Imf Başkanı Georgieva

Imf Başkanı Georgieva

Son dakika IMF Başkanı Georgieva haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan IMF Başkanı Georgieva gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan IMF Başkanı Georgieva haber sayfamızda...

Imf Başkanı Georgieva

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 38 imf baskani georgieva haberi bulunmuştur.
IMF Başkanı Georgieva: Yükselen faiz oranlarına hazırlanmamız gerekiyor
IMF Başkanı Georgieva: Yükselen faiz oranlarına hazırlanmamız gerekiyorUluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında sağlanan politika desteğinin çok dikkatli bir şekilde geri çekilmesi gerektiğini belirterek, dünyanın yükselen faiz oranlarına hazırlanması gerektiğini ifade etti.
6.05.2021 Ekonomi
IMF Başkanı Georgieva 'acilen gerekli' diyerek açıkladı
IMF Başkanı Georgieva 'acilen gerekli' diyerek açıkladıUluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, kurumlar vergisine ilişkin küresel bir anlaşma konusunda bu yıl iyimser olduklarını belirterek, bunun vergi veya ticaret savaşına girme riskinden kaçınmak için acilen gerekli olduğunu ifade etti.
4.05.2021Ekonomi
IMF Başkanı Georgieva'dan G20'ye 'karbon fiyat tabanı belirlemeleri' çağrısı
IMF Başkanı Georgieva'dan G20'ye 'karbon fiyat tabanı belirlemeleri' çağrısıUluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, iklim değişikliğiyle mücadelede sağlam karbon fiyatlandırmasının gerekli olduğunu belirterek, G20 ülkelerine uluslararası karbon fiyat tabanı belirleme çağrısında bulundu.
22.04.2021Ekonomi
IMF Başkanı Georgieva: Aşı politikası ekonomik politikadır
IMF Başkanı Georgieva: Aşı politikası ekonomik politikadırUluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, aşı politikasının ekonomik bir politika olduğunu belirterek, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının sona erdirilmesinde sağlanan hızlı ilerlemenin küresel ekonomiye 2025'e kadar yaklaşık 9 trilyon dolarlık katkı sağlayabileceğini ifade etti.
7.04.2021Ekonomi
IMF Başkanı Georgieva'dan önemli uyarı!
IMF Başkanı Georgieva'dan önemli uyarı!Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, toparlanma beklentilerinin ülkeler ile bölgeler arasında tehlikeli biçimde ayrıştığını belirterek, "Ülkeler arası ve ülkeler içindeki bu tehlikeli ayrışmayı tersine çevirmek için güçlü politika eylemlerinin alınması gerek." uyarısında bulundu.
24.02.2021Uzmanpara
IMF Başkanı Georgieva'dan flaş uyarı
IMF Başkanı Georgieva'dan flaş uyarıUluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ekonomik toparlanmaya giden yolun oldukça belirsiz ve düzensiz olduğunu belirterek, bunun hem ülkeler arasında hem de ülkeler içinde eşitsizliklerin artmasına neden olduğunu ifade etti.
22.02.2021Ekonomi
IMF Başkanı Georgieva: Birçok ülkeden gelen veriler beklenenden daha kötü
IMF Başkanı Georgieva: Birçok ülkeden gelen veriler beklenenden daha kötüUluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, birçok ülkeden gelen ekonomik verilerin beklentilerden daha kötü olduğunu belirterek, "Büyük ihtimalle haziranda tahminlerimizde güncelleme yapacağız. 2020'ye yönelik beklentimiz biraz daha kötü olacak." dedi.
12.05.2020Ekonomi
Kurumlar vergisinde anlaşma yakın
Kurumlar vergisinde anlaşma yakınUluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, kurumlar vergisine ilişkin küresel bir anlaşma konusunda bu yıl iyimser olduklarını belirterek, bunun vergi veya ticaret savaşına girme riskinden kaçınmak için acilen gerekli olduğunu ifade etti.
5.05.2021Uzmanpara
'Aşı politikası ekonomik politikadır'
'Aşı politikası ekonomik politikadır'Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, aşı politikasının ekonomik bir politika olduğunu belirterek, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının sona erdirilmesinde sağlanan hızlı ilerlemenin küresel ekonomiye 2025'e kadar yaklaşık 9 trilyon dolarlık katkı sağlayabileceğini ifade etti.
8.04.2021Uzmanpara
Piyasalar Fed'in toplantı tutanaklarına odaklandı
Piyasalar Fed'in toplantı tutanaklarına odaklandıKüresel piyasalar karışık bir seyir izlerken, bugün ABD Merkez Bankası'nın (Fed) toplantı tutanakları ve Avrupa'da hizmet sektörüne ilişkin veriler takip edilecek.
7.04.2021Uzmanpara
IMF, 28 ülkeye borç yardımını uzattı
IMF, 28 ülkeye borç yardımını uzattıUluslararası Para Fonu (IMF), düşük gelirli 28 ülkeye acil borç servisi yardımını 15 Ekim 2021'e kadar uzattı.
6.04.2021Uzmanpara
IMF düşük gelirli 28 ülkeye borç yardımını ekime kadar uzattı
IMF düşük gelirli 28 ülkeye borç yardımını ekime kadar uzattıUluslararası Para Fonu (IMF), düşük gelirli 28 ülkeye acil borç servisi yardımını 15 Ekim 2021'e kadar uzattı.
5.04.2021Ekonomi
Düşük gelirli ülkelerin borç servisi indirimi genişletiliyor
Düşük gelirli ülkelerin borç servisi indirimi genişletiliyorUluslararası Para Fonu (IMF) Felaketlerle Mücadele ve Yardım Fonu (CCRT) kapsamında, ekonomisi Covid-19 salgınından etkilenerek zarar gören düşük gelirli 28 ülkenin borç servisi indirimini altı ay daha uzattığını açıkladı.
5.04.2021Uzmanpara
Piyasalar beklentileri aşan verilerle toparlandı
Piyasalar beklentileri aşan verilerle toparlandıKüresel piyasalar haftaya satıcılı başlamasına karşın, haftanın ikinci yarısında küresel bazda beklentilerden iyi gelen makroekonomik veriler ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında aşılama çalışmalarındaki ilerlemeyle pozitif seyrederken, gelecek hafta ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'ın konuşmaları ile yoğun veri gündemi takip edilecek.
27.03.2021Uzmanpara
IMF, 650 milyar dolarlık özel çekme hakkı tahsis etmeyi planlıyor
IMF, 650 milyar dolarlık özel çekme hakkı tahsis etmeyi planlıyorUluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, özel çekme hakları (SDR) olarak adlandırılan rezerv para biriminin tahsisinin görüşüldüğünü belirterek, 650 milyar dolarlık yeni tahsisin değerlendirilmesi için haziran ayına kadar İcra Direktörleri Kurulu'na resmi bir teklif sunmayı planladığını bildirdi.
24.03.2021Uzmanpara
Küresel ekonominin en güçlü kurumlarına kadınlar liderlik ediyor
Küresel ekonominin en güçlü kurumlarına kadınlar liderlik ediyorKüresel ekonominin en güçlü kurumlarından ABD Hazine Bakanlığı, Uluslararası Para Fonu (IMF), Avrupa Merkez Bankası (ECB) ve Dünya Ticaret Örgütü'ne (DTÖ) liderlik eden kadınlar dünya ekonomisine yön veriyor.
7.03.2021Ekonomi
IMF Başkanı Georgieva: Devam sinyali aldık
IMF Başkanı Georgieva: Devam sinyali aldıkUluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, G20 ülkelerinden özel çekme hakları (SDR) olarak adlandırılan rezerv para biriminin yeni tahsisi üzerinde çalışmak için "devam sinyali" aldıklarını ifade etti.
2.03.2021Ekonomi
IMF ekonomik toparlanma hızındaki yavaşlamaya karşı uyardı
IMF ekonomik toparlanma hızındaki yavaşlamaya karşı uyardıIMF Başkanı Kristalina Georgieva, son verilerin yeni tip koronavirüs salgınının arttığı ekonomilerde toparlanma hızının yavaşladığını gösterdiğini belirterek, devam eden belirsizlikle mücadele için güçlü politika eylemi çağrısında bulundu.
19.11.2020Ekonomi
IMF'den Türk ekonomist Ceyla Pazarbaşıoğlu'na üst düzey görev
IMF'den Türk ekonomist Ceyla Pazarbaşıoğlu'na üst düzey görevUluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, Strateji, Politika ve Gözden Geçirme Bölümü'nün başına ekonomist Ceyla Pazarbaşıoğlu'nun getirildiğini duyurdu.
25.08.2020Ekonomi
IMF'ten 'borç yapılandırma' açıklaması
IMF'ten 'borç yapılandırma' açıklamasıIMF Başkanı Kristalina Georgieva, "Bazı ülkelerin borç yeniden yapılandırmaya ihtiyaçları olabilir." dedi.
4.06.2020Ekonomi
IMF'den 60'a yakın ülkeye 22 milyar dolarlık destek sağlandı
IMF'den 60'a yakın ülkeye 22 milyar dolarlık destek sağlandıUluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, yeni tip corona virüs (covid-19) salgınıyla mücadele kapsamında, 60'a yakın ülkeye 22 milyar dolarlık destek sağlandığını ve yeni talepler almaya devam ettiklerini belirtti.
28.05.2020Ekonomi
'IMF yardım paketini büyütecektir'
'IMF yardım paketini büyütecektir'Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, IMF'nin 2.5 trilyon dolar olarak belirlediği, gelişmekte olan ekonomilere yardım paketini artırarak revize etmesini beklediğini söyledi.
13.05.2020Ekonomi
Pandemiye karşı IMF'nin olağanüstü önlemlere ihtiyacı olabilir
Pandemiye karşı IMF'nin olağanüstü önlemlere ihtiyacı olabilirUluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, ülkelerin Covid-19 pandemisiyle mücadelelerinde destek olabilmek ve ekonomi üzerindeki olumsuz etkileri hafifletebilmek için IMF'nin "olağanüstü önlemlere" gereksinimi olabileceğine dikkat çekti.
21.04.2020Ekonomi
Georgieva: Dünyanın yarısı pandemide IMF'den yardım istedi
Georgieva: Dünyanın yarısı pandemide IMF'den yardım istediUluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, dünyanın yarısının, Covid-19 pandemisinin etkileriyle küresel ekonomide yaşanan çöküş koşullarında IMF'den yardım istediğini açıkladı.
16.04.2020Ekonomi
IMF'den covid-19'un ekonomik etkilerine karşı likidite hattı
IMF'den covid-19'un ekonomik etkilerine karşı likidite hattıUluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, yeni tip corona virüs (covid-19) salgınının ekonomik etkileriyle mücadele kapsamında, küresel finansal güvenlik ağını daha da güçlendirmek amacıyla Kısa Vadeli Likidite Hattı'nın (SLL) kurulduğunu duyurdu.
15.04.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

IMFIMF Başkanı GeorgievaekonomiKristalina Georgievacorona

Imf Başkanı Georgieva ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.