Kristalina Georgieva

Kristalina Georgieva

Son dakika Kristalina Georgieva haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Kristalina Georgieva gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Kristalina Georgieva haber sayfamızda...

Kristalina Georgieva

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 149 kristalina georgieva haberi bulunmuştur.
IMF 2021 küresel büyüme tahminini yüzde 6'da tutacak
IMF 2021 küresel büyüme tahminini yüzde 6'da tutacakUluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, bu ay açıklanacak 2021 yılı küresel ekonomik büyüme tahmininin, nisan ayında öngörülen yüzde 6 seviyesiyle aynı olduğunu ancak bazı ülkelerin daha hızlı bazılarının ise daha yavaş büyümesinin beklendiğini ifade etti.
21.07.2021Ekonomi
IMF Başkanı'ndan Avrupa ekonomisi için büyüme tahmini
IMF Başkanı'ndan Avrupa ekonomisi için büyüme tahminiUluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, Orta ve Doğu Avrupa'da yer alan Üç Deniz İnisiyatifi ekonomilerinin 2025'e kadar batı Avrupa'daki 15 Avrupa Birliği (AB) ekonomisinden yılda yaklaşık yüzde 1,2 daha fazla büyüme kaydetmesinin beklendiğini bildirdi.
8.07.2021Ekonomi
Kurumlar vergisinde anlaşma yakın
Kurumlar vergisinde anlaşma yakınUluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, kurumlar vergisine ilişkin küresel bir anlaşma konusunda bu yıl iyimser olduklarını belirterek, bunun vergi veya ticaret savaşına girme riskinden kaçınmak için acilen gerekli olduğunu ifade etti.
5.05.2021Uzmanpara
IMF Başkanı Georgieva 'acilen gerekli' diyerek açıkladı
IMF Başkanı Georgieva 'acilen gerekli' diyerek açıkladıUluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, kurumlar vergisine ilişkin küresel bir anlaşma konusunda bu yıl iyimser olduklarını belirterek, bunun vergi veya ticaret savaşına girme riskinden kaçınmak için acilen gerekli olduğunu ifade etti.
4.05.2021Ekonomi
Küresel ekonomi için büyüme sinyali
Küresel ekonomi için büyüme sinyaliUluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, ABD'deki yeni mali paket dahil olmak üzere sağlanan ilave politika desteği ve bu yılın sonlarında birçok gelişmiş ekonomide aşı destekli toparlanma beklentisi nedeniyle küresel ekonomide daha fazla hızlanma beklediklerini belirterek, "Bu, gelecek hafta Dünya Ekonomik Görünümü raporunda göreceğiniz üzere, bu yıl ve 2022 için küresel tahminimizde yukarı yönlü bir revizyona izin veriyor." dedi.
31.03.2021Uzmanpara
IMF Başkanı Georgieva: Daha fazla hızlanma bekliyoruz
IMF Başkanı Georgieva: Daha fazla hızlanma bekliyoruzUluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, ABD'deki yeni mali paket dahil olmak üzere sağlanan ilave politika desteği ve bu yılın sonlarında birçok gelişmiş ekonomide aşı destekli toparlanma beklentisi nedeniyle küresel ekonomide daha fazla hızlanma beklediklerini belirterek, "Bu, gelecek hafta Dünya Ekonomik Görünümü raporunda göreceğiniz üzere, bu yıl ve 2022 için küresel tahminimizde yukarı yönlü bir revizyona izin veriyor." dedi.
30.03.2021Ekonomi
Georgieva'dan 'eşitsizlikler artabilir' uyarısı
Georgieva'dan 'eşitsizlikler artabilir' uyarısıUluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ekonomik toparlanmaya giden yolun oldukça belirsiz ve düzensiz olduğunu belirterek, bunun hem ülkeler arasında hem de ülkeler içinde eşitsizliklerin artmasına neden olduğunu ifade etti.
23.02.2021Uzmanpara
Yellen, IMF Başkanı Georgieva ile görüştü
Yellen, IMF Başkanı Georgieva ile görüştüABD Hazine Bakanı Janet Yellen, IMF Başkanı Kristalina Georgieva ile görüştü.
3.02.2021Uzmanpara
'İklim değişikliğini ekonomik istikrar için temel risk olarak görüyoruz'
'İklim değişikliğini ekonomik istikrar için temel risk olarak görüyoruz'Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, iklim değişikliğinin ekonomik ve finansal istikrar için temel bir risk oluşturduğunu belirterek, buna karşı atılacak adımları özellikle yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından sonra büyümeyi canlandırmak ve yeni istihdam yaratmak için bir fırsat olarak gördüklerini ifade etti.
25.01.2021Ekonomi
IMF'nin covid-19 kredilerinin yüzde 62'si Latin Amerika ülkelerine gitti
IMF'nin covid-19 kredilerinin yüzde 62'si Latin Amerika ülkelerine gittiUluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, yeni tip koronavirüs (covid-19) salgınının ekonomik etkilerine yönelik IMF kredilerinin yüzde 62'sinin Latin Amerika ülkelerine sağlandığını bildirdi.
15.12.2020Ekonomi
'Başarı, hızlı ve birlikte hareket etmeye bağlı'
'Başarı, hızlı ve birlikte hareket etmeye bağlı'Uluslararası Para Fonu (IMF) Direktörü Kristalina Georgieva, G20 ülkelerinin liderlerin online zirvesi öncesinde yaptığı açıklamada, hükümetleri, Covid-19 kaynaklı krizinin neden olduğu belirsizliğin aşılmasında güçlü politika uygulamalarını sürdürmeleri gerektiğini vurguladı ve "Bu konuda başarı hızlı ve birlikte hareket etmemize bağlı" diye uyardı.
21.11.2020Uzmanpara
'Mali tedbirler mümkün olduğunda kullanılmalı'
'Mali tedbirler mümkün olduğunda kullanılmalı'IMF Başkanı Kristalina Georgieva, "Mali tedbirler mümkün olduğunda kullanılmalı." dedi.
16.10.2020Uzmanpara
IMF Başkanı Georgieva: İklim değişikliği derin bir tehdit
IMF Başkanı Georgieva: İklim değişikliği derin bir tehditUluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, iklim değişikliğinin büyüme ve refaha yönelik "derin bir tehdit oluşturduğunu" ifade etti.
12.10.2020Ekonomi
Georgieva'dan G20 ülkelerine işbirliği çağrısı
Georgieva'dan G20 ülkelerine işbirliği çağrısıUluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, Covid-19 pandemisinin olumsuz etkilerine karşı G20 ülkeleri arasında işbirliği çağrısı yaptı.
20.07.2020Ekonomi
IMF Başkanı Georgieva'dan 'ekonomik tahminler daha kötü olacak' uyarısı
IMF Başkanı Georgieva'dan 'ekonomik tahminler daha kötü olacak' uyarısıUluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, ülke ekonomilerine ilişkin bu ay yapacakları büyüme tahminlerinin bir önceki tahminlerden daha kötü olduğunu belirterek, "Ülkelerin birçoğuna ilişkin tahminlerimizi aşağı yönlü revize ederken, az sayıda ülke için yukarı yönlü revizyon yapacağız." dedi.
15.06.2020Ekonomi
IMF'den 60'a yakın ülkeye 22 milyar dolarlık destek sağlandı
IMF'den 60'a yakın ülkeye 22 milyar dolarlık destek sağlandıUluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, yeni tip corona virüs (covid-19) salgınıyla mücadele kapsamında, 60'a yakın ülkeye 22 milyar dolarlık destek sağlandığını ve yeni talepler almaya devam ettiklerini belirtti.
28.05.2020Ekonomi
IMF Başkanı'ndan bankalara 'temettü ve geri alımları durdurun' çağrısı
IMF Başkanı'ndan bankalara 'temettü ve geri alımları durdurun' çağrısıUluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, bankalara temettü ve hisse geri alımlarını durdurma çağrısında bulundu.
21.05.2020Ekonomi
'En kötü ekonomik daralmayı bekliyoruz'
'En kötü ekonomik daralmayı bekliyoruz'Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle küresel ekonomik büyümenin bu yıl negatif olacağını belirterek, "Büyük Buhran'dan bu yana yaşanan en kötü ekonomik daralmayı bekliyoruz." dedi.
9.04.2020Ekonomi
Venezuela IMF'den 5 milyar dolar istedi
Venezuela IMF'den 5 milyar dolar istediVenezuela ülkedeki yeni tip corona virüs (covid-19) salgını karşısında Uluslararası Para Fonundan (IMF) 5 milyar dolar istedi.
17.03.2020Dünya
IMF'ten Arjantin'e destek!
IMF'ten Arjantin'e destek!IMF Başkanı Kristalina Georgieva, Arjantin'in büyümeyi artırma, yoksulluğu azaltma hedeflerine destek verdi.
11.12.2019Ekonomi
Rekor kırıldı! 250,9 trilyon dolara ulaştı...
Rekor kırıldı! 250,9 trilyon dolara ulaştı...Küresel borç seviyesi bu yılın ilk yarısında 7,5 trilyon dolar artarak 250,9 trilyon dolara ulaştı ve tüm zamanların rekorunu kırdı.
15.11.2019Ekonomi
IMF: Ekonomik büyümeyi hızlandırdı
IMF: Ekonomik büyümeyi hızlandırdıUluslararası Para Fonu (IMF) yeni Başkanı Kristalina Georgieva, mevcut ABD yönetiminin uyguladığı vergi politikalarının ekonomik büyümeyi hızlandırdığını söyledi.
28.10.2019Ekonomi
IMF: Ticaret savaşı küresel büyümeyi 10 yılın en düşüğüne indirecek
IMF: Ticaret savaşı küresel büyümeyi 10 yılın en düşüğüne indirecekUluslararası Para Fonu (IMF), ABD ile Çin arasındaki ticaret savaşının bu yıl küresel büyümeyi, 2008-2009 yıllarındaki finansal krizden beri en düşük düzeye indireceği uyarısı yaptı.
16.10.2019Ekonomi
IMF: Brexit sancılı olacak
IMF: Brexit sancılı olacakUluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden (AB) ayrılması sürecinin sancılı olacağının çok net olduğunu belirtti.
9.10.2019Ekonomi
IMF Başkanı'na göre küresel ekonomi 'senkronize yavaşlama' ile karşı karşıya
IMF Başkanı'na göre küresel ekonomi 'senkronize yavaşlama' ile karşı karşıyaUluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, küresel ekonominin artan ticaret ihtilafları nedeniyle “senkronize yavaşlama” ile karşı karşıya olduğunu söyledi.
8.10.2019Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

IMFKristalina GeorgievaekonomiIMF başkanıbüyüme

Kristalina Georgieva ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.