Imf Başkanı

Imf Başkanı

Son dakika IMF Başkanı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan IMF Başkanı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan IMF Başkanı haber sayfamızda...

Imf Başkanı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.912 imf baskani haberi bulunmuştur.
İsrail'e öfke! Ayakkabıları fırlatarak protesto ettiler
İsrail'e öfke! Ayakkabıları fırlatarak protesto ettilerİsrail'in Gazze'de sivillere yönelik alçak saldırılarına öfke sürüyor. Erzurum’da cuma namazı sonrası Lala Paşa Camisi önünde toplanan kalabalık, ayakkabılarını fırlatarak İsrail’e tepki gösterdi.
14.05.2021Gündem
Adını geneleve verdiler
Adını geneleve verdilerYaşadığı seks skandalının ardından görevini bırakmak zorunda kalan eski IMF Başkanı Dominique Strauss-Kahn'ın adı Belçika'da açılan bir geneleve verildi. Tepki gösteren Strauss-Kahn, mahkemeye başvuracağını açıkladı.
1.05.2014Dünya
Yunanistan 2013 yılında resesyondan çıkacak
Yunanistan 2013 yılında resesyondan çıkacakUluslararası Para Fonu (IMF), Yunanistan ekonomisinin 2013 yılında resesyondan çıkmasını beklediklerini bildirdi...
16.03.2012Ekonomi
Sarkozy, Papandreu'yu celp etti
Sarkozy, Papandreu'yu celp ettiFransa'nın en ciddi haber radyosu sayılan France İnfo'nun, Elysee Sarayı ve Cumhurbaşkanı Sarkozy'ye yakın çevrelere dayandırdığı habere göre Sarkozy, Yunanistan Başbakanı Papadreu'nun AB'nin Yunanistan'ı kurtarma planını referanduma götürme kararına çok sinirlendi.
2.11.2011Dünya
"Bazı şeylerin özrü yok"
"Bazı şeylerin özrü yok"Cihan ünal ile yaşadığı polemik ile magazin basınının gündeminde olan Hande Ataizi Her Şey Tadında programına telefonla bağlanarak iddiaları yanıtladı.
7.06.2011Cadde
'Müjde Ar siyasete bulaşmamış rüyalar görsün!'
'Müjde Ar siyasete bulaşmamış rüyalar görsün!'Devlet Bakanı Egemen Bağış Radyo KLAS’ta Michael Show’a konuk oldu. Bağış İMF Başkanlığından , Eurovision şarkı yarışmasına , seçimlerden Müjde Ar’a kadar herkese özel mesajlar verdi.
20.05.2011Siyaset
İMF Başkanı’ndan çift dipli resesyon uyarısı
İMF Başkanı’ndan çift dipli resesyon uyarısıIMF Başkanı Dominique Strauss-Kahn, gelişmiş ülkelerin krizle mücadele için hazırladıkları stratejileri erken terk etmeleri durumunda durgunluğa geri dönebilecekleri uyarasında bulundu
18.01.2010Ekonomi
IMF Başkanı'na ayakkabı
IMF Başkanı'na ayakkabıIMF başkanına ayakkabı fırlatan ve eylemin ardından güvenlik güçleri tarafından gözaltına alınan protestocu gruba, polis merkezindeki işlemlerin ardından para cezası uygulandı
1.10.2009Ekonomi
IMF Başkanı'na ayakkabı
IMF Başkanı'na ayakkabıIMF başkanına ayakkabı fırlatan ve eylemin ardından güvenlik güçleri tarafından gözaltına alınan protestocu gruba, polis merkezindeki işlemlerin ardından para cezası uygulandı
1.10.2009Ekonomi
IMF Başkanından Avrupa'ya destek, ABD'ye çağrı
IMF Başkanından Avrupa'ya destek, ABD'ye çağrıUluslararası Para Fonu (IMF) BaşkanıDominique Strauss-Kahn, Avro bölgesindeki Avrupa ülkelerinin bankaları korumayayönelik dün aldıkları kararları memnuniyetle karşıladığını belirtirken, ABD’dende finans krizine karşı önlemi en kısa sürede uygulamasını istedi...
13.10.2008Ekonomi
CHP Rusya'nın 'domates mektubunu' sordu
CHP Rusya'nın 'domates mektubunu' sorduCHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu ile Antalya Milletvekili Osman Kaptan, Rusya’nın Türkiye’den aldığı, 5 sebze (domates, üzüm, limon, patlıcan ve kiraz) ihracatını durdurmasına ilişkin Rusya Federal Birimi’nin, Tarım Bakanı Mehdi Eker’e gönderdiği mektubu ele geçirdiğini duyurdu ve mektuba dayanarak hazırladığı soru önergesi hakkında bilgi verdi...
26.06.2008Siyaset
İkinci dalga uyarısı
İkinci dalga uyarısıYüksek faizler ve petrol fiyatları nedeniyle küresel ekonominin yavaşlama riskinin arttığını belirten IMF, ilkbaharda yaşanandan daha sert bir dalganın gelişmekte olan ülkeleri tehdit ettiğini açıkladı
12.09.2006Ekonomi
Almanya gibi olun
Almanya gibi olunIMF Başkanı Köhler, Erdoğana 2. Dünya Savaşı sonrası Alman mucizesinin mimarı Erhardın kararlılık, devamlılık, öngörülebilirlik ilkelerini önerdi
22.09.2003Ekonomi
KREDİ İÇİN ÜÇ KOŞUL
KREDİ İÇİN ÜÇ KOŞULIMF, 10 milyar dolarlık kredinin yolunu açacak onay için, üç yasanın geçmesini bekliyor
18.01.2002Ekonomi
Arjantin Devlet Başkanı'ndan BM'de aşı çağrısı
Arjantin Devlet Başkanı'ndan BM'de aşı çağrısıArjantin Devlet Başkanı Alberto Fernandez, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirilen aşıların "küresel kamu malı" olması çağrısında bulundu.
21.09.2021Dünya
Raporlardaki usulsüzlük şüpheleri artırdı
Raporlardaki usulsüzlük şüpheleri artırdıDünya Bankası'nın 2018 ve 2020 yılı İş Yapma Kolaylığı Raporlarında Çin'in sıralamasını yükseltmek için verilerin değiştirildiğinin ortaya çıkması, uluslararası kuruluşların raporlarının güvenilirliğine ilişkin soru işaretlerini artırdı.
18.09.2021Uzmanpara
Lübnan'ın IMF'den alacağı fon merak konusu
Lübnan'ın IMF'den alacağı fon merak konusuLübnan'da son iki haftada siyasi ve ekonomik arenada yaşanan gelişmeler, ülke tarihinde son 30 yıldan bu yana yaşanan en büyük ekonomik krizin etkilerinin hafifleyebileceği ihtimalini gündeme getirirken, Uluslararası Para Fonu'nun (IMF) tahsis ettiği özel çekme hakkının (SDR) nasıl değerlendirileceği de merak ediliyor.
16.09.2021Uzmanpara
Tarihi ilk gün olaylı geçti!
Tarihi ilk gün olaylı geçti!Bitcoin’i yasal para birimi kabul eden El Salvador’da tarihi ilk gün zorlu geçti. Bitcoin’in sert düşüşü ülkede tepkiye neden olurken, kripto para karşıtları protesto gösterileri düzenledi
9.09.2021Dünya
Yabancılar atağa geçti! 2 ayda 3 milyar dolar
Yabancılar atağa geçti! 2 ayda 3 milyar dolarTürkiye’ye, temmuz ve ağustosta 3 milyar dolarlık net yabancı girişi gerçekleşti. TL hazirandan bu yana dolar karşısında en fazla değer kazanan para birimi oldu. İşsizliği 3 yılın, cari açığı ise 10 ayın en düşük seviyesine indiren Türkiye son iki ayda yabancı yatırımcıların gözdesi haline geldi.
6.09.2021Ekonomi
Son dakika haberleri: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklamalar
Son dakika haberleri: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş açıklamalarCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabil Havalimanı'nın işletilmesi hakkında, "Havaalanı meselesinde de Taliban ne diyor, “Güvenliği bize verin ama işletmeyi siz alın.” Nasıl güvenliği size veririz? Güvenliği siz aldınız, ondan sonra orada yine kan gövdeyi götürürse biz bunu dünyaya nasıl izah edeceğiz? Bu kolay bir iş değil. İşte bunlar konuşuldu, hemen ertesi gün 200’e yakın kişi öldü." dedi. Erdoğan seçim barajıyla ilgili olarak yüzde 7'yi işaret ederek "MHP de olumlu bakıyor." ifadesini kullandı.
29.08.2021Siyaset
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan: Sizin BBC kadar Türkiye sevginiz yok mu?
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan: Sizin BBC kadar Türkiye sevginiz yok mu? AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, BBC Türkçe'nin "Afganlara Türkiye'de mülteci merkezi kurulacağı" şeklindeki haberini silmesi ve özür dilemesine rağmen muhalefetin özür dilemek bir yana hala aynı ısrarı sürdürmeye devam ettiğini bildirdi.
25.08.2021Siyaset
AK Partili Turan: Çin'den sonra büyüyen ikinci ülke olduk
AK Partili Turan: Çin'den sonra büyüyen ikinci ülke oldukAK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, "Bu ülke her türlü polemiğe ve ufak hesaba rağmen yola devam etmeye çalışan, büyüyen bir ülke. Bize 'IMF'siz bir ülke olmaz' dediler. Bugün, son 12 ay ihracatımız 200 milyar doları aşmış durumda. Bize 'Pandemiye rağmen, esnafın sıkıntılarına rağmen büyüyemezsin' dediler. OECD rakamlarına göre Çin'den sonra büyüyen ikinci ülke olduk." dedi.
25.08.2021Siyaset
Piyasalar pozitif seyrediyor
Piyasalar pozitif seyrediyorKüresel piyasalar, ABD'de perşembe günü başlayacak Jackson Hole toplantıları öncesinde beklentilerin altında kalan makroekonomik veriler ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında aşılama çalışmalarında sağlanan ilerlemelerle pozitif seyrediyor.
24.08.2021Uzmanpara
Afganistan'ın fon kaynaklarına erişimi engellendi
Afganistan'ın fon kaynaklarına erişimi engellendiUluslararası Para Fonu (IMF), Afganistan'ın özel çekme hakkı (SDR) olarak adlandırılan rezerv para birimi ile diğer IMF kaynaklarına erişemeyeceğini duyurdu.
19.08.2021Uzmanpara
Dolar/TL kuru 8.30’un altını gördü
Dolar/TL kuru 8.30’un altını gördüSon bir aydır gerileme eğiliminde olan döviz piyasası, dün de bu hareketini sürdürdü. Dolar/TL kuru gün içinde 8.30’un altını gördü. Dolar/TL, en son mayıs ayı başında bu seviyelerdeydi. Euro da gün içinde 9.85 TL’ye kadar geriledi. Döviz piyasasındaki bu gerileme, ons bazında düşüşte olan altın fiyatlarının TL olarak daha hızlı değer kaybetmesine yol açtı. Gram altın 483 liraya kadar düştü.
4.08.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

IMFavrupaabdfondolar

Imf Başkanı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.