerin ya da kütlesi olan cisimlerin bir merkezde toplanması kütle çekimi kavramı ile yakından ilgili olmaktadır. Fizik biliminin önemli konularından biri de kütle çekimi olarak ifade edilmektedir. Bu kavram etrafında bulunan her şeyi başta gezegenler olmak üzere güneşin etrafında bir yörüngede tutabilmektedir. Peki, kütle çekimi nedir, nasıl oluşur? Kütle çekim kuvveti formülü nedir? İşte, kütle çekimi hakkında bilinmesi gereken hususlar.
6.12.2021Eğitim
Bakan Soylu'dan ekonomik vesayet vurgusu
Bakan Soylu'dan ekonomik vesayet vurgusuİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti Balıkesir İl Başkanlığını ziyaret ederek burada gençlerle buluştu. Gençlere seslenen Soylu, ekonomik vesayetten çıkacaklarını belirterek, "Darbe vesayetini aştık, savunma sanayi vesayetini aştık, üzerimize siz siyaset yapamazsınız diyenlerin siyaset vesayetlerini aştık. Ekonomik vesayeti de Recep Tayyip Erdoğan ile beraber aşacağız ve bu ülkeyi dünyanın ilk 10 büyük ekonomisinden biri haline getireceğiz" dedi.
5.12.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Dünyada ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.