Hans Kluge

Hans Kluge

Son dakika hans kluge haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan hans kluge gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan hans kluge haber sayfamızda...

Hans Kluge

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 79 hans kluge haberi bulunmuştur.
Korkunç tablo: Önümüzdeki 3 ayda 236 bin kişi daha hayatını kaybedebilir!
Korkunç tablo: Önümüzdeki 3 ayda 236 bin kişi daha hayatını kaybedebilir!Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Avrupa Masası Başkanı Hans Kluge, kıtada koronavirüs aşılama programlarının hız kaybetmesinin ve virüsün neden olduğu Covid-19 hastalığının yayılış hızının kaygı verici olduğunu söyledi. Kluge, Avrupa'da 1 Aralık'a kadar hastalık sonucu 236 bin kişinin daha yaşamını yitirebileceği uyarısında bulundu.
30.08.2021Dünya
Fabrikalar aşı üssü olacak
Fabrikalar aşı üssü olacakTürkiye’de aşılama yeni gruplarla hızlandı, birçok kentte sağlık merkezlerinin önünde gençler uzun kuyruklar oluşturdu. Ülkede uygulanan aşı sayısı 35 milyonu geçti. Sağlık Bakanı Koca, günlük 1 milyon doz hedefinin aşıldığını duyurdu. Koca ayrıca OSB’lerde mobil ekiplerle yerinde aşı uygulamasına başlandığını açıkladı
16.06.2021Gündem
Son dakika: Bakan Koca duyurdu: DSÖ'den Türkiye'ye övgü!
Son dakika: Bakan Koca duyurdu: DSÖ'den Türkiye'ye övgü!Gelen son dakika haberine göre; Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Direktörü Dr. Hans Kluge ile video konferans yöntemiyle bir görüşme gerçekleştirdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, şu günlerde salgının akut döneminin bitmeye yakın olduğunu ve tünelin ucundaki ışığın görülmeye başlandığını ifade etti.
15.06.2021Gündem
DSÖ'den flaş aşı açıklaması!
DSÖ'den flaş aşı açıklaması!DSÖ, bugüne kadar onaylanmış olan aşıların, virüsün mevcut bütün varyantlarına karşı etkili olduğunu söyledi. Ancak, aşıdan çok şey beklenilmemesi ve tedbirlerin elden bırakılmaması konusunda uyardı.
20.05.2021Dünya
Avrupa'da koronavirüs ölümleri 1 milyonu aştı
Avrupa'da koronavirüs ölümleri 1 milyonu aştıDünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Direktörü Hans Kluge, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle Avrupa'da ölenlerin sayısının geçen hafta 1 milyonu aştığını belirterek "Bölgemizde durum ciddi. Her hafta 1,6 milyon yeni vaka bildiriliyor. Yani saatte 9 bin 500, dakikada 160 kişi." uyarısında bulundu.
15.04.2021Dünya
DSÖ'den 'AstraZeneca aşısının kullanımına devam edin' çağrısı
DSÖ'den 'AstraZeneca aşısının kullanımına devam edin' çağrısıDünya Sağlık Örgütü Avrupa Direktörü Hans Kluge, bazı ülkelerin askıya aldığı yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı Oxford-AstraZeneca aşısının faydalarının risklerinden fazla olduğunu belirterek, "Hayat kurtarmak için kullanımı devam etmelidir." dedi.
18.03.2021Dünya
Son Dakika... Tarih belli oldu! DSÖ'den kabusun bitişi için açıklama...
Son Dakika... Tarih belli oldu! DSÖ'den kabusun bitişi için açıklama...Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Başkanı Hans Kluge, "Salgının 2022'nin başında biteceğini tahmin ediyorum" dedi. Salgınla ilgili "ciddi endişelere" de değinen Kluge, çeşitli uyarılarda bulunmayı da ihmal etmedi.
6.03.2021Dünya
‘Salgın 2022’nin başlarında sona erer’
‘Salgın 2022’nin başlarında sona erer’Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Bölge Direktörü Dr. Hans Kluge, Kovid-19 salgınının 2022 yılının başlarında biteceğini ve en kötü senaryonun geride kaldığını söyledi.
23.02.2021Dünya
Son dakika haberler: Dünyanın gözü kulağı bu haberde! İşte koronavirüsün bitiş tarihi
Son dakika haberler: Dünyanın gözü kulağı bu haberde! İşte koronavirüsün bitiş tarihiGelen son dakika haberine göre; Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Bölge Direktörü Dr. Hans Kluge, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının 2022 yılının başlarında biteceğini söyledi.
22.02.2021Dünya
Milliyet'te Gündem (22 Şubat 2021)
Milliyet'te Gündem (22 Şubat 2021)İşte Türkiye'de ve dünyada gündemin öne çıkan haber başlıkları;
22.02.2021Haberler
Son dakika haber: Sağlık Bakanı Koca'dan 'aşı' açıklaması: Planlarımız hazır
Son dakika haber: Sağlık Bakanı Koca'dan 'aşı' açıklaması: Planlarımız hazırGelen son dakika haberine göre; Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu toplantısı sonrası "2021 yılının ilk Bilim Kurulu toplantısında Aşı planlamasını ele aldık. Planlarımız hazır. Küresel salgının yıkıcı etkisine son vermesini ümit ettiğimiz aşılama için var gücümüzü kullanacağımızdan emin olunuz." ifadelerini kullandı. Bakan Koca, Şu ana kadar 10 binin üzerinde gönüllüye 17 bin 700 doz aşı uygulanmış ve sonuçları takip edilmeye devam edilmektedir.' bilgisini paylaştı.
8.01.2021Gündem
‘CoronaVac’ta 60 yaş üstüne engel yok’
‘CoronaVac’ta 60 yaş üstüne engel yok’Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, inaktif Çin aşısı CoronaVac’ın 60 yaş üzerinde kullanılmasının önünde bir engel olmadığının anlaşıldığını belirtti.
8.01.2021Gündem
Salgında son 24 saat
Salgında son 24 saatDünya genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında vaka sayısı 87 milyon 982 bini, hayatını kaybedenlerin sayısı 1 milyon 898 bini, iyileşenlerin sayısı 63 milyon 340 bini geçti. Vaka sayısı ABD'de 21 milyon 880 bini, Hindistan'da 10 milyon 405 bini, Brezilya'da 7 milyon 886 bini ve Rusya'da 3 milyon 332 bini aştı.
7.01.2021Dünya
DSÖ Avrupa Direktörü Kluge’den Türkiye’ye tebrik
DSÖ Avrupa Direktörü Kluge’den Türkiye’ye tebrikSağlık Bakanı Fahrettin Koca, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Bölge Direktörü Dr. Hans Kluge ile video konferans ile görüştü. Türkiye’ye teşekkür eden Avrupa Direktörü Kluge, "Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın faaliyetleri ve liderliği tüm ülkeler tarafından takdir görüyor. Güçlü veri ve bilgi sağlama sisteminiz nedeniyle sizi tebrik etmek istiyorum. Aynı zamanda Türkiye’de yürütülen aşı çalışmaları, hızlı tanı kiti çalışmaları ve virüsün genom dizilimi konusunda yaptığınız çalışmaların kapsamını artırdığınız için de tebrik ediyorum" ifadelerini kullandı.
7.01.2021Haberler
Son dakika: DSÖ Avrupa Direktörü Kluge’den Türkiye’ye tebrik
Son dakika: DSÖ Avrupa Direktörü Kluge’den Türkiye’ye tebrikGelen son dakika haberine göre; Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Bölge Direktörü Dr. Hans Kluge ile video konferans ile görüştü. Türkiye’ye teşekkür eden Avrupa Direktörü Kluge, "Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın faaliyetleri ve liderliği tüm ülkeler tarafından takdir görüyor. Güçlü veri ve bilgi sağlama sisteminiz nedeniyle sizi tebrik etmek istiyorum. Aynı zamanda Türkiye’de yürütülen aşı çalışmaları, hızlı tanı kiti çalışmaları ve virüsün genom dizilimi konusunda yaptığınız çalışmaların kapsamını artırdığınız için de tebrik ediyorum" ifadelerini kullandı.
7.01.2021Gündem
Bilim Kurulu Toplantısı sonrası Bakan Koca açıklama yapacak mı?
Bilim Kurulu Toplantısı sonrası Bakan Koca açıklama yapacak mı? Bilim Kurulu Toplantısı ne zaman yapılacak? Çarşamba ya da Perşembe günleri toplanan Koronavirüs Bilim Kurulu bugün toplanıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın video konferans görüşmesi gerçekleştireceği Bilim Kurulu Toplantısı saat kaçta başlayacak? Bakan Koca son dakika açıklamalarında bulunacak mı?
7.01.2021Gündem
DSÖ'den koronavirüsün yeni türüne karşı Avrupa'ya uyarı
DSÖ'den koronavirüsün yeni türüne karşı Avrupa'ya uyarıDünya Sağlık Örgütü, Avrupa ülkelerindeki Kovid-19 salgını "endişe verici durum" olarak nitelendirdi ve liderleri "daha fazlasını yapmaya" çağırdı.
7.01.2021Dünya
Bilim Kurulu toplantısı ne zaman, saat kaçta? Koronavirüs Bilim Kurulu ne zaman toplanır?
Bilim Kurulu toplantısı ne zaman, saat kaçta? Koronavirüs Bilim Kurulu ne zaman toplanır?Bilim Kurulu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında düzenli olarak bir araya geliyor. Kullanıcılar, 'Bilim Kurulu toplantısı bitti mi, sonuçları neler?' gibi sorulara yanıt arıyor. Koronavirüs salgını, vaka ve ölü sayıları, korona aşısı gibi birçok konular ele alınırken, koronavirüs önlemleri de masada oluyor. İşte, Bilim Kurulu toplantısına dair ayrıntılar...
7.01.2021Gündem
Son dakika... Bilim Kurulu bugün toplanacak! İşte kritik gündem
Son dakika... Bilim Kurulu bugün toplanacak! İşte kritik gündemKoronavirüs Bilim Kurulu, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca başkanlığında saat 17.00’de video konferans yöntemiyle toplanacak. Toplantının ardından yazılı açıklama yapılacak.
7.01.2021Gündem
Son dakika.. Bakan Koca'dan DSÖ ile kritik görüşme! Son gelişmeler ele alınacak
Son dakika.. Bakan Koca'dan DSÖ ile kritik görüşme! Son gelişmeler ele alınacakSağlık Bakanı Fahrettin Koca, yarın Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Bölge Direktörü Hans Kluge ile video konferans aracılığıyla görüşme gerçekleştirecek.
6.01.2021Gündem
Bakan Koca: Kızamıkçık Türkiye'de sorun olmaktan çıktı
Bakan Koca: Kızamıkçık Türkiye'de sorun olmaktan çıktıSağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter'dan yaptığı açıklamada kızamıkçığın Türkiye'de sorun olmaktan çıktığı haberini paylaştı.
22.12.2020Gündem
Herkesle birlikte onlar da olacak
Herkesle birlikte onlar da olacakBioNTech kurucu ortaklarından Prof. Dr. Uğur Şahin ile Prof. Dr. Özlem Türeci, geliştirdikleri Kovid-19 aşısını henüz olmadıklarını söyledi. Klinik düzenlemelerden dolayı aşı yaptırma izinleri olmadığını söyleyen Şahin, ‘Aşıya diğer insanların da erişimi olduğunda bizim de erişimimiz olacak’ dedi
5.12.2020Dünya
DSÖ: Geliştirilmekte olan aşılarda gelecek daha parlak görünüyor
DSÖ: Geliştirilmekte olan aşılarda gelecek daha parlak görünüyorDünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Bölge Direktörü Dr. Hans Kluge, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) için 50'den fazla aşı adayının insanlar üzerinde denendiğini belirterek, "Geliştirilmekte olan 200'den fazla Kovid-19 aşısı adayı ile gelecek daha parlak görünüyor." dedi.
3.12.2020Dünya
Pfizer/BioNTech FDA’ya başvurdu
Pfizer/BioNTech FDA’ya başvurduABD’li ilaç üreticisi Pfizer, Alman asıllı Türk bilim insanları Uğur Şahin ve eşi Özlem Türeci’nin şirketi BioNTech ile geliştirdikleri aşının acil kullanım iznini (EUA) almak için dün ABD Gıda ve İlaç Dairesi’ne (FDA) başvurduklarını duyurdu.
21.11.2020Dünya
Son dakika... Koronavirüs aşısının fiyatı belli oldu
Son dakika... Koronavirüs aşısının fiyatı belli olduGelen son dakika haberine göre; Avrupa Birliği, Pfizer ve BioNTech'in geliştirdiği aşının her dozu 15,5 euro karşılığında anlaşma sağladı. Uluslararası topluluk, 300 milyon doz sipariş için 4,65 milyar euro ödeme yapacak.
20.11.2020Dünya

Benzer Haber Etiketleri

koronavirüsdsöDünya Sağlık Örgütüaşıkorona

Hans Kluge ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.