Kalp Hastalıkları

Kalp Hastalıkları

Son dakika kalp hastalıkları haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kalp hastalıkları gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kalp hastalıkları haber sayfamızda...

Kalp Hastalıkları

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.469 kalp hastalıkları haberi bulunmuştur.
Sahte zeytinyağını ele veren yöntem! Artık ilk bakışta sahte zeytinyağını anlayacaksınız
Sahte zeytinyağını ele veren yöntem! Artık ilk bakışta sahte zeytinyağını anlayacaksınız Sağlıklı yağlarda başı çeken zeytinyağında yaşanan son dönemlerde sahtecilik vakaları dikkat çekiyor. Ancak size önereceğimiz bu tüyolarla sahte zeytinyağını hemen anlayacaksınız. İşte sahte ve gerçek zeytinyağını anlamanın yolları…
21.05.2024 Püf Noktası
Depresyon kalbi yoruyor
Depresyon kalbi yoruyor Finlandiya’nın Tampere Üniversitesi tarafından yapılan araştırmaya göre, depresyon ile kalp hastalıkları arasında iki yönlü bağlantı bulunuyor.
4.05.2024 Dünya
Karşıdan gelen arabanın güçlü farı kalbi resmen mahvediyor! Öldüren LED gerçeği
Karşıdan gelen arabanın güçlü farı kalbi resmen mahvediyor! Öldüren LED gerçeği Geceleri araç kullanan herkes, karşıdan gelen güçlü farların neden olduğu aniden kör olma dehşetini bilir, üstelik bu ışıkların rahatsız ettiği tek organımız gözlerimiz de değil. Güçlü farlar özellikle orta yaşlı veya yaşlı sürücülerde kalp-damar hastalıklarını da tetikliyor. Peki ama nasıl?
22.04.2024 Genel Sağlık
Kalp yaşa bakmıyor
Kalp yaşa bakmıyor Kalp ve damar hastalıklarında ailede genetik geçiş ortalama yüzde 60 oranındadır. Kalp krizi yaşa değil, riske bağlıdır. Risk faktörlerine sahip olan kişilerin de mutlaka periyodik kalp kontrollerini yaptırmaları önem taşımaktadır.
13.04.2024 Pazar
Kovid aşısı olan 20 milyon incelendi, aşılar temiz çıktı: Hasta eden izolasyon
Kovid aşısı olan 20 milyon incelendi, aşılar temiz çıktı: Hasta eden izolasyon 20 milyon kişi incelendi ve Kovid-19 aşılarının kalp hastalığı ile pıhtılaşmaya yol açmadığı ortaya kondu. Uzmanlara göre, pandemi ve sonrasında doktora gitme sıklığındaki düşüş, izolasyon şartları kalp hastalıkları ve ani ölüm tablosunu olumsuz etkiledi.
16.03.2024 Dünya
Kalitesiz uykuda, hipertansiyon ve kalp hastalıkları riski uyarısı
Kalitesiz uykuda, hipertansiyon ve kalp hastalıkları riski uyarısı 2008 yılından bu yana hеr yıl Mart ayının üçüncü cuma günü kutlanan Dünya Uyku Günü yaklaşırken uzmanlar kaliteli uykunun önemine dikkat çekti.
14.03.2024 Sağlık
Ultra ‘bombalar’
Ultra ‘bombalar’ 10 milyon kişinin incelendiği araştırmaya göre, “ultra işlenmiş gıda” denilen ve genellikle paketlenip ambalajlı satılan yiyecekler, tam 32 hastalığa neden olabiliyor.
1.03.2024 Dünya
Irkçılık yüzünden siyahi Amerikalılar Alzheimer'a daha sık yakalanıyor
Irkçılık yüzünden siyahi Amerikalılar Alzheimer'a daha sık yakalanıyor ABD'de yapısal ırkçılığın siyahilerin Alzheimer'a yakalanma olasılığını arttıran faktörlerden biri olduğu sanılıyor.
8.02.2024 Dünya
Spor yapan veya spora başlamayı düşünenlere ‘kalp kontrolü’ uyarısı
Spor yapan veya spora başlamayı düşünenlere ‘kalp kontrolü’ uyarısı Düzenli spor yapmak, genel vücut sağlığı açısından sayısız fayda sağlarken 35 yaş üstü kişiler, genellikle kalp damar hastalıklarına bağlı olarak, daha genç yaştakiler ise doğumsal ya da genetik kalp sorunları nedeniyle ani kardiyak tehlikelerle karşılaşabiliyor. Yapılacak kontrollerin amacının, sporla oluşabilecek ani kardiyak ölüm ve diğer muhtemel kardiyovasküler riskleri azaltmak olduğunu ifade eden Doç. Dr. Hale Ünal Aksu, “Spor yapan veya yoğun egzersize başlamayı düşünen kişilerin, öncesinde kardiyoloji kontrolünden geçmesi, muhtemel tehlikeleri ekarte etmek için önemlidir” diye konuştu.
23.01.2024 Sağlık
Siz onları yedikçe onlar beyni yiyor!
Siz onları yedikçe onlar beyni yiyor! Beslenme alışkanlıklarımız yalnızca kalp hastalıkları, diyabet gibi sorunlara yol açmakla kalmıyor. Beslenmenin beyin sağlığı ile de güçlü bir ilişkisi var. Sağlıksız gıdalar konsantrasyonu düşürüyor, hafızayı etkiliyor. Kalp dostu Akdeniz tipi beslenme ise beyne de dost.
21.01.2024 Gündem
Saç ekimini mutlaka doktor yapmalı
Saç ekimini mutlaka doktor yapmalı Fiyatı uygun olan Mecidiyeköy’de bir rezidansın alt katındaki klinikle anlaşan 29 yaşındaki Y.K. isimli vatandaş yaşadıklarını anlattı.
11.01.2024 Gündem
Uzmanı tek tek anlattı! Çocuklarda kalbe zarar veren 8 beslenme hatası
Uzmanı tek tek anlattı! Çocuklarda kalbe zarar veren 8 beslenme hatası 1 Çocuklarda her ne kadar kalp hastalıkları görünmez sanılsa da aksine kalp hastalıkları onlarda da görülebilir. Doğuştan olan kalp sorunları bir yana genel anlamda çocukların kalp sağlığı için önemli olan konulardan biri de beslenme. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü’nden Uzm. Dr. Aygün Babayeva, “Ebeveynler, çocuklarına sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazandırmak için dengeli bir diyet, yeterli su tüketimi ve fiziksel aktiviteyi teşvik etmelidirler. Ayrıca, düzenli sağlık kontrolleri ve uzman tavsiyeleri de çocukların kalp sağlığını korumak için önemlidir” dedi. Uzm. Dr. Babayeva, çocuklarda sık yapılan beslenme hatalarını sıraladı.
18.12.2023 Genel Sağlık
Poşet çaylardaki görünmez tehlike! Asıl risk sallama ipi ve poşetin kendisi
Poşet çaylardaki görünmez tehlike! Asıl risk sallama ipi ve poşetin kendisi Türk milletinin çayı ne kadar çok sevdiği bilinir. Akşam çayı, kahvaltı çayı, misafire çay derken demlik demlik tüketiyoruz. Son dönemlerde pratik olması nedeniyle poşet, demlik gibi çaylar tercih ediliyor. Bunun dışında ise bir de sallama bitki çayları var. Ancak poşet çaylarda gözle göremediğimiz büyük bir tehlike var. Asıl risk ise sallama ipi ve poşetin ta kendisi!
16.12.2023 Sağlık
Kalp sağlığı için 10 hayati adım
Kalp sağlığı için 10 hayati adım Uzmanlar, vücudumuzun en hayati organı olan kalbimizin sağlığını koruyabilmek için bizi yormayacak, herkesin her zaman yapabileceği, uygulanması mümkün 10 öneride bulundu.
19.11.2023 Dünya
Herkes yanlış biliyor! 'Stent kalp krizi riskini tamamen ortadan kaldırmaz'
Herkes yanlış biliyor! 'Stent kalp krizi riskini tamamen ortadan kaldırmaz' Sağlıklı bir yaşam için sağlıklı bir kalp gerekiyor. Ancak tüm dünyada ölüme yol açan sebeplerin yüzde 16'sını koroner arter hastalığı oluşturuyor. Peki hastalar için en doğru seçenek ilaç mı stent mi yoksa ameliyat mı? Prof. Dr. Rıza Türköz, önemli bilgiler paylaştı.
10.11.2023 Genel Sağlık
Kalp böyle alarm veriyor! 'Nefes darlığını hafife almayın'
Kalp böyle alarm veriyor! 'Nefes darlığını hafife almayın' Nefes darlığının ciddi sağlık sorunlarına bağlı gelişebileceğini belirten Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Bilge Özgür Yüksel, “Nefes darlığı kalp sorunlarının habercisi olabilir. En sık görülen nedenlerin başında solunum iş yükündeki artış gelir. Bu duruma hava yollarında tıkanıklık, astım, kronik obstrüktif akciğer hastalığı (KOAH), hava yollarına yabancı cisim kaçması, bronş içinde gelişen tümörler örnek olarak verilebilir” dedi.
8.11.2023 Sağlık
İnmede erken dönemde hareket hayati önem taşıyor
İnmede erken dönemde hareket hayati önem taşıyor İnme dünyada en sık görülen nörolojik hastalıklar arasında yer alıyor. Son zamanlarda her yıl 17 milyon kişinin inme geçirdiği; 35 bin kişinin de inmeye bağlı nedenlerden hayatını kaybettiği biliniyor. Ancak inmenin erken dönemde müdahale edildiğinde tedavi edilen bir hastalık olduğunu belirten Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümü Uzmanlı Doç. Dr. Mustafa Aziz Yıldırım,” İlaç ve fizik tedavi yöntemleriyle inmenin getirdiği felçle başa çıkılabiliyor” dedi.
2.11.2023 Aile
Mandalina kabuklarını çöpe atarak hata yapıyorsunuz! Her gün yapınca o riski azaltıyor
Mandalina kabuklarını çöpe atarak hata yapıyorsunuz! Her gün yapınca o riski azaltıyor Tam bir C vitamini olan mandalina kış aylarının vazgeçilmez meyveleri arasında yer alıyor. Gribe, soğuk algınlığına iyi gelen bu meyvenin kabuklarını ise hepimiz çöpe atıyoruz. Ancak mandalinanın kendi kadar kabuğunun da sayısız faydası var. Her gün tüketmek pek çok hastalıkların önüne geçiyor. Peki mandalina kabuğu neye iyi gelir, nasıl tüketilir? İşte detaylar…
25.10.2023 Alternatif Tıp
Kalp krizi riskini 5 dakika içinde tespit etmek mümkün
Kalp krizi riskini 5 dakika içinde tespit etmek mümkün Mevcut istatistiklere göre her yıl yaklaşık 300 bin kişi kalp krizi geçiriyor. Uzmanlarsa gelişen teknoloji ile birlikte kalp krizi geçirme riskinin kısa sürede tespit edilebileceğini belirtiyor.
24.10.2023 Genel Sağlık
Limon otu mucizesi! Faydaları saymakla bitmiyor
Limon otu mucizesi! Faydaları saymakla bitmiyor Havaların soğuması ile birlikte hastalıklara karşı önlem almak isteyen bir kişi çareyi doğal çözümlerde arıyor. Bu çözümlerden birinin de limon otu olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, limon otunun stres ve balgam giderici özelliğinin yanı sıra kalp hastalıkları ile tansiyon düşürmede birebir olduğunu söyledi.
24.10.2023 Alternatif Tıp
Sağlıklı beslenin, egzersiz yapın! Sağlıklı kalbin sırrı 5 adımda saklı
Sağlıklı beslenin, egzersiz yapın! Sağlıklı kalbin sırrı 5 adımda saklı Araştırmalar, hayat tarzında yapılan değişikliklerle kalp damar hastalıklarına yakalanma riskinin yaklaşık yüzde 82 oranında azaltabileceğini gösteriyor. Kardiyovasküler Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Hakkı Kazaz da yaygın olarak görülen bu sağlık sorunundan korunmak için yapılması gerekenleri anlattı.
20.10.2023 Genel Sağlık
Kalp hastalıkları ve grip aşıları
Kalp hastalıkları ve grip aşıları Kalp ve damar hastalıklarına bağlı ölümlerde, özellikle soğuk kış aylarında belirgin bir artış yaşanır. Yapılan araştırmalarda, grip başlangıcından 3 gün sonra ile 3 ay arasında kalp krizi geçirme riski 5 kat fazla görüldü.
7.10.2023 Pazar
Yağın miktarı değil türü önemli! 'Çözünebilir lifler kolesterolü düşürebilir'
Yağın miktarı değil türü önemli! 'Çözünebilir lifler kolesterolü düşürebilir' Yüksek kolesterol seviyesi birçok kişinin sağlığını tehdit ediyor. Yediğimiz besinler, fazla kilolu olmak, hareketsiz yaşam, yaş, aile geçmişi ve genel sağlık durumunun etkili olduğu yüksek kolesterolü düşürmek için ise çeşitli yollara başvuruluyor. Uzmanlar, bu konuda beslenme düzenine dikkat çekiyor.
30.09.2023 Genel Sağlık
Bakan Koca'dan 'Dünya Kalp Günü' paylaşımı! 'Yüzde 80'i önlenebilmektedir'
Bakan Koca'dan 'Dünya Kalp Günü' paylaşımı! 'Yüzde 80'i önlenebilmektedir' Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 'Dünya Kalp Günü' dolayısıyla paylaşımda bulundu. Bakan Koca risk faktörlerinin kontrol altına alınmasıyla, kalp hastalığı ve inmeye bağlı erken ölümlerin yüzde 80'lere varan oranda önlenebileceğinin altını çizdi.
29.09.2023 Haberler
Bakan Koca'dan 'Dünya Kalp Günü' paylaşımı! 'Yüzde 80'i önlenebilmektedir'
Bakan Koca'dan 'Dünya Kalp Günü' paylaşımı! 'Yüzde 80'i önlenebilmektedir' Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 'Dünya Kalp Günü' dolayısıyla paylaşımda bulundu. Bakan Koca risk faktörlerinin kontrol altına alınmasıyla, kalp hastalığı ve inmeye bağlı erken ölümlerin yüzde 80'lere varan oranda önlenebileceğinin altını çizdi.
29.09.2023 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Kalp Hastalıkları ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.