Ethem Sancak

Ethem Sancak

Türk iş adamı. İlk ve orta eğitimini Siirt'te tamamlayan Sancak üniversiteyi ise İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde tamamladı. 1976 yılında mezun olduktan sonra 1976-1978 yılları arasında gazetecilik yaptı. İlerleyen yıllarda ticarete atıldı. 1987 yılında Es Ecza Deposu’nu, 1989’da kozmetik ve itriyat alanında eczanelere hizmet sunan Esko Itriyat’ı, 1993 yılında ise Hedef Ecza Deposu’nu kurdu. Halen Hedef Ecza Deposu'nun 2001 yılında Alliance Boots ile ortaklık kurması sonucu kurulan Hedef Alliance Holding yönetim kurulu başkanıdır.   2006 – 2010 yılları arasında Brezilya İstanbul Fahri Konsolosu olarak görev yaptığı sırada iki ülke arasındaki ilişkilere katkılarından ötürü döneminin Brezilya Federal Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Lula da Silva tarafından, iki ülke arasındaki ilişkilere katkılarından ötürü Brezilya’nın en üst düzey hizmet madalyası olan “Rio Branco Liyakat Nişanı” ile onurlandırılmıştır.   Hedef Alliance ve Sancaklar Eğitim Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı ile her yıl binlerce öğrenciye burs veren Sancak, Hindistan ve Pakistan depremlerinde göstermiş olduğu duyarlılık ve yardımlar sebebi ile Türk Kızılayı Altın Madalyası almaya layık görülmüştür.   2001 yılında ‘Yılın İşletmecisi’ ve 2005 yılında ‘Yılın Girişimcisi’ seçilen Ethem Sancak, 2007 yılında ise Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ‘Milli Egemenlik Üstün Hizmet ve Onur Ödülüne’ layık görülmüştür.   Sancak aynı zamanda, modern bilimin kuruluşunda İslam medeniyetinin payını tüm dünyaya tanıtan Prof. Dr. Fuat Sezgin ile birlikte 2010 yılında kurmuş olduğu Fuat Sezgin İslam ve Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı’nın Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.   2004 – 2010 yılları arasında Türkiye Ecza Depocuları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve 2007 – 2008 yılları arasında TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Sosyal İşler Komisyon Başkanı olarak görev yapmış olan Sancak, şu anda İstanbul Modern Sanat Müzesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı , İstanbul Kültür Sanat Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi, TEGV Yönetim Kurulu Üyesi, ERG Yürütme Kurulu Üyesi, Tüm Süt, Et ve Damızlık Sığır Yetiştiricileri Derneği(TUSEDAD) Kurucu Üyesi , TESEV Mütevelliler Kurulu Üyesi , Darüşşafaka Cemiyeti Yüksek Danışma Kurulu Üyesi ve Ak Parti Genel Merkez Parti İçi Demokrasi Hakem Kurulu (DHK) üyesi olarak görev yapmaktadır. Ayrıca Okan Üniversitesi Danışma Kurulu üyesidir.   Ethem Sancak evli ve üç çocuk babasıdır.

Ethem Sancak

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 271 ethem sancak haberi bulunmuştur.
Gazeteci Arolat son yolculuğuna uğurlandı
Gazeteci Arolat son yolculuğuna uğurlandı 81 yaşında hayatını kaybeden ekonomi yazarı ve gazeteci Osman Saffet Arolat için Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nde tören düzenlendi.
1.11.2023 Gündem
Kısa Kısa Cadde
Kısa Kısa Cadde Nalçakan’ın tiradı Nemrut’ta yankılandı Celil Nalçakan, Güvenç Dağüstün, Ilgıt Dağüstün, Coşkun Aral ve Hazer Amani gibi ünlü isimler, ‘Adıyaman’da Turizm Sektörünün Canlandırılması Projesi’ kapsamında şehirde buluştu...
26.10.2022 Cadde
'Bunların tamamı safsatadan ibaret'
'Bunların tamamı safsatadan ibaret' Partisinin grup toplantısını dün Sakarya’da yapan Kılıçdaroğlu, altılı masanın gizli ortakları olduğu iddiaları için ‘safsata’ ifadesini kullandı. CHP lideri Yerel Kültür Derneği’ni ziyaretinde de kazanın başına geçip keşkek karıştırdı.
14.09.2022 Siyaset
Düğünde bir arada
Düğünde bir arada Ayşe Cevahir Ersoy, önceki akşam sahibi oldukları Grand Cevahir Hotel’de özel bir mutluluk yaşadı. Mehmet Cevahir’in torunu, Ayşe Cevahir Ersoy'un elinde büyüyen yeğeni Muhammet Cevahir ile Nurdan Yılmaz muhteşem bir düğünle dünyaevine girdiler.
24.01.2022 Cadde
Beklenen düğün yapıldı
Beklenen düğün yapıldı Yasemin Şefkatli ve İdo Tatlıses Raffles Otel’de muhteşem bir düğünle dünyaevine girdi.
8.10.2021 Cadde
3 Fırtına teslim edildi
3 Fırtına teslim edildi Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar beraberindeki heyetle Sakarya’da bulunan 1. Ana Bakım Fabrikası Müdürlüğü’nde incelemelerde bulundu.
24.01.2021 Siyaset
Son dakika! Bakan Akar açıkladı: Kimsenin şüphesi olmasın
Son dakika! Bakan Akar açıkladı: Kimsenin şüphesi olmasın Milli Savunma Bakanı Akar törende, "İnşallah önümüzdeki dönemde milli muharebe uçağımızı yapacağız, siper hava ve füze savunma sistemimizi yapacağız. Anadolu amfibi hücum gemimiz var. Bu çok ciddi bir olay. Karada, denizde, havada bu asil milletin, memleketin hak alaka ve menfaatlerini sonuna kadar koruyacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın." açıklamalarında bulundu.
23.01.2021 Gündem
‘Aday olmayacağımı size kim söyledi?’
‘Aday olmayacağımı size kim söyledi?’ CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, bütçe konuşması sırasında AK Parti sıralarından gelen ‘aday ol’ sataşmalarına “Aday olmayacağımı kim söyledi?” yanıtını vermesi dikkat çekti.
8.12.2020 Siyaset
Ahmet Kekeç son yolculuğuna uğurlandı
Ahmet Kekeç son yolculuğuna uğurlandı Gazeteci yazar Ahmet Kekeç son yolculuğuna uğurlandı. Yakalandığı koronavirüse nedeniyle yaşamını yitiren Kekeç için Eyüpsultan Camii'nde öğle vakti cenaze namazı kılındı. Cenazede taziyeleri Kekeç'in ağabeyi Nusret Kekeç, kardeşi Hüseyin Kekeç ve amcası Derviş Kekeç kabul etti.
19.11.2020 Gündem
Başkan Çebi’den iş adamlarına ziyaret
Başkan Çebi’den iş adamlarına ziyaret Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, ‘Bırakmam Seni’ kampanyası kapsamında Beşiktaşlı iş adamlarıyla bir araya gelecek. Çebi bu hafta Rahmi Koç’la buluşarak kampanyaya destek isteyecek.
30.06.2020 Beşiktaş
Kılıçdaroğlu 'rüşvet' iddialarıyla ilgili sessizliğini bozdu!
Kılıçdaroğlu 'rüşvet' iddialarıyla ilgili sessizliğini bozdu! Kılıçdaroğlu, Yavaş hakkındaki rüşvet iddiasıyla ilgili olarak “Mansur Yavaş’la görüştüm. Kendisi zaten yapısı gereği haksızlıklara, ranta karşı çıkan bir isim. Kendisine onu söyledik. Yasa, hukuk neyi öngörüyorsa gereğini yapın. Gereği de yapılıyor” dedi.
23.12.2019 Siyaset
Son dakika | 2020 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Meclis'te kabul edildi
Son dakika | 2020 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Meclis'te kabul edildi 2020 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi ile 2018 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.
20.12.2019 Gündem
'Birdenbire CHP saflarına geldiler'
'Birdenbire CHP saflarına geldiler' CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, termik santrallere filtre takılmasını 2.5 yıl daha erteleyen yasayı veto eden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür etti. Kılıçdaroğlu yasaya el kaldıran vekillerin birdenbire hayırcı olup CHP saflarına geldiğini söyledi.
4.12.2019 Siyaset
Kılıçdaroğlu, CHP grup toplantısında konuştu
Kılıçdaroğlu, CHP grup toplantısında konuştu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu.
12.11.2019 Siyaset
İTÜ Camii ibadete açıldı
İTÜ Camii ibadete açıldı İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Ayazağa Kampüsü’nde yapımı tamamlanan İTÜ Abdülhakim Sancak Camii’nin açılışını yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sancak ailesi ve vakfına bu eseri kazandırdığı için teşekkür etti.
7.09.2019 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Abdülhakim Sancak Camii'ni törenle açtı! Caminin özellikleri dikkat çekti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Abdülhakim Sancak Camii'ni törenle açtı! Caminin özellikleri dikkat çekti Cumhurbaşkanı Erdoğan, İTÜ Ayazağa Kampüsü'ndeki Abdülhakim Sancak Camisi'nin açılışında konuştu. Erdoğan, "Hayır sahiplerini tebrik ediyorum." diyerek cami açılışını gerçekleştirdi. Konuşmasında Abdülhakim Sancak Camii'nin özelliklerinden bahseden Erdoğan'ın verdiği detaylar ise dikkat çekti.
6.09.2019 Gündem
Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu Yönetim Kurulu toplandı
Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu Yönetim Kurulu toplandı Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TOGG Yönetim Kurulu Toplantısı'nın Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın katılımıyla gerçekleştirildiğini belirterek, "Yıl sonunda halkımızın beğenisine sunacağımız prototipimizin ilk modelini inceledik." ifadesini kullandı.
5.08.2019 Ekonomi
Emine Erdoğan, hayırsever iş insanlarıyla iftarda buluştu
Emine Erdoğan, hayırsever iş insanlarıyla iftarda buluştu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Geleceğin arzu ettiğimiz şekilde inşası ise, yalnızca kurumların değil, bir toplumu oluşturan tüm fertlerin sorumluluğundadır. İnanıyorum ki, iş adamlarımız, iş kadınlarımız, bu gerçeğin farkındalar. Ben bu nedenle, özel sektörümüzü Tasarım ve Beceri Atölyeleri'ne katkıda bulunmaya davet ediyorum." dedi.
28.05.2019 Gündem
Emine Erdoğan, hayırsever iş insanlarıyla iftarda buluştu
Emine Erdoğan, hayırsever iş insanlarıyla iftarda buluştu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Geleceğin arzu ettiğimiz şekilde inşası ise, yalnızca kurumların değil, bir toplumu oluşturan tüm fertlerin sorumluluğundadır. İnanıyorum ki, iş adamlarımız, iş kadınlarımız, bu gerçeğin farkındalar. Ben bu nedenle, özel sektörümüzü Tasarım ve Beceri Atölyeleri'ne katkıda bulunmaya davet ediyorum." dedi.
28.05.2019 Gündem
Altay tankında ASELSAN sistemleri görev yapacak
Altay tankında ASELSAN sistemleri görev yapacak BMC ile ASELSAN arasında Altay tanklarında yer alacak sistemlerin ASELSAN tarafından sağlanmasına yönelik Altay Seri Üretim Projesi Alt Sistemler Sözleşmesi imzalandı.
1.05.2019 Ekonomi
Bugün açıklandı! 100 bin kişiye iş...
Bugün açıklandı! 100 bin kişiye iş... Altay tankının yapımında stratejik partnerlerin yanında 200'e yakın milli firmanın görev alacağını ve söz konusu firmaların alt yüklenici olarak bine yakın KOBİ'nin çalışacağını belirten BMC Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak, bu süreçte 100 bine yakın insanın istihdam edileceğini kaydetti.
1.05.2019 Ekonomi
Yerli oto tam gaz
Yerli oto tam gaz Yerli oto üzerinde çalışan Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun CEO’su Gürcan Karakaş, bir otomobilden fazlasını yapmak için yola çıktıklarını söyledi Karakaş işe başlamadan 2 binin üzerinde kişiyle görüştüklerini belirterek yeni aracın çizgilerine kadar Türk insanının beklentilerini dikkate aldıklarını vurguladı
1.05.2019 Ekonomi
TİM Başkanı açıklamalarda bulundu
TİM Başkanı açıklamalarda bulundu Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, ihracatta kalıcı ve sürdürülebilir başarı yakalamak ve gelecek nesillere dış ticaret fazlası veren bir Türkiye misyonu bırakmak istediklerini söyledi.
29.04.2019 Ekonomi
Forum İstanbul’da gündem: YATIRIM
Forum İstanbul’da gündem: YATIRIM Forum İstanbul, ulusal ve uluslararası düzeydeki fikir önderlerini 18’inci kez İstanbul’da bir araya getirecek. Forum’da, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank’ın da katılması bekleniyor.
27.04.2019 Ekonomi
Sophia Türkçe de konuşacak
Sophia Türkçe de konuşacak UNESCO&INTED ve MEKTEBİM iş birliğiyle Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik (STEM) Eğitim Projesi hayata geçiriliyor.
7.03.2019 Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Ethem Sancak ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.