İsmailağa Cemaati

İsmailağa Cemaati

Son dakika ismailağa cemaati haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ismailağa cemaati gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ismailağa cemaati haber sayfamızda...

İsmailağa Cemaati

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 204 ismailağa cemaati haberi bulunmuştur.
Utanç davası ertelendi
Utanç davası ertelendi İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızı H.K.G.’nin evlilik adı altında altı yaşından itibaren cinsel istismara maruz kalması ile ilgili dava, istinaf mahkemesinin verdiği bozma kararının ardından dün yeniden görülmeye başlandı.
7.05.2024 Gündem
Albayrak Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Albayrak'ın annesi son yolculuğuna uğurlandı
Albayrak Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Albayrak'ın annesi son yolculuğuna uğurlandı Hayatını kaybeden Albayrak Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Albayrak'ın annesi Gülbeyaz Albayrak (91), Fatih Camii'nde düzenlenen cenaze töreninin ardından son yolculuğuna uğurlandı.
30.04.2024 Gündem
‘Terör bataklığı kurutulacak’
‘Terör bataklığı kurutulacak’ Cumhurbaşkanı Erdoğan, Irak ziyaretinden dönüş yolunda uçakta yaptığı konuşmada “Irak’ta da Suriye’de de terör bataklığı sadece bizim çalışmamızla değil, her iki ülke yönetiminin müşterek gayretleriyle kurutulacaktır” dedi.
24.04.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsmailağa Cemaati lideri Hasan Kılıç'ın cenaze törenine katıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsmailağa Cemaati lideri Hasan Kılıç'ın cenaze törenine katıldı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsmailağa Cemaati lideri Hasan Kılıç için Fatih Camii'nde düzenlenen cenaze törenine katıldı.
23.04.2024 Gündem
İsmailağa Cemaati lideri Hasan Kılıç, 94 yaşında hayatını kaybetti
İsmailağa Cemaati lideri Hasan Kılıç, 94 yaşında hayatını kaybetti Mahmut Ustaosmanoğlu’nun vefatı üzerine İsmailağa Cemaati’nin başına geçen Hasan Kılıç, 94 yaşında hayatını kaybetti.
22.04.2024 Gündem
Utanç davası ertelendi
Utanç davası ertelendi İstanbul H.K.G.’nin 6 yaşındayken 29 yaşındaki Kadir İstekli’yle zorla evlendirilmesine ilişkin dava, sanık Kadir İstekli’nin avukatının istifa etmesi üzerine 9 Ekim’e ertelendi.
18.07.2023 Gündem
AK Parti’de kadın aday oranı yüzde 18
AK Parti’de kadın aday oranı yüzde 18 AK Parti, milletvekili aday listelerinde 56’sı seçilebilecek yerden 113 kadın adaya yer verdi. AK Parti’nin kadın aday oranı yüzde 18 olurken bu adayların da yüzde 9’unun seçilecek yerden aday gösterildiği ifade ediliyor. AK Parti listelerinde toplam 113 kadın, 25 genç, 20 de 65 yaş üstü aday yer aldı. AK Parti bu yıl da listelerinden 5 engelli milletvekili adayı gösterdi.
11.04.2023 Gündem
TBMM Çocuk İstismarını Araştırma Komisyonu toplandı
TBMM Çocuk İstismarını Araştırma Komisyonu toplandı TBMM Çocuk İstismarını Araştırma Komisyonu toplandı. Komisyon, Milli Eğitim ve İçişleri Bakanlığı yetkililerini dinledi.
1.02.2023 Gündem
‘Hiranur Vakfı’nda yaşanan istismar davası başladı: Yayın yasağı ve gizlilik kararı
‘Hiranur Vakfı’nda yaşanan istismar davası başladı: Yayın yasağı ve gizlilik kararı Yusuf Ziya Gümüşel’in kızı H.K.G.’yi 6 yaşındayken Kadir İstekli’yle imam nikahı kıyarak yıllarca cinsel istismara maruz bırakmasına ilişkin davanın ilk duruşması dün görüldü. Baroların ve STK’ların katılma taleplerini reddeden mahkeme, yayın yasağı ve gizlilik kararı vererek, basın mensuplarını salondan çıkardı...
31.01.2023 Gündem
İstismar Komisyonu mağdurla görüşecek
İstismar Komisyonu mağdurla görüşecek TBMM Çocukların İstismarını Araştırma Komisyonu, altı yaşındayken evlendirilerek istismara uğrayan mağdurla görüşme başta olmak üzere olaya ilişkin incelemelerde bulunmak için İstanbul’a gitme kararı aldı.
18.01.2023 Gündem
Meclis 6 yaşındaki çocuğa istismar olayını araştıracak
Meclis 6 yaşındaki çocuğa istismar olayını araştıracak 6 yaşında bir kız çocuğunun cinsel istismara uğraması olayı ile her türlü çocuk istismarının önlenmesine ilişkin araştırma komisyonu kurulması, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.
3.01.2023 Gündem
5 siyasi parti ortak önerge verecek! TBMM 'çocuk istismarını' araştıracak
5 siyasi parti ortak önerge verecek! TBMM 'çocuk istismarını' araştıracak TBMM'de, 'çocuk istismarını' önlemek amacıyla araştırma komisyonu kurulacak. TBMM Genel Kurulu'nda; AK Parti, CHP, MHP, İYİ Parti ve HDP grupları, 'çocuk istismarının' önlenmesine ilişkin araştırma komisyonu kurulması amacıyla önerge verecek.
20.12.2022 Gündem
TBMM Genel Kurulu toplandı
TBMM Genel Kurulu toplandı TBMM Genel Kurulu'nda, AK Parti'nin grup önerisi kabul edilirken, CHP, İYİ Parti ve HDP'nin grup önerileri reddedildi.
20.12.2022 Gündem
İstismar davasında iki kişiye tutuklama
İstismar davasında iki kişiye tutuklama Türkiye’yi ayağa kaldıran istismar davasında, baba Yusuf Ziya Gümüşel ve 6 yaşındaki çocuğa istismarda bulunan sözde eş Kadir İstekli tutuklandı.
16.12.2022 Gündem
İstekli gözaltında Gümüşel aranıyor
İstekli gözaltında Gümüşel aranıyor Türkiye’yi ayağa kaldıran çocuğa istismar olayında Kadir İstekli ve Hiranur Vakfı kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarıldı. Kararın ardından Kadir İstekli gözaltına alınırken, Gümüşel’le ilgili arama çalışmaları devam ediyor.
15.12.2022 Gündem
İstismar davasında flaş gelişme! Tutuklu yargılansınlar
İstismar davasında flaş gelişme! Tutuklu yargılansınlar 6 yaşındaki kız çocuğunun istismarıyla ilgili tutuksuz sanıklar Kadir İstekli, baba Yusuf Ziya Gümüşel ve anne Fatıma Gümüşel hakkında mahkemeye tutuklama talep edildi. Ayrıca dosyaya gizlilik kararı istendi. Duruşma tarihi de öne çekildi.
14.12.2022 Gündem
6 yaşındaki çocuğa istismar davasında flaş gelişme! 3 kişi hakkında tutuklama talebi
6 yaşındaki çocuğa istismar davasında flaş gelişme! 3 kişi hakkında tutuklama talebi 6 yaşındaki kız çocuğunun istismarıyla ilgili tutuksuz sanıklar Kadir İstekli, baba Yusuf Ziya Gümüşel ve anne Fatıma Gümüşel hakkında H.K.G.'nin avukatı tutuklama talep etti.
13.12.2022 Haberler
6 yaşındaki çocuğa istismar davasında flaş gelişme! 3 kişi hakkında tutuklama talebi
6 yaşındaki çocuğa istismar davasında flaş gelişme! 3 kişi hakkında tutuklama talebi 6 yaşındaki kız çocuğunun istismarıyla ilgili tutuksuz sanıklar Kadir İstekli, baba Yusuf Ziya Gümüşel ve anne Fatıma Gümüşel hakkında H.K.G.'nin avukatı tutuklama talep etti. Öte yandan duruşma tarihi de öne çekildi.
13.12.2022 Gündem
6 yaşında istismar skandalı! Savcının talebine çifte red
6 yaşında istismar skandalı! Savcının talebine çifte red 6 yaşında istismara maruz bırakılan H.K.G.’nin iki yıl önce şikâyeti üzerine savcının baba Gümüşel ve Kadir İstekli hakkında tutuklama talep ettiği, ancak Sulh Ceza Mahkemesi’nin şüphelileri serbest bıraktığı, savcının bu karara itirazının da reddedildiği öğrenildi.
13.12.2022 Gündem
Eğitim hakkımı ve hayatımı aldılar
Eğitim hakkımı ve hayatımı aldılar H.K.G., ifadesinde, 6 yaşındayken imam nikahıyla evlendirildiği Kadir İstekli’nin kendisine uyguladığı cinsel istismarı oyun diye anlattığını söyledi... Kaçmaya çalışırken yakalandığını, babasının darp ettiğini belirten H.K.G., annesi, babası ve İstekli’den şikâyetçi oldu, “Adalet yerini bulsun istiyorum” dedi.
11.12.2022 Gündem
İstismar zanlıları için 111 yıl istemi​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​
İstismar zanlıları için 111 yıl istemi​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​ İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızı H.K.G.’nin 6 yaşında dini nikâh kıyılarak yıllarca istismar edilmesine ilişkin hazırlanan iddianeme kabul edildi. İlk duruşma 22 Mayıs’ta görülecek... İddianamede H.K.G.’ye imam nikâhı kıyan Kadir İstekli’ye 67 yıl, baba ve anne hakkında ise 22’şer yıl hapis istendi. İstismar soruşturmasına takipsizlik veren savcı hakkında inceleme başlatıldı, vakıf binasının yıkımı için 1 ay süre tanındı​​​​​​.
10.12.2022 Gündem
6 yaşında kıza cinsel istismar davası hakkında Bakan Yanık'tan açıklama: Kim olursa olsun kabul edilemez
6 yaşında kıza cinsel istismar davası hakkında Bakan Yanık'tan açıklama: Kim olursa olsun kabul edilemez Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Hiranur Vakfı kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel'in 6 yaşında kızı H.K.G.'yi 29 yaşındaki Kadir İstekli ile dini nikahla evlendirdiği iddialarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.
9.12.2022 Haberler
6 yaşında kıza cinsel istismar davası hakkında Bakan Yanık'tan açıklama: Kim olursa olsun kabul edilemez
6 yaşında kıza cinsel istismar davası hakkında Bakan Yanık'tan açıklama: Kim olursa olsun kabul edilemez Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Hiranur Vakfı kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel'in 6 yaşında kızı H.K.G.'yi 29 yaşındaki Kadir İstekli ile dini nikahla evlendirdiği iddialarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.
9.12.2022 Gündem
Partiler istismara karşı tek ses oldu
Partiler istismara karşı tek ses oldu ‘İsmailağa Cemaati’nde 6 yaşında çocuğa cinsel istismar” olayına Bütçe görüşmelerinde tepki yağdı. Tüm partilerin sert tepki gösterdiği konunun araştırılması için AK Parti’li Özlem Zengin bir komisyon kurulmasını önerdi...
9.12.2022 Gündem
Türkiye lanetledi! ‘Kabul edilemez, affedilemez’
Türkiye lanetledi! ‘Kabul edilemez, affedilemez’ İsmailağa Cemaati’nde H.K.G.’nin 6 yaşındayken, 29 yaşındaki Kadir İstekli ile ‘evlendirilerek’ yıllarca cinsel istismara maruz kalmasının ortaya çıkması sonrası Türkiye ayağa kalktı. Yıllarca süren istismarın ‘kabul edilemez ve affedilemez’ olduğu vurgulanırken, istenen cezalar da ortaya çıktı.
9.12.2022 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

İsmailağa Cemaati ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.