Hacim

Hacim

Son dakika hacim haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan hacim gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan hacim haber sayfamızda...

Hacim

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.161 hacim haberi bulunmuştur.
Estetik operasyonların risk haritası
Estetik operasyonların risk haritasıDolgu, botoks gibi ameliyatsız işlemlerde nelere dikkat edilmeli? Birden fazla ameliyatın tek seferde yapıldığı kombine ameliyatlar ne tür riskler barındırıyor? Basit bir işlem gibi görülen estetik uygulamaların risk faktörlerini plastik cerrahi uzmanıyla konuştuk
28.11.2021Pazar
9. Sınıf Fizik Konuları: 1. Dönem ve 2. Dönem 9. Sınıf Fizik Müfredatı 2021-2022
9. Sınıf Fizik Konuları: 1. Dönem ve 2. Dönem 9. Sınıf Fizik Müfredatı 2021-2022Lise öğrencileri ve üniversite giriş sınavı YKS’ye hazırlanan öğrenciler fizik alanı ile karşılaşırlar. Özellikle sayısal bölüm okumak isteyen öğrenciler fizik konularına ihtiyaç duyar. Lise öğrencilerinin de aldığı fizik ders konuları MEB tarafından belirlenen müfredata göre düzenlenmektedir. 2021-2022 yılı 1. dönem ve 2. dönem 9. sınıf fizik müfredatı hakkında detaylı bilgi almak için “9. Sınıf Fizik Konuları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
26.11.2021Eğitim
6. Sınıf Matematik Konuları: 1. Dönem ve 2. Dönem 6. Sınıf Matematik Dersi Müfredatı 2021-2022
6. Sınıf Matematik Konuları: 1. Dönem ve 2. Dönem 6. Sınıf Matematik Dersi Müfredatı 2021-2022Öğrencilerin 1. sınıftan almaya başladığı matematik dersi lise ve üniversite hayatları boyunca karşılarına çıkar. Özellikle liseye geçiş sınavı LGS ve üniversiteye giriş sınavları TYT ve AYT sınavlarının vazgeçilmez konularından biri de matematiktir. Pek çok öğrencinin zorlandığı matematik ders konuları sınıf derecesine göre farklılık gösterir. 6. sınıf matematik konuları toplamda 16 tanedir. 2021-2022 yılında 1. dönem ve 2. dönem 6. sınıf matematik dersi müfredatı için “6. Sınıf Matematik Konuları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
26.11.2021Eğitim
Kelime Gezmece Cevapları: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve Cevapları
Kelime Gezmece Cevapları: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve CevaplarıKelime dağarcığını test eden Kelime Gezmece bir bulmaca oyunudur. Farklı şehirlerin isimlendirildiği bu oyunda zorlu seviyeleri ve bölümler bulunuyor. Toplam 47 bölümden oluşan oyun cep telefonlarından oynanabiliyor. Oyun seviyesi arttıkça cevaplarını bulmak da bir o kadar zor oluyor. Özellikle bazı bölümlerin cevaplarını bulmak oldukça zor. Kelimeleri bulmanın yanı sıra Kelime Gezmece cevapları ile kelime haznesi ve düşünme yeteneğinin gelişmesine yardımcı oluyor. Kelime Gezmece tüm seviyeler ve cevapları için “Kelime Gezmece Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
25.11.2021Oyun
Baraj Doluluk Oranları 2021: İstanbul, Ankara ve İzmir Baraj Doluluk Oranları
Baraj Doluluk Oranları 2021: İstanbul, Ankara ve İzmir Baraj Doluluk OranlarıBaraj doluluk oranları yağış ve kullanım miktarına göre değişiklik gösterir. İnsanın temel yaşam kaynağı olan su ihtiyacını karşılayan barajların doluluk oranları bu yüzden büyük önem arz ediyor. Son yıllarda azalan yağışlarla birlikte baraj doluluk oranları da düşüşe geçti. İstanbul barajlarının doluluk oranı İSKİ, Ankara’nın ASKİ, İzmir’in ise İZSU tarafından sağlanıyor. İstanbul, Ankara ve İzmir barajlarında son durumu merak ediyorsanız “Baraj doluluk oranları 2021” içeriğimizden detaylı bilgi elde edebilirsiniz.
25.11.2021Gündem
Bodrum'u bekleyen büyük tehlike! 'Su kriziyle karşı karşıyayız'
Bodrum'u bekleyen büyük tehlike! 'Su kriziyle karşı karşıyayız'Türkiye'nin en fazla yağış alan illerinden Muğla'da ekim ve kasım ayı içerisinde beklenen miktarda yağmur yağmayınca su rezervleri, minimum seviyelere geriledi. Bodrum'daki Mumcular Barajı'ndaki doluluk oranı yüzde 9'a, Geyik Barajı'nda ise kullanılabilir su oranı yüzde 12'ye düştü. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras "Ciddi bir su kriziyle karşı karşıyayız, diyebiliriz" dedi. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Su Kaynakları Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Ceyhun Özçelik, "Önümüzdeki aylarda yağışların gelmemesi durumunda yaz aylarında Bodrum'da su sıkıntısının baş göstermesi bekleniyor" dedi.
18.11.2021Gündem
Oyun geliştiriciler için NFT tabanlı gelir modeli
Oyun geliştiriciler için NFT tabanlı gelir modeliMobil bulut şirketi now.gg’nin Silikon Vadisi’nde geliştirdiği yeni gelir modeliyle, oyun geliştiricilerin kâr marjlarını yüzde 25 artıracak. NFT ticaret hacminin hızla büyüdüğü bir ortamda, geliştiriciler oyunculara NFT ile satın alma ve takas yöntemlerini de sunabilecek.
17.11.2021Teknoloji
Yanlış dolgu uygulamalarına dikkat
Yanlış dolgu uygulamalarına dikkatDolgu ve botoks medikal estetik dünyasında en çok kullanılan yöntemlerden biridir. Birçok farklı sorunun giderilmesinde yardımımıza koşan dolgu ve botoks işlemleri, doğru içerik olmadığı ve doğru uzmanlar tarafından uygulanmadığı zaman birçok zoruna yol açabilir. Dr. Sevgi Ekiyor, yanlış dolgu uygulamaları ve tedavi yöntemleri hakkında bilgi verdi.
16.11.2021Estetik
C ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2021: C Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?
C ile Başlayan Kız Bebek İsimleri 2021: C Harfi ile Başlayan Kız İsimleri ve Anlamları Nelerdir?Hamilelik sürecinden en çok üzerine düşülen konulardan birisi de isimler. Anne ve baba adayları doğacak çocuklarına anlamları güzel olan ve kulağa hoş gelen isimleri vermek için uzun uzadıya araştırma ve karar sürecine giriyor. Kız bebekler için aileler anlamlı, popüler ve modern isimleri tercih ediyorlar. Duyulmamış ve keşfedilmemiş isimler ile kızlarına özel isim vermek isteyen anne ve baba adayları özellikle anlamları konusunda da seçici oluyor. C harfi ile başlayan kız bebek isimleri ve anlamları nelerdir? “C ile Başlayan Kız Bebek İsimleri” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
15.11.2021Bebek
Trabzon'dan Rusya Federasyonu'na ihracatta artış yaşandı
Trabzon'dan Rusya Federasyonu'na ihracatta artış yaşandıTrabzon'dan Ocak-Ekim 2021'de Rusya Federasyonu'na 148 milyon 223 bin 900 dolarlık ihracat gerçekleştirildiği bildirildi.
15.11.2021Ekonomi
BBVA, Garanti Bankası'nda pay alımı yapacak
BBVA, Garanti Bankası'nda pay alımı yapacakBBVA Yönetim Kurulu, Garanti BBVA'nın halihazırda BBVA mülkiyetinde bulunmayan yüzde 50,15 paylarının tamamı için gönüllü pay alım teklifi yapılmasına karar verdiğini duyurdu. BBVA, kalan Garanti hisseleri için hisse başına 12,20 TL gönüllü pay alım teklif fiyatı belirledi.
15.11.2021Ekonomi
BBVA, Garanti Bankası’nın tümüne talip oldu
BBVA, Garanti Bankası’nın tümüne talip olduBBVA Yönetim Kurulu'nun Garanti BBVA'nın halihazırda BBVA mülkiyetinde bulunmayan yüzde 50,15 oranındaki paylarının tamamı için 12,20 Türk lirası satın alma bedeliyle bir gönüllü pay alım teklifi yapılmasına karar verdiği bildirildi.
15.11.2021Uzmanpara
Kripto Para İşlem Hacmi Nedir, Ne İşe Yarar? Coin Hacim Nasıl Hesaplanır?
Kripto Para İşlem Hacmi Nedir, Ne İşe Yarar? Coin Hacim Nasıl Hesaplanır?Gün içerisinde birçok farklı alanda kullanılan kripto para çağın en önemli yatırım işlemleri arasında yer alır. Aynı zamanda bu sistem kripto para işlem hacmi üzerinden hesaplama ile gerçekleşir. Peki, Kripto para işlem hacmi nedir, ne işe yarar? Coin hacim nasıl hesaplanır tüm detayları ile derledik.
12.11.2021Eğitim
Ahmet Güneştekin’in RENKLERİ
Ahmet Güneştekin’in RENKLERİ16 Ekim’de “Hafıza Odası” sergisini açacak olan dünyaca ünlü sanatçımız Ahmet Güneştekin ile sanatını ve hayatın renklerini konuştuk.
9.11.2021Vitrin
Tarım sektörü, projeler, yeni yatırımlar ve desteklerle büyümeye devam ediyor
Tarım sektörü, projeler, yeni yatırımlar ve desteklerle büyümeye devam ediyorTürkiye'de tarım sektörü, Tarım ve Orman Bakanlığının destekleri ve yürüttüğü projeler sayesinde büyümeye devam ederken, su ve orman güvenliği konularında da çalışmalar yoğunlaştı.
8.11.2021Ekonomi
Uzamsal Ne Demek? Uzamsal Tdk Sözlük Anlamı Nedir?
Uzamsal Ne Demek? Uzamsal Tdk Sözlük Anlamı Nedir?20. yüzyılın ilk çeyreğinde başlayan dilde sadeleşme hareketlerinden sonra literatüre birçok yeni kelime girdi. O kelimelerden biri olan uzam, ''uzamak'' fiilinden türetilmiştir. Canlı cansız tüm varlıkların uzayda kapladığı yere ve sahip olduğu hacme uzam denir. Uzamsal sözcüğü ise, hem uzamla hem de coğrafyayla ilgili kavramları tanımlamak için kullanılır. Uzamsal ne demek, ne anlama gelir? Sizin için Uzamsal kelimesinin TDK sözlük anlamını örnek kelimelerle birlikte detaylı olarak derledik.
5.11.2021Sözlük
Gram Altın Nasıl Hesaplanır?
Gram Altın Nasıl Hesaplanır?Altın, en önemli yatırım araçlarının başında gelir. Gram altın üzerinden alım-satım işlemi yapmadan önce, altın yatırımcıları tarafından gram altın fiyatının neye göre belirlendiği ve hesaplandığı iyi bilinmelidir.Sponsorlu İçerik
4.11.2021Milliyet Tv
Hayvansal Besinler Hangileridir? Hayvansal Gıdalar Listesi
Hayvansal Besinler Hangileridir? Hayvansal Gıdalar ListesiHayvansal besinler günlük hayatta sıklıkla tüketilen besinlerdir. Özellikle et ve süt ürünleri çokça tüketilmektedir. Bunun yanı sıra birçok hayvansal gıdaların ne olduğu da merak edilmektedir. Bu bakımdan hayvansal besinleri öğrenebilir ve günlük hayatta kolaylıkla kullanabilirsiniz. Peki, Hayvansal besinler hangileridir? Hayvansal gıdalar listesi nedir tüm detayları ile derledik.
3.11.2021Yaşam
Geç başlanan estetik uygulamalarda başarı elde etmek mümkün mü?
Geç başlanan estetik uygulamalarda başarı elde etmek mümkün mü? Cilt yaşlanması estetik görünümüne ve bakımına önem veren pek çok insanın ortak sorununu oluşturuyor. Deri yaşlanmasına bağlı sorunların çözümü için ise cerrahi ya da ameliyatsız pek çok farklı teknik kullanılıyor. Estetik amaçlı tıbbi destek için belirli bir yaş vermenin mümkün olmadığını belirten uzmanlar örneğin, botox gibi uygulamalara eğer ihtiyaç varsa 18 yaşından itibaren başlanabileceğini belirtiyor. Dermatoloji Uzmanı Dr. Erol Özan, deri yaşlanması ve tedavi yöntemleri hakkında bilgi verdi.
2.11.2021Cilt Bakımı
Türkiye’de kripto para 1 milyar $’a koşuyor
Türkiye’de kripto para 1 milyar $’a koşuyorTürk yatırımcıların bir süre mesafeli yaklaştığı kripto paraya ilgi artarak devam ediyor. Türkiye’deki piyasanın büyüklüğü tahminen 900 milyon dolar. Yatırımcı sayısı ise 4 milyonu aşıyor.
2.11.2021Ekonomi
Hiperpne Nedir, Neden Olur? Hiperpne Solunum Tedavisi Nasıl Yapılır?
Hiperpne Nedir, Neden Olur? Hiperpne Solunum Tedavisi Nasıl Yapılır?Solunum; ventilasyon, perfüzyon, difüzyondan oluşur. Solunum; dokuların ihtiyacı olan O2‘nin atmosfer havasından alveole, oradan kana ve kandan da diğer dokulara ulaşmasını, dokulardan CO2‘nin atmosfer havasına da atılmasını sağlar. Hiperpne nedir, neden olur sizler için derledik.
28.10.2021Eğitim
PPK Toplantı Özeti yayımlandı
PPK Toplantı Özeti yayımlandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) Toplantı Özeti'nde, ihracattaki güçlü artış eğilimiyle yılın geri kalanında yıllıklandırılmış cari işlemler dengesindeki iyileşmenin sürmesinin beklendiği belirtilerek, "Bu eğilimin güçlenerek devam etmesi fiyat istikrarı hedefi için önem arz etmektedir." denildi.
28.10.2021Uzmanpara
Kavcıoğlu'ndan son dakika döviz ve faiz açıklaması
Kavcıoğlu'ndan son dakika döviz ve faiz açıklamasıTCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu'nun enflasyon raporu sunumunda önemli açıklamalarda bulundu. Kavcıoğlu,"Ticari kredi faiz oranlarındaki düşüşün etkisiyle önümüzdeki dönemde krediler sabit sermaye yatırımlarını daha fazla destekleyecektir. Rezerv rakamımız yaklaşık 126 milyar dolar seviyesine yükseldi. Kura müdahale gibi bir şey yok. Bankacılık sektörü olumlu tepki vermiştir, faizin daha da aşağı düşeceğine inanıyorum." dedi. Öte yandan Merkez Bankası, 2021 sonu enflasyon tahminini, yüzde 14,1'den yüzde 18,4'e yukarı yönlü güncelledi.
28.10.2021Ekonomi
Dogecoin kaç dolar/TL oldu? Dogecoin nedir, nasıl alınır?
Dogecoin kaç dolar/TL oldu? Dogecoin nedir, nasıl alınır? Dogecoin ne kadar oldu sorusu kripto para takipçileri tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. Tesla CEO'su milyarder iş insanı Elon Musk attığı tweetler ile kripto paralar üzerinden geçtiğimiz aylar içerisinde oldukça etkili olduğunu göstermişti. Elon Musk kripto paralar hakkında yaptığı son açıklama ile elinde Bitcoin,Etherium ve Dogecoin bulundurduğunu Shiba tutmadığını ifade etmişti. Peki Dogecoin kaç dolar/TL oldu?
25.10.2021Ekonomi
Ethereum rekor seviyeden geri döndü
Ethereum rekor seviyeden geri döndüGeçtiğimiz günlerde 67 bin dolar ile tarihi rekora ulaşan Bitcoin’de kar satışları etkili oluyor. Dün 4 bin dolardan fazla gerileme kaydeden lider coin, bugün ise yön arayışını sürdürüyor. Öte yandan altcoinlerin lideri Ethereum dün tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Peki bugün piyasada son durum ne? İşte detaylar…
22.10.2021Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Hacim ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.