Ekonom

Ekonom

Son dakika ekonom haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ekonom gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ekonom haber sayfamızda...

Ekonom

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 57 ekonom haberi bulunmuştur.
Uzaktan müşteri olmak kolaylaştı
Uzaktan müşteri olmak kolaylaştıVakıf Katılım, şubeye gitmeden, istenilen mekândan, görüntülü görüşmeyle hesap açmayı mümkün hale getiren “Uzaktan müşteri edinimi” hizmetini devreye aldı. yapılan açıklamaya göre, uygulamadan faydalanmak isteyenlerin yeni TC Kimlik Kartı ve akıllı telefon sahibi olmaları yeterli oluyor.
15.08.2021Ekonomi
Kamuda işe alımlar tek kapıdan yapılacak
Kamuda işe alımlar tek kapıdan yapılacakCumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Salim Atay, kamuda işe alımların artık sadece Kariyer Kapısı Platformu üzerinden yapılacağını belirterek, "Bu platformla kamu istihdamında fırsat eşitliği ve liyakati önceleyen işe alımların yanı sıra verimliliğin artırılmasını hedefliyoruz." ifadesini kullandı.
12.05.2021Ekonomi
Döner sermaye ve özel hesap uygulamaların tamamı yıl sonuna kadar tamamlanacak
Döner sermaye ve özel hesap uygulamaların tamamı yıl sonuna kadar tamamlanacakEkonomi Reform Paketi'ne ilişkin takvim kapsamında, döner sermayeler ve özel hesap uygulamalarının bütçeye alınmasına yönelik adımların tamamı yıl sonuna kadar atılacak.
24.03.2021Ekonomi
'Çok tehlikeli' deyip uyarmışlardı! Paraya çevirdiler...
'Çok tehlikeli' deyip uyarmışlardı! Paraya çevirdiler...Kızıldeniz üzerinden Türk kara sularına giriş yapan istilacı ve diğer balık türlerine karşı zararlı olan balon balığının avlanmasının teşvik edilmesi için Resmi Gazete'de tebliğ yayımlanmış ve balon balığı kuyruğu 5 lira ödeme yapılacaktı. İki girişimci insanların dokunmaya bile çekindiği balon balığını paraya çevirdi. İşte iki girişimcinin bulduğu o fikir...
24.02.2021Ekonomi
Ekonomi 3 çeyrekte pandemiye karşı antikor üretmeyi başardı
Ekonomi 3 çeyrekte pandemiye karşı antikor üretmeyi başardıİstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) 2019 ve 2020'nin ilk 3 çeyreklerini karşılaştırdığı "Pandemetre-2" araştırması, yılın 3 çeyreğinde 13 göstergeden 10'unda geçen yılın aynı döneminden iyi bir gelişimin gerçekleştiğini ortaya koydu.
19.10.2020Ekonomi
Yunanistan ekonomisi yüzde 14 küçüldü
Yunanistan ekonomisi yüzde 14 küçüldüYunanistan ekonomisi, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) turizm gelirlerini olumsuz etkilemesiyle bu yılın ikinci çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 14 küçülme kaydederek resesyonda kalmaya devam etti
3.09.2020Ekonomi
Polonya ekonomisi resesyona girdi
Polonya ekonomisi resesyona girdiPolonya ekonomisi, bu yılın ikinci çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 8,9 küçülme kaydederek komünist dönemden sonra ilk defa resesyona girdi.
20.08.2020Uzmanpara
Türkiye ekonomisine yapılan ataklara karşı... Merkez Bankası'ndan önemli hamle!
Türkiye ekonomisine yapılan ataklara karşı... Merkez Bankası'ndan önemli hamle! Piyasada yaşanan hareketliliğe karşı Merkez Bankası, likidite silahını çekti. Merkez Bankası, dün haftalık repo ihalesi açmadı ayrıca piyasa yapıcısı bankalara Açık Piyasa İşlemleri (APİ) çerçevesinde tanınan likidite imkan limitlerini yarıya düşürdü. Böylece politika faizi olan yüzde 8.25’i artırmadan, piyasadaki faizi yüzde 9.75’e yükseltmiş oldu. Merkez Bankası’nın elinde zorunlu karşılıklar, faizi yükseltme gibi silahlar da hazır bulunuyor.
8.08.2020Ekonomi
Halkbank’ın kampanyası  tüm kategorilerde lider
Halkbank’ın kampanyası tüm kategorilerde liderHalkbank, ünlü oyuncu Kerem Alışık’ın reklam yüzü olduğu “Önce Halk, Sonra Bankayız” sloganlı yeni reklam kampanyası ile haziran ayının ilk yarısında tüm kategorilerde zirveye oturdu.
30.06.2020Ekonomi
Bayram kredisi Vakıfbank - TEB - Şekerbank -  Garanti - Yapı Kredi - Finansbank | 3 Ay geri ödemesiz Bayram kredisi başvurusu nasıl yapılır?
Bayram kredisi Vakıfbank - TEB - Şekerbank - Garanti - Yapı Kredi - Finansbank | 3 Ay geri ödemesiz Bayram kredisi başvurusu nasıl yapılır?Bayram kredisi Vakıfbak - TEB - Şekerbank - Garanti - Yapı Kredi - Finansbank başvuru linklerini haberimizde derledik. Ramazan Bayramı'na sayılı günler kala bazı bankalar kredi kampanyaları başlattı. Bayram kredisi adı altında, kolaylık sağlayan kredi seçeneğinin detayları nedir? Bayram kredisi başvurusu nasıl ve nereye yapılır? Bayram kredisi şartları nelerdir?
21.05.2020Ekonomi
Ya Fenerbahçe'de 23 milyon euroluk kar olmasaydı!
Ya Fenerbahçe'de 23 milyon euroluk kar olmasaydı!Fenerbahçe’de mevcut yönetimin 1.5 yılda kulübe sağladığı 23 milyon euronun faydası şu günlerde ortaya çıktı.
30.06.2020Fenerbahçe
Aracı kurum "Alım Satım Aracılığı Yetki Belgesi" satışı yapılacak
Aracı kurum "Alım Satım Aracılığı Yetki Belgesi" satışı yapılacakSermaye Piyasası Kurulu (SPK) Yatırımcı Tazmin Merkezi (YTM), kapalı teklif usulü ile bir adet aracı kurum "Alım Satım Aracılığı Yetki Belgesi" satılacağını duyurdu.
6.02.2020Ekonomi
Son dakika haberi: AFAD açıkladı! Deprem sonrası ne kadar yardım toplandı?
Son dakika haberi: AFAD açıkladı! Deprem sonrası ne kadar yardım toplandı? AFET ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Elazığ depreminin ardından yürütülen iyileştirme çalışmalarının devam ettiğini, düzenlenen kampanya sonucunda toplam 79 milyon 600 bin 16 lira yardım toplandığını açıkladı.
30.01.2020Ekonomi
Ekonomiye güven 20 ayın zirvesinde
Ekonomiye güven 20 ayın zirvesindeEkonomik güven endeksi ocakta geçen yılın aynı ayına göre 14,6 puan artarak 20 ayın zirvesi olan 97,1'i gördü.
29.01.2020Ekonomi
Doğal gaz ithalatı kasımda yüzde 17 azaldı
Doğal gaz ithalatı kasımda yüzde 17 azaldıTürkiye'nin doğal gaz ithalatı geçen yıl kasımda bir önceki yılın aynı ayına göre yaklaşık yüzde 17 azalarak, 3 milyar 900 milyon metreküpe geriledi.
29.01.2020Ekonomi
Vergi ödemelerinde internet ve mobil bankacılık kolaylığı
Vergi ödemelerinde internet ve mobil bankacılık kolaylığıVergi mükellefleri, internet ve mobil bankacılık uygulamaları başta olmak üzere tüm dijital kanallardan vergilerini rahat ve hızlı bir şekilde ödeyebiliyor.
27.01.2020Ekonomi
Yumurta üreticilerinin 'kuş gribi' sevinci
Yumurta üreticilerinin 'kuş gribi' sevinciAvrupa Birliği'nde kümes hayvanlarının yüzde 17'sinin üretildiği Polonya'da kuş gribi hızla ilerliyor. Bu durum Türkiye'deki yumurta üreticilerinin işine yaradı. Telefonların susmadığını belirten Yum-Bir Genel Başkanı İbrahim Afyon, milliyet.com.tr'ye yaptığı açıklamada, "Polonya'da yaşanan kuş gribi nedeniyle Türkiye'den yumurta alımı hızlandı. Günlük 10 kişi arıyor. Bizden yumurta istiyorlar. Gülme komşuna gelir başına ama; kuş gribi işimize yaradı" ifadelerini kullandı.
21.01.2020Ekonomi
Türk Telekom’dan internette yaşanan sorun ile ilgili açıklama!
Türk Telekom’dan internette yaşanan sorun ile ilgili açıklama!İnternet erişimi ile ilgili yaşanan problemle ilgili Türk Telekom’dan açıklama geldi. Açıklamada ‘Söz konusu erişim aksaklıkları, dünyada pek çok kurumun hatta devletlerin maruz kalabildiği ‘Siber Saldırı’ ile ilgili olup, saldırılar bu kez Türk Telekom’un DNS’lerine yönelik yapılmaktadır’ ifadeleri kullanıldı.
20.01.2020Ekonomi
Bakan açıkladı! Yavuz Sondaj Gemisi'nden yeni haber!
Bakan açıkladı! Yavuz Sondaj Gemisi'nden yeni haber!Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, KKTC’de yürütülen sondaj çalışmalarıyla ilgili, “Cuma günü Lefkoşa-1 olarak adlandırdığımız sahaya gitti. Geçtiğimiz yıl 5 hedefimiz vardı, hamd olsun 5'ini de tamamladık. 2020 yılında da aynı şekilde 5 hedefimiz var” dedi.
20.01.2020Ekonomi
Ulusal derecelendirme kuruluşunun yeni yönetim kurulu üyeleri belirlendi
Ulusal derecelendirme kuruluşunun yeni yönetim kurulu üyeleri belirlendiUlusal derecelendirme şirketi kurulmasına ilişkin hisse devir süreci tamamlandı. Kuruluşun yeni yönetim kurulu üyeleri belirlendi.
17.01.2020Ekonomi
Rekabet Kurumu'ndan 4 posta ve kargo firmasına para cezası
Rekabet Kurumu'ndan 4 posta ve kargo firmasına para cezasıRekabet Kurumu, 4 posta ve kargo firmasına 61 milyon 400 bin 720 lira ceza kesti.
17.01.2020Ekonomi
AK Parti Grup Başkanvekili Muş'tan ürün güvenliği açıklaması
AK Parti Grup Başkanvekili Muş'tan ürün güvenliği açıklamasıAK Parti Grup Başkanvekili Muş, ürün sorumluluğu tazminatı getirilmesi, tağşiş yapılan ürün ihracatı ile e-ticarette uygunsuz ve güvenilir olmayan ürün satışına müeyyide uygulanmasını içeren kanun teklifini TBMM Başkanlığına sunduklarını bildirdi.
17.01.2020Ekonomi
ATO Başkanı Baran, Merkez Bankası’nın faiz indirimini değerlendirdi
ATO Başkanı Baran, Merkez Bankası’nın faiz indirimini değerlendirdiAnkara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Türkiye ekonomisindeki iyileşmenin devam ettiğini belirterek, “Merkez Bankası’nın faiz indirimleri, iş dünyası olarak moral ve motivasyonumuzu artırıyor. Faizler düştükçe 2020 yılında tek haneleri göreceğimizi umut ediyorum” dedi.
16.01.2020Ekonomi
Türkiye’nin ilk yerli ve milli motoru teslim edildi!
Türkiye’nin ilk yerli ve milli motoru teslim edildi!Türkiye’nin ilk yerli ve milli motoru olan TEI-PD170 bugün TEI’de düzenlenen tören ile teslim edildi.
15.01.2020Ekonomi
Hyundai üretimine ara veriyor!
Hyundai üretimine ara veriyor!Koreli otomobil üreticisi Hyundai üretime 18 gün ara veriyor. Uzmanpara`nın şirket kaynaklarından edindiği bilgilere göre; üretime ara verilmesinin nedeni i10 ve i20 modellerinin yeni parçalarının üretim bantlarına eklenmesi ve montaj çalışmalarının olduğu belirtildi.
15.01.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

ekonomtürkiyeSon dakika haberlerifenerbahçePiyasa

Ekonom ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.