Hacim

Hacim

Son dakika hacim haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan hacim gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan hacim haber sayfamızda...

Hacim

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.471 hacim haberi bulunmuştur.
‘Tutulma’ şöleni
‘Tutulma’ şöleni ‘Tam Güneş tutulması’ Kuzey Amerika’da milyonların izlediği bir şölene dönerken bilime ve ekonomiye ‘bereket’ getirdi.
9.04.2024 Dünya
PPK toplantı özeti yayımlandı
PPK toplantı özeti yayımlandı Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, Para Politikası Kurulu (PPK) özetinde şubat ayı tüketici enflasyonu artışında ücret ve geriye doğru endeksleme davranışının devam eden yansımalarının hissedildiği hizmet fiyatlarının yanı sıra Ramazan ayına özgü unsurların etkisinin belirgin olduğu gıda fiyatlarının öne çıktığı ifade edildi. Bu dönemde özellikle kırmızı et ve bağlantılı işlenmiş et ürünleri ile çiğ süt referans fiyat artışının yansımalarının izlendiği süt ve süt ürünleri fiyatlarında artış oranının belirgin olduğuna işaret edildi.
28.03.2024 Uzmanpara
Hızlı tüketim yüzde 81 büyüdü
Hızlı tüketim yüzde 81 büyüdü Bilgi hizmetleri ve tüketici zekası şirketi NielsenIQ, Türkiye’de sigara ve alkol hariç FMCG (Hızlı Tüketim Ürünleri) pazarının 2023 yılında yüzde 81 oranında ciro büyümesi kaydettiğini açıkladı.
28.03.2024 Ekonomi
Perakende satış hacmi yükseldi
Perakende satış hacmi yükseldi Ticaret satış hacmi ocakta yıllık %0,4 azaldı, perakende satış hacmi yıllık %13,3 arttı.
11.03.2024 Uzmanpara
Yüz estetiğinde psikolojik olgunluk ameliyatta ilk şart
Yüz estetiğinde psikolojik olgunluk ameliyatta ilk şart Ne istediğinden emin olamayan, vücudunun avantaj ve dezavantajlarını dürüstlükle kabullenmeyen, sabırsız, öfke patlamaları olan kişiler ameliyat sonrası süreci daha zor geçiriyor. Sabırlı, ne istediğini bilen, doktorun talimatlarına uyanlar ise çok daha avantajlı...
2.03.2024 Pazar
Türkiye'nin büyüme rakamları belli oldu! Bakan Şimşek'ten ilk değerlendirme
Türkiye'nin büyüme rakamları belli oldu! Bakan Şimşek'ten ilk değerlendirme Türkiye ekonomisi, 2023 yılında beklentilerin üzerinde yüzde 4,5 büyüdü. 2023 yılının dördüncü çeyreğinde ise yüzde 4 büyüme gerçekleşti. Konuyla ilgili Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek önemli bir değerlendirme yaptı.
29.02.2024 Haberler
Türkiye'nin büyüme rakamları belli oldu
Türkiye'nin büyüme rakamları belli oldu Türkiye ekonomisi, 2023 yılında beklentilerin üzerinde yüzde 4,5 büyüdü. 2023 yılının dördüncü çeyreğinde ise yüzde 4 büyüme gerçekleşti.
29.02.2024 Haberler
Türkiye, 2023 yılında yüzde 4.5 büyüdü
Türkiye, 2023 yılında yüzde 4.5 büyüdü Gayrisafi Yurt İçi Hasıla (GSYH) 2023 yılında %4,5 arttı.
29.02.2024 Uzmanpara
Türkiye'nin büyüme rakamları belli oldu! Bakan Şimşek'ten ilk değerlendirme
Türkiye'nin büyüme rakamları belli oldu! Bakan Şimşek'ten ilk değerlendirme Türkiye ekonomisi, 2023 yılında beklentilerin üzerinde yüzde 4,5 büyüdü. 2023 yılının dördüncü çeyreğinde ise yüzde 4 büyüme gerçekleşti. Konuyla ilgili Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek önemli bir değerlendirme yaptı.
29.02.2024 Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Çin’den doğrudan yatırımı görmek istiyoruz
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Çin’den doğrudan yatırımı görmek istiyoruz Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Daha fazla Çinli turisti Türkiye’de görmek istiyoruz. Daha fazla Çin’den doğrudan yatırımı görmek istiyoruz” dedi.
21.02.2024 Ekonomi
Sanayinin e-pazaryeri açıldı
Sanayinin e-pazaryeri açıldı Talaşlı imalat sanayinde faaliyet gösteren Tezmaksan’ın tüm sanayinin erişimi için kurduğu e-pazaryeri Parkurda, kullanıma açıldı. Parkurda Pazaryeri’nin geliştirme süreçlerinin, mağazaların açıldığını ve sisteme adapte olduklarını belirten Tezmaksan Genel Müdürü Hakan Aydoğdu, şu bilgileri verdi:
21.02.2024 Ekonomi
Arnavutluk ile önemli anlaşmalar imzalandı! Erdoğan: İlişkilerimizin zehirlenmesine fırsat vermeyeceğiz
Arnavutluk ile önemli anlaşmalar imzalandı! Erdoğan: İlişkilerimizin zehirlenmesine fırsat vermeyeceğiz Cumhurbaşkanı Erdoğan, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama ile ortak basın toplantısında konuştu. Erdoğan, Arnavutluk'un FETÖ ile mücadelesine değinerek "İlişkilerimizi zehirlemek için her yolu deneyen şer şebekesine fırsat vermeyeceğiz, mücadelemizi sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı.
21.02.2024 Gündem
Perakende satış hacmi arttı
Perakende satış hacmi arttı Perakende satış hacmi aralıkta yıllık %11,4 arttı.
13.02.2024 Uzmanpara
Elektrikli araçlarda fiyat düştü: Nedeni belli oldu
Elektrikli araçlarda fiyat düştü: Nedeni belli oldu 2023 yılı genelinde içten yanmalı motorlu araçların ikinci el fiyatlarında artış gözlenirken, kullanılmış elektrik araçlarda fiyatlar düştü. Geçen yıl Türkiye’deki elektrikli otomobillerin ikinci eldeki değer kaybı yüzde 4.14 seviyesinde gerçekleşirken, 4-5 yaşındaki elektrikli araçlarda fiyatlar yüzde 13’e varan oranda geriledi.
6.02.2024 Ekonomi
Saçları keçe gibi yaparak mahveden 5 hata! Farkına varmadan cansızlaşıyor
Saçları keçe gibi yaparak mahveden 5 hata! Farkına varmadan cansızlaşıyor Düz ve ince telli saçlara sürekli hacim vermek oldukça zor işken, bununla birlikte, bazı saç bakımı hatalarını da yaparak ince saçlarınızı daha da kötü hale getirebilirsiniz. Yapmamanız gereken ama muhtemelen yaptığınız 5 yaygın hata.
31.01.2024 Saç Bakımı
UBS ve Credit Suisse'nin fon payları azaldı
UBS ve Credit Suisse'nin fon payları azaldı UBS ve Credit Suisse'nin birleşme sonrası İsviçre fon pazarında payları azaldı.
29.01.2024 Uzmanpara
‘Şovla, algıyla başkanlık bitti’
‘Şovla, algıyla başkanlık bitti’ Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’de artık sadece şovla, sadece ajans parlatmasıyla, sadece yalanla, sadece algıyla belediye başkanlığı yaparak, şehirlerimizin yıllarını heba etme devri sona ermiştir” dedi.
28.01.2024 Gündem
AK Parti'nin İzmir adayları belli oluyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklamalar
AK Parti'nin İzmir adayları belli oluyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklamalar AK Parti İzmir İlçe Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uluslararası Adalet Divanı'nın İsrail kararına ilişkin yeni mesajlar verdi.
27.01.2024 Haberler
Erdoğan: Şovla, yalan ve algıyla şehirlerimizin yıllarını heba etme dönemi bitti
Erdoğan: Şovla, yalan ve algıyla şehirlerimizin yıllarını heba etme dönemi bitti AK Parti İzmir İlçe Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerel seçimlere ilişkin dikkat çeken mesajlar verdi. Erdoğan'ın gündeminde Uluslararası Adalet Divanı'nın İsrail kararı da vardı.
27.01.2024 Gündem
‘Karttan çek’ hacmi 8.2 trilyon lirayı aştı
‘Karttan çek’ hacmi 8.2 trilyon lirayı aştı Türkiye’de geçen yıl kartla toplam 8.2 trilyon liralık ödeme yapıldı. Ödeme tutarı 2022’ye göre yüzde 122 büyürken kart sayısı yüzde 17’lik artışla 397 milyon adede yükseldi.
27.01.2024 Ekonomi
Kartlı ödemeler yüzde 122 büyüdü
Kartlı ödemeler yüzde 122 büyüdü Türkiye’de kartlı ödemeler 2023’te yüzde 122 büyüdü. Harcamalarda her 4 işlemin 3’ü peşin ödenirken, her 10 kartlı işlemin 6’sı temassız yapıldı.
26.01.2024 Uzmanpara
Türkiye’de kartlı ödemelerde büyüme
Türkiye’de kartlı ödemelerde büyüme Türkiye’de kartlı ödemeler 2023’te yüzde 122 büyüdü. Harcamalarda her 4 işlemin 3’ü peşin ödenirken, her 10 kartlı işlemin 6’sı temassız yapıldı.
26.01.2024 Ekonomi
“Bitcoin 2024'ü yeni rekorlarla tamamlayabilir"
“Bitcoin 2024'ü yeni rekorlarla tamamlayabilir" Geçen yılı yüzde 150'nin üzerinde bir performansla tamamlayan kripto para birimi Bitcoin'e ilişkin merakla beklenen haber geldi, Bitcoin ETF'ler onaylandı. Bitcoin tabanlı borsa yatırım fonları, ilk işlem gününde 4,6 milyar dolarlık hacim yakaladı. Beklentiler, bu hacmin yıl sonuna dek 50 ila 100 milyar dolar arasında olabileceğine işaret ediyor.
23.01.2024 Ekonomi
Denizbank'tan Rezan Epözdemir'in iddialarına açıklama
Denizbank'tan Rezan Epözdemir'in iddialarına açıklama Denizbank, avukat Rezan Epözdemir'in bir televizyon kanalında Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş ile ilgili iddialarına ilişkin açıklama yaptı.
14.01.2024 Gündem
C ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2024: C Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
C ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2024: C Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir? Hamilelik sürecinden en çok üzerine düşülen konulardan birisi de isimler. Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına anlamları güzel olan ve kulağa hoş gelen isimleri vermek için uzun uzadıya araştırma ve karar sürecine giriyor. Kız bebekler için aileler anlamlı, popüler ve modern isimleri tercih ediyorlar. Duyulmamış ve keşfedilmemiş isimler ile kızlarına özel isim vermek isteyen anne ve baba adayları özellikle anlamları konusunda da seçici oluyor. C harfi ile başlayan kız bebek isimleri ve anlamları nelerdir? “C ile Başlayan Kız Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
4.01.2024 Bebek

Benzer Haber Etiketleri

Hacim ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.