Iı. Dünya Savaşı

Iı. Dünya Savaşı

Son dakika II. Dünya Savaşı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan II. Dünya Savaşı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan II. Dünya Savaşı haber sayfamızda...

Iı. Dünya Savaşı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.528 ıı. dünya savaşı haberi bulunmuştur.
Nazi altınları gün yüzüne çıkarılıyor
Nazi altınları gün yüzüne çıkarılıyorPolonya’da Hitler’in askerleri tarafından genelev olarak kullanılan sarayın bahçesine gömülen ve 28 ton hazinenin bulunduğu düşünülen kasalar 1 Eylül’de çıkarılacak.
4.08.2022Dünya
İzlenmesi Gereken Diziler 2022: Mutlaka İzlenmesi Gereken Yerli ve Yabancı En İyi Diziler Listesi
İzlenmesi Gereken Diziler 2022: Mutlaka İzlenmesi Gereken Yerli ve Yabancı En İyi Diziler ListesiTelevizyon kanallarında gösterime girdiği andan bu yana izlenme rekorları kıran pek çok yerli ve yabancı diziler yer alıyor. Konuları, oyunculukları ile seyircileri ekran başına kilitleyen bu dizilerden bazıları eski olsa da günümüzde hala izlememiş olanlar da. Gelmiş geçmiş en diziler arasında yer alan bu içeriklerin bazıları Netflix’te de izlenebilir. İzlenmesi gereken diziler için "Mutlaka İzlenmesi Gereken Yerli ve Yabancı Gelmiş Geçmiş En İyi Diziler Listesi 2022” içeriğimize bakabilirsiniz.
Almanya II. Dünya Savaşı yıllarına döndü! Işıklar söndürülüyor
Almanya II. Dünya Savaşı yıllarına döndü! Işıklar söndürülüyorRusya'nın Avrupa ülkelerine gazı kesmesiyle yeni bir dönem başladı, Almanya'nın başkenti Berlin’de enerji tasarrufu sağlamak için 200 sembol yapı artık geceleri ışıklandırılmayacak.
30.07.2022Dünya
II. Dünya Savaşı'nda ortaya çıkan kişilik testi Güney Kore'de nasıl bir çılgınlığa dönüştü?
II. Dünya Savaşı'nda ortaya çıkan kişilik testi Güney Kore'de nasıl bir çılgınlığa dönüştü?MBTI olarak bilinen Myers-Briggs kişilik testi, Güney Kore'de gençlerin en çok konuştuğu konulardan biri haline geldi. Ülkedeki reklamlarda, video oyunlarında hatta Spotify listelerinde insanları 16 farklı gruba ayıran MBTI testi sonuçlarına atıf yapıldığını görmek mümkün.
25.07.2022Dünya
NASA paylaştı: '1200 yıldır böylesi görülmedi'
NASA paylaştı: '1200 yıldır böylesi görülmedi'ABD'deki Mead baraj gölünün yıllar içindeki değişimini gösteren NASA fotoğrafları, küresel ısınmanın boyutlarını ortaya koydu.
23.07.2022Dünya
Aşırı hava olayları ve sıcaklıklar neden artıyor?
Aşırı hava olayları ve sıcaklıklar neden artıyor?Jet rüzgarların güzergahı bir fırtına tarafından bozulunca ortaya çıkan ısı kubbesi, tek bir bölgenin üstünde takılı kalıyor. Uzmanlar, 2022'ye şimdiden damga vuran sıcak hava dalgaları için "Bu sıcaklıklar bir gün bize serin gelmeye başlayabilir" diyor.
21.07.2022Dünya
Korkunç kaza! Ambulans gişelere çarptı, 4 kişi hayatını kaybetti
Korkunç kaza! Ambulans gişelere çarptı, 4 kişi hayatını kaybettiHindistan'ın Karnataka eyaletinde sürücüsünün kontrolü kaybettiği ambulansın gişelere çarpması sonucu 4 kişi hayatını kaybetti.
20.07.2022Dünya
Londra İtfaiyesi sıcak hava dalgası yüzünden II. Dünya Savaşı sonrası en yoğun gününü yaşadı
Londra İtfaiyesi sıcak hava dalgası yüzünden II. Dünya Savaşı sonrası en yoğun gününü yaşadıİngiltere'de dün hava sıcaklığı Lincolnshire bölgesinde kaydedilen 40,3 dereceyle rekor kırdı. Başkent Londra'da "olağanüstü durum" ilan eden Belediye Başkanı Sadiq Khan, "Londra İtfaiyesi, II. Dünya Savaşı'ndan bu yana en yoğun gününü yaşadı" dedi.
20.07.2022Dünya
Polonya'da toplu mezar bulundu: 8 bin Nazi kurbanının küllerini içeriyor
Polonya'da toplu mezar bulundu: 8 bin Nazi kurbanının küllerini içeriyorPolonya'da içinde binlerce Nazi kurbanının olduğu tahmin edilen toplu mezar bulundu.
14.07.2022Dünya
Srebrenitsa nerede? Srebrenitsa katliamı nedir, kim yaptı hangi ülke?
Srebrenitsa nerede? Srebrenitsa katliamı nedir, kim yaptı hangi ülke?Srebrenitsa nedir, neresi? Srebrenitsa katliamı üzerinden tam 27 yıl geçti. 27 yıl geçmiş olmasına rağmen Bosna Hersek'in doğusunda yer alan Srebrenitsa'da yaşananlar bir gün olsun unutulmadı. 11 Temmuz 1995 yılında Ratko Mladiç komutasındaki Sırp ordusu 8 bini aşkın kişiyi acımadan genç, yaşlı demeden katletti. Peki Srebrenitsa nerede?
11.07.2022Bilgi Rehberi
Shinzo Abe öldürüldü mü kim öldürdü? Şinzo Abe kimdir kaç yaşındaydı?
Shinzo Abe öldürüldü mü kim öldürdü? Şinzo Abe kimdir kaç yaşındaydı?Japonya Eski Başbakanı Shinzo Abe bugün uğradığı suikast sonucu hayatını kaybetti. Japonya'nın en uzun süre Başbakanlık yapan ismi olan Shinzo Abe geçtiğimiz yıllarda sağlık sorunları nedeniyle görevinden istifa ettiğini duyurmuştu. Peki Şinzo Abe kimdir neden öldü?
8.07.2022Bilgi Rehberi
Erman Öner yazdı: Bisikletin zirvesi Tour de France
Erman Öner yazdı: Bisikletin zirvesi Tour de FranceDünyanın en büyük spor organizasyonlarından biri olan Fransa Turu bu yıl Danimarka’nın başkenti Kopenhag’dan start aldı. 22 takımdan 176 bisikletçi üç hafta boyunca toplam 3 bin 328 kilometre sıcak, yağmur veya yokuş demeden pedal basacak.
3.07.2022Diğer
Bir kentsel müşterek düzlemi olarak kamusal alan tasarımları
Bir kentsel müşterek düzlemi olarak kamusal alan tasarımlarıDünyanın farklı coğrafyalarından, yöntemleri, erişilebilirlikleri, karakterleri, bulundukları coğrafyaya kattıkları değer, katılımcı yaklaşımları, deneyim sağlama olanakları, yönetim çeşitlilikleri, tasarım ve uygulama yaklaşımları ile birbirinden ayrışan güncel kamusal alan örnekleri…
27.06.2022Vitrin
Ne seninle ne sensiz
Ne seninle ne sensiz“Küçük Prens”in yazarı Antoine de Saint-Exupery’nin ressam eşi Consuelo Suncín Sandoval ile mektupları ilk kez Türkçede… 1930-1944 yılları arasındaki bu mektuplar iki iflah olmaz âşığın en özel serüveni...
26.06.2022Kültür Sanat
Anne Frank kimdir, nasıl, ne zaman öldü? İşte Anne Frank'ın hayatı
Anne Frank kimdir, nasıl, ne zaman öldü? İşte Anne Frank'ın hayatıAnne Frank Doodle oldu. Arama motoru devi Google, önemli kişileri ve tarihleri ana sayfasına taşımaya devam ediyor. Bugünkü sayfasını Anne Frank için tasarlayan Google, kullanıcılarını şaşırttı. Peki, Anne Frank kimdir, ne zaman öldü? İşte Anne Frank'ın hayatı.
25.06.2022Gündem
Anne Frank kimdir, nasıl öldü? Yazar Anne Frank Google'a doodle oldu
Anne Frank kimdir, nasıl öldü? Yazar Anne Frank Google'a doodle olduGünlük yazarı olarak bilinen Anne Frank, çocuk yaşta hayatını kaybetti. Hollanda'daki yaşamını günlük haline getiren küçük Anne, toplama kampında hayatını kaybetti. Google ise günlük yazarı Anne Frank'ı unutmadı ve doodle ile andı! Peki, Anne Frank kimdir, kaç yaşında ve neden öldü?
25.06.2022Gündem
101 yaşındaki kadın, Nazilerin el koyduğu tablosuna kavuştu
101 yaşındaki kadın, Nazilerin el koyduğu tablosuna kavuştu101 yaşındaki Hollandalı kadın, ailesine ait olan ancak Nazilerin II. Dünya Savaşı'nda el koyduğu tabloyu geri aldı.
13.06.2022Dünya
Edebiyatın gücüyle adalet çağrısı
Edebiyatın gücüyle adalet çağrısıTanguy Viel’in NDS Edebiyat Ödülü’nü kazanan romanı “Ceza Kanunu 353. Madde” bir cinayetin bireysel ve toplumsal panoraması. Okuru suçun tanımını sorgulamaya davet eden yazar, “Edebiyat üzerinden adaletin tesis edilmesi için bir çağrı yapıyoruz” diyor.
12.06.2022Kültür Sanat
Finlandiya'nın 'Aşil topuğu' Ukrayna savaşıyla tehlikeye girdi
Finlandiya'nın 'Aşil topuğu' Ukrayna savaşıyla tehlikeye girdiUkrayna - Rusya savaşı, Finlandiya'nın "Aşil topuğu" diye nitelenen Aland Adaları için tehlike yarattı.
11.06.2022Dünya
Erman Öner yazdı: Budapeşte'den Verona'ya bir İtalya turu masalı
Erman Öner yazdı: Budapeşte'den Verona'ya bir İtalya turu masalıGiro d’Italia, diğer bir deyişle İtalya Bisiklet Turu... Parkurlar öylesine zorludur ki, 1914’te her etapta ortalama 18 saat sele üstünde geçiren 81 bisikletçiden yalnızca sekizi yarışı tamamlayabilmiştir. Aynı zamanda ilk ve tek kadın bisikletçiyi bünyesinde barındıran Büyük Tur da Giro’dur...
5.06.2022Diğer
Son dakika: The Economist için makale kaleme alan Erdoğan'dan NATO mesajı: Duruşumuz değişmeyecek
Son dakika: The Economist için makale kaleme alan Erdoğan'dan NATO mesajı: Duruşumuz değişmeyecek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İngiltere merkezli The Economist dergisi için makale kaleme aldı.Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye, bu ülkelerin NATO üyelerince yapılacak terörle mücadele operasyonlarına destek vermelerini arzu etmektedir. Terör tüm üye ülkelere tehdit oluşturmaktadır ve aday ülkelerin örgüte katılmadan önce bu gerçeği kabul etmeleri gerekmektedir. Gerekli adımları atmamaları halinde Türkiye bu konudaki duruşunu değiştirmeyecektir." dedi.
30.05.2022Siyaset
Avrupa’nın sonsuz kalpsizliği...
Avrupa’nın sonsuz kalpsizliği...“Gölge Kral”da Mussolini’nin Etiyopya’yı işgalini ve onun sonuçlarını anlatan Maaza Mengiste: “AB’nin yasalarının acımasızlığını konuşmamız gerekiyor. Sorun mültecilerin çektiği acılar değil, hayatta kalmaya çalışan insanlara yönelik yabancı düşmanlığı”
29.05.2022Kültür Sanat
101 yaşındaki eski Nazi toplama kampı gardiyanı hakkında 5 yıl hapis cezası istendi
101 yaşındaki eski Nazi toplama kampı gardiyanı hakkında 5 yıl hapis cezası istendiAlmanya'da savcılar, 101 yaşındaki eski Nazi toplama kampı gardiyanı için 5 yıl hapis cezası istedi. 3 bin 518 mahkumun ölümünde rol oynadığı öne sürülen Josef Schuetz, Holokost'taki savaş suçlarından yargılanan en yaşlı kişi.
18.05.2022Dünya
Rusya'nın ölüm treni: Rus askerlerinin ceplerinden çıkanlar dehşete düşürdü
Rusya'nın ölüm treni: Rus askerlerinin ceplerinden çıkanlar dehşete düşürdüRusya tarafından işgal edilen topraklarını korumaya çalışan Ukrayna ordusu, gazetecilere Kiev yakınlarındaki soğutuculu trenin vagonuna erişim izni verdi. Vagonun içinde, Rus askerlerinin cesetleriyle dolu düzinelerce beyaz ceset torbası vardı.
12.05.2022Dünya
Ukrayna ele geçirilen Rus tanklarıyla 'geçit töreni' düzenledi, Rusya'ya nispet yaptı
Ukrayna ele geçirilen Rus tanklarıyla 'geçit töreni' düzenledi, Rusya'ya nispet yaptıMoskova Kızıl Meydan'daki törene alternatif üreten Ukrayna birlikleri, 11 dakikalık konuşmasında Ukrayna'nın adını bile anmayan Rus lider Putin'le alay etti.
10.05.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Iı. Dünya Savaşı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.