İsraf

İsraf

Son dakika İsraf haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan İsraf gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan İsraf haber sayfamızda...

İsraf

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.425 israf haberi bulunmuştur.
İftar ve sahur soframız nasıl olmalı? - Pendik İlçe Müfüsü Musa Bilgiç anlatıyor
İftar ve sahur soframız nasıl olmalı? - Pendik İlçe Müfüsü Musa Bilgiç anlatıyorTüm İslam alemi için en önemli ay olan ve oruç ibadeti ile geçen Ramazan ayı boyunca dini yönden iftar ve sahur sofralarımızın nasıl olması gerektiğini Pendik İlçe Müftüsü Musa Bilgiç'e sorduk. Korona virüs döneminde Ramazan sofralarımız nasıl olmalı? Ramazan ayında soframızın bereketini nasıl artırabiliriz? Oruç tutamayanlar sofralarına nasıl bereket getirebilir? Ramazan ayı boyunca fitre ve zekatın önemi nedir? Yardıma muhtaç kişilere nasıl yardım edebiliriz? Tüm sorularınızn yanıtları haberimizde.
14.04.2021Dini Bilgiler
İstanbul Tıp Fakültesi Dekanı Tükek: Onlar yüzünden Biontech aşıları ziyan oldu
İstanbul Tıp Fakültesi Dekanı Tükek: Onlar yüzünden Biontech aşıları ziyan olduİstanbul Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tufan Tükek, Biontech aşısı için randevu alanların aşı olmaya gitmemesi sonucu o dozların ziyan olduğunu söyledi.
12.04.2021Haberler
Son dakika... İstanbul Tıp Fakültesi Dekanı Tükek: Onlar yüzünden Biontech aşıları ziyan oldu
Son dakika... İstanbul Tıp Fakültesi Dekanı Tükek: Onlar yüzünden Biontech aşıları ziyan olduGelen son dakika haberine göre; İstanbul Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tufan Tükek,  Biontech aşısı için randevu alanların aşı olmaya gitmemesi sonucu o dozların ziyan olduğunu söyledi.
12.04.2021Gündem
TESK Genel Başkanı Palandöken'den ramazanda israftan kaçınma çağrısı
TESK Genel Başkanı Palandöken'den ramazanda israftan kaçınma çağrısıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, salgın koşullarına dikkati çekerek, gıda alışverişinin arttığı ramazanda israftan kaçınılması çağrısında bulundu.
11.04.2021Ekonomi
İstibra Ve İstinca Nedir, Nasıl Yapılır? İstibra Ve İstinca Yöntemleri Nelerdir?
İstibra Ve İstinca Nedir, Nasıl Yapılır? İstibra Ve İstinca Yöntemleri Nelerdir?Arapça bir sözcük olan istibra ''beraat'' kelimesinden türetilmiştir ve pisliklerden uzak olmak anlamına gelir. İstinca ise necasetten temizlenmek ve arınmak manasında kullanılır. Halk arasında daha çok taharetlenmek olarak bilinir. Fıkıh kitaplarında ve sünnet ile ilgili kaleme alınmış eserlerde her iki terimden de sıklıkla bahsedilir. İstibra ve İstinca nedir, nasıl yapılır? İstibra ve istinca yöntemleri nelerdir? İşte, bilinmesi gereken tüm detaylar.
7.04.2021Eğitim
'Güzel insanlar'dan yangın yardımı! 'Bir nebze nefes olur, diye düşündük'
'Güzel insanlar'dan yangın yardımı! 'Bir nebze nefes olur, diye düşündük'Artvin’de, 52 evin yandığı Dereiçi köyünde yaşayanlar, gönderilen yardımların fazlasını kamyona yükleyip, 1 Nisan'da 11 ev ile 3 ahır ve 8 samanlığın yandığı Ortaköy’e gönderdi. Dereiçi köyünde yangın sonrası yapılan yardımlara ilişkin gelen çağrı, Türkiye'yi duygulandırmıştı. Artık ihtiyaçlarının karşılandığını ve daha fazla gönderilmemesini istedikleri yardımların, israf olmaması için başka yerlerdeki farklı ihtiyaç sahiplerine iletilmesini istemişti.
7.04.2021Gündem
Yalın Üretim Nedir, Özellikleri Nelerdir? Yalın Üretim Sistemi Örnekleri Nelerdir?
Yalın Üretim Nedir, Özellikleri Nelerdir? Yalın Üretim Sistemi Örnekleri Nelerdir?Yalın üretim, üretim seviyesini korurken ya da arttırırken işçilik ve malzeme israfını asgari düzeye indirmek için oluşturulmuş bir dizi yöntemi olarak bilinir. Bu, toplam olan üretkenlikte iyi bir iyileşme ile son bulur. Verimlilik açısından oldukça önem taşıyan bir nokta olarak bilinir. Özellikle iş yaparken olan maliyetin fazla olduğu pek çok üreticiyi küresel olan firmalar ile rekabet bakımından daha dezavantajlı hale getirmesi kaçınılmaz bir gerçektir. İşte, merak edilen tüm detaylar.
4.04.2021Ekonomi
‘Su seferberliğini başlatma zamanı’
‘Su seferberliğini başlatma zamanı’AK Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, tek damla suyun bile israf edilmemesi, boşa akmaması için seferberlik ilan edilmesi gerektiğini söyledi.
3.04.2021Ege
Akıllı saatleri şarj etmek için yeni bir yöntem: Elektronik olan her şey!
Akıllı saatleri şarj etmek için yeni bir yöntem: Elektronik olan her şey!Giyilebilir cihazların şarj olması için farklı yöntemler test ediliyor ve keşfediliyor. Bu noktada yapılan yeni bir araştırmaya göre bu cihazların şarj olması için 'etrafımızdaki enerji' kullanılabilir. Konu hakkında yapılan ilginç araştırmanın bütün detayları...
1.04.2021Teknoloji
Banyo yapmak orucu bozar mı ?
Banyo yapmak orucu bozar mı ?Ramazan ayının gelmesi ile beraber oruç ile ilgili sorulan sorular artış gösterdi. Bunlardan biri de Banyo yapmanın orucu bozup bozmadığı oldu. Peki banyo yapmak orucu bozar mı ? Merak edilen soruların cevapları ve Diyanet'in konu ile ilgili açıklaması haberin içeriğinde...
30.03.2021Ramazan
Artvin’de yanan köyden çağrı! Yardımlar bize yetti, başkalarına gönderin
Artvin’de yanan köyden çağrı! Yardımlar bize yetti, başkalarına gönderinArtvin’in Yusufeli ilçesinde çıkan yangında 52’si konut olmak üzere ahır ve samanlıklarla birlikte 193 yapının zarar gördüğü Dereiçi köyünden duygulandıran bir çağrı geldi. Yangın felaketi sonrası Köy halkı Türkiye’nin dört bir yanından yardım geldiğini, artık ihtiyaçlarının karşılandığını ve daha fazla gönderilmemesini istedikleri, israf olmaması için başka yerlerdeki farklı ihtiyaç sahiplerine iletilmesini istedi.
30.03.2021Haberler
Artvin’deki büyük yangın sonrası çağrı! ‘Yardımlar bizim için yeterli’
Artvin’deki büyük yangın sonrası çağrı! ‘Yardımlar bizim için yeterli’Artvin’in Yusufeli ilçesinde çıkan yangında 52’si konut olmak üzere ahır ve samanlıklarla birlikte 193 yapının zarar gördüğü Dereiçi köyünden duygulandıran bir çağrı geldi. Yangın felaketi sonrası Köy halkı Türkiye’nin dört bir yanından yardım geldiğini, artık ihtiyaçlarının karşılandığını ve daha fazla gönderilmemesini istedikleri, israf olmaması için başka yerlerdeki farklı ihtiyaç sahiplerine iletilmesini istedi.
30.03.2021Gündem
Artvin’de yanan köyden çağrı! Yardımlar bize yetti, başkalarına gönderin
Artvin’de yanan köyden çağrı! Yardımlar bize yetti, başkalarına gönderinArtvin’in Yusufeli ilçesinde çıkan yangında 52’si konut olmak üzere ahır ve samanlıklarla birlikte 193 yapının zarar gördüğü Dereiçi köyünden duygulandıran bir çağrı geldi. Yangın felaketi sonrası Köy halkı Türkiye’nin dört bir yanından yardım geldiğini, artık ihtiyaçlarının karşılandığını ve daha fazla gönderilmemesini istedikleri, israf olmaması için başka yerlerdeki farklı ihtiyaç sahiplerine iletilmesini istedi.
30.03.2021Gündem
"Türkiye'de çöpe giden gıdalarla 840 milyon insan doyar"
"Türkiye'de çöpe giden gıdalarla 840 milyon insan doyar"BİRLEŞMİŞ Milletler (BM) tarafından hazırlanan 'Gıda İsrafı Endeksi Raporu'na göre; Türkiye'de her yıl 7,7 milyon ton yiyecek çöpe gidiyor. Bu da her yıl kişi başına 93 kilogram yiyeceğin israf edildiği anlamına geliyor. Gıda Mühendisleri Odası İzmir Şube Başkanı Uğur Toprak, dünya ülkelerine bakıldığında Türkiye'nin israfta Demokratik Kongo Cumhuriyeti ve Meksika'dan sonra 3'cü olduğunu söyledi. Toprak, Türkiye'deki israf edilen gıdaların yaklaşık 840 milyon insanı doyurabilecek miktarda olduğunu kaydetti. Toprak, Dünyaya baktığınız zaman her 9 kişiden biri açlıkla mücadele ediyor. 1,8 milyar insan hiçbir gıdaya erişemeyecek durumda dedi.
29.03.2021Haberler
ABD'den tersine beyin göçü yapan Mahmut Akşit
ABD'den tersine beyin göçü yapan Mahmut AkşitTürkiye'deki üniversite eğitiminin ardından dünyanın en çok Ar-Ge çalışması yapan firmalarından ABD'li şirkette 5 yıl çalışan Mahmut Akşit, TÜBİTAK'ın "2232 Uluslararası Lider Araştırmacılar Programı" kapsamında Türkiye'ye dönerek yeni nesil termoelektrik malzemeler geliştirmek için çalışmaya başladı.
29.03.2021Teknoloji
Gıda israfını önlemek için Gıda Bankacılığı Sistemi yaygınlaştırılacak
Gıda israfını önlemek için Gıda Bankacılığı Sistemi yaygınlaştırılacakCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kamuoyuna açıkladığı Ekonomi Reform Paketi kapsamında "Gıda Bankacılığı Sistemi"nin cazip hale getirilmesiyle gıda israfının önlenmesi hedefleniyor.
27.03.2021Ekonomi
Kısa vadede fiyat mı orta vadede üretim mi?
Kısa vadede fiyat mı orta vadede üretim mi?Ekonomi Reformları Eylem Planı’nda; tarladan sofraya kadar olan sürecin üretici ve tüketici açısından doğru ve sürdürülebilir yönetimi önemli bir yer buldu.
26.03.2021Ekonomi
Tasarruf için su bakanlığı!
Tasarruf için su bakanlığı!İzmir’de düzenlenen zirveye katılan Muğla Büyükşehir Başkanı Gürün, “Vahşi sulama ile kaynaklarımızın %70’i israf oluyor, çağdaş yöntemlere geçilmesi gerekiyor” dedi.
24.03.2021Ege
Bakan Pakdemirli: Birinci Su Şurası'nı pazartesi başlatıyoruz
Bakan Pakdemirli: Birinci Su Şurası'nı pazartesi başlatıyoruzTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, sulama yatırımlarına hız verirken, suyun geleceğini de planladıklarını belirterek, "Cumhuriyet tarihinde ilk kez gerçekleşecek Birinci Su Şurası'nı, Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde haftaya pazartesi günü başlatıyoruz. Şurada ilgili tüm paydaşlarla bir araya gelerek suyumuzun geleceğini konuşacak, hedeflerimizi ortaya koyacak ve yol haritamızı belirleyeceğiz." dedi.
24.03.2021Siyaset
Emine Erdoğan’a UNDP’den ödül
Emine Erdoğan’a UNDP’den ödülCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde yürütülen, “Sıfır Atık Projesi”, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Türkiye Temsilciliği’nin ilk kez vereceği “Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Eylem Ödülü”ne layık görüldü. Erdoğan’a ödülü perşembe düzenlenecek törenle takdim edilecek.
23.03.2021Siyaset
EVDE SU TASARRUFU YAPMANIN 9 YOLU | 22 MART DÜNYA SU GÜNÜ
EVDE SU TASARRUFU YAPMANIN 9 YOLU | 22 MART DÜNYA SU GÜNÜ22 Mart Dünya Su Günü’nde hayatınıza katabileceğiniz basit ama etkili su tasarrufu yöntemleri:
22.03.2021Yaşam
Emine Erdoğan'dan 'Dünya Su Günü' mesajı
Emine Erdoğan'dan 'Dünya Su Günü' mesajıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, sadece 1 yıl içinde salgınla mücadelede kullanılan maske ve cerrahi eldiven gibi atıkların denizleri istila ettiğini belirterek, "Bu hata hepimizin." ifadesini kullandı.
22.03.2021Gündem
Yılda 20 milyar ton su israf ediliyor
Yılda 20 milyar ton su israf ediliyorTürkiye Tabiatını Koruma Derneği bilim danışmanı Dr. Erol Kesici, Türkiye’de son 60 yılda Marmara Denizi büyüklüğünde sulak alanın kuruduğunu, vahşi tarımsal sulama nedeniyle yılda 20 milyar metreküp suyun israf edildiğini açıkladı. WWF -Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Bayar ise Türkiye’nin su fakiri olma yolunda hızla ilerlediğine dikkat çekti
22.03.2021Gündem
İnsana dokunan projelerin gerçekleşmesini bekliyorum
İnsana dokunan projelerin gerçekleşmesini bekliyorumCHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Balkan Ülkeleri Yerel Yönetimler İşbirliği Çalıştayı’nda yaptığı konuşmada “Bu çalıştaydan kaynakları israf etmeyerek, insana dokunan, kültürel ve sosyal ilişkilerimizi kuvvetlendirecek projelerin üretilmesini ve yaşama geçirilmesini bekliyorum” dedi.
20.03.2021Siyaset
Gıdamızı korumaya mecburuz
Gıdamızı korumaya mecburuzCiddi israfın görüldüğü Türkiye’de, tarladan sofraya kapsamlı önlemler alınması gerektiğini belirten Dr. Fadıloğlu, “Hem açlıkla mücadele edip hem de doğayı koruyabiliriz” dedi
17.03.2021Ege

Benzer Haber Etiketleri

Artvinyangınyardımyusufeligıda

İsraf ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.