Eksik Diş

Eksik Diş

Son dakika eksik diş haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan eksik diş gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan eksik diş haber sayfamızda...

Eksik Diş

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.778 eksik dis haberi bulunmuştur.
İmplant Nedir? Diş İmplantı Tedavisi Kimlere Uygulanır, Nasıl Yapılır?
İmplant Nedir? Diş İmplantı Tedavisi Kimlere Uygulanır, Nasıl Yapılır?Hızlı bir şekilde gelişen teknoloji, en fazla modern tıp alanında işe yaramaktadır. Diş hekimliği açısından da oldukça önemli olan bu konu sayesinde pek çok diş hastalıkları tedavi edilmektedir. Bununla beraber dişler, insanın estetik görünümü açısından oldukça önemli bir yere sahiptir. Dişleri olmayan kişiler için implant diş tedavisi geliştirilmiştir. Peki, implant nedir? Diş implantı tedavisi kimlere uygulanır, nasıl yapılır? İşte, tüm detaylar...
17.02.2021Sağlık
Eksik dişlerinizi tamamlamada süreniz sınırlı!
Eksik dişlerinizi tamamlamada süreniz sınırlı!Birçok kişi eksik dişlerle yaşamını sürdürmeye çalışsa da gerçek şu ki; eksik dişler birçok olumsuzluğu ve hastalığı da beraberinde getirebilir. Eksik dişlerin tedavi edilmezse zamanla ciddi komplikasyonlara neden olabileceğini ifade eden Diş Hekimi Pertev Kökdemir, eksik dişlerin yerine uygulanabilecek en sağlıklı tedavi yöntemleri hakkındaki bilgiler verdi.
17.09.2020Sağlık
Eksik dişler depresyona neden oluyor
Eksik dişler depresyona neden oluyorÇarpık, lekeli, eksik dişlerin kişide güven eksikliği ve depresyona neden olduğunu belirten Ağız ve Diş Sağlığı Uzmanı Dr. Levent Devrim Üstün, "Sağlıklı bir ağız, içten bir gülüş, kişinin fiziksel ve zihinsel sağlığında son derecede önemli bir rol oynamakta" dedi.
22.09.2018Genel Sağlık
Bayram ikramları diş çürüğüne neden olabilir
Bayram ikramları diş çürüğüne neden olabilirBayram dönemlerinde ağız ve diş sağlığı normalden daha fazla özen gerektiriyor. Çünkü oruç sürecinin ardından tam anlamıyla ziyafete dönüşen bayramlarda aşırı besin tüketimi, vücut sağlığı kadar ağız sağlığını da olumsuz yönde etkiliyor.
23.06.2017Genel Sağlık
Dişiniz eksikse bu tehlikeler sizi bekliyor!
Dişiniz eksikse bu tehlikeler sizi bekliyor!Diş eksikliği yakın zamanda hayatınızda bir soruna yol açmazken ileride telafisi mümkün olmayan diş sağlığı problemlerine neden oluyor. İşte diş eksikliğinin yarattığı 8 sonuç…
Eksik diş bunama sebebi mi?
Eksik diş bunama sebebi mi?Kentucky Üniversitesi'nde 144 kişi üzerinde yapılan bir çalışma üzerine diş kaybı ve ağız hastalıklarının ilerleyen yaşlarda ciddi sağlık sorunlarına yol açtığı ortaya çıktı.
Eksik diş nelere yol açar?
Eksik diş nelere yol açar?Diş Hekimi Pertev Kökdemir, ‘Eksik diş; sindirim problemlerinden ülsere, obeziteden kalp-damar hastalıklarına kadar pek çok hastalığa sebep oluyor’ diyor.
14.12.2015Genel Sağlık
Eksik diş tedavisi
Eksik diş tedavisiEksik dişi olanlar yapılan yapay dişler ile hayatına kaldığı yerden devam edebiliyor. Klinik34 Diş Hekimlerden Dt.Çağatay Özyıldırım Konu Hakkında Bilgiler Verdi..
26.08.2015Genel Sağlık
Eksik dişlere saatlik çözüm
Eksik dişlere saatlik çözümProf. Dr. Julide Özen CAD/CAM sistemi ile eksik dişlerin 1-2 saat içerisinde tedavi edilebileceğinin mümkün olduğunu belirtti.
24.04.2015Genel Sağlık
Eksik dişlerle yaşamayın!
Eksik dişlerle yaşamayın!Birçok kişi eksik dişlerle yaşamını idame etmeye çalışsa da gerçek şu ki; eksik dişler birçok olumsuzluğu beraberinde getiriyor diyen Hospitadent Diş Hastanesi Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Utku Üretürk, “Eksik dişler estetik, fonksiyon kaybı ve çeşitli deformasyonlara neden olarak yaşantımızı zorlaştırıyor” dedi.
19.02.2015Genel Sağlık
Eksik dişin 8 zararı
Eksik dişin 8 zararıHospitadent Diş Hastanesi Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Utku Üretürk, eksik dişin zararlarını açıkladı.
15.12.2014Genel Sağlık
Eksik dişi olanlara kötü haber
Eksik dişi olanlara kötü haberDiş kaybı kemik yoğunluğunda azalmaya neden oluyor ve bir süre sonra yüz estetiğini de bozuyor
11.12.2014Estetik
Fonksiyonsuz kalan dişler zarar görüyor
Fonksiyonsuz kalan dişler zarar görüyorClinic Plus Uzman Diş Hekimi Ve Protez Uzmanı Sevgen Eralp, fonksiyonsuz kalan dişlerin zarar gördüğünü belirtti.
Eksik diş hem şişmanlatıyor hem de psikolojiyi bozuyor
Eksik diş hem şişmanlatıyor hem de psikolojiyi bozuyorÖnemsemediğimiz bir çürük veya diş eti problemi diş kaybına yol açarak beraberinde birçok hastalığa davetiye çıkarıyor.
3.09.2014 Güzellik
AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞINDAKİ YENiLiKLER -  ESTETiK GÜLÜŞ ÖZGÜVENİ DESTEKLiYOR
AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞINDAKİ YENiLiKLER - ESTETiK GÜLÜŞ ÖZGÜVENİ DESTEKLiYORAraştırmalar ağız ve diş sağlığının; vücut, psikoloji, yeme-içme alışkanlıkları, çalışma ve başarı performansı üzerine çeşitli etkileri olduğunu gösteriyor
9.03.2014Cadde
Eksik diş çene yapısını bozuyor!
Eksik diş çene yapısını bozuyor!Diş eksilmesi ağız ve çene yapısını bozuyor
Eksik diş kaderiniz olmasın!
Eksik diş kaderiniz olmasın!Siz de eksik dişleriniz yüzünden gülüşünüzü saklıyor musunuz?
26.01.2012Genel Sağlık
Eksik diş hastalık habercisi!
Eksik diş hastalık habercisi!Eksik dişi olan hastalarda diş eti problemleriyle başlayan sorunlar, mide ve sindirim sistemi hastalıklarına neden olabiliyor.
26.07.2011Genel Sağlık
Özince görevi bırakıyor
Özince görevi bırakıyorTürkiye İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince, bugün gerçekleştirilecek Genel Kurul sonrasında Genel Müdürlüğü ve Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu başkanlığını bırakacağını açıkladı.
31.03.2011Ekonomi
İKİ DEV GÖKDELEN YARGIYI BEKLİYOR
İKİ DEV GÖKDELEN YARGIYI BEKLİYORZorlu Holding, Pasaport’ta 32 katlı bina yapacak. Mazhar Zorlu Holding iştiraki Güçbirliği Holding deBasmane’de Dünya Ticaret Merkezi’ni inşa edecek. Her iki projenin kaderi de mahkemelerin kararına bağlı
28.11.2010Ege
Dişte estetik sıradan oldu!
Dişte estetik sıradan oldu!Artık diş hekimliği uygulamaları ağız, diş ve çene hastalıklarının tedavisiyle sınırlı değil. En sık yapılan işlemlerin başında protezler, laminate ve diş beyazlatma geliyor
5.09.2008Sağlık
Dişte estetik ‘rutin operasyon’ oldu
Dişte estetik ‘rutin operasyon’ olduArtık diş hekimliği uygulamaları ağız, diş ve çene hastalıklarının tedavisiyle sınırlı değil. En sık yapılan işlemlerin başında protezler, laminate ve diş beyazlatma geliyor
4.09.2008Cadde
Umudumuz Göz Göz
Umudumuz Göz GözSpor Toto Süper Lig’de Başakşehir galibiyetinin ardından Fenerbahçe’yi de Halil Akbunar’ın golüyle dize getiren Göztepe, 21 yıl sonra Kadıköy’de kazanmayı bildi. Sarı kırmızılıları değerlendiren yazarlarımız, “Akılcı oyun, müthiş mücadele ve tarihi zafer. Göz Göz harika bir maç çıkardı. Yürekten kutluyoruz” dedi.
23.02.2021Ege
Fenerbahçe'nin konuğu Göztepe! Sarı tehlike...
Fenerbahçe'nin konuğu Göztepe! Sarı tehlike...Süper Lig'de şampiyonluk mücadelesi veren Fenerbahçe yarın evinde Göztepe'yi konuk edecek. Dimitris Pelkas, Göztepe maçıyla formasına kavuşacak. Valencia, Tisserand, Mert Hakan, Serdar Aziz ve Sinan Gümüş sarı kart görmeleri halinde Trabzonspor maçında forma giyemeyecek.
20.02.2021Fenerbahçe
Protetik Diş Tedavisi Nedir? Protetik Diş Kimlere Yapılır?
Protetik Diş Tedavisi Nedir? Protetik Diş Kimlere Yapılır?Protetik diş tedavisi; kaybedilmiş olan dişlerin, türlü protezlerin kullanılmasıyla, estetiğin ve fonksiyon yerine konması işlemine denir. Eksik olan dişlerin ya da yerin rehabilitasyonunda, pek çok alternatifli protez metodu uygulanır. Protetik diş tedavisi nedir? Protetik diş kimlere yapılır? İşte protetik diş tedavisi hakkında bilinmesi gerekenler.
18.02.2021Sağlık

Benzer Haber Etiketleri

eksik dişdişdiş sağlığıağız sağlığıeksik diş tedavisi

Eksik Diş ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.