Enflasyon Raporu

Enflasyon Raporu

Son dakika enflasyon raporu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan enflasyon raporu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan enflasyon raporu haber sayfamızda...

Enflasyon Raporu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.260 enflasyon raporu haberi bulunmuştur.
TCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu duyurdu! İşte yıl sonu enflasyon tahmini
TCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu duyurdu! İşte yıl sonu enflasyon tahminiTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu, "Enflasyon Raporu 2022-II"nin tanıtımı amacıyla düzenlenen toplantıda önemli açıklamalarda bulundu. Kavcıoğlu, Merkez Bankası'nın yıl sonu enflasyon tahminini açıkladı. Öte yandan Kavcıoğlu '500 TL'lik yeni banknotlar çıkacak' iddiasına da cevap verdi. İşte detaylar...
28.04.2022Haberler
Merkez Bankası enflasyon tahminini açıkladı
Merkez Bankası enflasyon tahminini açıkladıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu, 2022 yıl sonu enflasyon beklentisini geçen rapor dönemine göre 19,6 puanlık artışla yüzde 23,2’den yüzde 42,8’e yükselttiklerini belirtti.
28.04.2022Uzmanpara
TCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu duyurdu! İşte yıl sonu enflasyon tahmini
TCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu duyurdu! İşte yıl sonu enflasyon tahminiTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu, "Enflasyon Raporu 2022-II"nin tanıtımı amacıyla düzenlenen toplantıda önemli açıklamalarda bulundu. Kavcıoğlu, Merkez Bankası'nın yıl sonu enflasyon tahminini açıkladı. Öte yandan Kavcıoğlu '500 TL'lik yeni banknotlar çıkacak' iddiasına da cevap verdi. İşte detaylar...
28.04.2022Ekonomi
Son dakika: Biden Putin'i suçladı! 'Çok daha yıkıcı'
Son dakika: Biden Putin'i suçladı! 'Çok daha yıkıcı'Gelen son dakika haberine göre; ABD Başkanı Joe Biden, ABD’de enflasyonun son 40 yılın en yüksek seviyesine çıkmasının nedeninin Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Ukrayna’yı işgali olduğunu ifade etti.
10.03.2022Dünya
OCAK ENFLASYONU, FARKI ve son 6 aylık enflasyon 2022 || Enflasyon ne kadar, yüzde kaç oldu? Son dakika ocak ayı enflasyon rakamları ve oranı...
OCAK ENFLASYONU, FARKI ve son 6 aylık enflasyon 2022 || Enflasyon ne kadar, yüzde kaç oldu? Son dakika ocak ayı enflasyon rakamları ve oranı...Enflasyon rakamları detayları gündemde araştırılıyor. Enflasyon rakamları her ayın başında TÜİK tarafından açıklanıyor. Şubat ayının ilk günlerinin gelmesiyle ocak ayı enflasyon rakamları açıklandı. Enflasyon oranı ve farkı ise merak ediliyor. Peki ocak ayı enflasyon rakamları nedir? Enflasyon kaç oldu?
3.02.2022Ekonomi
Ocak ayı enflasyon rakamları açıklandı mı, enflasyon oranları ne zaman açıklanacak?
Ocak ayı enflasyon rakamları açıklandı mı, enflasyon oranları ne zaman açıklanacak?Şubat ayının ilk gününde enflasyon rakamları merak ediliyor. Vatandaşlar TÜİK tarafından açıklanacak tam tarihi aratılıyor ve "Enflasyon rakamları (ocak ayı) açıklandı mı, oranlar ne zaman açıklanacak?" diye soruyor.
2.02.2022Ekonomi
TCMB'den hükümete 'açık mektup'
TCMB'den hükümete 'açık mektup'Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), hükümet adına Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'ye 'açık mektup' gönderdi. Mektupta, tüketici enflasyonunun, 2021 yılı sonunda yüzde 5 hedefi etrafında belirlenen belirsizlik aralığının üzerinde gerçekleştiği kaydedilerek, "Sürdürülebilir fiyat istikrarı için başarı potansiyeli her zamankinden fazladır. Mali disiplin duruşunun enflasyonla mücadeleye verdiği desteğin yüksek olması beklenmektedir" denildi.
31.01.2022Uzmanpara
Ocak ayı enflasyon rakamları ne zaman, oranlar hangi tarihte açıklanacak?
Ocak ayı enflasyon rakamları ne zaman, oranlar hangi tarihte açıklanacak?Şubat ayına giriyoruz. Yeni ayın ilk günlerinde enflasyon rakamları açıklanacak. Oranların durumu merak edilirken "Ocak ayı enflasyon rakamları ne zaman, oranlar hangi tarihte açıklanacak?" diye soruluyor.
31.01.2022Ekonomi
Son dakika: Merkez Bankası'ndan hükümete açık mektup!
Son dakika: Merkez Bankası'ndan hükümete açık mektup!Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), hükümet adına Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'ye 'açık mektup' gönderdi. Mektupta, tüketici enflasyonunun, 2021 yılı sonunda yüzde 5 hedefi etrafında belirlenen belirsizlik aralığının üzerinde gerçekleştiği kaydedilerek, "Sürdürülebilir fiyat istikrarı için başarı potansiyeli her zamankinden fazladır. Mali disiplin duruşunun enflasyonla mücadeleye verdiği desteğin yüksek olması beklenmektedir" denildi.
31.01.2022Ekonomi
Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu 2022 yıl sonu enflasyon tahminini açıkladı
Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu 2022 yıl sonu enflasyon tahminini açıkladıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu, yılın ilk Enflasyon Raporu'nu açıkladı. Kavcıoğlu, enflasyonun 2022 yıl sonunda yüzde 23,2 olarak gerçekleşeceği, 2023 yıl sonunda ise yüzde 8,2 gerçekleşeceğinin tahmin edildiğini söyledi. Bir önceki enflasyon beklentisi bu yıl için yüzde 11,8, gelecek yıl için yüzde 7,0 seviyesinde bulunuyordu. Sanayi üretiminin yükseliş eğilimini sürdürdüğünü belirten Kavcıoğlu, "İhracat artış trendini 2021'in son çeyreğinde de sürdürdü. Cari işlemler dengesinin 2022 yılında fazla vereceğini öngörüyoruz." dedi.  Öte yandan 20 Aralık 2021 tarihinde döviz kurlarında yaşanan düşüşle ilgili de açıklamalarda bulunan Kavcıoğlu, "O gün (20 Aralık 2021) Merkez Bankası tek kuruş satmadı. Bireyseller, kurumsallar, yurt dışı yaklaşık 2,250 milyar dolar satarak kuru düşürdü." ifadelerini kullandı.
27.01.2022Haberler
Enflasyon rakamları ne zaman, oranlar hangi tarihte açıklanacak? (Ocak)
Enflasyon rakamları ne zaman, oranlar hangi tarihte açıklanacak? (Ocak)Şubat ayı yaklaşırken ocak ayı enflasyon rakamlarının nasıl geleceği merak ediliyor. Yeni yıın ilk rakamlarını araştıranlar "Ocak ayı enflasyon rakamları ne zaman, hangi tarihte açıklanacak?" diye soruyor.
27.01.2022Ekonomi
Son dakika... Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu 2022 yıl sonu enflasyon tahminini açıkladı
Son dakika... Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu 2022 yıl sonu enflasyon tahminini açıkladıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu, yılın ilk Enflasyon Raporu'nu açıkladı. Kavcıoğlu, enflasyonun 2022 yıl sonunda yüzde 23,2 olarak gerçekleşeceği, 2023 yıl sonunda ise yüzde 8,2 gerçekleşeceğinin tahmin edildiğini söyledi. Bir önceki enflasyon beklentisi bu yıl için yüzde 11,8, gelecek yıl için yüzde 7,0 seviyesinde bulunuyordu. Sanayi üretiminin yükseliş eğilimini sürdürdüğünü belirten Kavcıoğlu, "İhracat artış trendini 2021'in son çeyreğinde de sürdürdü. Cari işlemler dengesinin 2022 yılında fazla vereceğini öngörüyoruz." dedi.  Öte yandan 20 Aralık 2021 tarihinde döviz kurlarında yaşanan düşüşle ilgili de açıklamalarda bulunan Kavcıoğlu, "O gün (20 Aralık 2021) Merkez Bankası tek kuruş satmadı. Bireyseller, kurumsallar, yurt dışı yaklaşık 2,250 milyar dolar satarak kuru düşürdü." ifadelerini kullandı.
27.01.2022Ekonomi
TCMB enflasyon beklentisini revize etti
TCMB enflasyon beklentisini revize ettiTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) enflasyon beklentisini yukarı yönlü revize etti.
27.01.2022Uzmanpara
Piyasalar yoğun veri gündemine odaklandı
Piyasalar yoğun veri gündemine odaklandıKüresel piyasalarda geçen hafta karışık bir seyir izlenmesinin ardından yeni haftada ABD ve İngiltere merkez bankalarının faiz kararları beklenirken, bugün dünya genelinde açıklanacak imalat sanayi Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) verileri takip edilecek.
1.11.2021Uzmanpara
Borsa günü yükselişle tamamladı
Borsa günü yükselişle tamamladıBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, yüzde 0,18 değer kazanarak günü 1.522,04 puandan tamamladı.
28.10.2021Uzmanpara
Kavcıoğlu'ndan son dakika döviz ve faiz açıklaması
Kavcıoğlu'ndan son dakika döviz ve faiz açıklamasıTCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu'nun enflasyon raporu sunumunda önemli açıklamalarda bulundu. Kavcıoğlu,"Ticari kredi faiz oranlarındaki düşüşün etkisiyle önümüzdeki dönemde krediler sabit sermaye yatırımlarını daha fazla destekleyecektir. Rezerv rakamımız yaklaşık 126 milyar dolar seviyesine yükseldi. Kura müdahale gibi bir şey yok. Bankacılık sektörü olumlu tepki vermiştir, faizin daha da aşağı düşeceğine inanıyorum." dedi. Öte yandan Merkez Bankası, 2021 sonu enflasyon tahminini, yüzde 14,1'den yüzde 18,4'e yukarı yönlü güncelledi.
28.10.2021Ekonomi
Kavcıoğlu'ndan önemli rezerv açıklaması
Kavcıoğlu'ndan önemli rezerv açıklamasıTCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu'nun enflasyon raporu sunumunda önemli açıklamalarda bulundu. Kavcıoğlu,"Ticari kredi faiz oranlarındaki düşüşün etkisiyle önümüzdeki dönemde krediler sabit sermaye yatırımlarını daha fazla destekleyecektir. Rezerv rakamımız yaklaşık 126 milyar dolar seviyesine yükseldi." dedi. Öte yandan Merkez Bankası, 2021 sonu enflasyon tahminini, yüzde 14,1'den yüzde 18,4'e yukarı yönlü güncelledi.
28.10.2021Haberler
Altın fiyatları ne kadar? İşte son durum
Altın fiyatları ne kadar? İşte son durumAltının gram fiyatı, güne yükselişle başlamasının ardından 555 lira seviyesinde işlem görüyor.
28.10.2021Ekonomi
Dolar kaç liradan işlem görüyor?
Dolar kaç liradan işlem görüyor?Dolar/TL, güne yükselişle başlamasının ardından 9,56 seviyelerinde işlem görüyor.
28.10.2021Uzmanpara
Borsa güne yatay başladı
Borsa güne yatay başladıBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, güne yatay seyirle 1.519,05 puandan başladı.
28.10.2021Uzmanpara
Piyasalar negatif seyrediyor
Piyasalar negatif seyrediyorKüresel piyasalarda, artan enflasyon endişeleriyle şahinleşen para politikaları ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında yükselen vaka sayılarının ekonomileri beklenenden daha olumsuz etkileyebileceği korkusuyla satış ağırlıklı bir seyir izleniyor.
28.10.2021Uzmanpara
Borsa günü yükselişle tamamladı
Borsa günü yükselişle tamamladıBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, yüzde 0,67 değer kazanarak günü 1.519,25 puandan tamamladı. BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 10,05 puan artarken, toplam işlem hacmi 24 milyar lira seviyesinde gerçekleşti.
27.10.2021Ekonomi
TCMB enflasyon raporu ne zaman açıklanacak?
TCMB enflasyon raporu ne zaman açıklanacak?Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası 4'üncü enflasyon raporu ne zaman açıklanacak sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Gerçekleştirilen son Merkez Bankası toplantısında alınan karar ile Politika faizinde 200 baz puanlık indirime gidilmesi ile dolar kurunda yaşanan artışın ardından gözler Merkez Bankası 2021 4'üncü enflasyon raporuna çevrildi. Peki Merkez Bankası 4'üncü enflasyon raporu ne zaman açıklanacak?
26.10.2021Ekonomi
Piyasalarda gözler merkez bankalarına çevrildi
Piyasalarda gözler merkez bankalarına çevrildiKüresel pay piyasaları, beklentilerden iyi gelen 3. çeyrek şirket bilançolarıyla alış ağırlıklı bir seyir izlerken, gelecek hafta başta Avrupa ve Japonya merkez bankalarının faiz kararları ile ABD ve Almanya'daki büyüme verileri olmak üzere yoğun veri gündemi takip edilecek.
23.10.2021Uzmanpara
Borsa günü yükselişle tamamladı
Borsa günü yükselişle tamamladıBorsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, yüzde 1,68 değer kazanarak günü 1.479,93 puandan tamamlayarak 3 Eylül'den bu yana en yüksek kapanışını gerçekleştirdi.
22.10.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Enflasyon Raporu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.