İbrahim Uslu

İbrahim Uslu

Lisans eğitimini 1983-1987 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Kamu Yönetimi Bölümü'nde tamamladı. Yüksek Lisanasını aynı üniversitede 1988-1991 yılları arasında Sosyal Politika üzerine yaptı. 1993-1995 yıllarında Amerika Birleşik Devletlerinde Doktora Seminerleri için bulundu. 1995 yılında başladığı Doktorasını 1999 yılında İstanbul Üniversitesi'nde Sosyal Politika üzerine yaptı. 1988-1999  İstanbul Üniversitesi  Araştırma Görevlisi 1999-2003  İstanbul Üniversitesi  Öğretim Üyesi  1995-1996  YTM (Yüksek Teknoloji Merkezi)  Proje Koordinatörü  2002-2003  Bersay İletişim Danışmanlığı Danışman  2003-2004  Bersay İletişim Danışmanlığı Başkan Yardımcısı 2004 yılından itibaren Ankara Sosyal Araştırmalar Merkezi (ANAR) Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır. Siyasal Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi ve Türkiye Araştırmacılar Derneği üyesidir. Zeynep Karahan Uslu ile evlidir ve bir kız çocuğu babasıdır.

İbrahim Uslu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 733 ibrahim uslu haberi bulunmuştur.
RTÜK Başkan Yardımcısı Uslu: Podcast yükselen mecra
RTÜK Başkan Yardımcısı Uslu: Podcast yükselen mecraRadyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu, Ipsos ve Podbee Media'nın yürüttüğü araştırmaya göre Türkiye'de düzenli Podcast dinleyen sayısının yaklaşık 650 bin; düzensiz aralıkla dinleyenlerin sayısının ise yaklaşık 2 milyona ulaştığını bildirdi.
4.05.2021Ekonomi
CHP’den “rakip analizi” çalışması
CHP’den “rakip analizi” çalışmasıCHP, hem rakip analizi yapmak hem de kendi seçmeninin duygu ve düşüncelerini ortaya çıkarmak için çalışma yapıyor.
26.04.2021Siyaset
RTÜK'ten 'lisans yenileme süresi' hatırlatması
RTÜK'ten 'lisans yenileme süresi' hatırlatmasıRadyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu, medya hizmet sağlayıcı kuruluşların, lisans süresi bitimine en az 2 ay kala Üst Kurula müracaat ederek lisans yenilenmesi talebinde bulunmaları gerektiğini belirtti.
30.03.2021Gündem
RTÜK Başkan Yardımcısı Uslu'dan ebeveynlere önemli uyarı
RTÜK Başkan Yardımcısı Uslu'dan ebeveynlere önemli uyarıRadyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu, mobil iletişim araçları ve kontrolsüz internet kullanımı yaygınlaştıkça çocukların uygunsuz içerikle karşılaşma ihtimalinin yüksek olduğunu belirterek ebeveynlere uyarıda bulundu.
23.03.2021Gündem
Son dakika... MHP lideri Devlet Bahçeli'den Meral Akşener'e sert tepki
Son dakika... MHP lideri Devlet Bahçeli'den Meral Akşener'e sert tepkiMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabından önemli açıklamalarda bulundu. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e sert tepki gösteren Bahçeli, 'İP’in Başkanı projedir, figürandır, kripto damarın ta kendisidir. MHP’nin içindeyken gizli amaçlarını özenle saklayarak uygun zaman ve zemin kollamış, bu esnada da şahsıma ve dava arkadaşlarıma abartılı da olsa nice övgüler yağdırmıştır. Bugün ise terbiyesizce sövmektedir' dedi.
10.03.2021Siyaset
Türkiye sesli arama ve komut verme sistemini en çok kullanan 5'inci ülke
Türkiye sesli arama ve komut verme sistemini en çok kullanan 5'inci ülkeRadyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu, Dijital 2021 Raporu'na ilişkin, "Raporda Türkiye'nin öne çıktığı başlıklar. Sesli arama ve komut verme sistemini dünyada en çok kullanan 5'inci ülkeyiz. Video oyunu kullanımında dünya ortalamasının üzerinde ve 5'inci sırada yer almaktayız. Tüm dünyada internette en çok üretilen içerik dili açısından Türkçe 4'üncü sırada" açıklamasında bulundu.
21.02.2021Gündem
RTÜK Başkan Yardımcısı Uslu'dan 'Ebeveyn kontrolü' uyarısı!
RTÜK Başkan Yardımcısı Uslu'dan 'Ebeveyn kontrolü' uyarısı!Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu, ilgili kuruluşların çocukları ve gençleri korumak adına gerekli teknik önlemleri aldığını belirterek, "Bizler de ebeveynler olarak bu önlemleri izleme alışkanlıklarımıza entegre ederek gerekli hassasiyeti lütfen gösterelim" dedi.
7.02.2021Siyaset
RTÜK Başkan Yardımcısı Uslu'dan İdlib için destek çağrısı
RTÜK Başkan Yardımcısı Uslu'dan İdlib için destek çağrısıRadyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu, Türkiye Diyanet Vakfı tarafından başlatılan İdlib kampanyası için destek çağrısında bulundu.
24.01.2021Gündem
Son dakika... MHP lideri Bahçeli'den net Cumhur İttifakı mesajı
Son dakika... MHP lideri Bahçeli'den net Cumhur İttifakı mesajıMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabından son dakika açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Saadet Partisi, Demokrat Parti, Büyük Birlik Partisi ve HÜDAPAR ile temaslarına ilişkin Bahçeli, 'Cumhur İttifakı hususunda fitne çıkarmak için tahkimat yapanlara da diyorum ki, rahat olun, huysuzluğu bırakın, hırçınlıktan dönün, samanlıkta olmayan iğneyi aramaktan vazgeçin. Net olarak açıklıyorum, neye mal olursa olsun Cumhur İttifakı sonuna kadar yaşayacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımızın Cumhur İttifakı’nın zeminini genişletmek amacıyla yaptığı veya yapacağı temas ve ziyaretlerden rahatsız olmamız söz konusu değildir. Hatta bu temas ve ziyaretlerin ittifakımızın güçlenmesine hizmet edeceğinden dolayı desteğimiz tamdır' dedi.
14.01.2021Siyaset
RTÜK Başkan Yardımcısı Uslu: Çocuklar, sosyal medya bağımlısı
RTÜK Başkan Yardımcısı Uslu: Çocuklar, sosyal medya bağımlısıRadyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu, "Pandemi etkisiyle çocuklarımız okul hayatından uzaklaşmakta ve evlerde daha çok zaman geçirmektedir. Bunun bir yansıması olarak da çocukların medya araçlarıyla geçirdikleri zaman daha da artmakta" dedi.
12.12.2020Gündem
RTÜK Başkan Yardımcısı Uslu: Uluslararası paydaşlarımızı Türkiye'de ofis açmaya davet ediyorum
RTÜK Başkan Yardımcısı Uslu: Uluslararası paydaşlarımızı Türkiye'de ofis açmaya davet ediyorumRadyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu, Netflix'in İstanbul'da ofis açma düşüncesinin çok yerinde olduğunu belirterek, "Lisansını alan veya almak üzere olan Amazon PrimeVideo, Mubi, Spotify, Deezer gibi uluslararası diğer paydaşlarımızı da daha güçlü işbirliği için Türkiye'de ofis açmaya davet ediyorum" dedi.
4.12.2020Gündem
RTÜK'ten deprem bölgesindeki yayıncılara kolaylık
RTÜK'ten deprem bölgesindeki yayıncılara kolaylıkRadyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), deprem bölgesinde yayın yapan medya hizmet sağlayıcılarının mali yükümlülük sürelerini mücbir sebep gözeterek 3 ay süreyle uzattı.
12.11.2020Gündem
RTÜK, internetten lisanssız yayın yapan radyolara 72 saat süre verdi
RTÜK, internetten lisanssız yayın yapan radyolara 72 saat süre verdiRadyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu, Türkiye'de internet üzerinden lisanssız yayın yapan radyolara, lisans müracaatında bulunmaları için 72 saat süre verildiğini belirterek, başvuruda bulunmayanlarla ilgili erişim engelleme süreci başlatılacağını ifade etti.
9.11.2020Gündem
RTÜK Başkan Yardımcısı Uslu: Halkımızdan bir bildirim geliyorsa bu incelemeye alınır
RTÜK Başkan Yardımcısı Uslu: Halkımızdan bir bildirim geliyorsa bu incelemeye alınırRadyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) 11 yaşındaki çocuğun bıçaklanma sahnesi nedeniyle sonlandırılmasını istediği diziyle ilgili inceleme yapılacağını duyurdu. Dizinin başrol oyuncusunun buna tepkisi üzerine RTÜK Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu, 'Halkımızdan bir bildirim geliyorsa bu incelemeye alınır' açıklaması yaptı.
21.09.2020Gündem
Şahin’den medya konulu konferans
Şahin’den medya konulu konferansİçişleri Bakanlığı’nın davetlisi olarak kaymakam adaylarına ders veren Ebubekir Şahin, kamudaki tecrübelerini paylaştı.
26.08.2020Siyaset
RTÜK Başkanı Şahin kaymakam adayları ile tecrübelerini paylaştı
RTÜK Başkanı Şahin kaymakam adayları ile tecrübelerini paylaştıİçişleri Bakanlığı’nın davetlisi olarak kaymakam adaylarına seslenen RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, kamudaki tecrübelerini paylaştı. Yüz yüze iletişimin önemine vurgu yapan Şahin, "Sistem içinde vatandaşlarımızın adeta kılcal damarlarına kadar giren merkezi yönetim idarecileri sizlersiniz. Ben yüz yüze iletişimin gücüne inananlardanım. Kanaat önderleriyle, sivil toplum örgütleriyle, esnaflarımızla iyi iletişim kuracağınıza yürekten inanıyorum. Milli birliğimizi sizlerin eliyle oluşturuyoruz. Kendisini ihmal edilmiş, ötelenmiş, dışlanmış hisseden vatandaşlarımız olursa kaybeden ülkemiz, geleceğimiz olur" dedi.
25.08.2020Gündem
Güneşi paraya çevirdi
Güneşi paraya çevirdiSivas’ta bir firma işletmesine ait enerji ihtiyacını karşılamak için kurduğu güneş panellerine, sonradan yenilerini ekleyerek ürettiği enerjiyi satmaya başladı. Sivas’ta gıda sektörü sektörü üzerine faaliyet gösteren ve marketler zinciri bulunan bir firma merkez ünitelerinde ki enerji maliyetlerini düşürmek ve kendi enerjilerini kendileri üretmek için mini bir güneş santrali kurdu. İlk başlarda kendi ihtiyaçları kadar enerjiyi elde eden firma, güneşten elde edilen elektrik enerjisinin son derece ekonomik olduğunu fark edince, elde ettikleri enerjiden para kazanmak için aldıkları devlet teşviki ile panellerin sayısını ve kurulu güçlerini arttırdı. Firma şimdi hem kendi elektrik tüketimini kendisi karşılıyor hem de sattığı elektrik enerjisinden ayda ortalama 90 bin TL gelir elde ediyor.Konu hakkında bilgi veren firmanın enerji sorumlusu İbrahim Uslu, “Kendi enerji ihtiyacımızı karşılamak için başlattığımız araştırmalarımızın sonucunda Sivas bölgesinin güneşlenme haritasını çıkardık. Verilerin güzel olduğunu görünce fizibilite hazırladık. Devletinde bu konuyla taahhütleri olunca ilk olarak 500 KW saatlik bir enerji üretecek paneller kurduk. 2013 yılında tesisimizi güneş enerjisinden elektrik üretimine başladık. Kazancımız verilerimizin üzerinde çıkınca ikinci etap 640 KW’ lık bir proje daha sunmayı düşündük. 2013 yılında tekrar çalışmalarımızı yaptık ve şuan tesisimiz 1.1 MW şeklinde geliştirdik. “dedi.Açık havada üretim artıyor Uslu, açık havalarda üretimin arttığını belirtip, “Güneş doğup batana kadar bulutlanma, hava kapalılığı gibi hava muhalefeti olmadığı sürece her gün üretim söz konusu. Yaz aylarında güneşlenmenin fazla olduğu zamanlarda üretim üst seviyelerde gidiyor. Kış aylarında ise üretim daha düşük oluyor. Ortalamaya aldığımız zaman ciddi geri dönüşleri var. Kendi tüketimimizi karşılayıp üretimimiz tüketimi geçince enerji satışına başladık. Bölgemizde eneri dağıtımı yapan ÇEDAŞ’a elektrik satıyoruz. Üretimin olduğu
11.09.2019Haberler
İZSU: Arıza giderildi
İZSU: Arıza giderildiİZSU Genel Müdürlüğü, Tahtalı Barajı’ndan kente su aktaran hattaki 2.2 metrelik dev boruda meydana gelen büyük arızayı, 56 saatlik çalışma sonucu giderdiklerini açıkladı. 35 kişilik ekibin çalışmasıyla problemin çözüldügü belirtildi.
18.05.2017Ege
TCDD çalışanlarına 1600 TL promosyon
TCDD çalışanlarına 1600 TL promosyonTürkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürlüğü çalışanları 1600 lira maaş promosyonu alacak.
2.01.2017Ekonomi
TCDD çalışanlarının maaş promosyonu belli oldu
TCDD çalışanlarının maaş promosyonu belli olduYaklaşık 26 bin TCDD çalışanı 3 yıl için bir defada ödenmek şartıyla bin 600 Türk lirası maaş promosyonu alacak
2.01.2017Ekonomi
İbrahim Uslu: 'Seçmen de teşkilât da etkilenmez'
İbrahim Uslu: 'Seçmen de teşkilât da etkilenmez'ANAR Araştırma Şirketi Genel Müdürü İbrahim Uslu’ya göre Ahmet Davutoğlu’nun çekilmesi AK Parti tabanında sıkıntı yaratmaz.
21.05.2016Siyaset
Çöl tozları 4 gün daha etkili olacak
Çöl tozları 4 gün daha etkili olacakAkciğer sağlığını olumsuz etkileyen ve salgın hastalıkların dünyada yayılmasına neden olan çöl tozları bir haftadır Türkiye'de birikiyor. Gazi Üniversitesinden Prof. Uslu, "3 Mart'ta yoğunlaşacak toz bulutları, 6 Mart'ta ülkemizi terk edecek" dedi.
2.03.2016Gündem
AK Parti tek başına iktidar olabilecek mi?
AK Parti tek başına iktidar olabilecek mi?Yeni Şafak yazarı Abdulkadir Selvi seçime 4 gün kala ANAR Genel Müdürü İbrahim Uslu ile yaptığı görüşmeyi köşesinde yazdı.
28.10.2015Siyaset
HDP barajı aşabilir mi?
HDP barajı aşabilir mi?Cevap aranan en kritik soru ise şu: Yeni Meclis 3 mü yoksa 4 partili olacak. Başka bir ifadeyle HDP yüzde 10 barajını aşabilecek mi? İşte araştırma şirketlerinin görüşleri
16.03.2015Siyaset
ANAR'dan bomba seçim tahmini
ANAR'dan bomba seçim tahminiTürkiye'de sol oyların hiçbir zaman yüzde 35'i geçemediğini belirten ANAR Genel Müdürü İbrahim Uslu, HDP'nin yüzde 10 oy alması halinde CHP'nin yüzde 35'i görmesinin imkansız olduğunu söyledi. Uslu, “Sol oyların yüzde 45’e çıkacağını düşünmek çılgınca bir fantezidir” dedi.
9.03.2015Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

RTÜKibrahim usluRTÜK Başkan Yardımcısı İbrahim Uslutwittermhp

İbrahim Uslu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.