Hans Kluge

Hans Kluge

Son dakika hans kluge haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan hans kluge gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan hans kluge haber sayfamızda...

Hans Kluge

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 95 hans kluge haberi bulunmuştur.
DSÖ'den 'hatırlatıcı doz' açıklaması!
DSÖ'den 'hatırlatıcı doz' açıklaması!Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) uzmanları, Covid-19 aşılarının hatırlatıcı doz olarak tekrarlanmasının virüsün yayılmasına karşı yeterli bir strateji olmadığı konusunda uyararak, yeni aşıların bulunması gerektiğini söyledi.
13.01.2022Dünya
‘Avrupa'nın yarısından fazlası Omicron olacak’
‘Avrupa'nın yarısından fazlası Omicron olacak’Koronavirüsün Omicron varyantı nedeniyle vaka artışı devam ediyor. DSÖ Avrupa Direktörü Hans Kluge uyardı: 'Vakalar iki haftada iki kattan fazla arttı, bu hızla Avrupa'da nüfusun yarıdan fazlası enfekte olacak'
12.01.2022Dünya
Mart başında çıkıyor! Dünyayı kasıp kavuran Omicron için geri sayım
Mart başında çıkıyor! Dünyayı kasıp kavuran Omicron için geri sayımŞu ana kadar görülen en bulaşıcı koronavirüs varyantı olan Omicron'la ilgili, Pfizer'den çok kritik bir açıklama geldi. DSÖ Avrupa Bölge Direktörü Kluge de "Önümüzdeki 6-8 hafta içinde bölge nüfusunun yüzde 50'sinden fazlasının Omicron ile enfekte olacağı tahmin ediliyor" dedi.
11.01.2022Dünya
53 ülkeden 50’si Omicron mutasyonu bildirdi
53 ülkeden 50’si Omicron mutasyonu bildirdiDünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulunan DSÖ Avrupa Bölge Direktörü Hans Kluge, “53 ülkeden 50’si Omicron mutasyonu bildirdi. Avrupalıların yarısı 2 ay içinde Omicron’dan etkilenecek” dedi.
11.01.2022Dünya
'Dünyanın yüzde 70’i aşılanırsa salgın biter’
'Dünyanın yüzde 70’i aşılanırsa salgın biter’Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Direktörü Hans Kluge, koronavirüs salgının ne zaman son bulacağını tahmin etmenin imkânsız olduğunu belirterek, “Salgın ne zaman son bulacak bilemiyorum ama nasıl son bulacağını söyleyebilirim. Salgın, dünya genelinde yüzde 70 aşılama oranına ulaştığımızda, koronavirüs enfekte olan kişilerin tedavisinde kullanılacak etkili ilaçlar geliştirdiğimizde son bulacak” dedi.
28.12.2021Dünya
DSÖ'den salgının bitişine ilişkin açıklama!
DSÖ'den salgının bitişine ilişkin açıklama!Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Direktörü Hans Kluge, “Salgın, dünya genelinde yüzde 70 aşılama oranına ulaştığımızda, korona virüs enfekte olan kişilerin tedavisinde kullanılacak etkili ve güvenli ilaçlar geliştirdiğimizde son bulacak” dedi.
27.12.2021Dünya
Avrupa'nın yeni Omicron önlemleri
Avrupa'nın yeni Omicron önlemleriDünya Sağlık Örgütü (WHO) Avrupa Direktörü Hans Kluge, Omicron vakalarındaki artışın Avrupa sağlık sistemlerini uçurumun eşiğine sürükleyeceği konusunda uyardı.
22.12.2021Dünya
‘Aşıyı etkisiz kıldığına dair işaret yok’
‘Aşıyı etkisiz kıldığına dair işaret yok’İlk kez 24 Kasım’da Güney Afrika’da tespit edilen ve Dünya Sağlık Örgütü'nün (DSÖ) Omicron adını verdiği koronavirüs varyantı endişesi sürüyor.
9.12.2021Gündem
‘Avrupa’da 700 bin kişi ölebilir’
‘Avrupa’da 700 bin kişi ölebilir’Dünya Sağlık Örgütü, Avrupa’da mart ayına kadar Kovid-19 nedeniyle 700 bin kişinin daha ölebileceğini belirterek, kıtada toplam ölü sayısının 2.2 milyonu aşacağı tahmininde bulundu
25.11.2021Dünya
Türkiye'den ihtiyaç sahibi ülkelere aşı hibesi! DSÖ'den teşekkür geldi
Türkiye'den ihtiyaç sahibi ülkelere aşı hibesi! DSÖ'den teşekkür geldiSon dakika haberine göre; Sağlık Bakanı Koca, Türkiye'nin ihtiyaç sahibi ülkelere aşı temin eden Covax oluşumu üzerinden 10 milyon doz aşı hibesi yapacağını açıkladı. DSÖ Avrupa Bölge Direktörü Hans Kluge, sosyal medyadan paylaştığı mesajda, "Türkiye, pandeminin başından bu yana 160 ülkeye ve 29 uluslararası kuruluşa koronavirüs malzemesi sağlayarak ve 11 ülkeye 2 milyon doz aşı bağışlayarak küresel dayanışmanın olumlu bir örneğini oluşturdu. Koca'ya ve Türkiye teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.
24.11.2021Gündem
WHO'dan uyarı: Avrupa 700 bin ek Covid ölümüyle karşı karşıya kalabilir
WHO'dan uyarı: Avrupa 700 bin ek Covid ölümüyle karşı karşıya kalabilirDünya Sağlık Örgütü (WHO), Mart ayına kadar Avrupa ve Asya'nın bazı kesimlerinde 700 bin kişinin daha Covid'den ölebileceği uyarısında bulundu.
24.11.2021Dünya
Koronavirüs önlemleri Avrupa şehirlerini karıştırdı
Koronavirüs önlemleri Avrupa şehirlerini karıştırdıAvrupa'da Covid-19'un yayılmasını önlemek amacıyla alınan önlemlere karşı protestolar yayılırken, Avusturya ülke genelinde tam kapanmaya gitti.
22.11.2021Dünya
WHO: Avrupa’da Mart’a kadar koronavirüsten yarım milyon kişi ölebilir
WHO: Avrupa’da Mart’a kadar koronavirüsten yarım milyon kişi ölebilirDünya Sağlık Örgütü (WHO) Avrupa Direktörü Hans Kluge, bölgede acil önlem alınmazsa Mart ayına kadar yaklaşık 500.000 kişinin koronavirüs nedeniyle ölebileceği konusunda uyardı.
20.11.2021Dünya
‘Avrupa’da 500 bin kişi daha ölebilir’
‘Avrupa’da 500 bin kişi daha ölebilir’Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Avrupa’da son dönemde Kovid-19 vakalarındaki hızlı artışa dikkati çekerek, yaşlı kıtada ölüm sayısının şubat ayına kadar yarım milyon daha artabileceği uyarısında bulundu.
6.11.2021Dünya
Salgının yeni merkezi Avrupa! Almanya'da ürküten rekor
Salgının yeni merkezi Avrupa! Almanya'da ürküten rekorAlmanya'da son 24 saatte 34 bine yakın Covid-19 vakası kayıtlara geçti. Bu, pandeminin başından beri en yüksek sayı oldu. Avrupa'da pek çok ülke de vaka ve ölüm sayılarında yeni zirvelerle karşı karşıya.
5.11.2021Dünya
Korkunç tablo: Önümüzdeki 3 ayda 236 bin kişi daha hayatını kaybedebilir!
Korkunç tablo: Önümüzdeki 3 ayda 236 bin kişi daha hayatını kaybedebilir!Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Avrupa Masası Başkanı Hans Kluge, kıtada koronavirüs aşılama programlarının hız kaybetmesinin ve virüsün neden olduğu Covid-19 hastalığının yayılış hızının kaygı verici olduğunu söyledi. Kluge, Avrupa'da 1 Aralık'a kadar hastalık sonucu 236 bin kişinin daha yaşamını yitirebileceği uyarısında bulundu.
30.08.2021Dünya
Fabrikalar aşı üssü olacak
Fabrikalar aşı üssü olacakTürkiye’de aşılama yeni gruplarla hızlandı, birçok kentte sağlık merkezlerinin önünde gençler uzun kuyruklar oluşturdu. Ülkede uygulanan aşı sayısı 35 milyonu geçti. Sağlık Bakanı Koca, günlük 1 milyon doz hedefinin aşıldığını duyurdu. Koca ayrıca OSB’lerde mobil ekiplerle yerinde aşı uygulamasına başlandığını açıkladı
16.06.2021Gündem
Son dakika: Bakan Koca duyurdu: DSÖ'den Türkiye'ye övgü!
Son dakika: Bakan Koca duyurdu: DSÖ'den Türkiye'ye övgü!Gelen son dakika haberine göre; Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Direktörü Dr. Hans Kluge ile video konferans yöntemiyle bir görüşme gerçekleştirdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, şu günlerde salgının akut döneminin bitmeye yakın olduğunu ve tünelin ucundaki ışığın görülmeye başlandığını ifade etti.
15.06.2021Gündem
DSÖ'den flaş aşı açıklaması!
DSÖ'den flaş aşı açıklaması!DSÖ, bugüne kadar onaylanmış olan aşıların, virüsün mevcut bütün varyantlarına karşı etkili olduğunu söyledi. Ancak, aşıdan çok şey beklenilmemesi ve tedbirlerin elden bırakılmaması konusunda uyardı.
20.05.2021Dünya
Avrupa'da koronavirüs ölümleri 1 milyonu aştı
Avrupa'da koronavirüs ölümleri 1 milyonu aştıDünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Direktörü Hans Kluge, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle Avrupa'da ölenlerin sayısının geçen hafta 1 milyonu aştığını belirterek "Bölgemizde durum ciddi. Her hafta 1,6 milyon yeni vaka bildiriliyor. Yani saatte 9 bin 500, dakikada 160 kişi." uyarısında bulundu.
15.04.2021Dünya
DSÖ'den 'AstraZeneca aşısının kullanımına devam edin' çağrısı
DSÖ'den 'AstraZeneca aşısının kullanımına devam edin' çağrısıDünya Sağlık Örgütü Avrupa Direktörü Hans Kluge, bazı ülkelerin askıya aldığı yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı Oxford-AstraZeneca aşısının faydalarının risklerinden fazla olduğunu belirterek, "Hayat kurtarmak için kullanımı devam etmelidir." dedi.
18.03.2021Dünya
Son Dakika... Tarih belli oldu! DSÖ'den kabusun bitişi için açıklama...
Son Dakika... Tarih belli oldu! DSÖ'den kabusun bitişi için açıklama...Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Başkanı Hans Kluge, "Salgının 2022'nin başında biteceğini tahmin ediyorum" dedi. Salgınla ilgili "ciddi endişelere" de değinen Kluge, çeşitli uyarılarda bulunmayı da ihmal etmedi.
6.03.2021Dünya
‘Salgın 2022’nin başlarında sona erer’
‘Salgın 2022’nin başlarında sona erer’Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Bölge Direktörü Dr. Hans Kluge, Kovid-19 salgınının 2022 yılının başlarında biteceğini ve en kötü senaryonun geride kaldığını söyledi.
23.02.2021Dünya
Son dakika haberler: Dünyanın gözü kulağı bu haberde! İşte koronavirüsün bitiş tarihi
Son dakika haberler: Dünyanın gözü kulağı bu haberde! İşte koronavirüsün bitiş tarihiGelen son dakika haberine göre; Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Bölge Direktörü Dr. Hans Kluge, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının 2022 yılının başlarında biteceğini söyledi.
22.02.2021Dünya
Milliyet'te Gündem (22 Şubat 2021)
Milliyet'te Gündem (22 Şubat 2021)İşte Türkiye'de ve dünyada gündemin öne çıkan haber başlıkları;
22.02.2021Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Hans Kluge ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.